Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
Like Tree12Likes
 • 1 Post By Daria_Hexe

Wątek: Co da Ci szczęście? - Zodiak ;)

 1. #1
  Awatar Daria_Hexe
  Dołączył
  04-06-2014
  Przegląda
  Górskie Szczyty,Doliny i Strumienie
  Posty
  216
  Podziękował/a
  24
  Podziękowano 41 razy
  Siła reputacji
  47957990

  Domyślnie Co da Ci szczęście? - Zodiak ;)

  BARAN
  Szczerze patrzy w oczy, tryska energią, potrafi w jeden wieczór przehulać całą wypłatę, nie planuje, nie robi zapasów na zimę - jak motyl. Jednocześnie nie ma chyba bardziej upartego zwierzęcia.. O kim mowa? O ośle! To znaczy - o Baranie ;)

  PRZEDMIOTY
  Pieniądze
  Nie są dla niego sensem życia. Potrafi w jeden wieczór przehulać całą wypłatę, ale nie zmartwi się tym, bo przecież jakoś to będzie. Powinien jednak mieć odłożoną pewną sumkę na nieprzewidziane wydatki. Na przykład, na kaucję.
  Kask
  Już od małego Baran łamie ręce, nogi i obciera sobie kolana, łażąc po drzewach, płotach i dachach. Skłonność do ryzyka i uzależnienie od adrenaliny nie opuszczają go do później starości. Ma szansę jej dożyć, o ile będzie pamiętał o bezpieczeństwie.

  ZWIERZĘTA
  Motyl
  Żyje chwilą, nie planuje, nie robi zapasów na zimę. Bierze życie, jakim jest, i nie martwi się o jutro. Nie obrasta w rzeczy, bo zamiast większego mieszkania czy telewizora woli pojechać w podróż dookoła świata.
  Osioł
  Nie ma chyba bardziej upartego zwierzęcia, tak jak nie znajdzie się nikt, kto przekona Barana, by zrobił coś innego, niż sobie wymyślił. Baran wysłucha, dla świętego spokoju przyzna rację, a potem… i tak zrobi po swojemu.

  SMAKI: Chilli
  Lubi jeść ostrrrrrro. Pieprz, paprykę czy chrzan dodaje niemal do wszystkiego. Ostre przyprawy przyspieszają przemianę materii. Wszystko, co Baran pochłonie, spala błyskawicznie, dlatego nigdy nie tyje.

  KAMIEŃ: Rubin
  Jego kolor podobny do barwy krwi oznacza witalność, energię, życie. To klejnot Marsa – boga wojny. W starożytności wierzono, że rubin, wrzucony do wody, powoduje jej wrzenie. Na Barana jednak zsyła mądrość i refleksję, łagodzi gniew, przynosi szczęście i dostatek.

  ROŚLINA: Sumak
  Krzewi się jak szalony, głównie tam, gdzie nie powinien, i piekielnie trudno go wyplenić. Barana także nigdy się nie pozbędziesz, bo wyrzucony drzwiami, wraca oknem lub przez komin. Wszelkie przeszkody tylko motywują go do dalszej walki.

  A PONADTO...
  Oczy
  Mówi się, że są zwierciadłem duszy. Mało kto potrafi tak szczerze patrzeć w oczy jak Baran. On po prostu nie ma nic do ukrycia. Jest jak otwarta księga – mówi to co myśli, bez względu na to czy to się komuś podoba, czy nie.
  Żelazo
  Od wieków wykuwano z niego oręż wojowników, zdobywców i awanturników. Żelazo nadaje również szkarłatny kolor krwi, a jego niedobór jest przyczyną anemii.
  Fajerwerki
  Nie opuszcza go entuzjazm i szalone pomysły. Życie z nim przypomina siedzenie na skrzyni z fajerwerkami, z których co i raz któryś wybucha. Doskwiera ci nuda? Zwiąż swoje losy z Baranem!

  BYK
  Zazwyczaj ma talent artystyczny i wyczucie kolorów. Niektórzy nazywają go skąpcem, on jednak uważa, że jest po prostu oszczędny. Gdy raz się przywiąże do jakiegoś planu, miejsca lub osoby, bardzo trudno mu od tego odstąpić...

  PRZEDMIOTY
  Stół
  To niewątpliwie najważniejszy mebel w jego domu. Musi być duży i solidny, by pomieścić gości i udźwignąć ciężar wszystkich potraw. Biesiady w wesołym towarzystwie to ulubiona rozrywka Byka.
  Planeta
  Jego patronka Wenus daje mu talent artystyczny i wyczucie kolorów. Chętnie sięga po pędzel, by utrwalić piękno natury. Wielu sławnych malarzy urodziło się pod znakiem Byka.

  ZWIERZĘTA
  Chomik
  Niektórzy nazywają go skąpcem, on jednak uważa, że jest po prostu oszczędny. Dlatego gromadzi wszystko, bo przecież szkoda wyrzucać. Stara kurtka (po wstawieniu kilku łat) może służyć mu jeszcze przez długie lata.
  Tukan
  Zaborczość to największa wada Byka. Gdyby mógł, zamknąłby swoją żonę w domu. Oczywiście po to by ją chronić, na wzór tukana, który zamurowuje partnerkę w dziupli na czas lęgu.

  ROŚLINY
  Dąb
  Chłop jak dąb, można powiedzieć na widok Byka. Silny, dobrze zbudowany, o szerokich, mocnych ramionach. Tak jak dobrze zakorzenione drzewo pewnie stoi obiema nogami na ziemi.
  Aksamitki
  Te kwitnące w maju – miesiącu Byka – kwiatki zwane są potocznie... byczkami. Mają z Bykiem jeszcze więcej wspólnego – podobnie jak on są wytrzymałe, odporne i lubią być blisko ziemi.
  Rzep
  Gdy raz się przywiąże do jakiegoś planu, miejsca lub osoby, bardzo trudno mu się odczepić. Nie pozbędziesz się męża czy żony Byka, bo nie uznaje rozwodów. Są zbyt kosztowne.

  SMAKI
  Kotlet
  Byk lubi dobrze zjeść, a dobrze znaczy dla niego ciężko, tłusto i tradycyjnie. Niechęć do golonki czy schabowego z kapustą może świadczyć o chorobie lub ciężkiej depresji.

  A PONADTO...
  Ziemia
  To nie tylko żywioł znaku Byka. To także jego największa miłość (poza pieniędzmi). Uwielbia w niej grzebać, kopać, siać i sadzić. Nie będzie szczęśliwy bez skrawka działki, lasu lub choćby przydomowego ogródka.
  Szafir
  Nazywany też kamieniem wiary i spokoju ducha, pomaga Bykowi przezwyciężyć chaos i złudzenia, rozprasza zwątpienia i wzmacnia poczucie własnej wartości. Łączy jego duszę z żywiołem Ziemi.
  Miedź
  Metal przypisany planecie Wenus, która włada znakiem Byka. Przedstawicielom tego znaku szczególnie miły. Na pytanie: „być czy mieć?” każdy Byk odpowie bez wahania: Mieć(dź)!

  BLIŹNIĘTA
  Dla Bliźniaka najlepszym kolorem jest zieleń, a talizmanem - czterolistna koniczynka. Szczególnie znaleziona w czerwcu...

  Symbol: gwiazda
  Znakiem mądrości, prawdy i nadziei jest gwiazda. To ona według Biblii prowadziła mędrców ze Wschodu, to na gwiazdy zdają się zagubieni żeglarze. Będzie strzec cię w twoich licznych podróżach i poszukiwaniach.

  Runa: Tiwaz
  Wygląda jak strzała, która wskazuje kierunek. Dzięki niej zawsze będziesz wiedział, jaką decyzję podjąć. Pomoże ci wytyczyć jasny cel i konsekwentnie do niego dążyć.

  Talizman: koniczyna
  Dla Bliźniaka to czterolistna koniczynka. Noś ją przy sobie, jak druidzi – kapłani i wieszcze celtyccy. Liczba 4 (jak 4 pory roku i 4 strony świata) oznacza skończoną całość, pełnię. Pamiętaj, że znaleziona w czerwcu, przyniesie ci szczęście na cały rok.

  Kamień: agat
  Ma tyle różnych barw i odcieni, ile Bliźniak twarzy. Pomoże ci uporządkować myśli i skupić się na jednym zadaniu dłużej niż pięć minut. Wprowadzi chwile spokoju w twoje życie.

  Anioł: Ambriel
  Przynosi dobre, sprawdzone wiadomości. Ostrzega cię przed kłamstwem i złymi zamiarami innych. Dba, aby to co mówisz, nie obróciło się przeciwko tobie.

  Karta tarota: Kochankowie
  Oznacza ona ludzi, którzy są wokół ciebie. Pomoże ci odróżnić prawdziwych przyjaciół od tych, z którymi nie warto się zadawać.

  Kolor: zieleń
  Uspokaja i przynosi odprężenie. Otaczając się tym kolorem, odpoczywasz, chronisz swój wrażliwy system nerwowy, wyciszasz się.

  Planeta: Merkury
  To patron podróżników, kupców i złodziei. Sprzyja tym, którzy pracują słowem: dziennikarzom, pisarzom, copywriterom i wszelkim gadułom.

  Zwierzę: jeleń
  Twój zwierzęcy totem jest dostojny, pełen gracji, powabu i elegancji. Rozgląda się czujnie i reaguje błyskawicznie. Jego zwinność i szybkość nie mają sobie równych.

  RAK
  Silny i łagodny jak słoń, pożyteczny i zapobiegliwy jak dzięcioł - oto on Rak!

  Symbol: znak Om
  Święty symbol Wschodu wyraża pierwsze tchnienie Boga. Noszony na szyi lub powtarzany jako mantra pozwoli Rakowi wyciszyć emocje, zapewni wewnętrzny spokój, radość i pełną harmonię życia.

  Talizman: słoń
  Silny, a jednocześnie niezwykle łagodny. I przede wszystkim mądry, oddany rodzinie, opiekuńczy. Nawet malutka figurka słonia z podniesioną trąbą przyciąga mnóstwo szczęścia.

  Runa: Dagaz
  Napełni go wiarą i nadzieją na przyszłość.A to połowa sukcesu. Z jej pomocą pogodzi się z tym, na co nie ma wpływu i przestanie zamartwiać się na zapas.

  Karta tarota: Rydwan
  W tarocie zapowiada podróż i rozwój. Rak boi się działać, woli żyć przeszłością, zamiast kształtować przyszłość. Rydwan da mu odwagę, by pójść naprzód i zmierzyć się z wyzwaniem.

  Zwierzę: dzięcioł
  Ten ptak o mocnym dziobie, zwany lekarzem drzew, jest pożyteczny i zapobiegliwy. Dziuple, które wykuwa, stają się bezpiecznym domem dla wielu zwierząt. A dom dla Raka to podstawa.

  Anioł: Muriel
  To anioł domowego spokoju i radości z codziennych, drobnych spraw. Dba, aby Rak i jego bliscy zawsze byli bezpieczni i strzeże, by nikt nie zranił jego uczuć.

  Kolor: turkusowy
  Jest spokojny i pogodny jak ciepłe morze. Niesie ze sobą potężną dawkę optymizmu, wycisza, daje nadzieję i nastraja do snucia najpiękniejszych marzeń.

  Kamień: kamień księżycowy
  Od wieków uważany za magiczny. Trzymany w dłoni łagodzi stres, pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych. Wrażliwemu Rakowi pomoże rozwinąć zdolności telepatyczne.

  Planeta: Księżyc
  Rządzi przypływami i odpływami, wzrostem roślin, rytmem natury, naszymi nastrojami i uczuciami. Swojego podopiecznego obdarza intuicją, wrażliwością na potrzeby innych i gotowością niesienia pomocy.

  LEW
  Ma wielką moc - i taka też jest jego karta tarota. Poza tym przypisane są mu złoto, słońce, orzeł oraz bursztyn.

  Anioł: Nelchael
  Trzyma pieczę nad artystami i naukowcami, pomaga tworzyć dzieła sztuki. Obdarza mądrością, intuicją oraz wyczuciem piękna. Zdolnym i wytrwałym przynosi uznanie, nagrody i dobrobyt.

  Kamień: Bursztyn
  Zwany złotem Bałtyku. Jest jak zastygły promień słońca. Z nim Lew zabłyśnie zawsze i wszędzie. Wisiorek lub naszyjnik z bursztynem zapobiega bólom gardła, głowy oraz korzystnie wpływa na tarczycę.

  Symbol: Labrys
  Topór z dwoma ostrzami, symbol kultury minojskiej. Związany z kreteńskim labiryntem, pomaga wybrnąć z każdej sytuacji. Zwiększa możliwości umysłu i zasoby energii, zapewnia lepszy kontakt z podświadomością.

  Talizman: Drzewko szczęścia
  Czyli grubosz jajowaty. Okrągłe listki tej rośliny przypominają monety. Stąd jej angielska nazwa: money tree. Chińczycy wierzą, że hodowana w domu rozprasza złą energię, za to przyciąga bogactwo i powodzenie.

  Karta tarota: Moc
  Jest kartą optymizmu i zaufania do samego siebie. Rozwija poczucie własnej wartości. Zapowiada wysiłek i walkę, która zakończy się zwycięstwem.

  Kolor: Złoty
  A jakże! To barwa władzy i dobrobytu, ale w duszy Lwa rozwija szlachetne ideały. Otaczając się tym kolorem, stanie się szczodry i gotów do najwyższych poświęceń.

  Runa: Elahaz
  Ochroni Lwa przed złymi zawistnymi ludźmi, ich plotkami i intrygami. Negatywna energia nie ma do niego dostępu. Elahaz to znak sportowców – zwiększa wytrzymałość i pomaga zwyciężać.

  Zwierzę: Orzeł
  Tak jak lew na ziemi, ten ptak jest uważany za króla nieba. Szlachetny, władczy i waleczny, nie wie, co to strach. Jako symbol siły i władzy widnieje w wielu herbach i godłach.

  Planeta: Słońce
  Najważniejsze w horoskopie. Reprezentuje Ja siłę fizyczną i duchową oraz osobowość. Lwom dodaje charyzmy i sprawia, że nigdzie nie przejdą niezauważenie. Słońce przynosi sukces i szczęście.

  PANNA
  Granat to barwa tych, którzy sprawiedliwie rządzą, przestrzegają przepisów prawa. To przecież Twoje cechy i Twój kolor!

  Karta tarota: Eremita
  Skromny, z ogromnym doświadczeniem i wielką mądrością. W tarocie karta ta mówi o poszukiwaniu prawdy. Pomoże zaprowadzić wokół siebie ład i znaleźć odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

  Anioł: Zuriel
  Anioł mądrości i życiowych nauk. Jest patronem pokoju, pojednania i prawości charakterów. Szczególną opieką otacza ludzi ciężko i uczciwie pracujących, zapewnia im należną za ich trud zapłatę.

  Kamień: Szafir
  Zwany jest kamieniem mądrości, bo w życiu Panna kieruje się rozsądkiem. Ma działanie antyseptyczne, więc uchroni ją przed zarazkami.

  Symbol: Piramida
  Jest znakiem naszej łączności z ziemią i wszechświatem. Daje moc i energię. Jej wizerunek widnieje na banknocie dolarowym i… w podręcznikach zdrowego żywienia.

  Talizman: Krzyż Ankh
  Ankh w języku starożytnych Egipcjan oznacza życie. Ten znak o wielkiej mocy umieszczano na sarkofagach, bo gwarantować miał przetrwanie duszy po śmierci. Pannie zapewni doskonałe zdrowie, niespożyte siły i dużo szczęścia.

  Kolor: Granat
  To barwa tych, którzy sprawiedliwie rządzą, a przy tym zawsze przestrzegają przepisów prawa. Dlatego granatowe mundury noszą policjanci.

  Runa: Sowilo
  Jej kształt przypomina błyskawicę i tak właśnie działa. Dodaje energii i wiary w siebie. Pomoże Pannie porzucić fałszywą skromność i powiedzieć: jestem wspaniała!

  Zwierzę: Wiewiórka
  To małe, pełne wdzięku zwierzątko jest wzorem zapobiegliwości, z której słynie Panna. Większość czasu spędza, gromadząc zapasy na zimę. Przy okazji pomaga sadzić las – dzięki niej wyrosło niejedno drzewo.

  Planeta: Merkury
  Patronuje także Bliźniętom, ale u Panny działa inaczej. Zamiast ciągle zmieniać jej zainteresowania, skłania ku cierpliwemu zgłębianiu wiedzy z jednej wybranej dziedziny. Przy jego wsparciu Panna ma szansę stać się prawdziwym ekspertem.

  WAGA
  Najważniejsze to zachować umiar, bo wszystko w nadmiarze szkodzi. Dbaj o równowagę energii męskiej i żeńskiej, dnia i nocy, ciała i ducha...

  Kamień: Różowy kwarc
  Nawet najbardziej zatwardziałe serca otwiera na miłość i bliskość. Pomaga zdobywać sympatię ludzi. Dodaje wiary w siebie i leczy emocjonalne rany.

  Karta tarota: Sprawiedliwość
  Przedstawia boginię Temidę. Symbolizuje równowagę, harmonię, szczerość i uczciwość w naszym życiu. Pomaga zawsze dokonywać właściwych wyborów.

  Runa: Gebo
  Najważniejsze to zachować umiar, bo wszystko w nadmiarze szkodzi. Gebo pilnuje, by Waga nie popadała w skrajności i zachowała równowagę w dawaniu i braniu. Odsunie od niej tych, którzy chcieliby ją wykorzystać.

  Talizman: Jin-jang
  To stary chiński symbol oznaczający połączenie przeciwieństw – energii męskiej i żeńskiej, dnia i nocy, ciała i ducha. Przypomina, że jedno nie może istnieć bez drugiego. Jego moc pomoże zachować wewnętrzną harmonię.

  Anioł: Yeiazel
  Podatną na wpływy Wagę uwalnia od złych przyzwyczajeń, złego towarzystwa i wrogów. Dodaje sił do walki z nałogami i z jej największą wadą, czyli lenistwem. Jest patronem pisarzy, scenarzystów i poetów.

  Symbol: Muszla
  To z niej wychodzi bogini piękności na obrazie Botticellego. W niej rodzą się perły. Jej kształt przypomina żeńskie narządy płciowe. Jest metaforą piękna, kobiecości i tajemnicy.

  Planeta: Wenus
  Jej blask zachwyca na wieczornym lub porannym niebie. Towarzyszy kochankom, malarzom i poetom. Jest planetą piękna, zmysłów i miłości, a artystom przynosi natchnienie.

  Kolor: Brzoskwiniowy
  Barwa dojrzałych owoców i nieba o brzasku. Czyni Wagę radosną, towarzyską, kieruje jej myśli ku potrzebom innych i daje dziecięcą wrażliwość na piękno.

  Zwierzę: Żuraw
  Ten smukły, elegancki ptak ma w sobie mnóstwo wdzięku i gracji. Piękny jest jego wygląd, głos i taniec. W Chinach i Japonii to symbol wierności, szczęścia i długowieczności.

  Roślina: Rumianek
  Kąpiel w nim dodaje kobiecie urody. Dym z palonego suszonego rumianku zapewnia spokój wewnętrzny, pomaga w medytacji i przy bezsenności. A trzymanie suszonych kwiatków razem z kuponem loterii może przynieść wygraną.

  SKORPION
  Twoim symbolem jest pentagram, rośliną mandragora, a zwierzęciem - wąż. Brzmi trochę złowieszczo? Wczytaj się w przesłanie znaków!

  Kamień: Granat
  Jego krwistoczerwony kolor kojarzy się z pasją i namiętnością. Ma moc odpierania wszelkiego zła skierowanego ku właścicielowi. Dobrze mieć go przy sobie, gdy trzeba stawić czoła trudnym sprawom lub potężnym wrogom.

  Karta tarota: Śmierć
  Wbrew negatywnym skojarzeniom ma pomyślne znaczenie. Zapowiada dogłębną przemianę całego życia. Pozwala pozostawić za sobą dawne problemy.

  Runa: Perthro
  Dzięki wsparciu tej runy z każdej próby wyjdzie zwycięsko. Zrozumie, że wszystko, co go spotyka, choć czasem przykre, jest dla niego dobre, bo wzbogaca go wewnętrznie. Dzięki temu kształtuje swój charakter.

  Talizman: Kasztan
  Działa jak odpromiennik, który skupia na sobie złą energię z otoczenia. Kasztany noszone w kieszeni spodni mają korzystny wpływ na potencję.

  Anioł: Bardiel
  Pojawia się, gdy musimy bronić się przed wrogami. Uczy Skorpiona ufności i jest jego przewodnikiem w trudnym procesie zapominania i wybaczania krzywd.

  Zwierzę: Wąż
  Nie jest to stworzenie do przytulania ani głaskania. Budzi respekt i lęk, gdy spogląda swoim przenikliwym i hipnotyzującym wzrokiem.

  Symbol: Pentagram

  Roślina: Mandragora
  Jej korzeń przypomina ludzką postać. W starożytności i średniowieczu wierzono, że ma magiczną moc. Przyrządzano z niej eliksiry, z korzenia wróżono przyszłość.

  Symbol: Pentagram
  Ma dwie twarze, dwa odmienne znaczenia. Przedstawiony jednym wierzchołkiem do góry – jest odzwierciedleniem siły boskiej, odwrócony – symbolizuje demoniczne moce i wyższość instynktów człowieka nad wolą i intelektem.

  Platena: Pluton
  Jego podopieczni to ludzie impulsywni, namiętni i skryci. W Skorpionie budzi ukryte siły i pomaga przezwyciężyć największe przeszkody.

  Kolor: Purpurowy
  To barwa ludzi zmysłowych i silnych. Symbolizuje moc, władzę, szacunek i bogactwo. Była kolorem władców Rzymu, kardynałów i… ladacznic.

  STRZELEC
  Strzelcze, jesteś jak pędzący koń, wolny i nieujarzmiony. Twoim atrybutem jest strzała - symbol przeznaczenia, przed którym nie można uciec...

  Karta tarota: Umiarkowanie
  To coś, czego Strzelcom zazwyczaj brakuje. Karta ta uczy oszczędności, planowania, uważnego stąpania krok po kroku i osiągania w ten sposób zamierzonych celów.

  Kamień: Topaz
  Pogłębia zaufanie Strzelca w sens życia, uczy go pokory wobec losu, ale też wiary we własne siły. Przekazuje opanowanie, pozwala poznać swoje duchowe moce.

  Runa: Isa
  Oznacza lód. Pomaga wyciszyć emocje, uspokoić myśli, zamiast rozpraszać swoją energię na nerwowe działania, skoncentrować się na tym, co najważniejsze.

  Roślina: Wilcza jagoda
  W dawnych czasach wierzono, że dzięki niej wiedźmy latają. Ponoć pomaga w przeżywaniu podróży astralnych. Ułatwia kontakt z innymi wymiarami i służy jako afrodyzjak – wzmacnia potencję.

  Symbol: Strzała
  Jest znakiem szybkości i przeznaczenia, przed którym nie można uciec, jak przed strzałami boga miłości – Amora. Mówi o tym, że Strzelec zawsze mierzy wysoko i osiąga wytyczone cele.

  Anioł: Adnachiel
  Inspiruje do poznawania tajemnic natury, sprzyja osiągnięciu duchowego oświecenia. A lekkomyślnych zawraca ze złej drogi, wskazując właściwy kierunek.

  Planeta: Jowisz
  Największa i najbardziej dobroczynna planeta pozwala Strzelcowi realizować niemal wszystkie zamierzenia. Sprawia, że nigdy nie traci nadziei i wiary w swą szczęśliwą gwiazdę.

  Kolor: Żółty
  Tę barwę czcili Egipcjanie i Majowie jako kolor słońca. Idealna dla ludzi bystrych, otwartych i komunikatywnych. Jest źródłem wiecznej energii i optymizmu.

  Talizman: Podkowa
  Podobnie jak chroni końskie kopyto przed urazami, tak samo jako talizman ochrania swojego posiadacza. Powieszona nad drzwiami, rogami do góry, będzie przyciągać szczęście, korzystne okazje i samych życzliwych ludzi.

  Zwierzę: Koń
  Gdy galopuje, nic go nie zatrzyma. Siłą rozpędu pokona każdą przeszkodę. A poza tym jest nieujarzmiony i wolny. Jak Strzelec, którego czasem przedstawia się jako Centaura – pół człowieka, pół konia.

  KOZIOROŻEC
  Sprawdź, co Ci sprzyja, Koziorożcu, jaka roślina doda Ci sił, jaki kamień Cię ochroni, w jaki kolor powinieneś się ubierać!

  Karta tarota: Diabeł
  Symbolizuje pokusę, grzech i zmysłowe rozkosze. Skłonnych do nadmiernej oszczędności i ascezy uczy korzystać z przyjemności życia.

  Talizman: Smok
  Jest przeznaczony dla ludzi o naprawdę silnym charakterze. Jego wizerunek zapewnia w życiu radość, zdrowie, powodzenie i ochronę.

  Runa: Nauthiz
  Jej działanie nie zawsze bywa przyjemne. To dlatego, że nakłada więzy, każe przestrzegać reguł i wypełniać obowiązki. Ale ograniczenia czasem są konieczne. Dzięki nim kształtujemy swój charakter.

  Kamień: Kryształ górski
  Sprzyja koncentracji, pomaga oczyścić umysł przed pracą czy nauką. Trzymany blisko komputera lub innego sprzętu elektronicznego chroni przed szkodliwym promieniowaniem.

  Roślina: Skrzyp
  Jest jedną z najstarszych roślin na Ziemi. Pomaga goić się ranom i złamanym kościom, poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci, opóźnia proces starzenia.

  Anioł: Harhel
  Pobudza do myślenia. Za mądrość i aktywną działalność nagradza fortuną. Jest patronem finansistów oraz naukowców.

  Symbol: Klepsydra
  Znak przemijania i czasu. Symbolizuje kruchość ludzkiego życia, ale także cykliczność – klepsydrę można odwrócić.

  Kolor: Czarny
  Pomaga utrzymać dystans, skoncentrować się na sobie, na własnym wnętrzu. To barwa ochronna, ale także symbol siły.

  Planeta: Saturn
  Zwany Chronosem – władcą czasu – swoich podopiecznych obdarza opanowaniem i cierpliwością. Sprawia, że czas działa na ich korzyść, więc Koziorożce długo zachowują młodość.

  Zwierzę: Niedźwiedź
  To duże i silne zwierzę wydaje się powolne i łagodne, lecz to tylko pozory. Kocha spokój, ale gdy zostanie sprowokowany, potrafi być śmiertelnie niebezpieczny.

  WODNIK
  Wodniku, czy wiesz, że Twoim kolorem jest fiolet, kamieniem meteoryt, a rośliną jemioła? A wiesz, dlaczego?

  Talizman: Łapacz snów
  To magiczna sieć, która nie pozwala koszmarom przedostać się do świata snów. Wieszając go nad łóżkiem, zapewni sobie same kolorowe sny.

  Karta tarota: Gwiazda
  Wodnik idzie przez życie, kierując się swoimi ideami – pokoju, nadziei i piękna. Karta ta daje mu natchnienie do tworzenia dzieł wykraczających poza swą epokę.

  Runa: Raidho
  Wspiera Wodnika w podróżach i przekraczaniu wszelkich granic. Pomaga realizować siebie, płynąć pod prąd, doda mu sił i odwagi do pójścia własną drogą.

  Zwierzę: Delfin
  Te niezwykłe ssaki są przyjaciółmi ludzi i często ratują tonących. Delfin to inteligencja, piękno, szybkość, mądrość i miłość. Wodniki pokonują wszystkie trudności równie łatwo, jak delfiny wyskakują ponad fale.

  Roślina: Jemioła
  Rośnie wysoko na drzewach, nie dotykając ziemi i za nic ma pory roku. Jej gałązki powieszone w domu chronią go przed złymi mocami i działaniem nieżyczliwych ludzi.

  Anioł: Gabriel
  Podsuwa Wodnikom ciekawe, twórcze pomysły. Nagradza tych, którzy nie zwątpili pod wpływem innych ludzi, ale wierzą i ufają swojemu sercu.

  Kamień: Meteoryt
  Tak oryginalny i z innego świata jak wszystkie Wodniki.

  Planeta: Uran
  Zsyła przebłyski geniuszu i intuicji. Wodnika czyni odważnym, niezależnym nonkonformistą, obdarza go nieprzeciętnymi talentami i potrzebą odkrywania nowych rzeczy.

  Symbol: Pacyfka
  Znak pokoju, tolerancji i sprzeciwu wobec przemocy, którym to wartościom hołduje każdy Wodnik. Rozpowszechniona w latach 60. wśród dzieci kwiatów zapowiadała nadejście Ery Wodnika.

  Kolor: Fioletowy
  Łączy energię czerwieni i spokój błękitu. Symbolizuje duszę i poszukiwanie odpowiedzi na filozoficzne pytania. To kolor tajemnicy i magii.

  RYBY
  Nigdy nie rozstają się z ulubionym misiem z dzieciństwa, najchętniej nie wychodziłyby z łóżka, a poza tym mają niezawodną intuicję. Kto to taki? Oczywiście Ryba!!

  PRZEDMIOTY
  Łóżko
  Rybki spędzają w nim najwięcej czasu, nie tylko w objęciach Morfeusza. Seks jest dla nich bardzo ważny, ale nie potrafią kochać się byle gdzie. Potrzebują romantycznej oprawy z kwiatami, świecami i muzyką.
  Kompas
  Niezwykle silna intuicja prowadzi Ryby niczym niezawodny kompas. Dzięki niej unikają wszelkich życiowych raf, zręcznie lawirując między skałami, o które niejeden Baran czy Byk rozbiłby sobie głowę.
  Przytulanka
  Nigdy nie rozstają się z ulubionym misiem z dzieciństwa, a swoje biurko w pracy obstawiają drobiazgami, które, jak wierzą, przynoszą im szczęście. Można się z tego śmiać, ale los zawsze Rybom sprzyja.

  ZWIERZĘ
  Papuga
  Każdy, kto dłużej przebywa z Rybami, zauważy, że zaczynają powtarzać jego poglądy, opinie, gesty a nawet sposób ubierania się. Ludzie spod tego znaku po prostu potrzebują wzorować się na silniejszych osobowościach.

  DRZEWO
  Wierzba płacząca
  To pełne wdzięku drzewo podobnie jak Ryby uwielbia wodę. Jej obecność nadaje miejscu tajemniczą i romantyczną aurę. A wyciąg z wierzby – kwas salicylowy – to znany środek uśmierzający ból.

  SMAKI
  Arbuz
  Najlepsze są dla nich pokarmy, które zawierają dużo wody. Arbuz ma jej ponad 90%. Ryby mogą więc objadać się nim bez obaw o linię. A ze względu na właściwości moczopędne arbuz doskonale filtruje nerki.
  Goździki
  Ryby to zmarzluchy, w dodatku słabego zdrowia. Często łapią infekcje i niemal non stop mają katar. Rozgrzeją je gorące napoje z goździkami, a uwalniające się przy tym olejki eteryczne oczyszczą zatkany nos.

  KOLOR
  Akwamaryn
  Sprzyjają im kamienie w barwach wody – niebieskie, zielone, turkusowe. Akwamaryn, przez swoją nazwę związany z morzem, potęguje w Rybach zdolności mediumiczne.

  A POZA TYM...
  Cyna
  Miękki metal używany do lutowania, jest również składnikiem wielu stopów. Uosabia rybią zdolność do adaptacji i ich elastyczność.
  Skrzypce
  Jedyny instrument, który ma duszę. I podobnie jak Ryby – wiele czułych strun, które można poruszyć. Wrażliwy słuch i talent muzyczny wyróżniają ludzi spod znaku Ryb. Cała armia kompozytorów urodziła się pod tym znakiem.

  (źródło: miesięcznik "Wróżka")
  Ostatnio edytowane przez Ismer ; 14-10-2015 o 14:24 Powód: scalenie postów - regulamin
  Bethany likes this.

Podobne wątki

 1. Zodiak Dziecięcy
  Przez Daria_Hexe w dziale Horoskopy zodiakalne
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 15-02-2016, 13:49
 2. Zodiak w Miłości
  Przez Daria_Hexe w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 18-06-2015, 02:42
 3. Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 16-02-2015, 05:29
 4. Zodiak i kamienie
  Przez Cuk-Ru Pud'Ru w dziale Prośby o interpretacje astrologiczne
  Odpowiedzi: 14
  Ostatni post / autor: 05-05-2010, 13:32

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272