Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
Like Tree7Likes
 • 1 Post By Fortunea
 • 1 Post By Fortunea
 • 2 Post By Ismer
 • 1 Post By Ismer
 • 2 Post By Arcan

Wątek: Czym zaimponować, jak oswoić i jak pozbyć się znaku Zodiaku :)

 1. #1
  Adept
  Dołączył
  04-01-2018
  Posty
  33
  Podziękował/a
  13
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  44287961

  Domyślnie Czym zaimponować, jak oswoić i jak pozbyć się znaku Zodiaku :)

  Baran
  Jak zaimponować Baranowi: zrobić coś odważnego, efektownego i nieprzemyślanego, bez oglądania się na skutki uboczne, osiągnąć wysoką drugą pozycję w rywalizacji sportowej - oczywiście za nim, wdać się w pyskówkę z policjantem, sprowokować bójkę, skoczyć na bungie, zapisać się na kurs spadochronowy, zostać kibicem piłkarskim, załatwić miejsca w pierwszym rzędzie na turniej bokserski, założyć kapelę punkową.

  Jak oswoić Barana: być pełnym podziwu dla jego/jej osiągnięć w bieganiu po schodach na czas, oraz przechodzeniu przez ulicę na czerwonym świetle, gloryfikować jego sukcesy i spuścić zasłonę milczenia na jego porażki, nie okazywać cienia wątpliwości wobec buńczucznych deklaracji i odgrażaniu się całemu światu, zapomnieć o dobrych manierach, zacząć rozpychać się łokciami.

  Jak spozbyć się Barana: zrobić coś lepiej od niego - koniecznie przy świadkach, wytknąć jakąś słabość, wspomnieć o kompleksach, zostać buddystą, dużo rozmyślać, zastanawiać się, planować, zaprzyjaźnić się z sąsiadami, pójść na pokojową demonstrację, zająć się sprzedażą ubezpieczeń.

  Byk
  Jak zaimponować Bykowi: zadbać o swój wygląd zewnętrzny, ładnie się ubrać zimą, skąpo się ubrać latem, dać przykład przezorności i zapobiegliwości, ugotować dobry obiad, okazać szacunek dla wartości materialnych, dać pokaz oszczędnego gospodarowania, nie dodawać za dużo gazu i nauczyć się hamować skrzynią biegów.

  Jak oswoić Byka: zadeklarować obojętność wobec posiadanego przez niego/nią majątku, wspomnieć od niechcenia, że wakacje pod gruszą to najlepsza forma wypoczynku, umyć jego samochód, koniecznie za jego zgodą, ale z użyciem własnych środków myjących, identycznych jak stosowane przez niego.

  Jak spozbyć się Byka: zrobić szalone zakupy, kupować napoje w butelkach bezzwrotnych, przypomnieć o obiecanym zaproszeniu do drogiej restauracji, oświadczyć, że czas na przemeblowanie, lub remont mieszkania, zaprosić na wspólne bieganie, zaserwować zupę błyskawiczną, lub podzielić się słonecznikiem.

  Bliźnięta
  Jak zaimponować Bliźniętom: rzucić jakąś błyskotliwą myśl, niekoniecznie rozsądną i głęboką, pokazać archiwum Gazety Wyborczej z ostatnich 5 lat, zaprosić do wspólnego oglądania Wiadomości, zabrać na wakacje radio, telewizor, laptopa z Internetem, mieć konto na portalu społecznościowym z ogromną ilością lajków i znajomych.

  Jak oswoić Bliźnięta: zmieniać wszystko co się da i jak często się da - wygląd, styl ubierania się, fryzurę, przestawiać meble, zmieniać w ostatniej chwili plany, jak ognia unikać rutyny i przyzwyczajeń, urządzić bibliotekę, założyć prywatne forum internetowe, zapisać się na korespondencyjny kurs dziennikarstwa wywiadowczego.

  Jak się pozbyć Bliźniąt: dać jaskrawy przykład ignorancji np. wspomnieć o puszce Pandory, okazać brak zainteresowania wydarzeniami w kraju i na świecie w ostatnich 24 godzinach, zawsze w poniedziałek ubierać się tak samo, w środę gotować ten sam obiad, a w piątek jeździć na ryby, zrezygnować z telefonu i łącza internetowego, zrobić coś nielogicznego, czego w żaden sposób nie da się sensownie wytłumaczyć i uzasadnić, przestać zadawać pytania.

  Rak
  Jak zaimponować Rakowi: zaproponować opiekę nad domem, bo przypadkowo wygrał wycieczkę, wykupić drugą polisę na życie, być pełnym uznania dla sposobu prowadzenia gospodarstwa domowego, podyskutować o ryzyku trzymania oszczędności w obligacjach skarbowych, przekonać, że lekkomyślne jest zostawianie kubełka na śmieci w śmietniku i robienie w tym czasie zakupów, założyć osiedlowy komitet ochrony prywatności i walki z roznosicielami wydawnictw reklamowych, kupić w prezencie alarm do roweru - z powiadomieniem.

  Jak oswoić Raka: kupować zawsze o jeden bochenek chleba więcej niż potrzeba, pomóc w założeniu krat okiennych i balkonowych, nie zwracać uwagi na zabieranie parasola w słoneczny dzień i okularów przeciwsłonecznych w pochmurny, okazywać żywe zainteresowanie historiami rodzinnymi sprzed pół wieku, powtarzanymi któryś raz z rzędu, unikać włączania telewizora w porze wieczornych wiadomości.

  Jak się pozbyć Raka: wejść w butach do stołowego pokoju, pożyczyć pamiątkowy otwieracz do butelek - powiedzieć, że gdzieś przepadł, ale może się jeszcze kiedyś znajdzie, zabrać na przejażdżkę i przejechać skrzyżowanie na pomarańczowym świetle, użyć znaczka pocztowego z jego kolekcji do wysłania listu, zaproponować urlop w szkole przetrwania, zlikwidować polisę na życie i kupić wyczynowy motocykl, zepsuć wielofunkcyjny mikser kuchenny.

  Lew
  Jak zaimponować Lwu: udawać skromność i zgadzać się z nim/nią we wszystkim, nie mieć własnego zdania i zawsze prosić o radę, zabiegać o jego protekcję, podziwiać jego banalne pomysły i śmiać się głośno z jego/jej marnych dowcipów, zdać się na jego łaskę, z zapałem wykonywać jego najgłupsze polecenia, a swoje osobiste sukcesy, których nie da się przed nim ukryć, tłumaczyć inspirującym wpływem jego osobowości.

  Jak oswoić Lwa: pod żadnym pozorem nie wspominać o swoich ambicjach i indywidualnych planach, bezwzględnie stosować się do jego wskazówek, podkreślać jego mądrość i towarzyskie obycie, powtarzać, że z takimi możliwościami, marnuje się w swojej pracy i powinien pomyśleć o jakimś bardziej eksponowanym stanowisku, z cielęcą miną pytać o prawidłowe rozwiązania haseł z konkursów audio-tele.

  Jak się pozbyć Lwa: mieć własne zdanie, zaimponować jego znajomym i ściągnąć na siebie całą ich uwagę, skrytykować jego najnowszy pomysł, podważyć jego największe sukcesy i życiowe osiągnięcia, stwierdzić przy świadkach, że jest egocentrykiem i egoistą, mieć na naszej-klasie dwa razy więcej znajomych od niego.

  Panna
  Jak zaimponować Pannie: ubierać się praktycznie i schludnie, mieć zawsze ze sobą szczoteczkę do zębów, sprzątać mieszkanie dwa razy dziennie, nosić białe skarpetki, poprosić o pokazanie, jak się wymienia worek w szwedzkim odkurzaczu, stosować podwójne filtry do wody, trzymać się ścisłego rozkładu zajęć, kupić sobie zegarek z pomiarem temperatury ciała, tętna i ciśnienia krwi.

  Jak oswoić Pannę: przy każdej wizycie zapewnić dwa osobiste ręczniki i świeżo rozpakowane mydło w osobnej mydelniczce, zepsuć coś, tak, żeby dało się łatwo naprawić i poprosić o pomoc w naprawie, nie onieśmielać, unikać wstydliwych tematów, rzucić wszystkie nałogi, zapisać się na 12-tomową Encyklopedię Zdrowia.

  Jak się pozbyć Panny: umówić się na obiad w barze fast-food, spóźnić się pół godziny i przyjść w nie wyprasowanej koszuli, na tydzień zapomnieć o pielęgnacji paznokci, na dwa tygodnie o wizycie u fryzjera, gdy będzie się czesał/ła, przeprosić za omyłkowe skorzystanie z jego/jej grzebienia, sprzedać przestronne kombi - kupić coś dwumiejscowego, z symbolicznym bagażnikiem i trzylitrowym silnikiem.
  Ismer likes this.

 2. Użytkownicy którzy podziękowali Fortunea za ten post:

  Arcan (07-02-2018)

 3. #2
  Adept
  Dołączył
  04-01-2018
  Posty
  33
  Podziękował/a
  13
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  44287961

  Domyślnie

  Waga
  Jak zaimponować Wadze: pochwalić się ciekawymi znajomościami, obiecać wprowadzenie do dobrego towarzystwa, napomknąć o znajomości z tym politykiem i tamtym aktorem, dać przykład dobrych manier i wiedzy w zakresie: to wino do tego, a tamto do tamtego, unikać podejmowania jednoznacznych decyzji i kategorycznych ocen w stylu - to jest czarne, a to jest białe, mieć zawsze dwa rozwiązania problemu, przy czym żadnego nie forsować.

  Jak oswoić Wagę: unikać tematów drażliwych, wstydliwych, wzbudzających emocje, wyrażać się ogólnikowo, nie popierać ani lewicy, ani prawicy - umiarkowanie sympatyzować z centrum, nie ryzykować i nie stawiać wszystkiego na jedną kartę, być niekonsekwentnym, udzielać się społecznie, choć bez przesadnego zaangażowania.

  Jak się pozbyć Wagi: podjąć nieodwracalną decyzję, poprzeć w wyborach lewicę, albo prawicę - w żadnym wypadku centrum, kupić czarny, albo biały samochód, wysmarkać się przy obiedzie, przekląć na czym świat stoi, zamieszkać na wsi, ubrać się w tanie i niemarkowe ciuchy, nie zamykać klapy sedesowej.

  Skorpion
  Jak zaimponować Skorpionowi: streścić kilka odcinków "Z archiwum X", ukraść ze stojaka w sklepie ostatni numer "Playboya" (można się wcześniej umówić ze sprzedawcą i zapłacić), stwierdzić, że drożyzna w sklepach, to efekt zmowy producentów, dostawców, sprzedawców i podstawionych klientów, z pełnymi koszykami zakupów, nieudolnie skłamać - dać się rozszyfrować - udać przerażenie i obiecać poprawę, zaprosić na retrospekcję filmów Larsa von Tiera, zrobić komuś karczemną awanturę (też się można po cichu umówić).

  Jak oswoić Skorpiona: są pewne, co prawda niewielkie szanse, sprawa wymaga niezwykłej wytrwałości i poświęcenia, trzeba orientować się w lekturze kryminałów, należy codziennie oglądać wieczorne wiadomości, szczególnie relacje korespondentów wojennych i doniesienia o katastrofach, a potem snuć apokaliptyczne wizje, bezwzględnie zlikwidować profil na naszej-klasie, ograniczyć życie towarzyskie do grona straceńców, desperatów, wyznawców teorii spiskowej, typów spod ciemnej gwiazdy, drobnych przemytników, oraz biznesmenów z szarej strefy, czyli jego/jej znajomych.

  Jak się pozbyć Skorpiona: niewykonalne, ale można spróbować, musi to być misterny plan, z wieloma niewiadomymi, można zaryzykować zwabienie innych Skorpionów - jest szansa, że się wzajemnie pozjadają, można też codziennie okazywać nieuzasadnioną wesołość, radość życia, lekceważenie problemów, życzliwe usposobienie, zapraszać do domu nowych znajomych, szczególnie tych z problemami emocjonalnymi i chwiejnym ego - wtedy jest szansa, że znajdzie sobie nową ofiarę.

  Strzelec
  Jak zaimponować Strzelcowi: zafundować wycieczkę zagraniczną - choćby do Czech, sprzedać mieszkanie i zamieszkać w samochodzie kempingowym, zapisać się na kurs szwedzkiego, zmienić światopogląd - rzekomo pod jego/jej wpływem, mieć jedną spakowana walizkę, na wypadek decyzji o wyjeździe, podjętej o 5-tej nad ranem, opowiadać głupie dowcipy i śmiać się z nich do rozpuku, zaproponować urlop pod namiotem w początkach maja, lub pod koniec października.

  Jak oswoić Strzelca: nie poruszać tematów - stabilizacja, małżeństwo, obowiązki, działka ogrodnicza, popadać ze skrajności w skrajność, zakupy robić w biegu i przy okazji, prześcigać się w rewolucyjnych poglądach, zaniedbać obowiązki a zadbać o przyjemności, zaprenumerować "National Geographic".

  Jak się pozbyć Strzelca: zrezygnować z wynajmowanego mieszkania - wziąć kredyt na 25 lat, wspomnieć o szkole rodzenia, lub naukach przedmałżeńskich, zabrać jego/ją na długie zakupy do centrum handlowego, sprzedać rower a kupić nowy telewizor, zrezygnować z obozu wędrownego w górach i wyjechać do Sarbinowa, a po powrocie oświadczyć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

  Koziorożec
  Jak zaimponować Koziorożcowi: wziąć w pracy nadgodziny i odwołać umówione spotkanie, tłumacząc się obowiązkami zawodowymi, zaplanować urlop w przyszłym roku w trzech opcjach - ładnej pogody, brzydkiej pogody, konieczności odwołania urlopu, z powodu pogody i nawału pracy w biurze, zadeklarować przywiązanie do tradycyjnych wartości (jakie by one tam nie były), wycofać z użycia słowa: eksperyment, rewolucja, improwizacja.

  Jak oswoić Koziorożca: dużo mówić o obowiązkach, powinnościach, zasadach, sprawdzonych rozwiązaniach, oświadczyć, że dla kariery można poświęcić wszystko, zapisać się do Partii Konserwatywnej lub nawiązać współpracę z jej konserwatywnym odłamem, nie opuścić żadnego odcinka "Szansa na sukces", nie wychylać się, nie zmieniać decyzji, nie dyskutować.

  Jak się pozbyć Koziorożca: być beztroskim, uśmiechniętym i niekonsekwentnym, wziąć bezpłatny urlop, zmienić pracę na gorzej płatną, mniej stresującą, z mniejszymi widokami na awans, lub bez widoków, najlepiej na pół etatu, zrezygnować ze wszystkich kart rabatowych, zbierania punktów, wysyłania kuponów, pozbyć się jubileuszowego wydania wszystkich dzieł Ignacego Kraszewskiego

  Wodnik
  Jak zaimponować Wodnikowi: zgłosić się do udziału w misji humanitarnej, wspierać inicjatywy oddolne i pozarządowe, wziąć udział w sprzątaniu świata, segregować śmieci i wyrzucać je do specjalnych pojemników na drugim końcu miasta, założyć sklep ze zdrową żywnością i nie zbankrutować, zainteresować się astrologią, lub akupunkturą.

  Jak oswoić Wodnika: zaprosić do kina na "Dzień Świra", zamówić korespondencyjny kurs Jogi, poprzeć w wyborach Unię Polityki Realnej, bojkotować opakowania jednorazowe, założyć blog o tematyce UFO, mieć wyłącznie odlotowe pomysły, ale nie dać się zaskoczyć jego odlotowymi pomysłami i nie zgłaszać żadnych obiekcji.

  Jak się pozbyć Wodnika: trudno się go pozbyć, bo wszystko może potraktować jako specyficzny żart, bądź zwykłe wygłupy, musi to być coś naprawdę perfidnego, niekoleżeńskiego i aspołecznego, można też zachowywać się normalnie, czyli stronić od ludzi, zamykać się w czterech ścianach, spędzać godziny przed telewizorem, lub przy grach komputerowych, znaleźć pracę w bibliotece, lub hipermarkecie - wtedy jest szansa, że się znudzi i odpuści sobie nasze towarzystwo.

  Ryby
  Jak zaimponować Rybom: zostać wolontariuszem, zaopiekować się bezdomnym psem i zabłąkanym kotem, zaprosić na tragedię romantyczną i rzewnie sobie popłakać, zwierzyć się z pisania pamiętników, porozmawiać o psychoanalizie i neurotycznej osobowości współczesnego człowieka, potęgować emocje, popadać w skrajne nastroje, przynajmniej raz na tydzień zaliczyć ciężkiego doła.

  Jak oswoić Ryby: maskować pozytywną energię i życiowy optymizm, zostać wegetarianinem, zrezygnować ze spotkań w większym gronie, z wyjątkiem zbiorowych medytacji, zaprenumerować "Nieznany Świat", zaniedbać siebie a zadbać o swoich wrogów, pojawiać się bez zapowiedzi i znikać bez uprzedzenia, mieć pecha, lub przynajmniej twierdzić, że się go ma.

  Jak się pozbyć Ryb: śmiać się często i głośno, czerpać z życia pełnymi garściami, chodzić wyłącznie na huczne i masowe imprezy, ale nie dać na WOŚP, pozbyć się wszelkich skrupułów, dbać o siebie - lekceważyć problemy innych, aktywnie włączyć się w działalność polityczną, upiec pasztet z gęsich wątróbek, zaprenumerować "Darz Bór", kupić sprzęt wędkarski, zanegować sens istnienia pomocy społecznej i zasiłku dla bezrobotnych.

  źródło: internet
  Ismer likes this.

 4. Użytkownicy którzy podziękowali Fortunea za ten post:

  Ismer (05-02-2018)

 5. #3
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Nie wiem kto to wymyślił i zebrał razem, ale jest to kwintesencja cech znaków Zodiaku, przedstawiona w bardzo krótki i zarazem przejrzysty sposób, łatwy do zapamiętania.
  Bardzo fajne, dzięki Fortunea :)
  Tullia and Fortunea like this.
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 6. #4
  Awatar Arcan
  Dołączył
  12-06-2014
  Posty
  1,577
  Podziękował/a
  1,040
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  107374185

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Fortunea Zobacz posta
  Baran
  Jak zaimponować Baranowi: zrobić coś odważnego, efektownego i nieprzemyślanego, bez oglądania się na skutki uboczne, osiągnąć wysoką drugą pozycję w rywalizacji sportowej - oczywiście za nim, wdać się w pyskówkę z policjantem, sprowokować bójkę, skoczyć na bungie, zapisać się na kurs spadochronowy, zostać kibicem piłkarskim, załatwić miejsca w pierwszym rzędzie na turniej bokserski, założyć kapelę punkową.

  Jak oswoić Barana: być pełnym podziwu dla jego/jej osiągnięć w bieganiu po schodach na czas, oraz przechodzeniu przez ulicę na czerwonym świetle, gloryfikować jego sukcesy i spuścić zasłonę milczenia na jego porażki, nie okazywać cienia wątpliwości wobec buńczucznych deklaracji i odgrażaniu się całemu światu, zapomnieć o dobrych manierach, zacząć rozpychać się łokciami.

  Jak spozbyć się Barana: zrobić coś lepiej od niego - koniecznie przy świadkach, wytknąć jakąś słabość, wspomnieć o kompleksach, zostać buddystą, dużo rozmyślać, zastanawiać się, planować, zaprzyjaźnić się z sąsiadami, pójść na pokojową demonstrację, zająć się sprzedażą ubezpieczeń.

  .
  Dlaczego w każdym horoskopie robią z barana pyskatego osiłka? :/

 7. #5
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Dlatego, że archetyp znaku - energia Barana jest spontaniczna, żywiołowa, Baran nie widzi żadnych przeszkód i najpierw coś robi a potem myśli, "jutro" to dla niego abstrakcja, wszystko musi być "już, teraz" a przede wszystkim musi być pierwszy, jak mówi Leszek Szuman: "Więc przez życie kroczyć będzie – Baran pierwszy w pierwszym rzędzie" ;p
  a jak tak nie jest i napotyka opór otoczenia, to nie siedzi cichutko jak mysz pod miotłą a przystępuje do ataku, co najmniej słownego i nie jest dyplomacja xd zaś osobniki bardziej prymitywne nawet się w gadkę nie wdają, tylko z miejsca stosują piąchopirynę :D
  A czy Ty, Arcan trzymasz język na wodzy jak Cię ktoś... wqnerwuje ;) czy dajesz odpór oponentom nie przebierając w słowach ?
  Tullia likes this.
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 8. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Arcan (10-02-2018)

 9. #6
  Awatar Arcan
  Dołączył
  12-06-2014
  Posty
  1,577
  Podziękował/a
  1,040
  Podziękowano 505 razy
  Siła reputacji
  107374185

  Domyślnie

  No akurat ja jadę jak z karabinu... :D
  Ismer and Tullia like this.

Podobne wątki

 1. Na czym polega moja klątwa, jak się jej pozbyć?
  Przez celofan w dziale Porady magiczne
  Odpowiedzi: 10
  Ostatni post / autor: 12-02-2014, 22:37
 2. jak się pozbyć klątwy?
  Przez daisy-79 w dziale Porady magiczne
  Odpowiedzi: 69
  Ostatni post / autor: 08-09-2011, 08:40
 3. Jak pozbyć się klątwy (?)
  Przez ewelin_aa w dziale Archiwum magii
  Odpowiedzi: 7
  Ostatni post / autor: 19-08-2010, 08:21
 4. czym dla nas jest biblia a czym mogłaby być
  Przez nomo w dziale Rozwój Duchowy
  Odpowiedzi: 13
  Ostatni post / autor: 21-03-2010, 17:25
 5. Jak pozbyć się złości?
  Przez Stella_ w dziale Psychologia
  Odpowiedzi: 23
  Ostatni post / autor: 14-12-2009, 23:53

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265