Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
Like Tree1Likes
 • 1 Post By obcyniestad

Wątek: Widzenie przyszłości we śnie - prośba o wskazówkę

 1. #1

  Dołączył
  11-05-2017
  Posty
  1
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Widzenie przyszłości we śnie - prośba o wskazówkę

  Cześć. Chciałem zapytać o jasnowidzenie w trakcie snu. Kiedyś, już wiele lat temu, byłem na spotkaniu z wróżką. Pani powiedziała mi, że mam zdolność "sennego wróża", a przynajmniej tak ją wtedy określiła. Polega na przewidywaniu wydarzeń w przyszłości w trakcie snu. Wróżka powiedziała, że to się albo ma, albo nie. Przyznam, że te lata temu sprawę zbagatelizowałem, ale na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy zauważam mocne nasilenie tego zjawiska. Często zdarza się, że w trakcie snu śnię o osobie, której bardzo dawno nie widziałem. Następnego dnia ta osoba dzwoni, wysyła smsa, albo kontaktuje się ze mną w inny sposób. Śnię również o wydarzeniach. Sprawach, które dotyczą mnie, lub bliskich mi ludzi. Widzę rozwiązania we śnie, niekiedy metaforyczne i zawsze dzień po śnie (to jest reguła, wydarzenie w świecie codziennym pojawia się dokładnie w dzień po śnie) okazuje się, że sprawa rozwiązała się tak jak śniłem: dobrze, albo źle z mojej/naszej perspektywy.

  Chciałem w związku z powyższym zapytać, czy istnieje możliwość wyszlifowania tej umiejętności? Nauczenia się sprowadzania odpowiedzi na konkretne pytania? Do tej pory funkcjonowało to tak, że te przychodziły spontanicznie i były wybierane za mnie. Czy ja mogę wybierać? Czy mogę w jakiś sposób wywołać pytanie, osobę, zjawisko, problem i poprzez siłę woli/prośbę tudzież inny sposób, wyśnić jej rozwiązanie?

  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozostaję również głęboko wdzięczny.

 2. #2
  Zbanowany
  Dołączył
  15-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  694
  Wpisów
  5
  Podziękował/a
  23
  Podziękowano 130 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Witam,

  oooooooooooooookej.... caaaaaaaaaaaaała lista uwag odnośnie Twojego postu...

  Jasnowidzenie w trakcie snu jest wyjątkowo... problematyczne... gdyż sen sam z siebie jest wyjątkowo subiektywny i podległy interpretacji czy oczekiwaniom. Przykład? Śnisz o tym o czym myślisz (najogólniej) i śnisz o tym co oczekujesz (częściowo), dlatego jeżeli myślisz że musisz wymienić olej w samochodzie i przyśnisz sobie zepsuty samochód a kilka dni później zatrzesz silnik to nie jest jasnowidzenie, tylko interpretacja Twoich własnych przypuszczeń, dlatego przyśnienie sobie przyszłych wydarzeń jest wyjątkowo problematyczne, gdyż nigdy nie masz pewności czy masz sen w kontekście jasnowidzenia czy w kontekście własnych przypuszczeń, nie wspominając już o samej problematyce interpretacji...

  Kolejna kwestia odnosi się tego co powiedziała wróżka, wróżki bardzo lubią dawać jakąś zachętę używając bardzo zagmatwanych opisów czy wyjątkowo niekonkretnych wskazówek, same wróżki nie korzystają z jasnowidzenia gdyż wróżenie i jasnowidzenie wykorzystuje zupełnie inny zestaw narzędzi czy mechanizmów, we wróżeniu masz fusy, kości, karty czy numerologię, w jasnowidzeniu masz swój własny umysł, gdzie jasnowidz nie potrzebuje korzystać z tanich narzędzi jak fusy, kości, karty czy numerologia, które jedynie przeszkadzają w interpretacji wyników, więc ta wróżka albo nie wiedziała o czym mówi albo źle zinterpretowałeś co Tobie powiedziała, albo jedno i drugie.

  W tym kontekście, ta wróżka pewnie miała na myśli proces w którym śnisz o latającym różowym słoniu który zrobił kupę i spadł gówniany deszcz, a interpretujesz to jako wielki sztorm na oceanie który wydarzył się dwa miesiące po tym jak miałeś ten sen, bo wróżki tak już mają że interpretują jedną rzecz w kontekście innej rzeczy aby skorelować losową obserwację z losowym zdarzeniem, i pewnie o to jej chodziło odnośnie samego sennego wróżenia, aka: samookłamywaniu i widzeniu powiązań tam gdzie ich nie ma.

  Samo jasnowidzenie nie jest wrodzoną zdolnością, można się tego 'nauczyć' więc po raz kolejny, wróżka nie wiedziała o czym mówi, tak już bywa z osobami które zarabiają na niewiedzy innych ludzi, można takim osobom wmówić każdą bzdurę.

  Co do Twoich obserwacji, czy jesteś pewien że nie bagatelizujesz całą sprawę i sprawiasz że całe to zjawisko ma większą wartość niż ma? Bo jeżeli śnisz o zdarzeniu które wiesz że będzie miało miejsce, to nie jest to jasnowidzący sen, tylko zwykłe przewidywanie.

  A co do szlifowania... po co? Skąd wiesz czy jeżeli zaczniesz świadomie kontrolować proces sennego jasnowidzenia / wróżenia nie zaczniesz narzucać swojej własnej woli co do odpowiedzi? To jak zadawanie pytania i oczekiwanie dostania jednej ustalonej przez Ciebie odpowiedzi, co może wpłynąć na to że dostaniesz odpowiedź której oczekujesz a nie tego co będzie. Przykładowo, masz ten samochód który ma zużyty olej, oczekujesz że dojedziesz do pracy następnego dnia, zadajesz pytanie czy dojedziesz, dostajesz odpowiedź że dojedziesz a nie dojedziesz, bo w trakcie jazdy zatrzesz silnik, czy jesteś pewien że jesteś w stanie zadać pytanie bez oczekiwania jakiejś skonkretyzowanej / z góry ustalonej przez Ciebie odpowiedzi?

  Jeżeli oczekujesz jakiejś odpowiedzi na zadany post, to oto rada: nie kombinuj, jeżeli teraz masz okres gdzie masz tego typu jasnowidzące / wróżące sny (jeżeli w ogóle je masz) to se je miej, najwidoczniej robisz coś co je wywołuje, jeżeli zaczniesz coś kombinować możesz przekombinować i zniweczyć wszelkie potencjalne dalsze korzyści, aka: przestać śnić o przyszłości.

  Pozdrawiam,
  Auegamma

 3. #3

  Dołączył
  22-12-2014
  Posty
  18
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Dlaczego z góry zakładasz, że te sny to tylko projekcja myśli? Od wielu lat śnią mi się obce miejsca, miasta, ponieszczenia, ktorych nie znałam wcześniej. Po jakimś czasie, w podróży widzę to, co wcześniej mi się przyśniło.
  Nie mam na to wytłumaczenia. Najczęściej jestem w miejscach że snu po kilku tygodniach lub nawet miesiącach. Tak się po prostu dzieje.
  Nie będę tu wypisywać przykładów bo nie temu ma służyć ten post.
  Sama zastanawiam się jak mogę rozwinąć tą umiejętność i czy jest to w ogóle możliwe.

  Wiem, że takie sny będą się powtarzać.

 4. #4
  Zbanowany
  Dołączył
  15-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  694
  Wpisów
  5
  Podziękował/a
  23
  Podziękowano 130 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Witam,

  nie ma sensu trenować umiejętności która nie przynosi realnych korzyści, której nie jesteś w stanie zweryfikować, której nie jesteś w stanie kontrolować, to że jesteś w stanie bardzo szybko i efektywnie otwierać puszki z piwem nie znaczy że musisz trenować tą umiejętność aż do śmierci (w tym przypadku, w bardzo młodym wieku z powodu wątroby :P).

  Istnieje coś takiego jak przestrzeń wiedzy (psychologia biznesu), neurologiczny efekt deja vu, statystyka zdarzeń, neurologiczna przypadłość człowieka do tworzenia relacji nawet tam gdzie ich nie ma (kognitywistyka), neurologiczna przypadłość wypełniania luk wiedzy domysłami, efekt projekcji z psychologii (behawioryzm) oraz stosunkowo sporo odnośnie powodów dlaczego ludzie wierzą w istnienie nadprzyrodzonych sił (psychologia ewolucyjna), jednak losowe zdarzenie wcale nie musi być dowodem na istnienie jasnowidzenia, ba! Nawet sto takich zdarzeń wcale nie musi stanowić dowodu na istnienie jasnowidzenia, świadomość tych ograniczeń prowadzi do "konfliktu interesów" (dysonansu poznawczego), z jednej strony ludzie wierzą w istnienie jasnowidzenia, z drugiej strony ludzie POWINNI podejść do tej sytuacji racjonalnie, logicznie oraz naukowo. Jeżeli człowiekowi brakuje wiary w tego typu zdarzenia człowiek staje się zatwardziałym sceptykiem, jeżeli brakuje mu podejścia bardziej naukowego staje się fanatycznym wyznawcą, dlatego, jeżeli twierdzisz że masz predyspozycje do śnienia miejsc w których jeszcze nie byłaś bez żadnych dowodów, to raczej proponuję nie zajmowania się tymi tematami, no chyba że wierzysz w negatywne działanie szczepionek (podpowiedź: rtęć) czy też w pozytywny wpływ fluoru w pastach do zębów (podpowiedź: przetwarzanie aluminium), w takim wypadku...

  Pozdrawiam,
  Auegamma

 5. #5
  Wiła Awatar Eilidh
  Dołączył
  14-03-2014
  Wiek
  23
  Posty
  140
  Podziękował/a
  110
  Podziękowano 55 razy
  Siła reputacji
  97913958

  Domyślnie

  "Jasnowidzenie w śnie" jest BARDZO popularnym zjawiskiem, po prostu ludzie różnie to nazywają (np "prorocze sny"). Wystarczy przeglądnąć fora o tematyce ezoterycznej, paranormalnej, itp... Duża część z tych osób na siłę szuka w sobie czegoś wyjątkowego, jakiejś rzadkiej "supermocy". Jednak prawda jest taka, że KAŻDY ma zdolność "jasnowidzenia w trakcie snu" (chociaż moim zdaniem użycie słowa jadnowidzenie jest trochę nadużyciem). Po prostu niektórzy w ogóle nie zwracają uwagi na sny, inni nie chwalą się tą "super wyjątkową" umiejętnością na różnych forach (po prostu zatrzymują to dla siebie lub swojego bliskiego otoczenia), część osób w to nie wierzy i uzna takie sny za przypadek... Opcji jest wiele, ale to nie jest nic nadzwyczajnego.
  Nie wiem w jaki sposób chciałabyś/chciałbyś (piszesz w różnych formach, więc nie wiem) tą niby "umiejętność" rozwinąć. Możesz ćwiczyć intuicję lub techniki świadomego śnienia.
  Sam/a zastanów się czy wywoływanie na siłę/w sztuczny sposób jakiegoś snu ma sens... Czy wtedy będzie mieć jakiekolwiek wróżebne znaczenie? Czy będzie tylko projekcja myśli, pragnień, odreagowaniem różnych sytuacji...

 6. #6
  Meggi17
  Guest

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Eilidh Zobacz posta
  "Jasnowidzenie w śnie" jest BARDZO popularnym zjawiskiem, po prostu ludzie różnie to nazywają (np "prorocze sny")
  Dokładnie tak.I jest różnica pomiędzy proroczymi snami a jasnowidzeniem,które polega na widzeniu przyszłości trzecim okiem.Umiejętność ta jest albo wrodzona,albo może dać o sobie znać w wyniku przeżycia traumatycznych wydarzeń w życiu.

Podobne wątki

 1. Prośba o wskazówkę.
  Przez Intruz w dziale Prośby o wróżbę do wybranej osoby
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 23-05-2015, 19:25
 2. prosba o wskazowke
  Przez nigth w dziale Prośby o wróżbę do wybranej osoby
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 17-05-2015, 15:48

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265