Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
Like Tree4Likes
 • 1 Post By werona
 • 2 Post By Ciastko08
 • 1 Post By Ciastko08

Wątek: KRÓL KIER - znaczenie

 1. #1
  Daffne
  Guest

  Domyślnie KRÓL KIER - znaczenie

  Król Kier
  Król Kier - Król Czerwo - 13 Kier - 13 Czerwo
  Ogólne znaczenie karty:
  Karta ojca, mistrzostwa w miłości ojciec, władza poprzez miłość, mistrz emocji, mistrz w zarządzaniu ludźmi, większa kontrola nad uczuciami, zmysłowy, egoista, kontrola nad emocjonalnymi impulsami, sukces w relacjach osobistych, dobry rozmówca, ma silne poczucie sprawiedliwości w miłości i innych relacjach.

  Karta Osobowości:
  Karta ta znajduje się w kolumnie Merkurego i w rzędzie Marsa. Jego najwyższa pozycja w kolorze Kier oznacza dużą charyzmę i siłę emocjonalną, którymi to potrafi przekonać innych do siebie i swojego punktu widzenia. Jest osobą uczuciową i zdarza się mu zapominać o tym, żeby używać rozumu a nie tylko serca. Jest władcą królestwa Kier, którym rządzi poprzez emocje, uczucia, zmysłowość, współczucie i miłość ojcowską. Ma świadomość, że miłość to największa władza. Matka Teresa była Królem Kier i w każdym Królu Kier drzemie podobna moc. Jest przecież Królem i musi świadomie przyznać sam przed sobą, że jest na tronie i musi sprawować władzę, zaakceptować swoją siłę i poczuć ją. Ma w sobie dużo ciepła, przyjaźni i magnetyczną osobowość. Emanuje od niego spokój, pewność siebie i harmonia. Jest jak stabilna i bezpieczna przystań, którą potrafi stworzyć jeśli tylko w pełni zda sobie sprawę ze swojej mocy duchowej. Cieszy go gdy jego bliscy czują się przy nim bezpiecznie i zapewnia im stabilizację. Potrafi się niezwykle poświęcić dla najbliższych, a szczególnie dla potomstwa. Choć jest wyjątkowo dobrym rodzicem, niekoniecznie dobrym partnerem. Ma świadomość odpowiedzialności za rodzicielstwo ale nie partnerstwo. Choć Król Kier jest najwyższą kartą wśród kierów, władcą miłości, spotkać go może zawód miłosny i bolesne przeżycia z nim związane. Potrafi jednak pozbierać się i zapomnieć o zdradzie i bólu. Jest przecież mistrzem emocji. Zrozumie, że zbyt wiele oczekiwał i nie każdy może sprostać królewskim sercowym wymaganiom. Jeśli nie podąża królewską ścieżką, zniża się do poziomu Waleta, może odczuwać neurotyczny strach i popełniać nieroztropne błędy. Strach jest wewnętrzną krytyką samego siebie i formą odrzucenia. Należy go zwalczyć i przekonać się do swojej prawdziwej roli. Potrafi umiejętnie dramatyzować i zabawiać innych. Jest zabawny i ludzie lubią jego towarzystwo. Może wiele osiągnąć w wybranej przez siebie dziedzinie ale najlepiej wiedzie mu się w takich, które umożliwiają kreatywne działania i umożliwiają kontakty z innymi ludźmi. Jeśli nie ma humoru, może być opryskliwy. Praktycznie potrafi porozumieć się z każdym, jest jak kameleon. Kocha swoją wolność. Lubi piękne i przyjemne rzeczy i może z tego powodu zejść na złą drogę. Może pobłażać sobie dla własnej przyjemności. Jeśli tylko wykorzysta swój urok i dar miłości, może wiele osiągnąć. Interesuje go osobowość innych ludzi i potrafi ich dobrze zrozumieć. Ważnym dla niego jest, aby znaleźć osobę, której może pokazać swoją prawdziwą duszę i okazać zaufanie. Niektórzy z Królów Kier osiągają umysłową i emocjonalną harmonię i mogą mieć zdolności nadprzyrodzone, mogą stać się medium.

  Król Kier
  Zaufana osoba. Spotkasz atrakcyjnego mężczyznę blondyna, który złoży ci propozycje. Nie krępuj się przyjąć od niego pomocy. Nie oczekuj jednak zbyt wiele. W rozkładach kart może reprezentować samego pytającego.

  Król Kier
  zaufana osoba, sympatyczne towarzystwo, spotkasz atrakcyjnego mężczyznę blondyna, który złoży Ci propozycje. Nie krępuj się przyjąć od niego pomocy.

  Sławne Króle Kier:
  Czesław Miłosz, Matka Teresa z Kalkuty, Macaulay Culkin, Steven Spielberg, Jacqueline Onassis, Mike Tyson, Jolanta Pieńkowska, Robert Więckiewicz, Krystyna Janda, Steven Spielberg, Anna Powierza

  Podstawowy układ planetarny:
  Słońce - Król Kier
  Merkury - Król Karo
  Wenus - Szóstka Kier
  Mars - Czwórka Trefl
  Jowisz - Dwójka Karo
  Saturn - Walet Pik
  Uran - Ósemka Trefl
  Neptun - Szóstka Karo
  Pluton - Czwórka Pik

  Źródło: Król Kier
  Źródło - strona internetowa: Strona Domowa (by truskawka)
  Źródło: Znaczenie Kart Klasycznych
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 17-11-2012 o 15:12

 2. Użytkownicy którzy podziękowali Daffne za ten post:

  nalka47 (31-07-2013)

 3. #2
  Daffne
  Guest

  Domyślnie

  Powiązania Króla Kier:

  Z królem karo – partner ma przyjaciela
  Z królem pik – partner zyskuje pozycję, jeśli go nie znasz, jest starszym mężczyzna, w mundurze, lekarzem
  Z królem trefl – twój partner to człowiek poważny, pracowity

  Z dama kier – twój partner żywi nadzieję, przy nim kobieta z rodziny
  Z dama pik– twój partner ma kłopoty przez kobiety
  Z dama trefl– przy partnerze kobieta z rodziny

  Z waletem kier – dziecko, spełnienie życzeń
  Z waletem karo – szanse na przyszłość
  Z waletem pik – zagrożenie dla partnera
  Z waletem trefl – partner ma ciekawą przyszłość

  Z 10 kier – spotka go wielka radość
  Z 10 karo – zyski, pieniądze przy partnerze
  Z 10 pik – czeka go podróż
  Z 10 trefl – może zachorować lub mieć zmartwienia

  Z 9 kier – kocha cię i pożąda
  Z 9 karo – otrzyma pieniądze lub prezent
  Z 9 pik – spotkasz się z nim
  Z 9 trefl –kłótnia, zmartwienie


  Źródło: Noweezo - Znaczenia Kart Klasycznych

  z Królem Karo: Twój partner, mąż, narzeczony ma przyjaciela, który jest jego podpora, dobrym duchem.
  z Królem Pik: Twój partner zyskuje pozycje w zawodzie; jeżeli go jeszcze nie znasz, może to oznaczać, że jest mężczyzna starszym na stanowisku, może chodzącym w mundurze lub lekarzem.
  z Królem Trefl: Twój partner jest człowiekiem poważnym, solidnym, pracowitym.
  z Dama Karo: Twój partner żywi w stosunku do Ciebie pewne nadzieje; przy nim młodsza kobieta z rodziny:, siostra, kuzynka.
  z Dama Pik: Twój partner ma kłopoty przez kobiety.
  z Dama Trefl: Przy Twoim partnerze kobieta z rodziny, jej sprawy.
  z Waletem Kier: oznacza to dziecko Twojego partnera, wasze wspólne dziecko; może też symbolizować spełnienie życzeń.
  z Waletem Karo: przy Twoim partnerze szanse na przyszłość.
  z Waletem Pik: Twój partner musi uważać, nadchodzi zagrożenie.
  z Waletem Trefl: Twój partner ma przed sobą ciekawa przyszłość.
  z Dziesiątką Kier: spotka go wielka radość; oznacza to również zamiary matrymonialne Twojego partnera.
  z Dziesiątką Karo: przy Twoim partnerze pieniądze, zyski.
  z Dziesiątką Pik: czeka go podróż.
  z Dziesiątką Trefl: może zachorować lub mieć zmartwienia.
  z Dziewiątką Kier: kocha Cie i pożąda.
  z Dziewiątką Karo: otrzyma małe pieniądze lub prezent.
  z Dziewiątką Pik: spotkasz się z nim, spotkanie towarzyskie, na które pójdziecie.
  z Dziewiątką Trefl: czeka go małe zmartwienie, kłótnia; niech zacznie uważać na zdrowie.


  Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.
  [wstawione przez Rokka]
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 10-02-2013 o 15:20

 4. Użytkownicy którzy podziękowali Daffne za ten post:

  Maisa (28-12-2014)

 5. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Król kierowy oznacza bogatego i solidnego mężczyznę, jasnego blondyna; reprezentuje męską osobę, dla której są stawiane wróżby lub o której chcemy się czegoś dowiedzieć. A więc może on być małżonkiem, narzeczonym, kochankiem, bratem, krewnym, przyjacielem lub dobrym znajomym. Słowem, jako przedstawiciel rodu męskiego, jest król kierowy najsolidniejszym ze wszystkich pozostałych królów. Zalety jego określają następujące, leżące obok i sąsiadujące z nim karty:

  Jeżeli jest w towarzystwie siódemki lub ósemki kierowej, oznacza to, iż mężczyzna jest młody i przystojny. Charakter ma dzielny i pogodny, energiczny i pracowity, usposobienie wesołe; jest wspaniałomyślnym w stosunku do ludzi, bardzo towarzyskim i przyjacielskim. Interesuje się bardzo kobietami, które w jego życiu odgrywają dużą rolę. Sposób myślenie prostolinijny, szczery, otwarty i ma zawsze zdecydowany osąd o każdej rzeczy, czy sprawie.

  A jeżeli obok króla kierowego znajdzie się siódemka karo – oznacza to, iż mężczyzna, którym interesujemy się, ma lat około trzydziestu, jest nierównego i chwiejnego charakteru, często sam nie wie, czego chce, nie posiada odwagi cywilnej i z natury jest usposobienia ugodowego.

  Jeżeli obok króla kierowego leży siódemka pikowa – oznacza to, iż pan, który nas interesuje ma lat czterdzieści, z usposobienia jest malkontentem i cholerykiem, w otoczeniu swoich bliźnich nieznośny i przykry, bardzo nerwowy i kapryśny, potrafi robić wielkie awantury o drobiazgi, zaś w sprawach poważnych bezradny, niezdecydowany i ustępliwy, oprócz tego charakteryzuje go zupełny brak odwagi cywilnej.

  Przy królu kierowym znajdująca się siódemka treflowa – określa wiek pana na lat pięćdziesiąt lub starszy. Charakter ma równy, spokojny, usposobienie ujmujące i budzące zaufanie, lubi towarzystwo młodych ludzi, a zwłaszcza kobiet. Jest stanowczy i nieustępliwy.

  Król kierowy, znajdujący się w towarzystwie ósemki karo – oznacza to, iż interesujący nas mężczyzna posiada silną wolę, mocny charakter i bardzo wiele cierpliwości. Jest pracowity, ambitny i samodzielny. Lubi sporty, muzykę, kobiety i sztuki piękne.

  Przy królu kierowym znajdująca się ósemka treflowa – wróży to, iż zainteresowany pan ma charakter i usposobienie nierówne, najczęściej niezdecydowany, chwiejny, niezadowolony z siebie, nerwowy i nieciekawy, przez co stale jest nastrojony pesymistycznie.

  Przy królu kierowym znajdująca się obok ósemka pikowa – określa charakter pana w ten sposób, iż jest on bardzo żywy, porywczy i impulsywny, nerwowy, często wybuchowy i despotyczny, a jednocześnie lekkomyślny. Lubi kobiety, lubi też zawracać im głowę, uwodzić, a potem szydzić z nich i wyśmiewać, potrafi jednego dnia w jednym i tym samym miejscu wyznaczyć spotkania kilku paniom, ażeby pokazać jakie ma szczęście u kobiet. Lubi również podróżować i zawierać, zwłaszcza z paniami, świeże znajomości. Ogólnie biorąc – jest bardzo towarzyski, sympatyczny i zajmujący.

  Gdyby przy królu kierowym znalazła się obok dziewiątka kierowa – określa to charakter pana, którym jesteśmy w tej chwili zainteresowani, że posiada on skłonności marzycielskie, lubi rozmyślanie, samotność, przyrodę, słońce, muzykę, a także i kobiety, zwłaszcza te, które okażą choć odrobinę zainteresowania jego osobą, następnie każdą z tych kobiet stara się uwieść, co zresztą dziwnie łatwo mu przychodzi, nie napotykając żadnego sprzeciwu ze strony pań. Słowem – jest motylem. Do miłostek tych nie przywiązuje żadnej wagi i nie jest w miłości wierny. Ma potem z tego powodu kłopoty i przykrości, ale zbytnio się tym nie przejmuje i wszystko obraca w żarty.

  Znajdująca się obok króla kierowego dziewiątka karo określa charakter pana, którego król kierowy jest przedstawicielem, że posiada on wiele energii i siły do czynu, nie liczy się z żadnymi przeszkodami, jest bardzo ambitny, stanowczy, a często bezwzględny; mając duże zdolności, interesuje się wielu dziedzinami pracy i polityką; przez co może w życiu wiele osiągnąć. Słowem – mężczyzna stuprocentowy.

  Przy królu kierowym dziewiątka treflowa określa charakter pana, iż jest on chwiejny, niezdecydowany i ma skłonności neurastenika; interesuje się kobietami, nie potrafi jednak dłuższy czas dotrzymać im wierności i często porzuca dla innej; w pracy niesystematyczny i niedokładny, przez co często jest bez pracy, zmienia posadę lub zawód, nie mogąc natrafić dla siebie na odpowiednie zajęcie; ogólnie ce****e go ugodowość i brak odwagi cywilnej.

  Znajdująca się obok króla kierowego dziewiątka pikowa określa charakter pana, iż jest on zazdrosny i zaborczy, a wobec swoich bliskich nieprzyjemny i nerwowy, przez co otoczenie jego musi mieć wiele cierpliwości, aby tolerować te kaprysy i grymasy; jest bardzo drobiazgowy i często zmienia swoje upodobania; robi często awantury o drobne niedoskonałości domowe; w miłości jest niestały. Pan ten nie powinien się żenić, ani pani za niego zamąż wychodzić – w domu byłoby wieczne piekło.

  Przy królu kierowym znajdująca się obok dziesiątka kierowa określa charakter mężczyzny, iż jest on dzielny, pogodny, pracowity i wesoły; bardzo romantyczny i kochliwy; posiada dużo sentymentu; interesuje się kobietami, które w jego życiu odgrywają dużą rolę; w miłości jest stały; a w małżeństwie potrafi zapewnić żonie całkowite szczęście domowe.

  Znajdująca się obok króla kierowego dziesiątka karowa określa charakter mężczyzny, iż jest on zrównoważony, opanowany i pogodny; jest też otwarty, szczery i posiada silną wolę; lubi pieniądze i potrafi nimi dobrze manipulować; jest bardzo oszczędny, ale jednocześnie nie jest skąpy; wszelką podjętą pracę stara się doprowadzić do końca; odznacza się samodzielnością, pracowitością i gorliwością. W małżeństwie okaże żonie wiele serca i łagodności; w domu lubi ład i komfort, piękne meble i obrazy.

  Przy królu kierowym dziesiątka treflowa określa charakter mężczyzny, którego król kierowy reprezentuje, iż jest on szybko podniecający się i wybuchowy, o byle co lubi sprzeczać się i kłócić; jest zgorzkniały i słabego zdrowia, przez co często choruje, sprawiając dużo kłopotu swemu najbliższemu otoczeniu. W pracy brak mu systematyczności, w życiu codziennym opanowania i równowagi.

  Przy królu kierowym dziesiątka pikowa określa charakter pana, reprezentowanego przez tego króla, że jest on, ogólnie biorąc, lekkoduchem, podszytym z lekka pesymizmem, a chociaż posiada zmysł organizacyjny i dużą dozę samodzielności, to jednak z powodu braku wytrwałości w doprowadzeniu do końca poczętych planów, zamiarów i postanowień – spotykają go w życiu częste zawody i rozczarowania. Oprócz tego lubi podróżować i często zmieniać miejsce swego stałego zamieszkania. W obcowaniu z ludźmi wykazuje dyplomację i brak wielkiej szczerości. Lubi kobiety i chętnie przebywa w ich towarzystwie, ale w miłości jest niestały.

  Przy królu kierowym znajdujący się obok as kierowy określa charakter pana, iż jest on domatorem z usposobienia, lubiącym ciszę i spokój domowy; odznacza się pogodą, usłużnością, łagodnością i zgodnością; w obcowaniu z ludźmi jest łatwy i ustępliwy, w rozmowach bardzo powściągliwy, najchętniej woli słuchać, niż mówić. Lubi literaturę, zwłaszcza naukową. Poza zwykłą codzienną pracą, przesiadując w domu, spędza czas na czytaniu książek. Jest to człowiek solidny i wierny w uczuciach, a jeżeli kogoś pokocha, to na całe życie. Małżonce potrafi dać pełnię szczęścia.

  Przy królu kierowym znajdujący się obok as karo określa charakter mężczyzny, iż jest on energiczny, dzielny i stanowczy, umiejący walczyć skutecznie z przeciwnościami życiowymi, trochę despotyczny o wysokim poczuciu honoru; lubi zajmować się sprawami pieniężnymi i korespondencją, chętnie przebywa w towarzystwie eleganckich kobiet, bawić się i flirtować, zachowując jednak chłodny wobec nich swój stosunek – nie potrafi i nie może zdobyć ich względów i serca. W obcowaniu z ludźmi jest sztywny i mało przystępny.

  Znajdujący się obok przy królu kierowym as treflowy określa charakter mężczyzny, iż jest on chwiejny, słaby, niezdecydowany; innych ludzi uważa za szczęśliwych, a siebie za pokrzywdzonego przez los; często niezaradny i podejrzewający innych o swoje nieszczęście; o byle co lubi prowadzić procesy sądowe, narażając się potem na pośmiewisko sąsiadów; słowem – fatalista i bezradny w życiu, w miłości również szczęścia nie ma, a dzieci jego umierają po kilku miesiącach lub latach.

  Przy królu kierowym as pikowy określa charakter mężczyzny, iż jest on wesołym, wielkim gadułą, trochę plotkarzem i psotnikiem, lubiącym płatać figle swoim znajomym, a zwłaszcza paniom, lubi opowiadać anegdotki, których zapas ma niewyczerpany; typ bardzo pożądany w towarzystwie z powodu wesołego swego usposobienia; ogólnie – niepoważny, ale bardzo miły i towarzyski; ogromnie lubi ładne kobiety i pali się do nich. W miłości – niestały, w małżeństwie – zawalidroga.

  Król kierowy, gdyby się znalazł w towarzystwie trzech innych królów – oznacza to gniew, kłótnię, nieporozumienia, lub proces sądowy. Jak się te sprawy zakończą, źle czy dobrze, określą karty pikowe przy pomocy waleta pikowego, leżące po prawej stronie króla kierowego.

  Król kierowy w towarzystwie trzech lub czterech dam – oznacza to plotki i obmowy pana, którego reprezentuje król kierowy.

  Stan cywilny mężczyzny, reprezentowanego przez króla kierowego, określamy w sposób następujący:
  Przy królu kierowym znajdująca się dama kierowa – oznacza to, iż ów mężczyzna jest żonaty. To samo określa – poza swym zwykłym znaczeniem – również każda ósemka, jeżeli znajdzie się przy królu kierowym.
  Król kierowy w towarzystwie jakiejkolwiek siódemki – poza określeniem wieku – oznacza jeszcze i to, iż jest kawalerem.
  A jeżeli król kierowy znajdzie się w towarzystwie jakiejkolwiek dziewiątki – poza określeniem fachowości – oznacza i to, iż jest wdowcem.

  Fachowość i zawód mężczyzny, reprezentowanego przez króla kierowego, określają poza swym zwykłym znaczeniem – wszystkie dziewiątki leżące obok króla w sposób następujący:
  Jeżeli król kierowy znajdzie się w towarzystwie dziewiątki kierowej – oznacza to, iż mężczyzna jest rzemieślnikiem, mianowicie: krawcem, szewcem, ślusarzem, tokarzem, stolarzem, kowalem itp.
  Przy królu kierowym dziewiątka karo oznacza to, iż mężczyzna jest kupcem, handlowcem, urzędnikiem bankowym, ajentem, emerytem itp.
  Przy królu kierowym dziewiątka treflowa - oznacza wojskowego, urzędnika państwowego, kolejarza lub lotnika.
  Znajdująca się obok króla kierowego dziewiątka pikowa – określa, iż mężczyzna jest gospodarzem wiejskim, właścicielem majątku, rolnikiem, ogrodnikiem, leśnikiem, gajowym lub ekonomem, pracownikiem rolnym itp.

  Źródło: "Jak wróżyć z kart. Samouczek"
  Daffne likes this.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 6. The Following 3 Users Say Thank You to werona For This Useful Post:

  karolka365 (12-02-2013), nalka47 (31-07-2013)

 7. #4
  Ekspert: karty klasyczne Awatar Ciastko08
  Dołączył
  23-12-2009
  Posty
  1,460
  Podziękował/a
  167
  Podziękowano 471 razy
  Siła reputacji
  55870067

  Domyślnie

  W rozkładach z całej talii oznacza mężczyznę, któremu wróżymy, lub najbliższą osobę kobiety, której wróżymy (ukochanego, narzeczonego, męża, przyjaciela). W pozostałych układach kart oznacza blondyna, dojrzałego, bogatego, godnego zaufania mężczyznę, człowieka, który może być doradcą lub przewodnikiem pytającego w sprawach zawodowych lub urzędowych. Karta ta może również oznaczać bardzo ważną osobę urzędową albo wiernego przyjaciela, który oferuje wsparcie. W sąsiedztwie kart nie sprzyjających może zwiastować drobne problemy natury finansowej.
  Daffne and karolka365 like this.
  http://www.asforum.pl

  Jeśli kopiujesz moje posty, podaj proszę źródło :)

 8. The Following 2 Users Say Thank You to Ciastko08 For This Useful Post:

  nalka47 (31-07-2013)

 9. #5
  Ekspert: karty klasyczne Awatar Ciastko08
  Dołączył
  23-12-2009
  Posty
  1,460
  Podziękował/a
  167
  Podziękowano 471 razy
  Siła reputacji
  55870067

  Domyślnie

  Król kier + walet kier + as trefl - Z waletem kier i asem trefl, może oznaczać, że mężczyzna ma problemu seksualne
  Król kier + 7 kier + As + 10 karo - Z 7 kier i asem lub 10 karo oznacza nieuczciwość finansową
  Król kier + 8 karo + 10 pik - Z 8 karo i 10 pik - mężczyznę lubiącego podróże, lub zawodowo związanego z komunikacją
  Król kier + 10 pik + As trefl - Z 10 pik i asem trefl - wyjazd na leczenie, wypadek lub awarię pojazdu
  Trefl + Król kier + Trefl - Król kier w otoczeniu trefli ze wszystkich stron wskazuje na mężczyznę w depresji lub walczącego z nałogiem
  Król kier + dama kier + As trefl/ 10 trefl/ 7 trefl - Wskazują na mężczyznę agresywnego względem kobiety z którą pozostaje w związku
  karolka365 likes this.
  http://www.asforum.pl

  Jeśli kopiujesz moje posty, podaj proszę źródło :)

 10. #6
  Awatar karolka365
  Dołączył
  13-11-2012
  Posty
  378
  Podziękował/a
  69
  Podziękowano 108 razy
  Siła reputacji
  33742420

  Domyślnie

  Symbolizuje silnego mężczyznę, mądrego i z natury dobrego, na którym mozna polegać, uczciwego, otwartego na nowe idee. Może jednak ukrywać swoje zalety pod maską gburowatości, gdyż trudno mu wyrazić najgłębsze myśli i uczucia. Zwykle uważa się go za straszego mężczyznę, ma bowiem dojrzałe poglądy i poważne podejście do życia. Jednakże jego rzeczywisty wiek nie jest ważny.
  Karta ta może reprezentować klienta, jeśli jest on starszym mężczyzną, a zwłaszcza wówczas, gdy król kier znajdzie się wśród trzech kart ułożonych jako pierwsze. Często tez oznacza ojca osoby, której wrózymy, lub kogoś będącego dla niej wielkim autorytetem. Jeśli wróżymy kobiecie i król kier wystąpi jako jedna z trzech pierwszych trzech kart, to znaczy że życie naszej klientki jest bardzo związane z tym mężczyzną - ojcem, mężem, mentorem, powiernikiem lub nawet synem.
  Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

 11. #7

  Dołączył
  13-09-2011
  Posty
  372
  Podziękował/a
  192
  Podziękowano 172 razy
  Siła reputacji
  3635148

  Domyślnie

  Król kier – symbolizuje mężczyznę-pytającego, czyli tego, kto tasuje karty i zadaje pytanie. Jeśli
  klientem jest kobieta, to król ten symbolizuje jej ukochanego (przyjaciela, narzeczonego, męża lub
  mężczyznę jej marzeń). Karta ta może także oznaczać syna samotnej kobiety.


  król kier + król karo = wybitny biznesmen, mężczyzna z dużą siłą przebicia, przyzwoity, ale
  egoistyczny
  król kier + król pik = mężczyzna pełen radości życia, towarzyski, ale pozbawiony praktycyzmu;
  król kier + król trefl = mężczyzna kochający swój dom, skromny, lubiący dzieci, ale nieco
  zamknięty w sobie.

  Źródło : Książka -Vitalij Zajczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

 12. Użytkownicy którzy podziękowali nalka47 za ten post:


 13. #8

  Dołączył
  13-09-2011
  Posty
  372
  Podziękował/a
  192
  Podziękowano 172 razy
  Siła reputacji
  3635148

  Domyślnie

  K♥

  Ciemny blondyn, żonaty, w wieku ponad 30 lat.
  Prawy, uczciwy, wierny, godny zaufania.
  Wzorowy mąż, ojciec lub partner.
  Zamożny, na stanowisku - autorytet.
  Zwolennik trwałych związków.

  ODWRÓCONY

  Impulsywny, egzaltowany marzyciel, skandalista.
  Dwulicowy, nieodpowiedzialny egoista.
  Lubi hazard.
  Nie można mu ufać.
  Niewierny i nieczuły mąż.
  Niedbały ojciec.
  Lubi kłamstwa i oszustwa.

  Źródło : Książka H. Zuk -KARTY KLASYCZNE

 14. Użytkownicy którzy podziękowali nalka47 za ten post:


 15. #9
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,142
  Podziękował/a
  183
  Podziękowano 553 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  Król kier
  Jako sygnifikator osoby opisuje mężczyznę dobrego, troskliwego, opiekuńczego, takiego, na którym można polegać.
  To materiał na dobrego męża i dobrego ojca. Osoba godna zaufania, prawa i szlachetna, ale także kochliwa, bywa krewka i porywcza, ale gniew Króla nie trwa długo. I jest hojnym facetem. To taki typ mężczyzny, męża, kochanka o jakim marzy kobieta.
  To ktoś bliski, na ogół to mąż lub partner, konkubent, narzeczony, ukochany, chłopak a czasami ojciec, brat, przyjaciel, życzliwy krewny, dobry i serdeczny znajomy, czyli po prostu osoba najbliższa lub miła sercu albo taka, którą najbardziej lubisz i / lub darzysz zaufaniem.
  A tradycyjnie to sygnifikator mężczyzny, któremu wróżysz.

  Jeśli Król dotyczy sytuacji jest to sytuacja pomyślna, korzystna, karta oznacza wsparcie, obronę, protekcję lub po prostu odniesienie sukcesu.
  Oznacza też witalność, wigor, duży zasób sił życiowych a więc nie tylko zdrowego, jurnego byka ale też siłę do godnego przetrwania złego czasu bez załamki i bez często towarzyszącego jej zejścia na złą drogę.
  Dla kobiety: że jest przez swego Króla kochana (no, dla faceta też, jeśli związek jest inny niż przewiduje polska norma)

  Odwrócony (lub w złym towarzystwie) ukazuje swe niemiłe cechy, ale rzadko Król ten oznacza patologię zachowania, prędzej nieczułość, niewierność, tchórzostwo albo domowego zgreda.
  Oznacza też niebezpieczną miłość: związek z żonatym mężczyzną (lub zajętym) albo to, że ten pan cię zwodzi, oszukuje, wykorzysta, ale dla ciebie nie rozwiedzie się, a jak jest wolny to i tak nie ożeni się z tobą, a często jeszcze zostawia po sobie pamiątkę w postaci rozkosznego bobasa.
  Czasami jest to mężczyzna bezceremonialnie wykorzystujący kobiety - żyjący z pracy kobiet, jak na przykład alfons lub utrzymywany przez małżonkę czy kochankę.
  Jeśli dotyczy sytuacji, to na ogół oznacza, że teraz sukces nie jest ci pisany. I musisz liczyć tylko na siebie.

  źródło: własne

 16. The Following 2 Users Say Thank You to Ismer For This Useful Post:

  anhana (28-03-2015), Czarownica (28-03-2015)

Podobne wątki

 1. 9 KIER - znaczenie
  Przez Daffne w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 7
  Ostatni post / autor: 28-03-2015, 03:05
 2. 10 KIER - znaczenie
  Przez Daffne w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 28-03-2015, 02:53
 3. DAMA KIER - znaczenie
  Przez Daffne w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 8
  Ostatni post / autor: 28-03-2015, 02:46
 4. 8 KIER - znaczenie
  Przez Daffne w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 24-02-2013, 11:30

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354