Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Like Tree6Likes
 • 1 Post By werona
 • 1 Post By werona
 • 3 Post By grimmoire
 • 1 Post By Bethany

Wątek: 4 DOM - znaczenie karty

 1. #1
  winteer
  Guest

  Domyślnie 4 DOM - znaczenie karty
  4 Dom
  Sprawy wewnętrzne i intymne życie. Nieruchomości, sprawy domowe lub firmy rodzinne. Rodzina, spokój, zadowolenie,dobrobyt.
  Jest to karta symbolizująca ognisko rodzinne. Skuteczna, nieustająca pomoc. Wsparcie oparte na szczerej przyjaźni. Bogaty i mądry człowiek.Oddany przyjaciel. Karta określa zdrowie. Karta wskazująca na nasz dom/ mieszkanie; rodzinę, domostwo; karta ta mówi o samym budynku w znaczeniu „domu”, ale również o domownikach/osobach w nich mieszkających; karta należy do pozytywnych; ochrona; domownik, domator
  W uczuciach stabilizacja
  Sytuacja zawodowa jest raczej stabilna – wg tej karty; może wskazywać na teleprace lub firmę przy domu, firmę rodzinną, praca blisko domu; zawody np. architekt
  Cechy: domowy, przynoszący schronienie, tradycjonalny, rodzinny


  Korzystałam ze źródeł: http://www.serenapowers.com/lenormand.html http://books.google.pl/books?id=nRmsMqnuDpgC&pg=PA112&lpg=PA112&dq=lenorm and+horseman+tree+ring+book&source=bl&ots=e0nepZ8O xz&sig=hIXLloAoPES0CcEhER8MY_bf8d8&hl=pl&ei=PMZcS-ihGYa5_QaG7ZGRBQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&res num=8&ved=0CC0Q6AEwBw#v=onepage&q=&f=false http://spiritsong.wordpress.com/
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 22-01-2013 o 15:08 Powód: dodanie obrazu karty

 2. Użytkownicy którzy podziękowali winteer za ten post:

  werona (21-03-2010)

 3. #2
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  th_Lenormand-karty36PL0004100x150.jpg

  Karta oznacza dom, ukochane ognisko domowe i bezpieczeństwo. Razem z kartą 17 Bocian oznacza przeprowadzkę.

  Źródło: Mystical Lenormand

  4 Dom+8 Trumna - utrata domu
  4 Dom+10 Kosa - sprzeczki w rodzinie lub jej rozpad
  4 Dom+23 Myszy - kradzież lub strata domu
  4 Dom+34 Ryby - bogactwo, obfitość i zamożność

  Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"

  4 Dom+6 Chmurą - ciemna strona - niedomagasz zdrowotnie (proszę nie stawiać nikomu żadnych diagnoz, od tego są lekarze). Jasna strona - zdrowy organizm, który jednak należałoby częściej kontrolować! Proszę dobrze dbać o siebie!
  4 Dom+8 Trumną - czujesz się źle, jesteś załamana duchowo, depresyjna. Weź się w garść!
  4 Dom+9 Bukiet - odwiedziny; radość w domu.
  4 Dom+10 Kosą - przed Domem - jeśli pytasz o zdrowie – możesz mieć problemy z zębami; drugie znaczenie – możesz otrzymać wypowiedzenie na mieszkanie; jeśli w pobliżu stoją: Jeździec i Chmura - zmuszenie do opuszczenia mieszkania; Kosa nad Domem - dom jest obciążony hipoteką.
  4 Dom+11 Rózgami - nad Domem - posiadasz dwa domy, albo dwa miejsca zamieszkania; przed Domem - zdenerwujesz się przez sąsiadów; za Domem - dobre kontakty międzysąsiedzkie.
  4 Dom+12 Ptakami - hałas w domu; dojdzie do sprzeczek
  4 Dom+14 Lisem - odwiedzi Cię ktoś fałszywy; ten dom nie jest dla Ciebie odpowiedni.
  4 Dom+16 Gwiazdami - w zdrowym ciele zdrowy duch - mówi stare przysłowie, które wspaniale tutaj pasuje; ciesz się – jesteś zdrowa; radość w Twoim domu.
  4 Dom+19 Wieżą - następująca kolejność: Dom - Wieża - Pani albo Pan - Wieża - Dom - tęsknota za krajem ojczystym.
  4 Dom+21 Górą - następująca kolejność: Wieża - Dom - Góra - Karta osobowa - ta osoba więcej tego domu nie opuści (chora, przykuta do łóżka, bardzo często osoba w podeszłym wieku). Zwróćcie Państwo uwagę na kartę Domu, który jest z dwóch stron zblokowany, przez wysoką Wieżę i wysoką Górę! To nic dobrego nie wróży.
  4 Dom+24 Sercem - kochasz swój dom, czujesz się w nim dobrze; ktoś Cię odwiedzi.
  4 Dom+30 Liliami - do tego Kotwica - praca w rodzinie, często wykonywana w domu.
  4 Dom+34 Rybami - nie musisz się bać o finanse; Twoja kasa się zgadza;
  Ryby pod Domem - dom stoi na żyłach wodnych.

  Źródło: S.Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"

  ZNACZENIE SYMBOLICZNE:

  Dom był zawsze symbolem ochrony i bezpieczeństwa. Ta karta symbolizuje nasz własny dom, nasze własne „gniazdo". Dom, w którym mieszkamy, nasze mieszkanie. Dom symbolizuje również nasz organizm, nasze ciało. W połączeniu z innymi kartami, które koło niego stoją (lewa i prawa strona) możemy dokładnie określić organ, który w danej chwili niedomaga.

  Źródło: I.Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand"
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 22-01-2013 o 15:09
  Bethany likes this.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 4. #3
  Awatar Alicja_Alicja
  Dołączył
  21-03-2010
  Przegląda
  DE
  Posty
  59
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 10 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Dom
  7 kosa - szkody w domu ,
  13 dziecko - nowy dom np budowanie , nowe mieszkanie
  23 myszy - dsprzedanie domu
  25- pierscien - wynajecie mieszkaniea /domu badz zakup mieszkania domu
  30 lilie - odwiedziny rodziny
  Ostatnio edytowane przez winteer ; 22-03-2010 o 20:13

 5. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  Dom
  Karta przedstawia duży, jednorodzinny dom, znajdujący się w ogrodzie, wśród drzew. Prowadząca do niego droga oznacza gościnność, otwartość na potrzeby innych. Na karcie tej dominuje kolor zieleni. Dom symbolizuje schronienie, bezpieczeństwo, trwałość, domowników, rodzinę, gościnność, własny kąt. Dom to także - korzyść, sprawa, pro domo sua (łac.) dla własnego domu, dla własnej korzyści. Widziany w marzeniach sennych oznacza nowe inicjatywy i korzystną współpracę.

  Liczba cztery oznacza Wszechświat, cztery strony świata, cztery pory roku, równowagę, solidny fundament, rozum, mądrość, współczucie, tolerancję, zrozumienie, wierność, pracowitość. Wskazuje też na praktyczność, ostrożność i wytrzymałość.
  W astrologii - planeta Uran; znak Zodiaku - Wodnik; żywioł - Powietrze; kolor - ciemnoniebieski; kamień - cyrkon, granat.

  Uzupełnieniem tej karty jest Król kier. Oznacza mężczyznę, któremu się wróży, lub męża kobiety, której stawiane są karty, jeżeli w rozkładzie nie wyjdzie Mężczyzna (nr 28). Jest osobą godną zaufania, szlachetną, prawą, uprzejmą i pracowitą. W życiu kieruje się altruizmem.

  Karta Dom jest kartą pozytywną i oznacza dom, rodzinę, krewnych. Jest także symbolem rodzinnego ogniska. To codzienne radości i troski. Wskazuje osoby, z którymi żyje, mieszka klient. Reprezentuje środowisko nie tylko rodzinne, ale także zawodowe, szkolne. Oznacza spokój, zadowolenie, pewność, protekcję. Jest kartą pozytywną dla wszystkiego, co zostało zbudowane na solidnym fundamencie. Gospodarz swoją pracą, umiejętnościami i wpływami zapewnia dobrobyt rodzinie.

  Z kartami pozytywnymi: otaczające ją karty potwierdzają i podnoszą jej pozytywną wartość. Wskazują na życie rodzinne, stosunki, jakie panują pomiędzy członkami rodziny. Zapowiada pomyślne wyniki w realizacji spraw domowych. Nawet jeżeli obecna sytuacja jest niestabilna, w niedalekiej przyszłości można spodziwać się poprawy.

  Z kartami negatywnymi: radzi ostrożność, ponieważ sytuacja domowa prawdopodobnie jest zachwiana. Brak miłości, ciepła rodzinnego, wszystko oparte jest na spekulacji. Sugeruje zwrócenie uwagi na osoby, z którymi się przebywa, mieszka, na sąsiadów. Zapowiada nieszczęścia, które będą miały wpływ na życie rodzinne. Może oznaczać również szpital, więzienie.

  W zależności od ułożenia tej karty względem karty klienta można się dowiedzieć, jaki jest jego stosunek do domu, rodziny.

  Źródło: Sabrina Bernasconi "Tajemnice kart Lenormand"
  Ostatnio edytowane przez werona ; 10-04-2010 o 15:30
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 6. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie  Jestem Twoją rodziną i bazą, Twoim terenem i Twoim domem. Daję Ci stabilność i komfort. Jestem Twoim żywym porządkiem i środowiskiem. Jestem tym, co otacza Ciebie oraz Twój majątek, lub tym, co dyktuje przyszłość.

  Azyl odnaleziono w domu, ukazując nam rodzinę i ognisko domowe: azyl, który oferuje nam schronienie od świata. W talii Gilded Reverie mamy dom ukazany w taki sposób, iż przywołuje on nas z powrotem do nostalgicznego miejsca z bajek słyszanych w dzieciństwie. Dom jest zbudowany ze starych korzeni, co sugeruje nam miejsce stałej przynależności i bezpieczeństwa.

  Otwarta furtka ogrodowa mówi nam, iż wstęp do domu jest otwarty.

  Karta ta może być jednym z interesujących sposobów do ustalenia daty powstania talii Lenormand, ponieważ każda talia ma tendencję, aby wspominać przeszły lub wybierać współczesny jej budynek do zobrazowania. Niektóre talie posiadają bardzo praktyczne budynki, inne ukazują bardziej bogate rezydencje. Bez względu na to, co jest przedstawione, reprezentuje to, co myślimy o naszym domu, naszej siedzibie i naszym bezpieczeństwie.

  Źródło: Gilded Reverie Lenormand by Ciro Marchetti
  Ostatnio edytowane przez werona ; 02-01-2014 o 16:32
  Davisa likes this.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 7. #6
  grimmoire
  Guest

  Domyślnie

  Słowa kluczowe: dom, mieszkanie, dom rodzinny, gospodarstwo domowe, domownicy, ognisko domowe, ciepło, nieruchomość, posiadłość, schronienie, bezpieczeństwo emocjonalne, azyl, przytulny, swojski, domowy, wartości rodzinne, tradycje, hotel, dom spokojnej starości, małe budynki (szopy, biura, firmy, sklepy), domowa strona internetowa, miejscowe wydarzenia, krajowy, gościnność, wygoda, sąsiedzi, krewni, członkowie rodziny, fundamenty, stabilność, stabilizacja, oparcie, obowiązki domowe.

  Ogólne znaczenie: karta Dom jest kartą pozytywną i oznacza nasz dom, rodzinę, miejsce, z którego pochodzimy, ale także nasze ciało. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Jest symbolem rodzinnego ogniska. Oznacza spokój, zadowolenie, pewność, protekcję, dobrobyt, stabilizację i bezpieczeństwo. Jeśli rozglądasz się za nowym domem, sprawdź jakie karty otaczają kartę Domu - powiedzą one, gdzie warto szukać. Dom wskazuje też na osoby, z którymi jesteś blisko, niekoniecznie musi to być rodzina (członkowie rodziny są symbolizowani raczej przez Lilie), to po prostu ludzie, w towarzystwie których przebywasz najczęściej. Pojawienie się tej karty wzmacnia pewność siebie, stanowczość, dodaje odwagi by chronić swojego terytorium. W pobliżu Bociana oznacza przeprowadzkę.

  Miłość: Dom w miłości zapowiada trwałość, stabilizację i bezpieczeństwo. Jest zapowiedzią stabilizacji życiowej. To symbol bezpieczeństwa w związku, ciepłej, rodzinnej, domowej atmosfery. To zapowiedź ustatkowania się i zakładania rodziny. Dom mówi o rodzinnych uczuciach, o tym, że rodzina jest dla nas najważniejsza. Może też mówić o wspólnym zamieszkaniu partnerów.

  Praca i pieniądze: Dom zapowiada stałą pracę, zadowolenie, komfort. Może też wskazywać na interes rodzinny lub pracę wykonywaną w domu lub w pobliżu domu. Symbolizuje takie zawody jak dozorca, portier, pokojówka, rzemieślnik, architekt, pomoc domowa, przedsiębiorca. Mówi o stabilnym środowisku pracy, komfortowej sytuacji. Symbolizuje też bezpieczny nowy projekt, bez ryzyka. Sytuacja finansowa jest bezpieczna i stabilna. Dom zaleca wstrzymanie się od ryzykownych posunięć finansowych. Inwestowanie w nieruchomości.

  Zdrowie: karta Dom jest symbolem naszego ciała. Karty leżące obok wskazują na organy, z którymi możemy mieć problem. Dom sam w sobie reprezentuje szkielet, jako fundament naszego ciała. W pobliżu Kosy ostrzega przed złamaniami, w pobliżu Góry może wskazywać na zapalenie stawów, artretyzm lub zwapnienie. W chorobie wskazuje na odpowiednią opiekę medyczną i powrót do zdrowia. Radzi, żeby zostać w domu i odpocząć.

  W kontekście duchowym: Pracuj nad postawą. Gotuj, sprzątaj, jedz. Ciesz się materialnym światem.
  Opis osoby: karta ta opisuje osobę, która lubi przebywać w domu. To osoba opiekuńcza, spokojna, zabezpieczona finansowo, kochająca rodzinę i tradycje. Może wskazywać na starszego mężczyznę, ojca, starszego brata, rzadziej szefa. To ktoś, kto cieszy się szacunkiem, poważaniem, ma duże doświadczenie życiowe. Właściciel domu, agent nieruchomości, handlarz nieruchomościami, projektant wnętrz, właściciel wynajmujący komuś mieszkanie/pokój, służba domowa, pomoc domowa, budowniczy domów, ktoś, kto ma jakiś tytuł (np. naukowy, szlachecki) lub zasłużył się jakoś, np. przez bohaterski czyn, krewni, rodzina, pewny siebie, opiekuńczy, miejscowy, spokojny, ustabilizowany, stały, konserwatywny, zorientowany na rodzinę, poważny, domator, introwertyk, patriarchat, troszczący się o innych gospodarz, krępy, przysadzisty, o kwadratowatych kształtach, szerokie ramiona, krzepki, mocny, o silnej budowie, wytrzymały, niezłomny, o silnym charakterze, dobrze zbudowany.

  Czas: rano, coś długotrwałego, stabilnego, powoli, 4 dni, 4 tygodnie, 4 miesiące, kwiecień. Przy Górach i Liliach mogą to być 4 lata.

  Źródło : Karty Lenormand - GBówna
  Ostatnio edytowane przez grimmoire ; 06-12-2015 o 22:46
  Davisa, befimaka and Bethany like this.

 8. Użytkownicy którzy podziękowali grimmoire za ten post:

  befimaka (04-12-2015)

 9. #7

  Dołączył
  11-05-2015
  Posty
  1,589
  Podziękował/a
  641
  Podziękowano 573 razy
  Siła reputacji
  107374185

  Domyślnie

  Jestem Twoim domem, rodziną. Daję Ci ochronę i bezpieczeństwo. Ukazuję rzeczy, które w życiu określam jako stabilne. W moim wnętrzu możesz odprężyć się, spędzić czas z bliskimi. Karty wokół mnie pokażą co dzieje się w prywatnej przestrzeni. Powiem Ci o tym co dzieje się w rodzinie, jaka panuje w niej atmosfera. Jestem obrazem Twojego małego biznesu, który prawdopodobnie prowadzisz w zaciszu swojego domu lub pracujesz z kimś z członków rodziny. Kiedy pojawiam się przy karcie Pana lub Pani wtedy zwracam uwagę na silne więzi rodzinne albo przedstawiam Ci domatora. Kogoś kto kocha komfort i stabilizację. Żona lub mąż. Pokazuję miejsce, w którym aktualnie żyjesz i Twoją codzienność.

  W miłości lub w życiu uczuciowym oznaczam stabilną relację lub komfortowy związek. Dosłownie oznaczam nieruchomość. Często reprezentuję męża, ojca lub dojrzałego mężczyznę. Przygotuj się na drobne naprawy jeśli obok mnie pojawi się karta Myszy 23. Duże, skomplikowane, droższe naprawy związane z nieruchomością gdy po mojej prawej stronie pojawi się karta Żmija 7. Bądź czujny, gdy przy Domu pojawi się Lis i Żmija. Możesz bowiem stać się ofiarą oszustwa.  POWIĄZANIA KARTY DOM

  miesiąc – Kwiecień
  czas – rano, blisko. 4 dni, 4 tygodnie 4 miesiące, z kartami góra, Lilie, Góra 4 lata.
  ciało – szkielet
  typ osobowości – ustabilizowany, opiekuńczy, rodzinny, finansowo stabilny,
  osoby – ojciec, mąż, opiekun, szef, lub brat

  źródło :
  https://frenchlenormand.wordpress.co...om-4/#more-417

  4. DOM

  Ta karta wskazuje na sprawy związane z domem i rodziną (wylosuj kolejną kartę, żeby przekonać się, co się dzieje w tej dziedzinie twego życia). Jest to również symbol stabilności, zwłaszcza w życiu prywatnym. Zajmij się sprawami domowymi, spędź trochę czasu z bliskimi. Ta karta może też oznaczać starszego (i/lub mądrego) mężczyznę, ojca, brata, czasem szefa.

  Czas: rano

  Wpływ fizyczny: Symbol ciała fizycznego. Jeśli jesteś chory, ta karta oznacza, że korzystasz z właściwego sposobu leczenia (tradycyjnego lub alternatywnego).

  Słowa-klucze: Twój dom, mieszkanie, ojczyzna, starszy mężczyzna, często krewny, postać ojca, stabilność, stabilizacja.


  źródło : http://www.integra.boo.pl/wyrocznie/...p#.VolBCm6ImyA
  Ostatnio edytowane przez Bethany ; 03-01-2016 o 15:45
  befimaka likes this.
  Change the colors of the sky and open up to.

Podobne wątki

 1. Znaczenie karty JOKER
  Przez jackson20 w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 9
  Ostatni post / autor: 28-02-2016, 17:31
 2. 1 JEŹDZIEC - znaczenie karty
  Przez winteer w dziale Znaczenia kart
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 01-01-2016, 08:33
 3. 3 STATEK - znaczenie karty
  Przez winteer w dziale Znaczenia kart
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 31-12-2015, 08:07
 4. 2 KONICZYNA - znaczenie karty
  Przez winteer w dziale Znaczenia kart
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 30-12-2015, 17:20

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354