Skocz do zawartości

Problem z oczyszczaniem agatu


maks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj chciałem oczyścić agat, który kupiłem w ubiegłym tygodniu. Przeczytałem w Internecie, że agat można oczyścić za pomocą żywiołu wody. Postanowiłem więc go oczyścić pod chłodną, bieżącą wodą. Spędził tam może ok. 10 min. Po wyjęciu agatu spod wody okazało się, że "traci kolor". Jako że agat był koloru malinowo-purpurowego na taki sam kolor zabarwiły się moje dłonie. Gdy zacząłem przeglądać Internet dowiedziałem się, że agaty są sztucznie barwione na różne kolory, czego wcześniej nie wiedziałem. Nie wiem dlaczego tak się stało. Czy może trafił mi się wybrakowany (trefny) okaz, czy może tylko zmył się nadmiar "barwnika"?

Mam więc do Was pytanie. Czy agaty powinno się oczyszczać za pomocą żywiołu wody, czy to tylko mój okaz "traci kolor"?

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację, że bez sensu jest kupowanie barwionych agatów... tylko, że ja nie zdawałem sobie sprawy, że są barwione agaty :(. Kto barwi naturalne kamienie?

Ja ten agat kupiłem jako okaz do postawienia. Chciałem go oczyścić żeby nie zawierał "obcych energii" i postawić go na półkę.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie agaty barwione są Brazylijskie i Indyjskie, bo u nich te kamienie są duże i łatwo dostępne, ale niestety szare. Są dość tanie i barwi się je kiepskimi metodami. Niektóre kraje jak na przykład Maroko, albo żeby daleko nie szukać Polska, mają ładne, naturalnie kolorowe kamienie. Np w miejscowości Płuczki są śliczne agaty. Niestety Płuczkowskie agaty są raczej niewielkie.W Polsce istniała tradycyjna sztuka barwienia agatów, która wiązała się na przykład z długotrwałymi kąpielami w miodzie i barwnikach i wtedy rezultaty nie były takie kiepskie.

 

Wyszukaj w Googlu "Agaty z Płuczek Górnych" i zobaczysz jakie cuda mamy u nas w kraju :) Kiedyś nawet byłam tam ich szukać. Ślicznosci.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Trafił Ci się wybrakowany okaz - ktoś skiepścił proces barwienia. Nie wszystkie barwione agaty tracą kolor. Nie jest też prawdą, że kamienie barwione są nic nie warte, bo co prawda porządny litoterapeuta nie stosuje do bezpośredniej terapii kolorowanych kamieni, ale za to one mają inną "moc" oddziaływania: a mianowicie kolor. Jeśli ktoś stosuje koloroterapię to taki kamień jest jak najbardziej na miejscu. Patrzysz na niego i pasiesz się jego barwą. Albo można takie kamyki używać do wróżb. A jako okaz "do postawienia", to nie ma znaczenia czy jest barwiony czy nie, ponieważ ma on po prostu cieszyć oczy.

Ja mam sporą kolekcję kamieni, w tym tylko jeden barwiony, świadomie kupiony, bo taki w pewnym czasie był mi potrzebny, właśnie ze względu na nasycenie kolorem.

Co do oczyszczenia kamienia to jeśli już koniecznie chcesz, to możesz to robić za pomocą każdego żywiołu, można go okadzić dymem, nawet z kadzidełka (ż. Powietrza), przesunąć nad płomieniem świecy (ż. Ognia), symbolicznie posypać ziemią lub zastępującą ją solą /można też zakopać kamień na kilka dni) (ż. Ziemi).

Sól jest uniwersalnym resetem, ma ona za zadanie wyczyścić wszystko "co złe i niepotrzebne" a także jest używana podczas niektórych rytuałów magicznych jako ochrona.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...