Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
Like Tree1Likes
 • 1 Post By Nazwa użytkownika1

Wątek: Metamorfoza

 1. #1

  Dołączył
  13-01-2014
  Przegląda
  Trójmiasto.
  Posty
  24
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Metamorfoza

  Witajcie :)

  Moi drodzy, grzebiąc w czeluściach Internetu znalazła kurs Liber MMM. Większość rzeczy okazała się zrozumiała i nawet łatwa w praktyce, ale sen z powiek spędza mi metamorfoza. W tekście chodzi o metamorfozę siebie, zarówna na planie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Wewnętrzną jestem w stanie praktykować, ale zupełnie nie wiem, jak zabrać się za zewnętrzną :(

  Mądrzy Magowie, proszę Was o pomoc i rady :
  Pozdrawiam.

 2. #2
  Zbanowany
  Dołączył
  25-06-2011
  Posty
  397
  Podziękował/a
  25
  Podziękowano 67 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  a w jaki sposob praktykujesz ta wewnetrzna ze zmiana nie wplywa na twoje zewnetrzne zachowania?
  Kobalt60 likes this.

 3. #3
  Awatar Kobalt60
  Dołączył
  13-11-2012
  Przegląda
  się w lustrze
  Posty
  1,233
  Wpisów
  13
  Podziękował/a
  41
  Podziękowano 213 razy
  Siła reputacji
  36424259

  Domyślnie

  Zmiany wewnetrzne powinny ciagnac za soba zmiany zewnetrzne. De facto mozna sie tez uprzec, ze zmiany zewnetrzne ciagna za soba zmiany wewnetrzne. Jesli generujesz w sobie jakas pasje, to jesli nie bedzie to mialo przelozenia zewnetrznego, to jednie wmawiasz sobie i jak przestaniesz to robic, to szybko wrocisz do pozycji wyjscia.

  Czyli w skrocie, jesli Twoje "programowanie" wnetrza nic nie daje realnego w twoim zachowaniu, to robisz cos zle. Jednak bez opisu jak to robisz, ciezko cos powiedziec.

 4. #4

  Dołączył
  13-01-2014
  Przegląda
  Trójmiasto.
  Posty
  24
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Widzicie, nadinterpretacja zółtodzioba wybaczcie :( Myslałam, że chodzi o dosłowne wprowadzenie zmian zewnętrznych np. moje włosy szybciej rosną :D
  Jeżeli chodzi o wprowadzanie zmian wewnętrznych, to praktykuję to z niezłym skutkiem i wielu moi bliskich zauwazyło, że jestem spokojniejsza, czy pogodniejsza :) Robie to poprzez wizualizacje i afirmację :)

  Dziekuję za Wasze odpowiedzi i pozdrawiam ceiplutko :)

 5. #5
  Nadęty Magus Awatar Rasphul
  Dołączył
  08-02-2013
  Przegląda
  Centrum
  Posty
  307
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  6
  Podziękowano 58 razy
  Siła reputacji
  28076563

  Domyślnie

  Myslałam, że chodzi o dosłowne wprowadzenie zmian zewnętrznych np. moje włosy szybciej rosną :D
  Magia tak nie działa niestety :D
  Gloria Mortuis

 6. #6
  Zbanowany
  Dołączył
  25-06-2011
  Posty
  397
  Podziękował/a
  25
  Podziękowano 67 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Wadżet Zobacz posta
  Jeżeli chodzi o wprowadzanie zmian wewnętrznych, to praktykuję to z niezłym skutkiem i wielu moi bliskich zauwazyło, że jestem spokojniejsza, czy pogodniejsza :) Robie to poprzez wizualizacje i afirmację :)
  spoko ale radzilbym robic to z innej strony
  afirmacjami mozesz jedynie powiezchownie zmienic swoje zachowanie ale nie wplyniesz na ich przyczyne - ani jej nie poznasz
  radzilbym wiec zaczac obserwowac wlasny tok rozumowania, medytowac i analizowac z czego wynikaja twoje zachowania/nawyki/reakcje. gdy poznasz konstrukcje wlasnego toku rozumowania bedziesz mogla dokonywac zmian wlasnie w toku rozumowania - a nie zachowaniach ktore sa jego wynikiem, i idac dalej bedziesz mogla dokonywac zmian we wlasnym systemie wierzen i przekonan - bez ktorych praktyka magii chaosu praktycznie jest niewykonalna

  po twoich postach widze ze sporo cwiczysz ale odnosze wrazenie ze opierasz swoja wiedze tylko na strzepach informacji ze stron internetowych - zachecam wiec do lektory carroll'a hine'a i oczywiscie spare'a jezeli chcesz sie wglebic w ten nurt ;)

  jesli chcesz mozesz nadac swoim metamorfozom bardziej oficjalna forme pracujac z tzw lampa - Lampa z Liber KKK
  Ostatnio edytowane przez Nazwa użytkownika1 ; 21-01-2014 o 11:19

 7. #7

  Dołączył
  13-01-2014
  Przegląda
  Trójmiasto.
  Posty
  24
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Bardzo dziękuję za wskazówki. Są dla mnie cenne i z pewnością skorzystam :)

  Co do mojej praktyki, to masz rację. Jest to wiedza oparta głównie na strzepach informacji z Internetu. Niestety, pochodzę z bardzo wierzącej rodziny, co utrudnia mi praktykę.
  Kiedyś kupiłam książkę Hiksów na temat prawa przyciagania, to miałam kongo. Wyłamali klótkę, do mojego pamietnika snów, by sprawdzic jego zawartośc. Jak się wygadalam o medytacji to mi chcieli egzorcyste wzywać :( Dlatego do przodu posuwam się bardzo wolno i niestety musze dzialać w "podziemiu". ale ich gadanie o szatanie, ktory omotał mą duszę i roztaczanej wizji wieczności w piekle nie spowoduje, że przestanę praktykować i szukać swojej drogi :)

 8. #8
  Nadęty Magus Awatar Rasphul
  Dołączył
  08-02-2013
  Przegląda
  Centrum
  Posty
  307
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  6
  Podziękowano 58 razy
  Siła reputacji
  28076563

  Domyślnie

  Polecam zapoznać się z ćwiczeniem Introspekcji z książki "Wtajemniczenie do Hermetyzmu" Franza Bardona

  Cytat Zamieszczone przez Franz Bardon, Wtajemniczenie do Hermetyzmu
  Introspekcja (samopoznanie)

  W naszym domu, tzn. w naszym ciele i duszy, ciągle musimy odnajdować drogę. Dlatego pierwszym zadaniem jest poznanie samego siebie. Warunek ten wymagany jest przez wszystkie systemy inicjacji, niezależnie od ich rodzaju. Bez samopoznania prawdziwy rozwój na wysokim poziomie nie jest możliwy.

  Podczas pierwszych dni kształcenia duszy zajmiemy się praktyką introspekcji, czyli badaniem i obserwacją własnego charakteru. Załóż dziennik magiczny i spisuj w nim wszystkie negatywne cechy swojej duszy. Ten dziennik jest wyłącznie do twojego użytku i pod żadnym pozorem nie powinien być on nikomu prezentowany. Jest to tak zwana „książka kontroli”. Przy ćwiczeniu samokontroli musisz być bezlitosny i bardzo surowy w stosunku do samego siebie, jeśli chodzi o wady, słabości, nałogi, pasje, pragnienia i wszelkie inne negatywne cechy charakteru. Bądź nieustępliwy w stosunku do samego siebie i nie upiększaj żadnej ze swoich wad czy słabości. Medytuj i kontempluj nad samym sobą - umieszczaj się w różnych sytuacjach swojej przeszłości i rozważaj, w jaki sposób się zachowywałeś, odnotowując różnorodne słabości i wady, które zaistniały w tamtych okolicznościach. Zapisuj wszystkie słabości w ich najdrobniejszych niuansach i wariacjach. Im więcej odkryjesz, tym lepiej. Nic nie powinno pozostawać w ukryciu; wszystko powinno zostać odsłonięte, zarówno ważne słabości, jak i te nic nie znaczące. Szczególnie uzdolnieni uczniowie odkrywają setki wad w najdrobniejszych odmianach. Uczniowie ci posiadają zdolność do poprawnego medytowania i głębokiego penetrowania własnych dusz. Umyj swoją duszę do idealnej czystości i wymieć z niej wszelki brud.

  Ta analiza samego siebie jest jedną z najważniejszych części magicznej pracy przygotowawczej. Wiele systemów okultystycznych zaniedbało ją i dlatego nie osiągnęły one dobrych rezultatów. Przygotowawcza praca astralna, psychiczna, jest najważniejszym
  składnikiem osiągnięcia równowagi magicznej. Bez niej stały wzrost rozwoju nie jest możliwy. Poświęcaj na samokrytykę kilka minut każdego ranka i wieczora. Jeśli będziesz mieć kilka wolnych chwil w ciągu dnia, wykorzystaj je; rozmyślaj intensywnie nad tym, czy jakieś słabości nie kryją się gdzieś w zakamarkach. Jeśli jakieś odkryjesz, odnotuj je natychmiast, aby ich nie zapomnieć. Ilekroć odkryjesz jakąś wadę, nie zwlekaj, lecz natychmiast ją zapisz.

  Jeśli w ciągu jednego tygodnia nie uda ci się odkryć wszystkich swoich wad czy słabości, to na badania poświęć kolejny tydzień, aż wypełnisz swój spis przewinień. Jeśli będziesz w stanie skończyć go w ciągu tygodnia czy dwóch, to przejdź do następnego ćwiczenia. Poprzez bardzo głęboką i intensywną kontemplację, próbuj przypisywać każdą ze swoich negatywnych cech jednemu z czterech elementów. W swoim dzienniku magicznym poświęć kolumnę lub stronę na każdy z czterech elementów, pod którym będziesz wypisywać swoje wady. Jeśli nie jesteś pewien, do którego elementu przypisać jakąś cechę, wtedy dodaj kolejną kategorię - „nierozpoznane”. W miarę postępu w rozwoju, będziesz w stanie określić, do którego elementu te cechy należą.

  Przykładowo, elementowi ognia można przypisać takie cechy jak: porywczość, zazdrość, nienawiść, mściwość, złość; elementowi powietrza – bezmyślność, chełpliwość, zarozumiałość, plotkowanie, marnotrawstwo; elementowi wody – obojętność, apatię, nieczułość, zgodliwość, niedbalstwo, nieśmiałość, przekorę, niekonsekwencję; elementowi ziemi – obrażalskość, lenistwo, nieodpowiedzialność, niezgrabność, melancholię, nielogiczność.

  Podczas kolejnego tygodnia medytuj nad powyższymi kategoriami i podziel cechy każdej z nich na trzy grupy, zapisując to w dzienniku magicznym. W grupie pierwszej znajdą się negatywne cechy, które mają na ciebie największy wpływ i pojawiają się przy każdej, nawet najmniejszej sposobności. Druga grupa obejmie negatywne cechy, które pojawiają się rzadziej i mają mniejszy wpływ. W ostatniej grupie odnotowujesz te negatywne cechy, które pojawiają się z rzadka, od czasu do czasu, i mają na ciebie bardzo niewielki wpływ. Ten podział dotyczy również kategorii „nierozpoznane”. Cały czas bądź sumienny, gdyż jest to bardzo ważne.

  To wszystko należy wykonać w ten sam sposób z cechami pozytywnymi. Trzeba je przypisać elementom i kategorii „nierozpoznane”, a potem w każdej kategorii podzielić na trzy grupy. Na przykład aktywność, entuzjazm, determinację, śmiałość, odwagę przypiszesz elementowi ognia; pracowitość, radość, sprawność, życzliwość, pociąg do pracy, optymizm – elementowi powietrza; pokorność, skromność, wstrzemięźliwość, zapał, współczucie, wyciszenie, spokój, wybaczanie, łagodność – elementowi wody; natomiast respekt, wytrwałość, sumienność, gruntowność (działania), rozwagę, zrównoważenie, ostrożność, dokładność, poczucie odpowiedzialności – elementowi ziemi.

  Dzięki tym ćwiczeniom otrzymasz dwa astralne zwierciadła duszy: czarne, które reprezentuje wszystkie twoje astralne negatywne cechy, i białe, z twoimi dobrymi i szlachetnymi cechami charakteru. Te dwa magiczne zwierciadła powinny być uważane za prawdziwe lustra okultystyczne i nikt poza ich właścicielem nie ma prawa się w nich oglądać. Jeszcze raz podkreślam, że bardzo ważne jest, aby właściciel tych zwierciadeł pracował nad nimi bardzo sumiennie i dokładnie, aby końcowym rezultatem było prawdziwe lustro magiczne. Jeśli w trakcie swojego rozwoju natkniesz się na więcej cech, dobrych lub złych, pozytywnych lub negatywnych, dodaj je do swoich istniejących zapisów. Te dwa magiczne zwierciadła dają magowi zdolność do dokładnego określania elementu, który dominuje w czarnym i białym zwierciadle. Ta wiedza jest absolutnie niezbędna do osiągnięcia magicznej równowagi. Cały twój przyszły rozwój jest od tego zależny.
  Gloria Mortuis

 9. #9

  Dołączył
  13-01-2014
  Przegląda
  Trójmiasto.
  Posty
  24
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Bardzo Wam dziękuję :)

Podobne wątki

 1. Metamorfoza
  Przez Siemanko0704 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 26-11-2012, 10:29
 2. Drzewo, Metamorfoza, Mężczyzna, Miłość, Dziecko
  Przez kierpa w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 12-05-2008, 23:11

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272