Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52
Like Tree19Likes

Wątek: Daty osobiste - jak je obliczać?

 1. #31
  befimaka
  Guest

  Domyślnie

  Jednak ważna jest kultura wypowiadania swoich opinii. Przecież żadna z nas nie nakazuje mu przyjęcia naszych przekonań. Chociaż to my mamy rację. :)
  A z tą inkwizycją to chyba masz rację. Dobrze, że nasze Lata Osobiste wypadają teraz, a nie parę wieków wstecz.

 2. #32
  perr
  Guest

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Ismer Zobacz posta
  bardzo proszę nie narzucaj mi swoich koncepcji i nie chcę, byś z całą pewnością twierdził, że zmienię zdanie. Jeśli jesteś taki natchniony błędami - to Twoja sprawa, ale mnie do pójścia Twoją drogą nie namawiaj. Nie pójdę nią.
  Zauważ, że to Ty pierwsza zarzuciłaś mi, że nie mam racji!!!

  Cytat Zamieszczone przez befimaka Zobacz posta
  Taka osoba jest pod wpływem Roku Osobistego obliczonego na dzień urodzin. Człowiek rodzi się danego dnia i jego życie zaczyna się właśnie tego dnia. W następnym roku, w dniu jego urodzin, zaczyna na niego wpływać wibracja tego następnego roku. Cyklem ogólnie przyjętym jest rok i np. urodziny Nowego Roku są 1 stycznia i tylko Nowy Rok oraz ludzie urodzeni 1 stycznia mogą swój Rok Osobisty obliczać już w pierwszym dniu roku. A u innych, nie mających tego szczęścia, Rok Osobisty zaczyna się w dniu ich urodzin.
  Zerknijcie do jakiejkolwiek NIEpolskojęzycznej książki z XX wieku.
  Pamiętajcie również, że współczesna numerologia nawiązuje silnie do kabały, a wiadomo że Żydzi posługują się kalendarzem księżycowym do dziś. Tak więc mamy z jednej strony numerologiczny system liczenia oparty na cyklach księżycowych, z drugiej zaś rok kalendarzowy. Ja stosuję zasadę, że od początku października kolejny rok osobisty zaczyna nakładać się na trwający jeszcze rok osobisty, tworząc swego rodzaju zakładkę, czyli przenikanie się energii dwóch wibracji lat osobistych. Lata własne przez ostatnie trzy miesiące przenikają się energetycznie, ale obliczeń dokonujemy pod rok osobisty aktualnie trwający - tak jak kalendarzowy, od 1 stycznia do 31 grudnia 2015.

 3. #33
  Kurtyzana Awatar zoska1977
  Dołączył
  05-01-2009
  Przegląda
  Poznań
  Posty
  6,778
  Podziękował/a
  256
  Podziękowano 1,897 razy
  Siła reputacji
  96495489

  Domyślnie

  perr po pierwsze edytuj post jak chcesz cos dopisać a nie nabijaj dodatkowych.

  Po drugie przypominam, że wzajemna wymiana poglądów jest fajna i pożądana na forum przy zachowniu szacunku do czyjegos odrębnego zdania. Także zapomnijcie o udowadnianiu kto ma rację bo nie walczycie o puchar mędrca na tym forum. Dyskutujcie i porównujcie swoją wiedzę zachowując kulturę wypowiedzi.
  befimaka likes this.

 4. #34
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Inkwizytorze perr, daj sobie spokój. Nie przekonasz mnie i na pewno na kolana nie rzucisz. Czepnąłeś się pierwszy, w sposób odbiegający od przyjętego zwyczaju, więc spotkałeś się z tym co posiałeś. No i co tu dużo mówić - Tobie też przydałoby się przeczytanie większej ilości lektur, nie tylko z jednego obszaru poznawczego, na pokorze także Ci, jak widzę, zbywa.
  Transformacjo - nie chodzi o puchar mędrca a nawet nie o to, kto ma rację. Chodzi o przedstawienie swojego punktu widzenia, do czego każdy ma prawo, ale na pewno nie z pozycji narzucającego autorytetu. Ten człowiek nie jest moim mentorem, nie jest dla mnie żadnym autorytetem ani nawet nikim ważnym, więc - niech się wypowiada nie deprecjonując moich poglądów i to w narzucający pewien ton sposób. Tego ja tolerować nie zamierzam. Ani narzucania mi swoich poglądów, które ktoś uważa za prawdę objawioną, więc inni też muszą. Poza tym bez względu na to, czy to się komuś podoba czy nie - zawsze będę bronić dobrego imienia mojej szkoły i mojej mentorki, która mi tą wiedzę przekazała i którą z powodzeniem stosuję.
  Można było powiedzieć: ja to robię tak i tak, taki jest mój sposób. Ale nie, trzeba komuś zarzucić niekompetencję, niedoświadczenie, indolencję i Bóg wie co jeszcze.
  Współczesna numerologia, starożytna numerologia, wedyjska numerologia, moja numerologia - tak - można dyskutować ile wlezie. Tylko z kim i po co jeśli każdy trzyma się kurczowo swoich schematów?...
  befimaka likes this.

 5. #35
  Awatar Senny boy
  Dołączył
  12-07-2010
  Posty
  46
  Podziękował/a
  19
  Podziękowano 2 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Rok osobisty

  Hej
  pragne zapytac o sposob liczenia roku osobistego - szukalem w internecie ale podane sa rozne sprzeczne informacje.

  a wiec moja data urodzin + aktualny rok (2015) daja liczbe 20 czyli 2+0 czyli 2 rok osobisty tak?

  teraz kolejna sprawa od kiedy nalicza sie rok osobisty? bo znalazlem informacje ze od dnia urodzin, lub tez od wrzesnia.


  uznajmy ze liczymy od wrzesnia - czyli we wrzesniu 2015 zaczne czy skoncze drugi rok osobisty

  sry za takie podstawowe pytania, ale jestem dopiero laikiem w tej dziedzinie

 6. #36
  befimaka
  Guest

  Domyślnie

  Rok Osobisty jest liczony w ten sposób, że dodajesz do siebie dzień urodzenia + miesiąc urodzenia + rok aktualny. Jest to taka jakby Twoja "mała" Droga Życia na dany rok. I Rok Osobisty liczy się od dnia urodzin w danym roku do dnia urodzin w roku następnym.

  Spotkałam się jeszcze z Rokiem Numerologicznym, który zaczyna się w dniu pierwszego nowiu we wrześniu. I jest on liczony w ten sposób, że do swojej Drogi Życia, czyli zsumowanej całej daty urodzenia, dodajesz wibrację roku następnego. I jeśli chcesz obliczyć najbliższy swój Rok Numerologiczny wg tej metody, to do swojej daty ur. dodajesz wibrację roku 2016 (czyli 9). Wyliczasz wtedy wibrację, która Cię obejmuje od września 2015 do początku września 2016.

  Jest jeszcze inna "szkoła" wyliczania Roku Numerologicznego i wydaje mi się ona prawidłowa, gdyż do dnia i miesiąca urodzenia dodajesz wibrację aktualnego roku, czyli w tej chwili dodajesz 8 (2015). I w ten sposób wyliczony Rok Numerologiczny trwa tak samo, jak dany Rok Uniwersalny, czyli rok kalendarzowy.

  Rok Osobisty jest takim czasem, gdy dana wibracja ma wpływ na Twoje wnętrze, natomiast Rok Numerologiczny, ma wpływ na Twoje "zewnętrzne" życie, czyli na to, co robisz i jakie podejmujesz działania.

  Mam nadzieję, że wytłumaczyłam to w miarę przejrzyście, bo można się tu nieźle pogubić. :)

 7. Użytkownicy którzy podziękowali befimaka za ten post:

  Senny boy (08-08-2015)

 8. #37

  Dołączył
  17-03-2011
  Posty
  189
  Podziękował/a
  113
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  52

  Domyślnie

  Hej :)

  Przeprasza, że się wcinam w wątek ale również jestem żądna wiedzy w tym temacie :)

  befimaka, czy mogłabyś zerknąć czy sobie dobrze liczę, to będzie dla mnie 2 rok osobisty, natomiast 1 rok numerologiczny jeszcze trwa - 2 numerologiczny zaczynam od września, tak ?

  I za bardzo nie rozumiem tego stwierdzenia, że rok osobisty ma wpływ na wnętrze, a numerologiczny na zewnętrzne życie, bo tak przynajmniej ja to pojmuję, że to co dzieje się w moim wnętrzu przekłada się na to co robię na zewnątrz i właśnie mi coś w tym stwierdzeniu "zgrzyta" ... Poproszę o oświecenie :)
  Ostatnio edytowane przez ŚwiatłoNocy ; 12-08-2015 o 22:17

 9. #38
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  I w tej właśnie kwestii są zatargi...
  Rok osobisty - jak sama nazwa wskazuje - powinien być rokiem osobistym, stąd obliczanie w sposób pierwszy.
  Zaczyna się on i kończy w dniu urodzin, oparty jest na indywidualnym cyklu osoby. Dlatego nosi nazwę osobisty, zaś rok uniwersalny (zw. niekiedy numerologicznym) to rok bieżący - ten, który w naszej kulturze zaczyna się 1 stycznia każdego roku.
  Stąd dodawanie roku uniwersalnego czyli bieżącego od wybicia nowego roku mija się z ideą roku osobistego, opartego na jego cyklu rocznym, innym dla każdego.
  W tej metodzie to jest właśnie to, co wyróżnia jednostkę z tłumu.

  Wykładnie są różne, ja stosuję ten pierwszy, od ponad dwudziestu lat i działa. Ale innym działa inny system. Więc - każdy orze jak może panie dyrektorze, i tu - w numerologii - także jest wolność wyboru.
  Ale bez względu na moje poglądy odnośnie sposobu obliczania roku osobistego - nie ma czegoś takiego jak rok numerologiczny zaczynający się od września, przynajmniej nie w naszej kulturze.
  Pani Lobos chyba coś zaświeciło z żydowskiego kalendarza, ale jeśli tak, to powinna liczyć lata według niego a nie według zachodu.
  befimaka likes this.

 10. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Senny boy (08-08-2015)

 11. #39
  befimaka
  Guest

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ŚwiatłoNocy Zobacz posta
  befimaka, czy mogłabyś zerknąć czy sobie dobrze liczę z daty 02.01.1979 to będzie dla mnie 2 rok osobisty, natomiast 1 rok numerologiczny jeszcze trwa - 2 numerologiczny zaczynam od września, tak ?
  Twój rok osobisty ma wibrację 2 i będzie trwał do 01.01.2016, czyli do dnia przed Twoimi następnymi urodzinami. I tego się trzymajmy, bo to jest ta najbliższa Ci wibracja w tym roku. :)
  Natomiast rok numerologiczny, z którym zupełnie się nie zgadzam (ale to tylko moje zdanie), czyli ten drugi, o którym napisałam i który trwa od września do września, ma dla Ciebie wibrację 1.
  Jeżeli chcesz sprawdzić wibrację w danym roku kalendarzowym, to lepszy jest ten trzeci sposób i wg niego ten rok kalendarzowy wibruje dla Ciebie :) dwójkowo.

 12. Użytkownicy którzy podziękowali befimaka za ten post:

  ŚwiatłoNocy (06-08-2015)

 13. #40
  befimaka
  Guest

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ŚwiatłoNocy Zobacz posta
  I za bardzo nie rozumiem tego stwierdzenia, że rok osobisty ma wpływ na wnętrze, a numerologiczny na zewnętrzne życie, bo tak przynajmniej ja to pojmuję, że to co dzieje się w moim wnętrzu przekłada się na to co robię na zewnątrz i właśnie mi coś w tym stwierdzeniu "zgrzyta" ... Poproszę o oświecenie :)
  Tak prawdę mówiąc zgadzam się z Ismer, że najważniejszy jest rok osobisty, ten od urodzin do urodzin. Wymieniłam tutaj te wszystkie obliczenia osobiste, z którymi się spotkałam na swojej drodze zgłębiania tajemnych tajników numerologicznych. ;) Jeśli chodzi o rok numerologiczny, to rozumiem go w ten sposób, że działają na Ciebie jakieś czynniki zewnętrzne, które wywołują Twoje zachowania, czasem niekoniecznie zgodne z Twoim wnętrzem.
  Bardzo możliwe, że coś zrozumiałam nie tak, ale mam nadzieję, że zostanę wtedy nakierowana na ścieżkę prawdy przez kogoś obeznanego w tym temacie. :)
  Ismer likes this.

 14. Użytkownicy którzy podziękowali befimaka za ten post:

  ŚwiatłoNocy (06-08-2015)

Podobne wątki

 1. Moje życie osobiste
  Przez Davisa w dziale Interpretacje rozkładów tarota
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 21-01-2013, 12:22

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265