Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
Like Tree2Likes
 • 1 Post By Fahriye Asu
 • 1 Post By Fahriye Asu

Wątek: liczba osobowości, ekspresji, serca, imienia i inne

 1. #1
  Awatar Fahriye Asu
  Dołączył
  14-11-2016
  Posty
  67
  Podziękował/a
  85
  Podziękowano 13 razy
  Siła reputacji
  5368710

  Domyślnie liczba osobowości, ekspresji, serca, imienia i inne

  Mam pytane odnośnie liczb: osobowości, ekspresji, duszy, imienia etc.etc. - otóż to wszystko jest różnie liczone i w związku z tym co innego ma oznaczać.
  Np. czytam że:
  "Liczba ekspresji, nazywana również Celem Życia to litery imienia i nazwiska zapisane w akcie urodzenia (w dokumentach, którymi się posługuję)"
  "Liczba osobowości to litery imienia i nazwiska, pod którym jesteś powszechnie znana"
  "Liczba imienia to dowolne imię (pierwsze, drugie), albo pseudonim, albo wszystkie razem"
  "Liczba serca to samogłoski" ale mogą być tylko liczone z samego imienia, z osobowości albo z ekspresji - i tu mam najwięcej wątpliwości, bo jeśli one mają mówić o tym co jest ukryte w głębi duszy, o jej wewnętrznych potrzebach - aspiracjach, czyli o tym co napędza osobowość, motywuje do działania spółgłoski, czyli realizację zewnętrzną, to chyba powinny być liczone z całości zapisanej w dokumentach?

  No i każda z tych liczb opowiada o różnościach, np.
  - liczba ekspresji "charakteryzuje fizyczną, emocjonalną oraz mentalną strukturę danego człowieka. Dzięki niej możesz poznać swoje talenty i słabości; reprezentuje kształt ludzkiej osobowości"
  - liczba osobowości "odpowiada na pytanie w jaki sposób dany człowiek jest postrzegany przez otoczenie, jakie wywiera wrażenie na innych, jakie cechy osobowości są zauważane i doceniane przez innych"
  - liczba imienia "z niej możemy dowiedzieć się, jacy naprawdę jesteśmy w głębi duszy, opisuje nasze dążenia oraz to, co nam pomaga i przeszkadza w realizacji życiowych planów.
  określa również naszą samorealizację, sposób bycia i proces kreowania siebie w ciągu całego życia"
  - liczba serca "zdradza, kim człowiek naprawdę jest, jaka jest twoja prawdziwa natura, jakie schematy działają na twoją osobowość, jaki ukryty potencjał tkwi wewnątrz twojej duszy; dzięki niej dowiesz się również wielu rzeczy na temat swojej duchowej drogi oraz poznasz doświadczenia z poprzednich wcieleń"

  Te cytaty pochodzą z treści znalezionych w internecie. Wynika z nich, że albo każda liczba, ze względu na to że jest liczona z czego innego, to na co innego wskazuje, albo tak jak przy liczbie serca i imienia - jest to praktycznie to samo.
  Więc jak to interpretować, na czym się oprzeć, co jest prawdziwe a co nie? Tak jest ze wszystkim w tej numerologii; czytałam już tu na temat roku osobistego i numerologicznego i podejrzewam, że te liczby o które pytam również są skompilowane na tej samej głupocie, czy tak?
  Ismer likes this.

 2. #2
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Te cytaty pochodzą z treści znalezionych w internecie
  I w sumie masz już odpowiedź
  Treści internetowe zawierają w sobie wszystko to co jedni zrzynają od drugich. Treści książkowe również, ale chyba w mniejszym stopniu, jednak to co jest w internecie pochodzi z różnych lektur, a internetowi "autorzy" nie przywiązują wagi do rozróżnienia podstawowej sprawy, a mianowicie do różnicy między systemami numerologicznymi.
  Inaczej mówiąc numeromaniak wrzuca wszystko do jednego kociołka i wychodzi mu gulasz, tyle, że z nieodpowiednio dobranych składników, co powoduje, że taka potrawa jest niezjadliwa.
  W większości książek masz natomiast bibliografię, a z tego można się dużo dowiedzieć o korzeniach systemu opisywanego przez danego autora.

  Z wątku "Historia numerologii:
  To wszystko, co prezentują dzisiejszy światowi numerolodzy jest przede wszystkim spuścizną po matkach - założycielkach: pp. Balliett, Seton i Jordan oraz alternatywnie w Polsce - są to koncepcje G.Lobos, reszta stosowanych systemów jest niszowa, marginalna, choć niektóre ich elementy przenikają do ww. koncepcji, co w sumie nie jest pozytywnym zjawiskiem, ponieważ powoduje niejasności i błędy interpretacyjne.
  I sztuką jest tak zintegrować te elementy a także nowe koncepcje tak, aby były ze sobą spójne - nie wszystko bowiem co jest nowe i/ lub jest dodane do koncepcji macierzystej jest słuszne i zbawienne, często są to koncepcje bezmyślne, doczepione na siłę i szkodzące analizie numerologicznej.

  To co znalazłaś w internecie pochodzi od: G. Lobos, duetu Wüst - Schieferle i Numerologii Chaldejskiej.
  Każda z nich ma swój system, każda z nich podaje różne nazwy i różniące się od siebie definicje na to samo zagadnienie (oprócz oczywiście tego, co jest w każdej z nich odrębne).
  Blogery zamieszczają mix wszystkiego, przy czym mylą nazwy, nie wiedząc co do czego się odnosi. Oczywiście o podaniu źródła, z którego bloger czerpie, możemy zapomnieć
  I tak np. "liczba imienia" w jednej książce oznacza "dowolne imię - pierwsze lub drugie" a w innej jest to "pierwsze imię i nazwisko". I każde z nich coś oznacza - ale w swoim systemie. I to "coś" wrzuca się bez zastanowienia, bez odróżnienia skąd pochodzi. Właśnie dlatego powstają takie kwiatki - hybrydy.

  Już gdzieś mówiłam, że numerologia - tak jak każda inna nauka - rozwija się, powstają nowe koncepcje.
  Jednak tak samo jak w nauce - wiele tych tez jest od czapy i kupy się nie trzyma i dobrze by było, gdyby te koncepcje, które mają ręce i nogi umiejętnie wdrażać w istniejący już system macierzysty, tak, żeby wszystko razem tworzyło spójną, nie wykluczającą się wzajemnie i sprawdzającą się w praktyce całość.
  Ale to wymaga nakładu pracy, czasu i cierpliwości oraz własnego logicznego myślenia. Więc po co się trudzić, jak można po prostu bezmyślnie zrzynać?

  Pomijam już ezomezo czyli mistyczno - karmiczne pirduły, natchnienia, anielskie objawienia - bo mimo iż nie jest to niemożliwe, to są osoby, które nie przyjmują do wiadomości, że fundamentem numerologii nie są objawienia a logika i zdrowy rozsądek w połączeniu z doświadczeniem.
  Każdy system numerologiczny analizuje się wg jego reguł, jeśli coś z niego można dodać do "macierzy" - to czemu nie - ale nie według własnego widzimisię.

  Dla przykładu podam cytaty z "Numerologii chaldejskiej" Lagan:

  Pierwsze imię – maska społeczna
  Pierwsze imię zawsze odzwierciedla sposób, w jaki widzą cię inni albo jak prezentujesz się na forum publicznym – to energia, którą w sobie nosisz, którą emanujesz i na którą inni ludzie reagują przede wszystkim na poziomie społecznym, a czasem podświadomym.(...)
  Pierwsze imię służy jako energia pierwszego kontaktu, dzięki której możemy z łatwością komunikować się z innymi. Oczywiście na głębszym poziomie wskazuje również na nasze zainteresowania, osobowość, upodobania i uprzedzenia, nawyki i "stan" w życiu.

  Twoje imię codzienne
  Imię Codzienne to imię, którym ludzie najczęściej się do ciebie zwracają i pod którym jesteś najlepiej znany, a jego wpływ na ciebie jest najbardziej bezpośredni ze wszystkich twoich imion; wskazuje ogólną energię, jaką emanujemy i pozwalamy innym dostrzegać na co dzień. Tak jak okładka książki Imię Codzienne symbolizuje to, co widać z zewnątrz. Pozwala na dość pobieżny wgląd, oferując nieco informacji, ale nie zdradzając całej treści i zachowując warstwę ochronną, aby nie dopuścić do szkodliwej ingerencji. (…)
  Twoje Imię Codzienne ukazuje ogólny rys zewnętrzny, cechy, osobowość, wyzwania i sposoby komunikowania się z innymi. Chodzi nie tylko o to, jak chcesz (nawet podświadomie) być postrzegany, ale także o to, jak widzą cię inni oraz jak reagują na ciebie i na energie, którymi emanujesz. (…)

  Drugie imię – energia wnętrza lub duszy
  Drugie imię jest chyba najważniejszą energią w całej analizie, ponieważ odsłania prawdę o duszy. Wskazuje na ukryte talenty, prawdziwe motywacje, pragnienia i poziom, na jakim dusza się znajduje bądź jaki próbuje osiągnąć – jest jak miejsce, w którym wszyscy możemy być sam na sam z własnym „ja”. Często przekazuje dziwne, zawoalowane przesłania z boskich sfer, wyjaśnia pewne uczucia lub pragnienia, albo po prostu rozwiązuje zagadki, których istnienia człowiek był świadomy, ale z różnych względów nie potrafił sobie z nimi poradzić samodzielnie.
  Czasem jednak drugie imię może okazać się nieocenionym weryfikatorem, potwierdzając, że obraliśmy słuszny kierunek, mimo że droga, którą kroczymy, jest wyboista. Solidne wsparcie duchowe dociera do samego sedna, pozwala dostrzec prawdziwą naturę i podpowiada, gdzie i jak można najlepiej wykorzystać swojego unikalne talenty dla dobra wszystkich ludzi oraz własnego „ja”. Odsłonięte zostają kompleksy, zwątpienie i okresowe niepowodzenia; w rzeczywistości często właśnie tutaj znajduje się klucz otwierający bramy naszego „więzienia” – możesz dowiedzieć się, w jaki sposób możesz najszybciej się z niego wydostać i czego brakuje w twoim życiu. Tutaj też ujawniają się osobiste atrybuty, i to zazwyczaj tak jasno i wyraźnie, że masz poczucie, jakbyś dobrze je znał. Często lekceważone lub głęboko ukryte mocne strony wychodzą na światło dzienne i wreszcie są doceniane.
  Brzmi znajomo? - to są definicje nader podobne do przytoczonych przez Ciebie, tylko tym razem dotyczą innych niż wymienione składników xd.
  Poza tym wszystkie w zasadzie informują o tym samym, jest to masło maślane, tak naprawdę ten tekst niczego nie rozjaśnia a raczej gmatwa.
  Ale można go sobie dowolnie zmiksować z czymkolwiek innym? - Można ;P
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 3. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Fahriye Asu (11-07-2017)

 4. #3
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ariz_ona Zobacz posta
  Mam pytane odnośnie liczb: osobowości, ekspresji, duszy, imienia etc.etc. - otóż to wszystko jest różnie liczone i w związku z tym co innego ma oznaczać.
  Np. czytam że:
  "Liczba ekspresji, nazywana również Celem Życia to litery imienia i nazwiska zapisane w akcie urodzenia (w dokumentach, którymi się posługuję)"
  "Liczba osobowości to litery imienia i nazwiska, pod którym jesteś powszechnie znana"
  "Liczba imienia to dowolne imię (pierwsze, drugie), albo pseudonim, albo wszystkie razem"
  "Liczba serca to samogłoski" ale mogą być tylko liczone z samego imienia, z osobowości albo z ekspresji - i tu mam najwięcej wątpliwości, bo jeśli one mają mówić o tym co jest ukryte w głębi duszy, o jej wewnętrznych potrzebach - aspiracjach, czyli o tym co napędza osobowość, motywuje do działania spółgłoski, czyli realizację zewnętrzną, to chyba powinny być liczone z całości zapisanej w dokumentach?

  No i każda z tych liczb opowiada o różnościach, np.
  - liczba ekspresji "charakteryzuje fizyczną, emocjonalną oraz mentalną strukturę danego człowieka. Dzięki niej możesz poznać swoje talenty i słabości; reprezentuje kształt ludzkiej osobowości"
  - liczba osobowości "odpowiada na pytanie w jaki sposób dany człowiek jest postrzegany przez otoczenie, jakie wywiera wrażenie na innych, jakie cechy osobowości są zauważane i doceniane przez innych"
  - liczba imienia "z niej możemy dowiedzieć się, jacy naprawdę jesteśmy w głębi duszy, opisuje nasze dążenia oraz to, co nam pomaga i przeszkadza w realizacji życiowych planów.
  określa również naszą samorealizację, sposób bycia i proces kreowania siebie w ciągu całego życia"
  - liczba serca "zdradza, kim człowiek naprawdę jest, jaka jest twoja prawdziwa natura, jakie schematy działają na twoją osobowość, jaki ukryty potencjał tkwi wewnątrz twojej duszy; dzięki niej dowiesz się również wielu rzeczy na temat swojej duchowej drogi oraz poznasz doświadczenia z poprzednich wcieleń"
  Właściwie najważniejsza w tym wszystkim jest hierarchia ważności i działanie w czasie rzeczywistym.
  Najważniejsza zaś jest cała Nazwa, czyli to, co tu zostało nazwane "liczba ekspresji" - w niej zawiera się informacja o tej głównej wibracji, która działa całe życie, człowiek jest taki właśnie jak wskazuje ta liczba wraz z całym podziałem na spółgłoski i samogłoski - to jest jego istota, ta "prawdziwa natura" (w stosunku do innych wymienionych tu elementów; bo o prawdziwej naturze informuje również DŻ), a jednocześnie cała Nazwa jest rezerwuarem potencjałów, z których można skorzystać w danym czasie. Tu mówię o włączeniu / wyłączeniu imion, rzadziej nazwisk, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  Pozostałe elementy wnoszą tylko dodatkowe informacje i też widoczne są "z marszu", ale że tak powiem "okresowo"; one również mogą być pomocne w danym czasie, ale nie stanowią jednak tej istoty, którą określa Nazwa zapisana w dokumentach. Nazwa zaś jest informacją, która trwa cały czas.
  To dotyczy elementów, które można włączyć do analizy macierzystej, natomiast te elementy, które są ze sobą sprzeczne (tzn. mówią o tym samym ale są czym innym, np samogłoski a drugie imię czy ekspresja a pierwsze imię czy imię codzienne) należy rozpatrywać wyłącznie w systemie im przypisanym; w przeciwnym wypadku zrobi się zadymka.
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 5. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Fahriye Asu (11-07-2017)

 6. #4
  Awatar Fahriye Asu
  Dołączył
  14-11-2016
  Posty
  67
  Podziękował/a
  85
  Podziękowano 13 razy
  Siła reputacji
  5368710

  Domyślnie

  Brzmi bardzo znajomo :D właśnie takie składanki królują w necie. Rzeczywiście lepiej jest trzymać się odrębności, a na pewno jeśli chodzi o te jak mówisz "wynalazki" te wszystkie liczby serca, duszy, imienia
  Mam już trochę lektur i co do bibliografii - no to poza założycielami danego systemu obliczeń to chyba nie ma nikogo, kto nie przepisuje i faktycznie - miesza, albo wcale nie mówi, skąd wziął dane.

  Mam jeszcze pytanie odnośnie bierzmowania i ksywek - jeśli główną wibracją są dane zapisane w dokumentach, to jak do tego odnieść pseudonimy, te szczególnie które są ustne, bo np. autor książki czy muzyk znany może być z pseudonimu, imię z bierzmowania jest zapisem w dokumentach kościelnych, ale zdrobnienia od imienia albo ksywki tylko wymawiane to na jakiej zasadzie to działa?
  Czy to się trochę nie kłóci z tym zapisem w dokumentach? Padło tu już pytanie o transformację numerologiczną - a to jak działa?
  Ismer likes this.

 7. #5
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ariz_ona Zobacz posta
  Mam jeszcze pytanie odnośnie bierzmowania i ksywek - jeśli główną wibracją są dane zapisane w dokumentach, to jak do tego odnieść pseudonimy, te szczególnie które są ustne, bo np. autor książki czy muzyk znany może być z pseudonimu, imię z bierzmowania jest zapisem w dokumentach kościelnych, ale zdrobnienia od imienia albo ksywki tylko wymawiane to na jakiej zasadzie to działa?
  Czy to się trochę nie kłóci z tym zapisem w dokumentach? Padło tu już pytanie o transformację numerologiczną - a to jak działa?
  Jeśli działa ;) to na zasadzie obgadanej wyżej.

  Jeśli Nazwa jest zbiorem pewnych potencjałów, to inne nazwy czyli dobrane imiona, ksywki, pseudonimy, zdrobnienia itp. uruchamiają / wydobywają/ wzmacniają bądź osłabiają te jej potencjały.
  Czyli inaczej mówiąc: jaką strunę potrącisz, taki wydobędziesz dźwięk, ale możesz tej struny nie używać i wtedy dźwięk nie jest słyszalny - wyciszasz ten aspekt swej rzeczywistości, nie używasz go.
  Sztuką jest tak dobrać nowe imię, by działało na korzyść właściciela a nie przeciw niemu.
  Pamiętaj, że Droga oraz Nazwa zapisana w dokumentach są nadrzędne - to one są informacją o cechach i zasobach człowieka i to pod nie należy wybierać każde inne nazwy.
  I że działa tylko to, co jest używane, z tym że zapis w dokumentach działa zawsze, bo jest to nazwa (imię), które zostało nadane rzeczy (tu człowiekowi) i stanowi o jego istocie, pod tą właśnie nazwą (datą i imieniem) zostałaś powołana do życia i działania.
  Cała reszta (nadawanie sobie imion) to twoja budowa - od ciebie zależy, na czym i z czego zbudujesz swoje życie.
  Numerologia i astrologia są wskazówkami jakie masz zalety i wady, co masz a czego nie masz, z czego możesz skorzystać a czego unikać - masz mapę podróży przez życie i korzystaj z niej.

  Co do imienia z bierzmowania - tu też różnie mówią. Z jednej strony jest to zapis w dokumentacji kościelnej, ale z drugiej nie widnieje w Nazwie, którą masz w dokumentach urzędowych i nikt cię z tego imienia nie zna (o ile go nie używasz). Ale ono również stanowi jakiś potencjał i ja jestem zdania, że jeśli ktoś utożsamia się z tym imieniem i nosi go w sercu, jest ono dla niego ważne, to trzeba je włączyć do pełnej analizy numerologicznej, ale jeśli tak nie jest, to mimo zapisu w dokumentach kościelnych (które przecież nie mają nadrzędności w stosunku do zapisu "państwowego") nie należy brać tego imienia pod uwagę.

  Nie wiem jak działa transformacja numerologiczna w praktyce, ponieważ jej nie przeprowadzałam - znam tylko teorię, a przykłady ksywek, które badałam to dla mnie za mało, bym mogła coś z całą pewnością twierdzić. Mam swoje wnioski, ale dopóki nie jestem pewna, to mogę je sobie... mieć ;)

  Zdania nt. transformacji są różne, jedni twierdzą, że działa i pomaga, inni że działa i szkodzi a jeszcze inni, że nie działa, bo im nic to nie pomogło.
  Jedno co można na pewno stwierdzić, to to iż jest tu duże pole do popisu dla głupoty i nieuczciwości, bo naprawdę trzeba mieć ogromną wiedzę numerologiczną by właściwie dobrać nowe imię, tu nie wystarczy weekendowy kurs ani nawet szkoła taka jak moja - tu po prostu musi być długa praktyka, innej możliwości nie ma.
  Sądzę, że nie da się jednoznacznie stwierdzić czy i co pomogło/ zaszkodziło, ponieważ "transformanci" nie biorą pod uwagę cykli astrologicznych, które jednak są najważniejsze w życiu człowieka - jeśli trafi się dobry czas (passa) astrologicznie, to źle dobrane imię nie narobi zbytniej szkody, jeśli akurat najdzie zły czas to i dobre imię niewiele pomoże - ale tego nikt nie bada.
  G.Lobos choć opisuje swoje sukcesy transformacyjne, często bywała zaskoczona tym, że coś nie działa mimo "starannego doboru", lecz ona nie brała pod uwagę cykli astrologicznych.
  Poza tym nie ma ideałów - nie da się dobrać nazwy tak, by "zawsze dobrze" działała; w cyklach czasowych dobrane imię może działać doskonale przez jakiś czas, nawet długi, ale niekoniecznie przez całe życie, bo oprócz dopasowania jej do Drogi i Nazwy istnieją również cykle numerologiczne, czyli dane okresy czasu, z którymi nazwa dodana wchodzi w różne reakcje, w tym dysharmonijne, jednak to najmniejszy problem, gdyż najważniejsze jest jednak "wydobycie" z posiadanych potencjałów tych cech i "zdarzeń", które są najbardziej nam potrzebne, pomocne.

  Ale: jest jeszcze kwestia co właściwie nazywamy transformacją numerologiczną.
  To co omówiłam dotyczy nazw dodanych (używanych) do istniejącej już Nazwy (tej zapisanej w dokumentach).
  Jednak pełna transformacja numerologiczna to nie jest zapis w "papierkach" numerologa, który dobiera ci nazwę i obwieszcza, że od tej pory nie nazywasz się już Janina Kowalska tylko Barbara Nowak i ta właśnie Nazwa działa a tamta została wymazana. Tak nie jest. Nikt nie ma prawa i nie jest władny (nie ma mocy) nadawać ci nazwy, ani urzędowo (to oczywiste) ani energetycznie. Takie ewolucje działają tylko na wyżej opisanej zasadzie.

  Żeby uruchomić całkowicie nową Nazwę trzeba to zrobić urzędowo, prawnie, czyli zmienić swoje dotychczasowe imiona i nazwiska tak jak to się zazwyczaj robi, czyli u nas sądownie. Wtedy rzeczywiście masz "wymazane" stare imię i nadane nowe, które widnieje w dokumentach.
  Ale w praktyce rzadko kto (w Polsce) decyduje się na taką urzędową zmianę, a jeśli już to nie tyle z powodów numerologicznych ile z praktycznych, najczęściej z powodu ośmieszającego nazwiska lub wyższej konieczności, dla zapewnienia bezpieczeństwa.
  to lubię i podziwiam hart ducha:
  http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

  z zeszytu: Pan Piotr widział w narzeczonej same zalety. Resztę zobaczył po ślubie.

 8. Użytkownicy którzy podziękowali Ismer za ten post:

  Fahriye Asu (29-07-2017)

Podobne wątki

 1. Liczba wcielenia. Jakie ta liczba ma znaczenie?
  Przez Nereida w dziale Numerologia
  Odpowiedzi: 13
  Ostatni post / autor: 06-11-2016, 17:35
 2. Czy ja zaprzedają swoją osobowość?
  Przez Farfalla209 w dziale Interpretacje rozkładów tarota
  Odpowiedzi: 15
  Ostatni post / autor: 11-02-2013, 10:05
 3. Skrypt runiczny imienia
  Przez truskawka w dziale Skrypty i bindruny
  Odpowiedzi: 61
  Ostatni post / autor: 03-08-2011, 06:28

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419