Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 101

Wątek: Wampiryzm energetyczny

 1. #41
  Awatar Woman
  Dołączył
  16-02-2010
  Posty
  2,495
  Podziękował/a
  579
  Podziękowano 1,176 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Tu nic chodzi o demonizowanie tematu ale zrozumienie że przebywanie z niektórymi osobami może skończyć się dla nas źle.
  I uświadomienie sobie że wcale nie trzeba być dawcą energii dla wampira, mam tu na myśli nie sporadyczne spotkanie się, ale stały kontakt, kiedy wampirem jest ktoś nam bliski. To jest już problem :/
  Sama tego doświadczyłam i po 2 latach przebywania z taką osobą przepłaciłam to zdrowiem, pomimo stosowania różnych ochron to tylko całkowite odcięcie się dało mi szansę na powrót do zdrowia.
  Trwa to bardzo powoli ale apetyt tego człowieka na moją energię był bardzo duży, teraz czuje się jak na "odwyku". Dla mnie wampir energetyczny nie jest czymś co można ignorować.
  Dlatego dobrze że są takie tematy jak ten.

 2. #42

  Dołączył
  05-07-2009
  Posty
  466
  Podziękował/a
  99
  Podziękowano 101 razy
  Siła reputacji
  88891

  Domyślnie

  Chodziło mi raczej o to, żeby spróbować spojrzeć szerzej na tematykę. Sama idea wampiryzmu energetycznego może wykraczać (i wykracza) poza tematy poruszane w tym wątku. To znaczy mam konkretnie subkulturę wampirów, typu wampiryzmy psi i inne ;) To nie to samo co wampiryzm energetyczny tak jak to się przedstawia w tym wątku, aczkolwiek rozumiem zjawisko. To znaczy rozumiem, że tacy ludzie, którzy wysysają energię są męczący, tylko... no w tej chwili mówię o czymś innym. Kurczę, dwuznaczność tej nazwy mnie rozwala.

  Pomimo, że np. rozumiem Cię doskonale, mary_mary, bo sam znam takie osoby, z którymi nie idzie wytrzymać, to... no np. mi się wampiry bardziej kojarzą z tymi romantycznymi i mrocznymi wampirami z Wywiadu z Wampirem czy Underworld. I generalnie na bazie tego jest zbudowana cała subkultura (która w sumie jest bardzo naiwna w założeniach, ale nieważne). Generalnie chodzi o to, że niektórzy ludzie myślą, że są wampirami, bawią się w bycie wampirem jakby. I ta "energia" ma tam nieco inny wymiar, to raczej taka metafora. I o to mniej więcej mi chodziło :)

 3. #43
  Awatar Woman
  Dołączył
  16-02-2010
  Posty
  2,495
  Podziękował/a
  579
  Podziękowano 1,176 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Teraz rozumiem o co Ci chodzi LoonyMystic :) Pozdrawiam
  Ostatnio edytowane przez Woman ; 21-05-2010 o 23:26

 4. #44
  Formless Awatar TransHuman
  Dołączył
  23-06-2009
  Posty
  295
  Podziękował/a
  21
  Podziękowano 72 razy
  Siła reputacji
  2

  Lightbulb

  Cytat Zamieszczone przez Mr.Magick Zobacz posta
  ...techniki wampiryczne sa naprawde proste...
  ...a nawet jeszcze prostsze.
  Ponieważ nie wolno mi na ten temat mówić, trochę powiedzą te cytaty z Waszych postów, które wydały mi się interesujące.

  Cytat Zamieszczone przez stay_in_light Zobacz posta
  wszyscy ciągniemy od siebie energię którą i tak marnujemy i tak.
  Otóż to.

  Cytat Zamieszczone przez sosnowiczanin Zobacz posta
  gdyby za wampira energetycznego brać każdą jednostkę z dysharmonią w pobieraniu energii, to bardzo mała część ludzkości by była poza tym określeniem.
  :) Dokładnie :)

  Idąc dalej: ciekawe, kogo byś wykluczył - i czy nie okazałoby się, że to te właśnie osoby... gospodarują energią najlepiej, a więc pobierają ją skąd trzeba i ukierunkowują na najbardziej pożyteczne i przemyślane działania.

  Teraz można się zastanowić, czym w istocie jest Wampiryzm.


  Cytat Zamieszczone przez Mr.Magick Zobacz posta
  ...jestesmy czescia przyrody,w ktorej obowiazuje zasada ,,przezyja nalepsze i najsilniejsze osobniki''. [...] w istocie czlowiek ma nature drapieznika.
  W cywilizowanej Europie, zwłaszcza mieszkając w mieście, nie odczuwamy tego wpływu przyrody aż tak bardzo. Fizyczna siła i techniki przetrwania nie są już podstawą przeżycia. Survival mógł stać się hobby na wakacje.

  Programy socjalne chronią niepełnosprawnych, chorych, upośledzonych, bezrobotnych, matki i dzieci. Każdy ma dostęp do darmowej opieki lekarskiej i edukacji. Zakazuje się dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, religię.

  Natura drapieżnika nie jest tak bardzo potrzebna.

  Dobrze, że wciąż są jednostki ponadprzeciętne, i mamy wybitnych naukowców, działaczy społecznych, lekarzy, myślicieli, pisarzy, muzyków, czy adminów forum ;)

  Wymiana energii pomiędzy ludźmi odbywa się raczej na zasadach zawierania umów pomiędzy partnerami biznesowymi, pomiędzy programami uczelnianymi, opiera na prawach konstytucyjnych, przywilejach pracowniczych, itd.

  To wszystko jest wymianą energii, czyli siły (albo: możliwości) posiadanych przez dane osoby - na ustalonych pomiędzy stronami zasadach.

  Myśleliście w ten sposób o wymianie energii?

  Cytat Zamieszczone przez stay_in_light Zobacz posta
  utożsamiając się z ego, z umysłem odcięliśmy się od serca, naszego wewnętrznego źródła [...] wszelkie problemy, napięcia istnieją tylko w głowie. przechodząc z głowy do serca doświadczamy tylko spokoju. łączymy się z naszym wewnętrznym źródłem energii, spokoju witalności. [...] wczujcie się w wasze ciało i zdajcie sobie sprawę czy gdzieś powstaje problem? skupcie się na jakimś organie i czy tam coś się dzieje? czy to z niego płyną myśli? nie tylko głowa tworzy problemy.
  w każdym razie wyobraźcie sobie, że w tej właśnie chwili jesteście bez głowy. wyobraźcie sobie siebie bez głowy. zróbcie to i poczujcie jak energia opada na serce. to ćwiczenie sprawi, że w pewnym momencie energia opadnie na serce stając się głównym ośrodkiem, nagle na świat patrzymy sercem. przestajemy utożsamiać się z głową. różnica polega na tym iż serce to spokój. dalej potrafimy analizować, wszystkie czynności życiowe pozostają jak dawniej ale działają sprawniej, ponieważ przestajemy zajmować się wiecznie umysłem/ego które potrzebują nas zahaczać poprzez podsuwanie nam wiecznie jakiś myśli,zajęć itp. nagle czujemy całe piękno otoczenia oraz ciała.... mówię ze swojego doświadczenia....

  potrafię być sercem coraz dłużej, pomimo, że gdzieś mi to czasem umyka. w każdym razie pobawcie się tym
  Bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenie, i tym cenniejsze, że wynikające z osobistego doświadczenia.
  Na tej stronie jest fragment książki "On Having No Head" by Douglas Harding, który opisuje podobne doświadczenie.

  Właściwie połączyłeś tu dwie sprawy: "nieposiadanie głowy" (uściśliłbym to jako zatrzymanie dialogu wewnętrznego) oraz problemy emocjonalne powstające w poszczególnych miejscach ciała, które następnie wpływają na nasze myśli.

  Jak np. czujecie się, kiedy jesteście głodni? Mówi się, że "syty głodnego nie zrozumie" - czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, kiedy jesteście najedzeni, co czulibyście będąc głodni? I jak wówczas czulibyście się psychicznie? Czy nie jesteśmy wtedy skłonni do uczuć żalu, niemocy, smutku? A kiedy jesteśmy najedzeni, czujemy się pełni energii, mamy nowe pomysły, działania przychodzą nam z łatwością.

  Te uczucia biorą się z ciała, nie z filozofii i przemyśleń.

  Cytat Zamieszczone przez elektra Zobacz posta
  ...nawet osoby dla ktorych potrafia sie wysilic na odrobine "sympatii" czuja sie wypompowane po pewnym czasie.
  To z jakimś partaczem musiałaś mieć do czynienia ;)

  Cytat Zamieszczone przez elektra Zobacz posta
  No i cos czerwonego :)))
  Czerwień dodaje Ci pewności siebie, wyróżnia Cię spośród innych i zwraca na Ciebie uwagę. Inni widzą Cię (a właściwie tę czerwoną rzecz) nawet kątem oka, więc nieświadomie biorą Cię pod uwagę w swoich działaniach. Samo działanie psychologiczne czerwieni na innych - już Ci pomoże.

  Cytat Zamieszczone przez Key Zobacz posta
  A co, jeśli w rodzinie ma się energetycznego wampira i mieszka się z nim? (żona, dziecko)? Czy są możliwe sposoby ochrony przed energetycznymi wampirami w sensie np. amulet? Czy one również będą dobrze działać? Żeby w przypadku ochrony przed rodzinnymi wampirami nosić je przy sobie cały czas i wspomagać wizualizację kokonu ochronnego?
  Oczywiście będzie działać, jeśli dany przedmiot będziesz kojarzył ze swoim wybranym nastawieniem psychicznym. Jeśli powiesz sobie np., że kamyk noszony w kieszeni będzie przypominał Ci, ilekroć go dotkniesz lub o nim pomyślisz, że... i tutaj dopowiedz sobie, co chcesz, żeby Ci przypominał.

  Wizualizacja kokonu ochronnego może być bardzo dobra, o ile działa na Ciebie - tylko Ty to wiesz.

  Cytat Zamieszczone przez Key Zobacz posta
  Według mnie pomyliłaś tu pewną kwestię. Osoba, która jest wampirem energetycznym wcale nie musi być zakompleksionym małym człowieczkiem, który cały czas musi się dowartościowywać. Ty tu poruszyłaś wątek o zwykłych ludziach, że tak powiem z zaburzeniami samooceny czy podejścia i przystosowania społecznego, którzy mają męczące zachowanie i są za przeproszeniem wkurzający. A Wampiry energetyczne dosłownie wysysają z nas energię. Czujemy się osłabieni i tzw wypompowani energetycznie. Trzeba uważać z ocenianiem takich ludzi, bo ich na świecie jest od groma, a mogę się założyć, że większość irytujących ludzi to nie są wampiry. Taki po prostu mają charakter. Takie jest moje zdanie ;)
  Co do pierwszej kwestii oczywiście masz rację, a co do drugiej - zaczynam być ciekaw, czy i jak rozpoznasz nieznaną Ci osobę powiedzmy w autobusie.

  Cytat Zamieszczone przez LoonyMystic Zobacz posta
  ...wszyscy przecież potrzebują energii i ją wysysają w pewnych formach, i w pewnych okolicznościach. Każdy z nas jest czasem takim wampirem :)

  Co do samego tematu: moim zdaniem się nie potrzebnie "demonizuje" ten temat. Wampiryzm energetyczny wykracza poza ssanie i wysysanie ludzi. Wampir energetyczny to jeśli dobrze rozumiem to taki ktoś kto zdaje sobie sprawę, że mu potrzebna energia i ją próbuje złapać. Pod każdą postacią. Wampirem energetycznym jestem nawet wtedy kiedy jem obiad, bo przecież obiad to również forma energii. Czuję głód, więc gotuję sobie obiad i go jem. A więc w zasadzie staję się wampirem na czas jedzenia. Tak to widzę.
  Podziwiam za zdrowy rozsądek w tym temacie :)
  (Oraz za umiejętność gotowania sobie obiadu! :) )

  Cytat Zamieszczone przez Beata111 Zobacz posta
  A ja na to patrzę inaczej. Jestem naiwną osóbką i na swój własny użytek tłumacze to sobie tak: w kontaktach międzyludzkich następuje wymiana energetyczna (w dużym skrócie). W kontaktach z wampirem - wymiany nie ma. Jest przekaz tylko w jedną stronę.
  Jak wyżej - to nie naiwność, tylko zdrowy rozsądek.
  Wygląda na to, że czasem dzielenie włosa na czworo wcale nie pomaga zrozumieć zachodzącego zjawiska.

  Nie uważam, żeby nie było wymiany, bo każdy kontakt już nią jest.

  Można tylko czytać posty na forum (pobieranie czyjejś energii), ale można też na nie odpisywać (dawanie energii).

  Cytat Zamieszczone przez LoonyMystic Zobacz posta
  Chodziło mi raczej o to, żeby spróbować spojrzeć szerzej na tematykę. Sama idea wampiryzmu energetycznego może wykraczać (i wykracza) poza tematy poruszane w tym wątku. To znaczy mam konkretnie subkulturę wampirów, typu wampiryzmy psi i inne ;) To nie to samo co wampiryzm energetyczny tak jak to się przedstawia w tym wątku, aczkolwiek rozumiem zjawisko. To znaczy rozumiem, że tacy ludzie, którzy wysysają energię są męczący, tylko... no w tej chwili mówię o czymś innym. Kurczę, dwuznaczność tej nazwy mnie rozwala.

  Pomimo, że np. rozumiem Cię doskonale, mary_mary, bo sam znam takie osoby, z którymi nie idzie wytrzymać, to... no np. mi się wampiry bardziej kojarzą z tymi romantycznymi i mrocznymi wampirami z Wywiadu z Wampirem czy Underworld. I generalnie na bazie tego jest zbudowana cała subkultura (która w sumie jest bardzo naiwna w założeniach, ale nieważne). Generalnie chodzi o to, że niektórzy ludzie myślą, że są wampirami, bawią się w bycie wampirem jakby. I ta "energia" ma tam nieco inny wymiar, to raczej taka metafora. I o to mniej więcej mi chodziło :)
  Pozdrawiam :)
  Wiesz, gdzie naprawdę należy rozdzielić znaczenia.

 5. #45
  Awatar Monika317
  Dołączył
  04-07-2010
  Przegląda
  ...
  Posty
  249
  Podziękował/a
  11
  Podziękowano 65 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  TAk szczerze moge wam powiedziec że spotkałam wiele tych wampirów i tych gorszych i tych slabszych każdemu w jakiś sposób pomagam i jest ok :)

 6. #46
  Awatar Leforca
  Dołączył
  29-04-2010
  Posty
  54
  Podziękował/a
  16
  Podziękowano 19 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Nie zdawałam sobie wcześniej sprawy z tego, jak wielu jest delikwentów, którzy są świadomymi wampirami Psi.
  Jeden z nich przykleił się do mnie gdy miałam 16 lat i był przyklejony do 24 roku życia. Miałam wrażenie że jestem zakochana, nieszczęśliwie, ale raz na jakiś czas wracał i mnie dręczył- ponawiał link.
  Zainteresowałam się tym tematem i znalazłam dużo literatury szkolącej wampiry tak zwane wampiry Psi. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na priva i podeślę wam linki do tych stron.
  Wyzwolić się od prawdziwego wampira psychicznego jest trudno. Mój kolega wyszkolił się w magii chaosu i był okultystą od 20 lat, więc trudno było, ale postudiowałam wereszczagina i pomogli mi mądrzy ludzie i go odłączyłam.
  Bardzo pomaga wizualizacja rozcinania więzów na poziomie brzucha i serca. Następnie te więzy wkładamy wampirowi do ust. Mój wampir dodatkowo na 8 lat założył mi maskę na aurę- ludzie mi mówili że nie wiedzą kim jestem, a chodziło o to, że miałam na sobie lustro, by nie być dawcą dla nikogo innego niż mojego wapira. Dodakowo dostałam do głowy samoniszczący program.... no dużo było pracy z wywalaniem tego.
  Nie mam żalu, a jedynie litość, bo on będzie musiał to odpracować karmicznie, ale na pewno na wampiry Psi trzeba uważać.
  Pozdrawiam!

 7. #47
  Winterstorm
  Guest

  Domyślnie

  Leforce, odnosze wrażenie, że do wszystkich wampirów Psi odnosisz się z pogardą tylko dlatego, że spotkałaś dupka ;)

 8. #48

  Dołączył
  05-07-2009
  Posty
  466
  Podziękował/a
  99
  Podziękowano 101 razy
  Siła reputacji
  88891

  Domyślnie

  Ano. Wampiry psi nie muszą nikogo krzywdzić :) To pewna filozofia jak każda inna.

 9. #49
  Awatar Leforca
  Dołączył
  29-04-2010
  Posty
  54
  Podziękował/a
  16
  Podziękowano 19 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Winterstorm Zobacz posta
  Leforce, odnosze wrażenie, że do wszystkich wampirów Psi odnosisz się z pogardą tylko dlatego, że spotkałaś dupka ;)
  Jeśli Cię obraziłam, to mi przykro, ale uważam, że ludzi się nie je bez ich zgody. :)
  I nie spotkałam jeszcze żadnego psi, co nie byłby dupkiem.

 10. #50
  Winterstorm
  Guest

  Domyślnie

  I nie spotkałam jeszcze żadnego psi, co nie byłby dupkiem.
  Problem więc leży po Twojej stronie, nie wampirów. Nie uogólniaj ludzi tylko dlatego, że coś złego Ci się przydarzyło, bo na tej samej zasadzie ja mogę Ciebie jakoś określić tylko dlatego, że nie kiedyś mnie pobił facet o nazwisku Lesiński - skoro masz przedrostek "Le" to jesteś zła. Rozumiesz ideę? :)

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Wampiryzm energetyczny
  Przez Przegrany w dziale Archiwum magii
  Odpowiedzi: 82
  Ostatni post / autor: 31-12-2012, 10:33
 2. Likantropia i wampiryzm
  Przez Negai w dziale Tajemnice historyczne i starożytne
  Odpowiedzi: 40
  Ostatni post / autor: 13-09-2010, 22:02

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272