Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
Like Tree13Likes

Wątek: Karty klasyczne i różnica interpretacji wróżb

 1. #11
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,755
  Wpisów
  4
  Podziękował/a
  317
  Podziękowano 1,032 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  No, rozpęknę się chyba albo mi pawi ogon wyrośnie.
  Dziewczyny, nie rozpuszczajcie mnie, bo nie ma powodu. Cieszę się, że to co piszę może być do czegokolwiek przydatne, ale tak naprawdę to nie jest nic nowego. Szczerze powiedziawszy, to i mnie zależy na tym, by jak najwięcej osób poznało urok kart klasycznych, to chyba zatrąca o nepotyzm, bo - nie zawaham się użyć tego słowa - są istotną częścią historii mojej rodziny - i ja je najzwyczajniej faworyzuję. Kocham te karty i są one jedną z dwóch rzeczy zapamiętanych z bardzo wczesnego dzieciństwa. Piszę zaś w częściach - wtedy, kiedy mam wolną chwilę i jeśli w tej wolnej chwili nie muszę nosić kota. Poniżej będzie odpowiedź na dodatkowe pytanie. I dziękuję Ci Czarownico za przeklejanie moich postów do wątku ale już niedługo będę Cię męczyć bo zostały mi już tylko 4 odpowiedzi na quiz Zbyszka
  Radiana and Czarownica like this.

 2. #12
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,755
  Wpisów
  4
  Podziękował/a
  317
  Podziękowano 1,032 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  Odpowiedź na pytanie nr. 1 - ostrzegam, że dla cierpliwych :)
  Najpierw zastanowiłabym się, do czego potrzebne są żywioły w kartach klasycznych, co mają określać, a potem dobrałabym je zgodnie z moim ich rozumieniem.
  Bo zobacz, w tarocie jest tak
  Monety: Ziemia. Materia, realizacja, pieniądze, gry, spekulacje, interesy (H.S). Sytuacja finansowa i społeczna (A.Ch). Materia (z)
  Kielichy: Woda. Uczucia, emocje, miłość, namiętność, sentymenty, przyjemności, łączenie się i prokreacja (H.S, A.Ch,). Uczucia, emocje (z)
  Buławy: Ogień. Dominacja, wydarzenia na płaszczyźnie świata materialnego, życie codzienne, intelekt, koncepcje idee, (H.S). Działanie i rozwój (A.Ch). Rozpoczynanie, czyn, aktywność (z)
  Miecze: Powietrze. Działanie, przeciwności, antagonizmy, wysiłek, trudności, energia życiowa (H.S) Myślenie, ambicje (A.Ch). Intelekt (z)
  a w klasykach tak
  Karo: one niosą wiadomości i określają status materialny. To są pieniądze, majątek, gry, biznes, spekulacje i interesy, papiery i dokumenty wartościowe lub przedstawiające jakąś wartość rynkową albo intelektualną. To także informacje, pomysły, plotki, media, nauka.
  Wg. E.P karo odpowiada żywiołowi powietrza, a wg. G.T - wody.
  Kier: one opowiadają o sprawach sercowych, o oświadczynach i ślubie, o domu i życiu rodzinnym, o małżeństwie, przyjaźni, o seksie i prokreacji oraz o radościach i przyjemnościach a także o odnoszonych sukcesach.
  Wg. E.P i G.T kiery to żywioł ognia.
  Trefl: one opowiadają o doli człowieka, określają stan zdrowia, kondycję fizyczną i psychiczną, omawiają pracę w różnych wymiarach i aspektach. Mówią o niepowodzeniach, nerwach, chorobach i wypadkach.
  W innej wersji odnoszą się do pieniędzy, dochodów, interesów i sukcesów w sferze materialnej, oznaczają też drogę, podróż.
  Wg. E.P trefle to żywioł ziemi, a wg. G.T - powietrza.
  Pik: one opowiadają o sprawach urzędowych, publicznych, organach władzy, administracji, represji.
  Mówią o sprawach ukrytych, tajemnicach, o fałszu, intrydze, wrogach, nałogach, o złych skłonnościach, złych zamiarach, przemocy, przymusie, przestępstwach. Zapowiadają problemy, konflikty, gorycz, cierpienie, ból i łzy, ostre ciosy i głębokie rany, karę i wyroki losu. Określają siłę lub słabość (charakteru, działań) oraz czas i drogę.
  Wg. E.P piki należą do żywiołu wody a wg. G.T do żywiołu ziemi.
  Już na tym etapie widać różnicę zdań tak między szanownymi autorami jak i różnicę w przypisaniu żywiołów i dziedzin życia między tarotem a klasykami.
  Nie spotkałam się też, u żadnego autora opisującego klasyki, z wyjaśnieniem skąd właściwie wytrzasnął swoją wykładnię dotyczącą tych żywiołów i czego one właściwie w tych klasykach dotyczą (jeśli w ogóle o żywiołach nadmienia).
  Warto byłoby więc przyjrzeć się, skąd to przyporządkowanie żywiołów (i całej dzisiejszej symboliki Tarota) się wzięło. Wszak istnieje pogląd, że klasyki wywodzą się z tarota. Nawet jeśli tak by było, to one po drodze przeszły dużą ewolucję w przeciwieństwie do tarota (co widać w dzisiejszych wykładniach obu systemów)
  Aha - nie chodzi mi o rodowód tarotowej symboliki, która wg. niektórych pochodzi np. aż ze starożytnego Egiptu, tylko o to, kto przyczynił się do takiej wykładni jaką mamy dzisiaj.
  W wielkim skrócie mówiąc można przypisać ją Eliphasovi Leviemu, Zakonowi Złotego Brzasku i ich kontynuatorom. Wówczas to karty tarota zostały powiązane z ezoterycznym systemem kabały.
  22 atuty (arkana wielkie) połączone zostały z 22 literami alfabetu hebrajskiego a 4 kolory małych arkanów z 4 literami imienia Boga (JHVH) i 4 żywiołami. Niektóre symbole, a w szczególności numeracja kart i niektóre wzory ulegały po drodze małym modyfikacjom, lecz to tu nie jest istotne. A oprócz tego ZZB stworzył dla tych kart system atrybutów (ekwiwalencji) i pojawiły się znaki zodiaku, bogowie, zwierzęta, rośliny a nawet zapachy.
  Arkana mniejsze otrzymały takie przyporządkowanie:
  Buławy - litera jod “płonąca pochodnia prymarnej energii”
  Kielichy - pierwsza litera he “przyjęcie energii w naczynie formy”
  Miecze - litera waw “stabilizacja formy”
  Monety - druga litera he “pełna materialna ekspresja tej formy”.
  Symboliczne znaczenie każdej karty zawiera skorelowanie jej pozycji na Drzewie Życia ze znaczeniem litery Imienia Bożego odpowiadającej kolorowi do jakiego dana karta należy. Asy, należące do najwyższej sfery Drzewa Życia przyporządkowano czterem żywiołom: Ognia - Buławy, Wody - Kielichy, Powietrza - Miecze, Ziemi - Monety.
  ZZB opracował tę talię dla swoich wtajemniczonych zwolenników i nie była znana szerszemu ogółowi ludzi. Jednak w 1910 r. pojawiła się jej wersja (poprawiona przez okultystę A.E. Waite’a), którą znamy pod nazwą Rider (od nazwiska jej pierwszego wydawcy), a następnie pojawiało się coraz więcej innych talii, które odzwierciedlały przekonania jakiejś grupy okultystycznej.
  I tak pierwotnie elitarny Tarot zstąpił na niziny, stał się dostępny dla wszystkich i szybko zdetronizował karty klasyczne, które choć służyły także do wróżb, to jednak głównie używane były do różnych gier karcianych.
  Na koniec nadmienię, że niektórzy korelują symbolikę kart z symboliką astrologiczną, ale to jest temat na całkiem inną bajkę.
  No i wracamy do punktu wyjścia: do określenia czego potrzebne są żywioły w kartach klasycznych?
  Myślę, że odpowiedź na to pytanie pozwoli uporać się z kwestią przyporządkowania żywiołów do kolorów. I właśnie w tym celu wysmarowałam tą epistołę. Kto ma cierpliwość niech czyta

  źródła: H.S - H.Starowieyska, A.Ch - Alicja Chrzanowska, z - talia zen (z netu), E.P - E. Pogońska, G.T - G. Tutak oraz notatki własne z wykładów.
  Radiana and Czarownica like this.

 3. The Following 3 Users Say Thank You to Ismer For This Useful Post:

  Czarownica (06-01-2015), Eufemia (09-08-2015), Radiana (06-01-2015)

 4. #13
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,755
  Wpisów
  4
  Podziękował/a
  317
  Podziękowano 1,032 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  Pytania nr. 4 i 5
  Symbolika logiczna może być przydatnym narzędziem do odczytu o ile reprezentujesz typ logika, umysłowca, tzn "pracujesz" bardziej lewą półkulą. Oczywiście to nie wystarczy, bo jeśli nie masz wystarczająco pracującej intuicji, wyczucia czy też inaczej: umiejętności postrzegania wielowymiarowości (to domena prawej półkuli) to trudno Ci będzie złożyć odczyt kart właśnie w … logiczną, lewopółkulową całość. Paradoksalne to jest. A poza tym już sam sobie odpowiedziałeś w pytanku nr. 5.
  A tak w ogóle o ile obie funkcje: intuicyjna i logiczna są w nierównowadze to albo nie będziesz widzieć wielu aspektów danej sprawy (bo są rzeczy, których logiką nie ogarniesz) albo nie przetworzysz tego co widzisz w logiczną i spójną całość (bo widzisz, ale nie potrafisz tego nazwać ani sensownie przekazać innym)
  To jest co prawa generalizowanie, bo są dziedziny (i wieszczenia i życia), które wymagają bardziej logicznej dedukcji i takie, które potrzebują do odczytu większej dawki intuicji. Moim zdaniem karty są tym działem ezoteryki, który bardziej potrzebuje intuicji niż logiki.
  Można się sprzeczać które dziedziny bardziej bazują na logice a które na intuicji, ale faktem niezaprzeczalnym jest, że brak jednej lub drugiej bardzo zubaża odczyt (pozyskanie informacji) lub wręcz go blokuje. Astrologia na przykład jest aż do bólu logiczna (moja mentorka żartem mawiała, że nawet małpę można nauczyć podstaw astrologii) jednakże i tam niezbędna jest choćby mała iskierka intuicji, bez której trudno "wybrać" właściwą opcję spośród wielu wariantów jednej regułki. Ale astrologia bazuje na stałym kanonie - ma swoje niezmienne reguły, które są "podstawą podstaw", a wróżby z kart mają te podstawy zmienne tzn. są różne szkoły i jeśli przyjmiesz którąś za swoją bazę to ona u Ciebie działa ale już u kogoś innego nie musi (co widać na przykładzie sporów o trefle i piki).
  Poza tym figury w kartach opisują nie tylko postaci osób ale także sytuacje. Dama pik - może uosabiać i matkę pytającego i kobietę samotną (taka m.in. jest jej sygnifikacja osobowa) i wtedy jest to konkretna osoba o której opowiedzą karty zgromadzone wokół niej, albo pojawienie się Damy pik może sygnalizować jakieś niebezpieczeństwo, podejrzane sprawy, intrygę przy pytającym. Na ogół ta karta przedstawia kobietę złą, fałszywą, która szkodzi. Osoba, którą ona wyobraża (matka, teściowa, córka, synowa, przyjaciółka, szefowa, kobieta samotna, wdowa) może właśnie taka być. Jedno drugiemu nie przeszkadza.
  Będę bezlitosna i Ci dowalę (zupełnie jak ta Dama ): inne jej znaczenia: wytrwałość (może to być zawziętość), wyrównanie rachunków (może być to oddana ci sprawiedliwość a może być zemsta, jednakże wyrażona nie jawnie a podstępnie), ktoś bardzo wymagający ale sprawiedliwy, ona może zaopiekować się tobą lub twoimi sprawami, ale w zamian czegoś wymagać lub jest to podyktowane jakąś jej intrygą, to tajemnicza kobieta: może to być wróżka, zielarka, szeptucha, bioterapeutka albo czarownica, zła wiedźma, babsko, które rzuca klątwy i uroki. Sama w sobie nie jest złodziejką (specjalistą od złodziejstwa jest m.in. Walet pik) ale ustawiona przy karcie pieniędzy już sygnalizuje ich stratę przez kradzież. Może chcieć coś lub kogoś pytającemu odebrać a pochodną tego jest przypisany jej rozwód lub choćby zdrada i inne niemiłe przypadłości. Można tak sobie w nieskończoność wyliczać co jeszcze może ta Dama… A, jeszcze ma w swoim repertuarze jałowość, stąd czasami wskazuje na bezpłodność lub poronienie, także sztuczne. A jeśli pytamy o chorobę, to może oznaczać ukrytą chorobę, o niejasnej etiologii, zatrucie organizmu albo zwyczajnie truciznę.
  Dlatego, jak pisze Ciastko08, nie kurczowe trzymanie się definicji ale ten nos wróżbiarski jest niezbędny przy interpretacji.
  No i pamiętaj że - powtarzam się - odpowiedź zawsze zależy od kontekstu pytania, od tego czego chce dowiedzieć się pytający

  No i już ostatni nr. 7
  Myślę, że z takiego zestawienia wyszedłby niezły cyrk i same bzdury.
  Nie zagłębiając się w meandry wielkiej interpretacji weźmy pod lupę proste zestawienie dwóch kart, w pozycji prostej np.
  a) As trefl + As karo = niespodziewana wiadomość albo niespodziewane duże pieniądze. Tu jeszcze nie ma żadnego negatywu, tu As trefl mimo tego hipotetycznego sugerowanego przez Ciebie negatywizmu nie oznacza ani złej wiadomości ani dużej straty.
  b) As karo + As trefl = wiadomość przykra lub zagrożona kasa. Tu już jest gorzej, prawda? A dlaczego? wszak kolory są te same. Ale już szyk inny i inne wówczas znaczenie Asa trefl.
  W wersji a) As trefl sygnalizuje niespodziankę, rodzaj niespodzianki określa karta następna, czyli As karo. On przede wszystkim oznacza wiadomość i to dobrą (to jest clou karty). Oznacza też dużą kasę, ale to znaczenie jest wtórne i rozpatruje się go pod tym względem przy odpowiednim pytaniu tudzież w kontekście całego układu, tu kasa służy jako przykład.
  W wersji b) pierwszy stoi As karo, więc pierwsza jest wiadomość (lub spora kasa) a za nim jest As trefl, więc jaka wiadomość? - ano niespodziewana i niekorzystna. Dlaczego niekorzystna? Bo As trefl jest symbolem i niespodzianki (niespodziewanego wydarzenia) i symbolem co najmniej nieprzyjemności a w tym szyku zmienia swoje znaczenie samej niespodzianki na niespodziankę nieprzyjemną, ale w dalszym ciągu dotyczy to wiadomości lub kasy.
  Ta wersja oparta jest na postrzeganiu trefli jako zwiastunów wydarzeń nieprzyjemnych itd.
  W wersji, którą na swoje potrzeby zwę francuską, znaczenie tych kart byłoby zupełnie inne, bowiem tam As trefl oznacza tryumf, sukces, w tym finansowy. I wtedy otrzymana wiadomość tak jak Red Bull uniosła by Cię radością pod samo niebo albo pławiłbyś się w dostatku jak pączek w maśle. Tu już w ogóle nie ma mowy o kolizji negatyw (trefl, pik) - pozytyw (karo, kier)
  Ale jeśli już koniecznie chciałbyś zobaczyć w układzie relacje negatyw - pozytyw, to spójrz po prostu na to jaki kolor przeważa w otoczeniu głównego sygnifikatora i już masz wstępną ocenę: jeśli czerwony to będzie radość, jeśli czarny to będzie troska. O ich sile i o tym jak się to będzie realizowało wywnioskujesz już na podstawie dalszej analizy ich powiązań.
  Ostatnio edytowane przez Ismer ; 06-01-2015 o 23:26
  Radiana and Czarownica like this.

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Ismer For This Useful Post:

  Czarownica (07-01-2015), Eufemia (09-08-2015)

 6. #14
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,755
  Wpisów
  4
  Podziękował/a
  317
  Podziękowano 1,032 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie Skąd się biorą różnice w interpretacji

  Skąd się biorą różnice interpretacyjne?
  Ano stąd, że co kraj to obyczaj. Przede wszystkim trzeba uwzględnić to, skąd karty na dany obszar geograficzny przywędrowały i jakie po drodze nadawano im znaczenia, a z kolei i te znaczenia zmieniały się wraz z upływem czasu.
  Do tego w tym samym czasie historycznym nawet na terenie jednego kraju u wróżących istniały różnice w interpretacji.
  Poza tym istotne jest to, ilu kart używa się do wróżenia, im ich więcej tym bardziej "odciążają" karty wyższe oraz mają odmienne znaczenie w talii 52 kart, inne w talii 32 kart a jeszcze inne w talii 24 kart.
  A dziś doszedł kolejny system interpretacyjny, oparty na astrologii i / lub numerologii, który można z powodzeniem łączyć ze starszymi systemami wzbogacając je lub stosować jako system oddzielny. Zresztą ślady astro - numerologiczne można odnaleźć właściwie w prawie każdym starszym systemie, to nie jest wynalazek naszych czasów, ale czasy nasze wniosły niejako świeży powiew do tego, co już istniało i było na tej bazie oparte.
  Który więc system jest właściwy?
  Odpowiedź jest tylko jedna: ten, który TY sobie wybierzesz, ten, który jest zgodny z twoimi odczuciami.
  Po zapoznaniu się z różnymi systemami albo utworzysz na podstawie któregoś z nich system własny albo przyjmiesz czyjś, ale jeden; nie miesza się znaczeń z różnych systemów, bo one bywają ze sobą sprzeczne i powstanie galimatias totalny.
  I dopóki nie przyjmiesz własnego znaczenia i nie popracujesz z kartami żadne definicje nie są ostateczne.
  To co sobie skojarzysz z każdą kartą jest twoim systemem, ty pracujesz według swego klucza, tego klucza, który wybrała twoja dusza. A karty zawsze ułożą się w zgodzie z tym, jaką przyjmiesz konwencję.
  Przykładem niech będą dwa trefle i 9 pik, których różnice interpretacji w zależności od szkoły bardzo się różnią, nie tylko w znaczeniu ogólnym ale także w pozycji prostej i odwróconej.
  Literki w nawiasach to moje oflagowanie, w ten sposób oznaczyłam różnych autorów, żebym wiedziała kto co na ten temat ma do powiedzenia; tekst poniżej to fragment mojego opracowania, który sporządziłam na własny użytek i zawiera tylko najważniejsze przesłanie karty, bez znaczeń drugorzędnych.
  Litera "o": oznacza odwrócenie (tam, gdzie je uwzględniają).
  Są to znaczenia zarówno współczesne jak i dawniejsze, przedwojenne oraz z XVIII - XIX w. Jest więc w czym wybierać.
  Może to przyda się osobom, które są zdezorientowane mnogością wykładni, żeby mogły spokojnie przemyśleć temat i wybrać spośród wielu możliwych opcji taką, która im jest najbliższa

  As trefl:
  - nieszczęście, choroba nędza, śmierć (j)
  - zgryzoty, z innymi treflami: nieszczęście (s)
  - wielkie zmartwienie, o: śmierć. (l)
  - kłopoty, trudności materialne, nieprzyjemności w domu i w pracy, choroba, ciężkie przeżycia (c)
  - nagłe, niespodziewane zdarzenie, przypadek, nieobliczalność, beztroska, lekkomyślność, o: tragedia, zagrożenie życia, śmierć, koniec, ruina, kataklizm, przegrana, operacja, trauma, transformacja, konieczność przemian (p)
  - nagłe niespodziewane zdarzenie dobre lub złe (wszystko zależy od kart sąsiednich). Niestabilność, ktoś lubiący częste zmiany w życiu. Wiadomość. Otwarcie drogi do celu. Upór i realizm. Nowe pomysły. o: bardzo złowrogi. Zapowiada ciężkie przeżycia, a nawet śmierć. Zły wyrok losu. Nieuleczalna choroba. Utrata zdrowia, pracy, stabilności, majątku. Niekorzystna odpowiedź w sprawie o którą pytamy.
  - zmartwienia, kłopoty i problemy, których nie możemy pokonać. Jest najsilniejszym obliczem zła, niosącym smutek i łzy. Sytuacja, która dobiega końca i nie da się zmienić przeznaczenia. o: zagrożenie podobne, ale o mniejszej sile rażenia, do pokonania. Zły los - ale można go odwrócić, coś lub ktoś da nam siłę do walki z niemocą (k)
  As trefl w lepszym ujęciu
  - bogactwo, wielkie powodzenie, spokój ducha (ss)
  - dostatek, szczęście i spokój ducha (f)
  - list (w)
  - radość, pieniądze lub dobra nowina; o: radość nie potrwa długo (cc)
  - przypadek, niespodzianka, cud, zapowiada powodzenie, dostatek, sukcesy w przedsięwzięciach, o: jest złą kartą, to nieprzyjemności, zmartwienia, kłopoty, poważne problemy, straty, nieszczęścia, poważne choroby, żałoba, śmierć (t)
  - tryumf, laury, sukces w każdym przedsięwzięciu, także sukces finansowy. Neutralizuje złe wpływy pików i zmienia ich negatywne znaczenia (pozwala wyjść zwycięsko ze złej sytuacji, na którą wskazują piki i mówi, że złe rzeczy sygnalizowane przez piki będą krótko trwały) (z). Ale ten sam autor wskazuje na inne znaczenie Asa trefl przy wykładni 32 kartowej: to już nie jest wtedy dobra karta, zapowiada problemy we wszystkich sferach życia, których dotknie.
  - sukces odniesiony dzięki pracy i właściwej organizacji ale tylko o ile jesteś zdecydowany włożyć w to duży wysiłek i ciężko na ten sukces pracować (rw)

  9 trefl
  - niepomyślności w interesach, straty, niekorzystne wydarzenia, zawody - tzn: rozczarowania (j)
  - fałsz, podstęp, kłamstwo, rozczarowanie (s)
  - podróż do innego miasta (w obrębie kraju), o: droga, odwiedziny w miejscu zamieszkania (l)
  - niespokojne dni, choroba w rodzinie, zmiana pracy (c)
  - wiele trudnych i nieprzyjemnych chwil (ss)
  - upór wobec życzeń i woli przyjaciół (f)
  - dokumenty, papiery, często testament (w)
  - nieoczekiwany zarobek lub nawet spadek; o: błahy lecz miły prezent (cc)
  - problemy, kłopoty, ch. psychiczna, straty, awantury, rękoczyny, życiowa nieudolność, stłuczki, złamania. o: koniec złych spraw, wychodzenie z dołka, wszystkie negatywne sprawy skończą się, osoba poradzi sobie z każdym problemem (p)
  - samotność, która jest wynikiem życiowych przeżyć lub przychodzi od losu - wdowieństwo. Pustka po stracie. o: izolacja, depresyjność, niewiara w siebie i w ludzi, samotność w śród ludzi, przerażenie, lęk przed życiem (k)
  - czujesz ciągłe zagrożenie. Tracisz zaufanie do ludzi. popadasz we frustrację i zaburzenia psychiczne. Osłabienie organizmu i utrata witalności powodują zagrożenie choroba. Utrata wiary i woli życia. Zniechęcenie. Załamanie psychiczne. Choroba psychiczna. o: powrót do zdrowia. Odchodzą zmartwienia, znikają kłopoty. Kończą się negatywne sprawy. teraz. Przypadek, początek albo koniec, niedoświadczenie, nadpobudliwość, chaos, wstyd, upadek (ż)
  - niedaleki wyjazd lub zaproszenie na spotkanie (służbowe, towarzyskie albo rodzinne). Wyznacza czas teraźniejszy, to jest już - teraz - dziś - aktualnie - na bieżąco - albo zaraz, w najbliższej przyszłości (t)
  - poprawa sytuacji w interesach i w pracy. Ambitne zamierzenia pytającego wreszcie znajdą możliwość realizacji (z)
  - osiągniesz swój cel i będziesz zadowolony z tego, czego dokonasz. Radość będziesz czerpać także ze współpracy z innymi i z przynależności do jakiejś grupy, w której często pełnisz funkcję wspierającą i doradczą (rw)

  9 pik
  - zazdrość, także mała podróż, poczęstunek u znajomego (j)
  - szczęście, zadowolenie (s)
  - poczęstunek u znajomego, pewne powodzenie (l)
  - małe podarki, niedaleka podróż, życzliwe grono przyjaciół, podejrzenia, plotki, intrygi, nieudana zabawa towarzyska (c)
  - najgorszy zwiastun, niesie wieczne niepokoje, rodzinną niezgodę i nędzę (ss)
  - karta o złej sławie, niesie z sobą choroby i nieszczęścia (f)
  - żal, cierpienie, złość. Z inną czarną kartą zapowiada śmierć a zawsze jest złym zwiastunem (w)
  - złe nowiny, śmierć; o: śmierć bliskiego krewnego (cc)
  - zły początek drogi i czasu, złe: spotkanie, droga, wizyta, decyzja, zaproszenie; nałogi, kłopoty w urzędach, rękoczyny, awantury (p)
  - mała droga krótki czas. Podróże w granicach miejsca zamieszkania. Wizyty. Spotkania rodzinne, towarzyskie lub służbowe. Czas 1-7 dni. Drobne sprawy urzędowe lub zawodowe. o: Kłopoty z zaległymi sprawami. Złe towarzystwo. Nadużywanie alkoholu, awantury. Kłopoty w podróży. Uzależnienia, sekty, nałogi. Niechciana wizyta. Złe spotkanie. Plotki, oszczerstwa. Zerwanie znajomości (ż)
  - karta łez, goryczy, smutku. Nieprzyjemności, nieszczęścia, tragedie,, cierpienie związane z ciężką chorobą. Zdenerwowanie, niepokój, stres, niechęć do działania, niedomagania psychiczne. Jeśli powodzenie - to na krótko. Zwłoka, opóźnienie, odroczenie (t)
  - poważne i nieprzyjemne wydarzenie. Niepowodzenia i przewrotności losu (z)
  - karta rozczarowań. Zmiana wywołana nieoczekiwanymi okolicznościami, dotyczy tak życia fizycznego jak i sposobu myślenia. Zmiany te są nieuniknione i bardzo często mają głęboki wpływ na życie pytającego (rw)
  Ostatnio edytowane przez Ismer ; 20-01-2015 o 20:48
  Czarownica likes this.

 7. The Following 2 Users Say Thank You to Ismer For This Useful Post:

  Czarownica (20-01-2015), Eufemia (09-08-2015)

 8. #15
  Numerologia, karty Awatar Eufemia
  Dołączył
  05-08-2015
  Posty
  223
  Podziękował/a
  129
  Podziękowano 70 razy
  Siła reputacji
  44015815

  Domyślnie

  Kapitalne! przeczytałam wszystko, dziękuję, to mi dużo wyjaśnilo, dziękuję :)))
  Ismer likes this.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

 1. Karty klasyczne
  Przez pretoria w dziale Archiwum wróżb
  Odpowiedzi: 32
  Ostatni post / autor: 16-10-2013, 20:54

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272