Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
Like Tree5Likes

Wątek: Rozkład 3x8

 1. #1

  Dołączył
  13-05-2013
  Posty
  1,390
  Podziękował/a
  297
  Podziękowano 255 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie Rozkład 3x8

  Witam :)

  Chciałabym dowiedzieć się więcej o rozkładzie w którym w trzech rzędach rozkłada się po 8 kart. I rząd to przeszłość pytającego, II rząd to teraźniejszość, a III rząd to przyszłość.

  Póki co znalazłam informacje, że pierwsza wyciągnięta karta mówi o pytającym , wiem też, że należy odnaleźć sygnifikator osoby której się wróży i patrzeć na karty otaczające. Co z pozycjami kart ? Słyszałam, że jeżeli dana karta znajduje się po prawej, lewej stronie, na górze lub na dole sygnifikatora to też ma znaczenie. Co jeśli sygnifokator znajduje się na końcu któregoś z rzędów ?

  Będę wdzięczna za pomoc :)

 2. #2
  karty klasyczne Awatar WróżkaZębuszka
  Dołączył
  05-09-2014
  Wiek
  27
  Posty
  502
  Podziękował/a
  76
  Podziękowano 178 razy
  Siła reputacji
  58152807

  Domyślnie

  Ja zaczynałam z tym rozkładem, znam go jako Rozkład Cygański, ale nie szło mi to najlepiej, o dziwo, zazwyczaj sprawdzał się pierwszy rząd - karty pokazywały przeszłość, w drugim sprawdzały się maksymalnie 2 - 3 karty, w trzecim - tylko jedna lub wcale. Idąc za tym, zrobiłam swój własny rozkład, który stawiam w swoich wróżbach i sprawdzalność, z tego, co widzę, jest całkiem niezła. Jeśli chodzi o sygnifikatory, nie sądzę, żeby miejsce pojawienia się miało znaczenie - raczej karty otaczające prędzej.
  anhana likes this.
  [FONT=Garamond][CENTER][COLOR="#ff0066"]I keep going to the river to pray,
  Cause I need something that could wash all the pain.
  At most, I'm sleeping all these demons away
  But your ghost, the ghost of you, it keeps me awake

 3. Użytkownicy którzy podziękowali WróżkaZębuszka za ten post:

  Ismer (07-01-2015)

 4. #3

  Dołączył
  13-05-2013
  Posty
  1,390
  Podziękował/a
  297
  Podziękowano 255 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  Jest trudny, trzeba bardzo dobrze ogarniać karciochy, mi kiedyś ktoś wróżył z niego i byłam zaskoczona sprawdzalnością pozytywnie:) Sama też nie stawiam go bo za wiele w nim nie widzę, dlatego chciałam pozbierać opinie informacje, bo mnie kusi ten rozkład.

 5. #4
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  To był podstawowy rozkład mojej Babci. Obecnie pracuję nad nim, bo chcę go odtworzyć tak jak ona to robiła. Tzn. interpretację, bo to co do tej pory znalazłam jest tylko zbliżone do tamtego. A ja niestety nie wszystko pamiętam i jestem wściekła na siebie, że nie zapisywałam. To o czym piszesz Babcia stosowała, jak sygnifikator był pierwszą lub ostatnią kartą to odkładała wróżbę, bo mówiła, że to nieodpowiedni czas. Ale jeśli był w 2 rzędzie, to nie. Miejsce karty było najważniejsze: właśnie wtedy, kiedy znajdowała się w nad, pod, obok i na skos od sygnifikatora. I miała swój system odliczania od sygnifikatora, to jest właśnie to, co chcę odtworzyć, bo ona liczyła i po 7 i po 5 kart od sygnifikatora, potem leciała dalej, ale coś mi się majaczy, że tylko wtedy, gdy trzeba było dodatkowo czegoś się dowiedzieć. Ale i wtedy, gdy odliczyła ważne było to sąsiedztwo. Żyje jeszcze jedna ciotka, która może coś wiedzieć na ten temat, ale ja boję się do niej jeździć, bo ona jak wpadnie w gadkę to gada i gada do zamęczenia, więc póki co wydobywam to z zakamarów swojej pamięci. Może by pomogła ... Ale wskazówki dotyczące tego rozkładu (bez tych babcinych zawirowań) można znaleźć w necie, ja też gdzieś je mam, jak chcesz to poszukam.
  anhana likes this.

 6. #5

  Dołączył
  13-05-2013
  Posty
  1,390
  Podziękował/a
  297
  Podziękowano 255 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  Byłoby super ;)Z chęcią przyjmę wskazówki jakiekolwiek, bo mi niestety nie udało się wiele znaleźć. :) Generalnie z tego rozkładu można bardzo wiele odczytać, tylko właśnie trzeba tę więdzę od kogoś doświadczonego zdobyć, ja niestety nie mam możliwości kontaktu z osobą, która mi wróżyła.

 7. #6
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Znalazłam stronę z tym układem ale to jeszcze nie to co spodziewałam się znaleźć. Taka nieco prymitywna ta wykładnia.

  "Do tej konkretnej wróżby używamy 24 karty (od 9 do asa). Na początku wybieramy jedną kartę, która będzie reprezentować osobę, której wróżymy. Oto znaczenie poszczególnych kart.

  panna - dama karo-"C", kawaler - walet karo-"C"
  młoda mężatka - dama kier-"K", młody mąż - walet kier-"K"
  starsza mężatka - dama pik-"P" starszy mąż - król pik-"P"
  wdowa - dama trefl-"T" wdowiec - król trefl-"T"
  Jeśli wybraliśmy już reprezentującą kartę, tasujemy je dokładnie, a następnie rozkładamy w trzy rzędy, po osiem kart w rzędzie.
  Rząd pierwszy, to przeszłość.
  Rząd drugi, to teraźniejszość.
  Rząd trzeci, to przyszłość.
  Odszukujemy kartę reprezentującą i szczególną uwagę zwracamy na karty ją okalające. Odczytujemy do trzech kart okalających kartę "reprezentacyjną". Im bliżej dana karta znajduje się karty "reprezentacyjnej" tym silniejsze oddziaływanie. Trzeba też pamiętać o miejscu położenia kart.
  Jeśli znajdują się po lewej stronie karty reprezentacyjnej lub na górze wówczas to co źle wróży zakończy się pozytywnym finałem, a to co dobrze wróży może zakończyć się przykro.
  Jeśli karta wróży dobrze i znajduje się po lewej stronie lub na górze, to jej pozytywne oddziaływanie jest potęgowane.
  Jeżeli jednak karta niosąca złą wróżbę leży po prawej stronie lub na dole, wówczas jej negatywny skutek jest jeszcze większy.
  Równie ważne jest ułożenie karty "reprezentacyjnej", która jest odpowiednikiem osoby, której wróżymy (tzn sygnifikatora).
  Najlepiej jest jeśli ułożona jest najbliżej prawego dolnego rogu rozłożonych kart. Taki układ znamionuje, że wszystkie problemy i złe wróżby zostaną bardzo silnie ograniczone. Im bliżej środka, to znak, że radości i smutki będą się równoważyły. Jeżeli jednak znajduje się zdecydowanie bliżej górnego lewego rogu wtedy to co w życiu złe będzie przesłaniało dobro na tyle silnie, że trudno będzie to dobro zauważyć."
  Druga strona dla tej wróżby jest nie do odnalezienia, więc nie wiem co dalej, może Tobie się uda, mnie już diabli biorą, tam jakiś straszny bałagan panuje.

  Następna: rozkład ten sam, z dopiskiem "Odczytując znaczenie kart odpowiesz sobie na pytanie - co mnie czeka. Wszystkie figury są osobami, które mają lub będą mieć na nas jakiś wpływ"
  I wykładnia:
  osoby są oznaczone jak powyżej
  KIER -"K"
  9 - szczęście rodzinne, kochający partner.
  10 - masz dobrą passę, szczególnie w miłości.
  Walet - (dla kobiety) ktoś myśli o tobie, jest o ciebie zazdrosny; (dla mężczyzny) ktoś zazdrości ci osiągnięć, chce "odbić" twoją partnerkę.
  Dama - (dla kobiety) ktoś zazdrości ci osiągnięć, chce "odbić" twojego partnera; (dla mężczyzny) ktoś myśli o tobie, jest o ciebie zazdrosny.
  Król - (dla kobiety) gorąca miłość; (dla mężczyzny) wróg jest blisko ciebie.
  As - twój partner cię kocha.
  As odwrócony - będziesz brał udział w nieporozumieniach małżeńskich.
  KARO - "C"
  9 - jeśli leży po lewej stronie lub powyżej karty "reprezentacyjnej" osiągniesz niewielki zysk. Jeśli po prawej lub poniżej stracisz niewielką kwotę pieniędzy.
  10 - jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia dużego majątku.
  Walet - będziesz udziałowcem w dobrych interesach.
  Dama - ktoś chce namówić cię do wzięcia udziału w niepewnym interesie.
  Król - niespodziewany zysk związany ze sprawa urzędową.
  As - otrzymasz ważną wiadomość.
  PIK - "P"
  9 - przyjęcie, raut, wesoła zabawa.
  9 - odwrócona - przyjęcie, raut, zakończone nieprzyjemnym zajściem.
  10 - zmartwienia i smutki.
  Walet - kłopoty przez twoją lekkomyślność.
  Dama - (dla kobiety) ktoś plotkuje na twój temat; (dla mężczyzny) jesteś podejrzewany o niewierność.
  Król - choroba zakończona szczęśliwym wyzdrowieniem.
  As - otrzymasz prezent.
  As odwrócony - będziesz zaproszony na uroczystość (wesele, imieniny, urodziny itp.).
  TREFL - "T"
  9 - podróż.
  10 - przeprowadzka związana ze zmianą miejsca zatrudnienia.
  Walet - niebezpieczeństwo, wypadek.
  Dama - ciężka choroba.
  Król - spokojna starość.
  As - bardzo dużo kłopotów, ogromne zmartwienia.
  As odwrócony - śmierć w twoim najbliższym otoczeniu.

  Nie wiem jak wkleić link do tej zwariowanej strony, wygląda to tak:
  Wrby z kart. Jak wry z kart. Jak wry kartami. Wrenie kartami. Wrenie z kart. Wrby i horoskopy. Kurs wrenia kartami. Wrby od wrki. Wrby miosne. Horoskopy. Karciane wrby. Karty wrby. Wrozby z kart. Wrba. Wrenie. Wrby. Znaczenie kart. Wrby darmowe. Wrby
  albo wrzuć w wyszukiwarkę: Brandt jak przeprowadzić karciane wróżby.

  Szukam dalej, bo to nie jest nawet zbliżone do tego co myślałam że jest :)

 8. #7
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Dowiedziałam się... że ten układ można odczytywać na kilka sposobów, ten rodzinny najpierw omawia ogólnie sprawy było - jest - będzie, to te w poszczególnych rzędach. Patrzy się na całość i tą całość trzeba ułożyć w spójną opowieść.
  Potem wychodzi się od Sygnifikatora, czyli jeśli pytasz o sprawy dziejące się w twoim domu, to szukasz Asa kier i czytasz karty obok, te najbliższe. Przy pytaniu o pracę ma to być As pik, o miłość - 9 kier, a jeśli pytasz o siebie to wybierasz Damę która ciebie sygnifikuje i nie musi to być kierowa, Babcia leciała według wieku najczęściej albo stanu cywilnego, to już sobie trzeba ustalić. I tak leciała z różnymi dziedzinami. Przy czym te znaczenia są z góry ustalone, bo kart jest tylko 24, stąd 10 kier nie mówi o miłości ale mówi o ślubie lub szczęściu, spełnieniu, stąd jak ustawi się przy 9 kier - to wtedy znaczy, że miłość się rozwinie i zakończy ślubem. Ale o odliczaniu dalej mało wiem, jedynie co, to że miało dopełniać temat, na zasadzie "co będzie dalej", gdyż te najbliższe karty mówią o tym co teraz i najbliżej, zaś co siódma reprezentowała rozwój wydarzeń. No i tradycyjnie: jeśli chce się poznać co kto myśli czy jakie ma zamiary to szuka się Waleta tego koloru, który ma reprezentować osobę, którą chcemy prześwietlić, czyta kary obok niego, czy te myśli wcieli w czyn - kolejna odliczanka. Zaczyna się to odliczanie w prawo, potem idzie jak droga wskazuje:) ale zawsze jest to siódma karta, licząc jako pierwszą sygnifikatora a następnie pierwszą do kolejnego liczenia jest ta,na której stanęła 7. Kończymy jak wyczerpiemy temat, albo jak kolejna 7 stanie na karcie od której zaczęło się zabawę.

  Część z tego sobie przypomniałam sama, jednak coś z tych sklerotycznych zakamarów wylazło bez hipnozy :)))
  Ciotka jeszcze dorzuciła układ na miejsca, czyli start od ogólnego, jak wyżej, ale potem układ ma swoje miejsca, jak dom, praca, zdrowie, miłość itp, wtedy nie wychodzi się już od sygnifikatora tylko czyta kartę, która się na tym miejscu znalazła i ona opisuje sytuację bieżącą. Rozwój tej sytuacji też jak wyżej: siódemkowy.
  Odmianą jest czytanie: rzędy jak wyżej, kolumny: po trzy karty z góry na dół, czytane razem jako całość, przy czym te 8 kolumn odpowiada poszczególnym dziedzinom życia.
  Więcej nie udało mi się wydoić, ani z siebie ani z ciotki, ale mam nadzieję, że Ci choć trochę dogodziłam

  Anhana, za moje poświęcenie (bo spotkanie z ciotką - jak wspomniałam - do łatwych nie należy) stawiasz lody Grycana, kawowe albo śmietankowe
  Ciastko08 and anhana like this.

 9. The Following 2 Users Say Thank You to Ismer For This Useful Post:

  anhana (31-05-2015), Ciastko08 (31-05-2015)

 10. #8

  Dołączył
  13-05-2013
  Posty
  1,390
  Podziękował/a
  297
  Podziękowano 255 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  dzięki Ismer :) Nie znalazłam w emotkach lodów dlatego są kwiaty :mrgreen:


  Ostatnio edytowane przez Ciastko08 ; 31-05-2015 o 14:25 Powód: :)

 11. #9
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  3,406
  Wpisów
  1
  Podziękował/a
  312
  Podziękowano 988 razy
  Siła reputacji
  107374187

  Domyślnie

  Dziękuję :)))
  Ale te lody kuszą! Ale - wiesz, niedaleko od mojej chatki Grycan otworzył cukierenkę i jutro pójdę tam żerować...
  Zapomniałam dodać, że te 8 kolumn odpowiada różnym dziedzinom życia, jak: dom (ten, który teraz masz, obojętnie jakiego jesteś stanu cywilnego) praca, zdrowie, potomstwo, miłość, rodzina (korzenie, to co się wyniosło z domu rodzinnego czy raczej jaki był jego wpływ na pytającego, matka /ojciec, rodzeństwo, krewni), otoczenie (przyjaciele, koledzy, znajomi, sąsiedzi), wrogowie (co zagraża, bo tu nie zawsze chodzi o osoby). Kolejności nie znam, poza tym są to hasła wywoławcze, np. "rodzina" - wyłazi co się tam działo albo czy krewni nie są wredni, czy sprzyjają czy nie itd.
  To muszę wypróbować jak chodzi, bo tym systemem nie wróżyłam.
  A - można też podpiąć pod niego pytania z Podkowy Babuni, który nb. jest moim ulubionym, darzę ten układ ogromnym sentymentem i szczerz mówiąc wolę go w jego pierwotnej postaci.
  Ciotka dużo pasjansów zna a w tym takie, które można spokojnie uznać za układy wróżebne. Tylko nie mam czasu na rozgryzanie tego, może jak nadejdą jesienne i zimowe wieczory, to się z nimi zaprezentuję :)

  Ciastko, jak można było mi te lody wkleić, przecież to wodzenie na pokuszenie! Jak ja wpadnę do tej cukierni to tak jak na lukullusową ucztę! A potem, eeee, zresztą, to już przesądzone, i żadne anginy mnie nie odstraszą :D
  Ostatnio edytowane przez Ismer ; 01-06-2015 o 20:44

 12. #10

  Dołączył
  13-05-2013
  Posty
  1,390
  Podziękował/a
  297
  Podziękowano 255 razy
  Siła reputacji
  107374184

  Domyślnie

  Mnie to by się jeszcze marzyło żeby taki przykładowy rozkładzik tu wspolnie na forum pointerpretowac. Narazie nie mam królika doświadczalnego. :( A ta kolejność tych 8 kolumn ma znaczenie ? Czy ja mogę ustalić sobie sama z kartami ? To coś zaburzy :p, czy nie ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Rozkład
  Przez Inez2503 w dziale Interpretacje rozkładów tarota
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 21-03-2013, 05:35

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265