Strona 1 z 33 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 327
Like Tree28Likes

Wątek: Poziomy duszy

 1. #1
  Guest
  Dołączył
  06-05-2009
  Posty
  1,023
  Podziękował/a
  311
  Podziękowano 347 razy
  Siła reputacji
  4

  Domyślnie Poziomy duszy

  ,,( info o WIEKU DUSZ zaczerpniete zostalo w wiekszosci z ksiazki "Michael- pezewodnik starej duszy po wszechswiecie" jak ropwniez czesciowo wzbogacone o zrodla anglojezyczne z netu.)

  Zycie jest lekcja, pouczającą grą.
  Przed dokonaniem wyboru ciała dla poszczególnej inkarnacji, każda esencja decyduje sama o tym by było ono odpowiednie do tych doświadczeń przez jakie ma przejść.
  Wybiera środowisko, rodziców, płeć itp.
  Szuka okazji by być blisko tych, z którymi zżyła się i nawiązała stosunki w poprzednich inkarnacjach, jak również i tych, którym chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy lub od których spotkało ją wiele dobrego.
  Chce po prostu być w tym samym towarzystwie.

  Struktura oparta jest na tym, aby przechodzić przez poziomy rozwoju jak po szczeblach : Noworodek, Dziecko, Młody, Dorosły i Stary.
  Te poziomy rozwoju duszy dzielą się na etapy. Każdy etap wymaga minimum siedmiu inkarnacji, ale niektórzy zatrzymują się na nim przez okres około dwudziestu inkarnacji.

  Żadna dusza nie przoduje ani nie pozostaje w tyle, zajmuje jedynie inne miejsce w kole inkarnacyjnym, które i tak wyszło z Boga i prowadzi do Boga.

  Po tym, gdy stanąłeś już na ostatnim etapie ostatniego poziomu, czeka na ciebie siedem innych planów (wymiarów) egzystencji, wzrostu i ewolucji, dzięki którym wciąż zbliżasz się, by powrócić do Boga.

  Wiek duszy odnosi się do wzrastania indywidualnej esencji, dzięki doświadczaniu życia na planecie, a nie do tego ile razy już inkarnowała.
  Im bardziej swiadomym sie jest procesu wzrastania duszy tym szybciej sie wzrasta w hierarchii dusz. Poziom jaki osiagniesz na danym etapie odzwierciedla sie w twoim punkcie widzenia swiata.
  Nie chodzi jednak o szybkosc wzrastania, lecz o twoj wybor co do jakosci zycia na danym poziomie. Masz wolna wole wiec mozesz dokonywac wyboru jak zyc, mozesz zrobic co chcesz z lekcja jaka dostaniesz.

  Bardzo wazne jest zrozumienie, ze kazda dusza z innego poziomu niz ty ma inny punkt widzenia, kieruje sie innymi wartosciami, ma inne cele i potrzeby duchowe.
  To pozwoli ci nie wdawac sie w niegodziwe porachunki z duszami z nizszych poziomow. Klucz jest w zrozumieniu i zaakceptowaniu tej naturalnegj prawdy.

  Ludzie zlosliwi, zli, nienawistni sa na poczatku ich reinkarnacji, wiec nie posiadaja w sobie wystarczajacej milosci dla siebie i dla innych... nie potrafia pojac ani odczuc altruizmu i jezeli mozna by im dac jakas rade to chociaz zeby nieszkodzili innym w rozwoju, to minimum poniewaz sa niezdolni do glebszych odczuc i akcji.


  Najwiecej wsrod calej ludzkosci jest dusz dzieci, dusz mlodych i dusz dojrzalych.
  Najmniej dusz noworodkow (1%) i starych (ok 10-15%)


  Szkoły, które uczą posłuszeństwa, są najwłaściwsze dla Dusz na poziomie Noworodka (laduja w wiezieniu za mn seryjne morderstwa). Szkoły „twardego uczenia” są najlepsze dla Dusz Młodych (uganiaja sie za pieniedzmi) , szkoły z celem intelektualnym i brakiem identyfikacji są lepsze dla Dusz Dojrzałych (fascynacja ich wlasnymi dramatami - czeste wizyty u psychoanalitykow, popieranie idei Greenpeace) . Szkoły miłości są właściwe i jedyne – przyciągają one Dusze Stare.” (popieranie pokoju - piosenkarze Sting, John Lennon)

  Tak jak ważne jest dla Duszy Noworodka, aby była wypełniona lękiem o przetrwanie, tak dla Duszy Dziecka jest wymaganie prawa i porządku. Dusza Młoda zachowuje się właściwie gdy walczy o zdobycie bogactw, władzy i poklasku, zaś Dusza Dojrzała, gdy doświadcza przeżyć intensywnie emocjonalnych i zgłębia kwestie z nimi związane. Dusza Stara nie stosuje norm ogólnie przyjętych. Obserwuje i działa w sposób nieco ekscentryczny oraz uczy innych, nawet wtedy, gdy jej własne życie czy sprawy materialne nie są doskonale zorganizowane. Na pierwszym miejscu stawia ona przekazanie innym tego co już wie, a na dalszych pozycjach – dobrobyt, zabezpieczenie i wygodę.


  1. DUSZA NA POZIOMIE NOWORODKA
  Tylko ok. 1 % populacjii to dusze noworodkow.
  życie Dusz Noworodków wydaje się bardzo surowe i twarde. Trwa ono zwykle krótko. Plagi, zarazy, recydywisci, seryjni zabojcy, ucieczka przed prawem,przed susza, stała walka o przetrwanie, jest oparte na niewyobrażalnym lęku.
  Pozytywną stroną jest to, że dusze te są jeszcze świeże, wprost od Boga i że ta świeżość daje im „posmak” i możliwość przeżyć mistycznych, które dodają im sił. Znajdują bliski i intymny kontakt z przyrodą i często nie odczuwają swej indywidualności zbyt mocno, lecz jedność ze wszystkim, a więc z plemieniem, rodziną i otaczającym światem.
  Posiadają instynkt, ale zapominają wszystko szybko, bo żyją tylko danym momentem. Centrum intelektu w tej fazie nie jest jeszcze rozbudzone, tak więc nie rozumieją tego co wiąże się z etyką czy moralnością. Ludzie o Duszach Noworodków muszą być pouczani o tym co właściwe a co nie.
  Gotowanie i jedzenie to tylko ćwiczenia przeżycia, nie czują bowiem chęci ulepszania go w celu zwiększenia przyjemności jedzenia. Miłości i seksu doświadczają na poziomie rozpasania.
  Dusze Noworodka lubią przebywać w pobliżu równika, ponieważ klimat – prawie niezmienny – ułatwia przeżycie. Gwatemala, Salwador, Honduras, Sri Lanka, Borneo, Nowa Gwinea, Dorzecze Amazonki, duża część Etiopii i Sudanu obfitują w ludzi o Duszach Noworodków, a Iran i Irak posiadają je w większości.
  Potrafia byc odpowiedzialne, ale tylko w waskim zakresie, nie sa w stanie sprostac sytuacjom powyzej ich mozliwosci pojmowania, musza sie jeszcze wiele nauczyc.

  Nasze społeczeństwo jest dla nich zbyt straszne i skomplikowane, aby mogło być miejscem jakie wybiorą do inkarnowania. Gdy jednak, któryś z nich pojawi się w Stanach Zjednoczonych, co zdarza się niezmiernie rzadko, wybiera sobie miejsce jak najmniej zaludnione, zazwyczaj są to głębokie lasy. Dusze Noworodków nie szukają regularnego zatrudnienia, ponieważ jest dla nich zbyt skomplikowane i niosące przymus, czego nie mogą zrozumieć i od czego uciekają. Lubią żyć na marginesie społeczności i często są widziane przez pozostałych jako nieudacznicy.
  Dusze na tym poziomie, nawet na ostatnich etapach, rzadko osiągają wyższą pozycję społeczną z wyjątkiem tych, które zbyt długo przebywają na tym poziomie i zbudowały sobie ciężką karmę.


  --------------------------------------------------------------------------------


  2. DUSZA NA POZIOMIE DZIECKA - Gdy dusze indywidualne skompletowały już siedem etapów na przykład Noworodka, mają za sobą prawdopodobnie dwadzieścia do trzydzieści inkarnacji. W tym momencie ich świadomość zaczyna badać proces wczesnego dzieciństwa duszy.
  - Obecnie czeka ich pewne nowe doświadczenie na ziemi, więcej wyrafinowania a mniej ciągłego strachu mimo, że świat nadal przedstawia się im jako przerażające pole doświadczenia
  - Na poziomie Dziecka struktura pomaga duszom czuć się wygodnie na świecie. Chcą jednak być przez kogoś kierowane i szukają wyższych autorytetów, które wskażą im sposoby i prawa. Dusze z tego wieku szukają tradycyjnych liderów religijnych, lekarzy uważają prawie za bogów, tak samo czczą swój kraj, armię i polityków.
  - szukają dyscypliny , która pomoże im ucywilizować się. Wazne jest dla nich prawo i porządek , zakazy, regulacje, ograniczenia, przepisy do ktorych musza sie dostosowac i ktorych przestrzegaja . Rowniez tradycje i rytuały dają im poczucie bezpieczeństwa. „Takie jest prawo i według tego będę postępować”. To typowy ich sposób myślenia. Upewniają się kilkakrotnie, czy auto sąsiada nie zostało zaparkowane przed ich domem i czy ich trawnik jest dobrze przycięty i podlany. Zazwyczaj są dobrymi obywatelami i postępują zgodnie z prawem.
  - Jest to również wiek duszy, który ma największą skłonność do długoterminowego pamiętania uraz czy doznanych krzywd. Stad biora sie u niej choroby.
  - Mają obsesję związaną z nadmiernym porządkiem, czystością i trzymaniem się z daleka od bakterii. Zawsze sa czyste , schludne, dokladnie uczesane, skromne . Ich biurko lsni i wszystko na nim posegregowane. Ich motto to "zrob cos dobrze albo wcale".
  - Zycie rodzinne na tym etapie przebiega bardzo dobrze. Płodzą dzieci, być może nawet całe tuziny, utrzymują stosunki towarzyskie, szumnie obchodzą imieniny i urodziny, wyjeżdżają na gromadne rodzinne wycieczki, chodzą pilnie do kościoła i to daje im poczucie bycia solidną cząstką wspólnoty, jaką jest dla nich społeczeństwo w którym żyją.
  Dusze Dziecięce najczęściej szukają małych społeczności.
  - Jeżeli chodzi o sprawy związane z seksem, łączą je z pewnym poczuciem niepewności, wstydu i winy. Nie jest to moment na zabawę w wannie wypełnionej ciepłą wodą, tylko na ukrywanie ciała, kochanie się w ciemności, a być może nawet w piżamie i bez zbytniej zmysłowości.
  - Wielu z tych, którzy stworzyli muzykę narodową, folklorystyczną lub sztukę naiwną, to Dusze Dziecięce, które w ten sposób wyrażają swe wartości i troski. W ich malarstwie przeważa pobliski pejzaż, pikniki w pobliżu kościoła, historie biblijne, śluby, święta narodowe lub okręty z narodową flagą powiewającą dumnie na wietrze. Sztuka ta może być całkiem przyjemna mimo, że nie znajdziesz w niej perspektywy ani cienia indywidualności twórcy.
  - wszystko czego nie rozumieja pojmuja jako zlo, zas siebie widza zawsze jako dobrych. Nie przyjmuja do wiadomosci ze mogli popelnic jakis blad - przeciez sa dobrzy. Ludzi podobnych do siebie uwazaja rowniez za dobrych, zas wszystkich innych, odrozniajacych sie za zlych - bo nie sa tacy jak one. Wszystko jest dobre lub zle, czarne lub biale, nie istnieje dla nich odcien szarosci.
  - nie toleruja przemocy, sexu ani wulgaryzmow w zyciu codziennym ani fikcjii filmowej.
  - nie lubia fizycznej bliskosci, niekontrolowanej sexualnosci (sex tylko w pizamce i przy zgaszonym swietle), trzymaja ludzi na dystans, unikaja kontaktu wzrokowego.
  - przestrzegaja zasad etykierty , dzieki ktorej utrzymuja dystans z otoczeniem , co tez nie dopuszcza do sytuacjii niekontrolowanego zachowania, nadmiernej poufalosci, emocjonalnosci.
  - naiwne, prostolinijne, maja dobry kontakt z dziecmi , swietnie sprawdzaja sie jako przedszkolanki, nauczycielki klas nizszych, opiekunki dzieciece.
  - nie eksperymentuja z jedzeniem, jedza tylko dobre i zdrowe dla nich rzeczy , nigdy nie siegaja po produkty ekskluzywne, te uwazaja za zle.
  - Ponieważ nie potrafią jeszcze odróżnić i właściwie ocenić, że chroniczne uczucia i zachowania powodują problemy fizyczne i psychiczne, ich trudności emocjonalne są ucieleśniane, skrywane, uczucia złości tworzą w nich kamienie żółciowe, a łzy strachu spływają do nerek, pęcherza czy kręgosłupa i powodują chorobę.
  - Gdy Dusze Dziecięce mają problemy chorobowe wolą zazwyczaj medycynę konwencjonalną, lekarstwa i chirurgię. Jeśli zwraca się im uwagę na medycynę alternatywną i jej terapię, lub spojrzenie na przyczynę choroby, uważają to za czysty bezsens, nie mający nic wspólnego z dbałością o ciało fizyczne. Robią jednak wyjątek dla uzdrawiaczy przyjmujących w kościołach, gdyz kościół daje im poczucie, że jest to także właściwe.
  --------------------------------------------------------------------------------


  3) DUSZE NA POZIOMIE MLODYM

  - Niezależność i zdolność zdobycia tego, czego człowiek chce i pragnie, są głównymi siłami motorycznymi wieku na poziomie Młodym. Uchwycenie tego, co plan fizyczny może zaofiarować, walka o pozycje prominenckie, władzę i bogactwo sprawia, że jest to czas współzawodnictwa
  - Dusza Młoda ma mentalność dążącą do stałych porównań: kto ma więcej na koncie bankowym, ma lepiej zarabiajacego meza, zapraszany jest lub wydaje najlepsze przyjęcia, kto ma najwyższy budynek, najszybszy motor, najszersze ramiona, najwęższą talię lub najdroższe brylanty.
  - uwazaja sie za lepszych, wybranych do specjalnych osiagniec, nie ogladaja sie na innych, nie lubia pracy kolektywnej, bo nie chca mieszac sie z "motlochem". Wola dzialac w pojedynke i dopuszczaja do siebie jedynie ludzi majcych ten sam status materialny i spoleczny, te same poglady i hobby, z ktorymi chetnie wchodza w komitywe i wzajemnie sie ze soba licza, soba inspiruja, tworzac swoista klike, zamkniety krag dla innych.
  - uwielbiaja przynalezec do roznych modnych teamow, byc czlonkiem jakiejs ogolnie szanowanej organizacjii , ktora nada im range i waznosc.
  - Mloda dusza zwiazana tak bardzo z czerpaniem z zycia ziemskiego nosi sie modnie, schludnie, drogo, mieszka w dobrej dzielnicy, w ladnym domu, zakupuje wylacznie rasowego zwierzaka, ma lepsze niz inni , wyrozniajace sie auto, smakowite jedzenie z gornej polki, dba o linie i robi wszystko by wygladac mlodziej niz wskazywal by na to jej wiek. Nigdy sie nie starzeje - zawsze jst w formie by zrobic wrazenie na otoczeniu. Ulubione sporty to: golf i tennis.
  - Typowym sloganem dusz mlodych jest: " szata zdobi czlowieka", "jak cie widza tak cie pisza", "carpe diem".
  - Dusze Młode dążą do sukcesu i stwarzania pozorów. Dusze Młode nie są otwarte emocjonalnie, nie są więc dobrymi rodzicami i nie rozwijają ani nie umacniają więzi rodzinnych ze swymi dziećmi. Mimo tego, kupują swym pociechom wszystko, na co je stać. Przykładem na to jest dziecko w wózku bardzo znanej firmy i w drogich ciuszkach jako materialny dowód prestiżu swoich rodziców. Dzieci te maja drogie zabawki, modnie strzyżone główki, dobre wykształcenie, są popychane przez swoich rodzicow w kierunku niedoceniania wszystkiego i wszystkich. Tego właśnie oczekują od nich rodzice żądni ugruntowania swego statusu społecznego.
  - Ambicja jest ważna, toteż postawa omawianych dusz sprowadza się do: „Jestem ja i jesteś ty, ale ja zwyciężam”. To daje im bodziec by zawsze być na czele czegoś.
  W procesie do dążenia na szczyt nieważne jest jakich srodkow do tego potrzeba uzyc i kogo po drodze trzeba nadepnąć lub zadeptać.
  - sa architektami cywilizacji, liderami biznesow, ludzmi sukcesu i kariery, pracoholikami , bardzo krytyczni wobec swoich dotychczasowych osiagniec, ciagle pracuja nad ulepszeniem poziomu swojego zycia.
  - Typowe Dusze Młode mają mało poszanowania dla tego kto ma inne ideały lub zapatrywania niż one.
  - Lubia wygrywac kazda rywalizacje, jest ich najwiecej wszedzie tam, gdzie panuje "wyscig szczurow", moda na tzw "Yuppies" , daza do zdobycia najwyzszych stanowisk jakie maja mozliwosc osiagnac.
  - Z zachłannością będzie pożądała ona najdroższego modelu auta, palić ją będzie chęć mieszkania w „lepszej” dzielnicy i
  - Mimo, że Dusze Młode są produktywne, uprzemysłowione i skoncentrowane na celu, wizja ich zatrzymuje się w tym miejscu, czyli w miejscu SZYBKIEGO robienia pieniędzy. Toteż wątpliwe byłoby to, że będą brać pod uwagę motywy i etykę.
  - Pociągają ich przygody związane z dalekimi podróżami, poznawaniem świata, który też TRAKTUJA JAKO SWOJA WLASNOSC. Dzięki temu znów wzrasta ich status i podziw u innych.
  - Chca byc podziwiani , czuc sie jak WIELKA RYBA W MALYM STAWIE (atrakcja do podziwiania) a nie jak niepozorna mala rybka w duzym.
  - Wygrywając z rywalem, zdobywając poklask, władzę i pieniądze osiągają poczucie przebywania na szczycie. Gdyby nie stres lub lęk przed utratą „zdobyczy”, możemy uznać ten okres za ekscytujący, dający ciekawe przeżycia i możność samorealizacji.
  - Młoda Dusza sięgajaca zachlannie po bogactwo i władzę za wszelką cenę i kierujaca sie skapstwem na zewnatrz stwarza sobie bardzo zla karme ! Musi ja pozniej odpracowac. Drazni tez otoczenie poprzez swoj egoizm. Rada dla dusz na innych poziomach: jesli dusza mloda dzila ci na nerwy to nie wpadaj w zlosc, mozesz mu raczej spokojnie powiedziec : "jestes mloda dusza! Na razie nasze dusze sa na roznych poziomach rozwoju i glebsze porozumineie jest niemozliwe... Daj mi znak jesli uda ci sie troche rozwinac."
  - Symbolem sukcesu Mlodej Duszy sa oprawione dyplomy, trofea , certyfikaty czlonkowskie, ktore wiesza i stawia wokol swojego biurka.
  - PELNIA WIGORU, ENERGII SKIEROWANEJ WYLACZNIE NA SUKCES OSOBISTY I PRESTIZ. Jedną z przyczyn, dla której Młode Dusze są zdolne do skierowania tak wielkiej ilości energii na sam sukces jest to, że życie wewnętrzne nie przyciąga ich uwagi. To pozwala płynąć energii łatwo w poszukiwaniu rzeczy zewnętrznych.
  RZECZY ZEWNETRZENE TO: materializm, slawa, chec czerpania z zycia ziemskiego, ida do przodu nie ogladajac sie na odczucia innych, zainteresowani sa tylko akcja skierowana na sukces, skupienie uwagi na doznaniach cielesnych. RZECZY WEWNETRZNE, ktorymi nie zajmuja sie mlode dusze dotycza zwykle nurtow dostepnych na wyzszym poziomie duchowym: zycie emocjonalne, etyka, wspolczucie, empatia, psychologia, duchowosc, filozofia, introspekcja swoich zachowan i posuniec,
  - trzymaja sie sztywno norm kulturowych i socjalnych, zwracajac bardziej uwage na forme zewnetrzna niz na wewnetrzna esencje. Naleza do nich: instytucja malzenstwa, instytucja rodziny, przestrzeganie prawa, polityka, edukacja, religia. Uwazaja za gorszace gdy dusze dzieci lub dusze stare (sklonne do skrajnosci) nie dostosowuja sie do ogolnie przyjetych norm.
  - nie toleruja niczego co wykracza poza ramy normalnosci. Chca byc uwazani za w pelni normalnych i toleruja tylko "normalnych" ludzi. Nie toleruja dusz dzieci ani dusz starych, poniewaz wlasnie te dusze czesto siegaja skrajnosci. Za to maja tendencje do nasmiewania sie z innosci i dziwacznosci ww dusz.
  - maja za soba 2 poprzednie etapy duszy (niemowlecia i dziecka)
  - okolo 45 % populacvjii na calym swiecie to dusze mlode.
  - Największe potęgi światowe tego typu, przejawiające percepcję Duszy Młodej to: Japonia, Hong Kong, Niemcy, Izrael, Syria, Arabia Saudyjska, Australia, Kanada i Stany Zjednoczone. Wszyscy, którzy wzrastają w tych miejscach, niezależnie od wieku duszy w jakim by się znajdowali, otrzymują coś w rodzaju piętna i uwarunkowania wskazującego, jak mają działać, postępować, wyglądać, czuć się, aby osiągnąć sukces. Japonia jest właśnie teraz w najwyższym stopniu takim przykładem. Jest ekstremalnie konkurencyjna, skoncentrowana nawet na rozrywce jako na czymś, w czym liczy się tylko wygrana a nie rozrywka dla samej zabawy.


  --------------------------------------------------------------------------------


  4) DUSZE DOJRZAŁE


  Pod koniec cyklu Duszy Młodej pojawia się pewien niepokój, poczucie, że czegoś brak. Cały poklask, bogactwo i władza już w pełni nie wystarczają, profity i wygrana nie mają już transcendentalnej wartości.

  W ten sposób zaczyna się czas poszukiwań w okresie Duszy Dojrzałej. Pytania takie jak: „Kim jestem?”, „Dlaczego tu jestem?” zadawane są sobie coraz częściej.

  Jest to okres introspekcji, okres, który wiele pojęć przewraca do góry nogami. Prawie zawsze wszystko jest tu skoncentrowane na emocjach i na większej intensywności, jest więcej schizofrenii, bólu, samobójstw, więcej miłości, zmysłowości i prawdopodobnie więcej lekarstw lub narkotyków, aby uintensywnić wszystko w większym stopniu, niż to bywa w innych okresach.


  Dusze Dojrzałe lubią towarzystwo innych Dusz na tym samym poziomie z powodu ich potencjału emocjonalnego oraz poczucia, że „są na tej samej ścieżce”. Doceniają one Dusze Stare ze względu na informacje jakich one im dostarczają i chwilowy odpoczynek, jakiego u ich boku doznają. Natomiast Dusze Młode pobudzają w nich impuls – chęć pójścia do przodu w sprawach świata zewnętrznego.

  Zycie wewn. duszy dojrzalej to intensywnosc uczuc i dramatyzm , ogromna empatia, wspolczucie, idealizm, walka z nierownosciami spolecznymi i nieuczciwoscia.

  Dusze Dojrzałe chcą studiować, ale najczęściej wybierają małe i tradycyjne szkoły. Dusze Dojrzałe czasami, aby zawstydzić swoje otoczenie składające się z Dusz Młodych, odsuwają się od dobrze płatnej pracy i unikają osiągnięcia wysokiego statusu na korzyść takiego, który wspomaga ich priorytety i linię rozwoju, niesie ryzyko, przypadkowość i twórczość lub więcej „zbawiania świata”.


  Polska i Rosja są krajami przepełnionymi Duszami Dojrzałymi w których istnieją silne ciągotki do dzielenia tego, co się posiada tak, aby wszyscy mieli zapewnione przynajmniej wymagane minimum.
  W grupach rządzących obu tych krajów znajdowali się ludzie mocni i twardzi, którzy byli Duszami Młodymi. Stosowali oni wszelkie dozwolone i niedozwolone chwyty, aby tylko utrzymać się przy władzy. I nagle mamy Dusze Dojrzałe typu Lech Wałęsa i Michaił Gorbaczow, które rzucają się do walki przeciw temu ustalonemu porządkowi, nie bacząc na to, czy będą lubiani i dobrze oceniani.

  Kraje z atrybutami Dusz Dojrzałych zwracają większą uwagę na szersze stosunki ze światem, niż na materialne dobra i skuteczną działalność. Przykładem mogą być Włochy, Grecja, Egipt i Meksyk.

  W połowie 1987 roku wiele z krajów o Duszach Młodych zaczęło interesować się początkiem świadomości Duszy Dojrzałej. Stało się tak, ponieważ ich populacja zaczęła składać się z większej ilości Dusz Dojrzałych niż Młodych co spowodowało zachwianie starej równowagi. Kraje te w „smaku” i działalności będą jeszcze jakiś czas głównie państwami Dusz Młodych, ale będzie można zaobserwować rosnącą chęć zapewnienia sobie coraz większej dbałości o dobrobyt.
  Ponieważ świadomość Duszy Dojrzałej realizuje się w poczuciu, że wszyscy jesteśmy wspólnotą, może dojść do głosu walka o prawa zwierząt.


  Możliwe staje się dostrzeżenie punktu widzenia innej osoby i wzięcia go pod uwagę.

  __________________________________________________ _____


  5) DUSZE STARE

  Na głębokich, wewnętrznych poziomach Stare Dusze widzą związki istniejące między wszystkimi ludźmi. Instynktownie czują, że stanowią część całości. Są w stanie uchwycić szerszy obraz i wtedy robią co mogą aby żyć w zgodzie z tym, co czują oraz nie ranić, nie sądzić innych. Występuje u nich potrzeba poczucia własnej nieskazitelności i utrzymanie integralności w każdej sytuacji. Odsuwają się od intensywnej emocjonalności Dusz Dojrzałych i są bardziej obiektywne w stosunku do życiowych wyżów i niżów.

  Mając za sobą sporo inkarnacji w różnorodnych kulturach i klasach o wiele trudniej jest im znaleźć się w sytuacjach typu: właściwe – niewłaściwe, my – oni, ten kraj czy tamten, jak to przeważnie ma miejsce w ich otoczeniu. Widzenie całego obrazu w ten sposób powoduje, że Dusze Stare są raczej spokojne, nastawione bardziej pokojowo i nie rozpraszają się. U Dusz Starych przed upływem trzydziestego piątego roku życia nie obserwuje się przejawów percepcji odpowiadających temu poziomowi. Mogą więc one być w tym okresie posądzone o to, że lubią tańczyć w zależności od muzyki. Ponieważ mają inklinacje do podążenia za swoją indywidualną, wewnętrzną percepcją i pragnieniami mogą być ocenione jako ekscentryczne, chociaż trzeba przyznać, że w nieszkodliwy dla nikogo sposób.


  Stare Dusze rzadko czynią to czego nie chcą, bo wolą swoje własne niekonwencjonalne cele, często szukają drogi najmniejszego oporu jeśli chodzi np. o pracę, toteż większość ich energii może być zużyta na rozwój duchowy. Ich motto to przeciez "nic na sile, rob co chcesz i mi pozwol tez robic to, na co mam ochote" lub nawet: " nie rob nic a wszystko i tak bedzie zrobione".
  Z powodu bogactwa energii gromadzonego przez wiele inkarnacji, Stare Dusze są zazwyczaj całkowicie kompetentne w wielu sprawach, najczęściej jednak nie wykorzystują posiadanych możliwości zaś teraz przychodząc na planetę, wybrały okres pracy nad intelektem, filozofią i rozwojem duchowym. Zwykle wolą znaleźć pracę, która wspomaga ich osobistą ewolucję np. doradztwo, uczenie, praca z ciałem, ogrodnictwo, rzemiosło – są to ich ulubione zajęcia. Wiele studiuje filozofię i sztukę.

  Luksusowy dom lub auto, stroje lub biżuteria robiące wrażenie na Duszach Mlodych nie należą do tych, które znajdowałyby się na liście przedmiotów, jakim Dusze stare przypisują wielką wagę lub większe zainteresowanie. Konsekwentnie unikają również pracy od godziny dziewiątej do siedemnastej.
  Czasami są leniwe i osiąga to taki wymiar, że nie są w stanie zapłacić bieżących rachunków. Bierze się to jednak stąd, że do spraw materialnych nie przywiązują wagi. Mimo tego, Stare Dusze mają powodzenie w sprawach materialnych, gdyż kiedy zaczynają szukać, pojmować i stosować prawa fizyczne wszechświata, cel taki może być osiągnięty przez nie bez najmniejszego wysiłku. Mają dwa punkty zainteresowań – zewnętrzny i wewnętrzny, dlatego pociąga je tarot, astrologia, metafizyka i wiele innych dyscyplin przychodzących wraz z Nową Erą.
  Stare Dusze interesują się wieloma religiami i naukami, ponieważ już rozumieją jakie są miedzy nimi powiązania. Jednak najbardziej pociągają je religie, które związane są z bezwarunkową miłością i z tymi, do których przynależały w poprzednich inkarnacjach. Ponieważ religie są związane z prawami i rytuałami stworzonymi przez Dusze Młode, Stare Dusze odrzucają prawie wszystko, co zostało dodane do rdzenia religii przez Dusze Młode. Jedynie unikatowa, osobista praktyka duchowa jest tą, której oddają się w pełni i w skrytości.
  Stare Dusze mają wielką skłonność do agape – czyli miłości bezinteresownej, do bardzo świadomej pracy i unikania osadzania innych. Z tego powodu niektóre z nich są meczące i nierealne dla Dusz Młodych, a czasami nawet dla Dusz Dojrzałych.


  Niektóre Stare Dusze czują się nieswojo ze swoją szorstkością lub brakiem emocjonalnego ciepła i starają się nadrobić ten jak im się wydaje – brak, chociaż czasem nie mają takiego odczucia.
  W tym wypadku jednak siła esencji, która jest nastawiona tylko na uchwycenie i zrozumienie lekcji duchowych jakie życie niesie ze sobą, nie jest zainteresowana pomocą w nadrabianiu braku emocji. Dla niej jest to błogosławieństwo a nie wada.

  Podobna sytuacja wytwarza się po inkarnacjach obfitujących w dobra materialne. Gdy esencja skompletowała lekcje zdobywania bogactwa nie jest zainteresowana uzyskaniem tego samego. Wyjątek stanowią pieniądze ubocznie ułatwiające pomoc w innych, nowych lekcjach. Esencja może chcieć, by ktoś znalazł się w danej inkarnacji na dnie nędzy do tego momentu, aż potrzebne lekcje duchowe i filozoficzne będą przerobione. Czasami esencja wtrąca się i przeszkadza w dobrych zarobkach gdy staje się oczywistym, że dobrobyt rozprasza i odwraca uwagę od właściwej pracy nad sobą.
  Pamiętajcie, Stare Dusze, jesteście swą esencją. Kiedy przebywacie poza Ziemią wowczas sami decydujecie i nie wybieracie sobie bogatych rodziców, ani skłonności czy ambicji do posiadania bogactw i osiągania wysokich stanowisk. Problem leży w tym, że gdy pojawiacie się na planie fizycznym wasza mała ziemska osobowość wariuje trochę w związku z dobrami świata materialnego. Osobowość może popychać do życia w komforcie i do osiągnięcia go, ale bez wielkiego impulsu typu „No! Zrób to! Musisz osiągnąć sukces!”, gdyż ten impuls opóźnia pracę Starej Duszy.

  Tak długo jak esencja Duszy Starej odżywia się tym, czym ona naprawdę chce, czyli strawą filozoficzną i duchową, nie będzie przeszkadzać w osiągnięciu pieniędzy lub w tworzeniu ciepłych, emocjonalnych stosunków międzyludzkich. Ale nie da ona specjalnego i dodatkowego impulsu w kierunku osiągnięcia jednego czy drugiego.

  ------------------------------------------------------------------------------------
  Stara dusza, odznaczajaca sie wysokim poziomem rozwoju, moze czuc sie zagubiona gdy pojawia sie w czasach, ktore lekcewaza wartosci duchowe. Swiat kapitalistyczny i kult wartosci duszy mlodej (materializm) nie daje szans starym duszom w pelni skupic sie na wyznawanych przez nich wartosciach niematerialnych.

  Poszanowanie siebie jest najpoważniejszym wyzwaniem dla Dusz Starych, ponieważ wzdłuż ich drogi przewija się wciąż łatwość przyjęcia postawy lekceważącej siebie.
  Najważniejszym wyzwaniem dla Duszy Starej jest opanowanie i doprowadzenie do właściwego samoposzanowania. Żadna Stara Dusza nie jest kompletna dopóki nie osiągnie całkowitego przebaczenia sobie swych błędów i miłości do siebie. Miłość i poszanowanie siebie może być omijane, gdy żyje się w społeczeństwie Dusz Młodych, które nie uznają ani nie potrafią zrozumieć wrodzonych wartości większości Starych Dusz.
  __________________________________________________ _________


  Inne ważne zadania w planie szkolenia Starych Dusz to zadowolenie z przebywania w ciele fizycznym, manifestowanie mistrzostwa w uznaniu i poszanowaniu tego co się posiada i używaniu w tym celu, aby życie na planecie było miłe, ciekawe a czasami nawet ekscytujące.

  Do swiata polityki powinno sie wybierac tylko stare dusze... wojny bylyby po prostu niemozliwe!


  Dopóki pociąga cię życie na ziemi nigdy nie będzie ono twoją ostatnią inkarnacją. Esencja nigdy nie dopuści do tego byś zerwał się z haczyka dopóki nie uwolnisz się od przywiązania do rzeczy, które cię przyciągają i wiążą z tą planetą.


  ------------------------------------------------------------------------------------------
  Aby skompensować wybór poprzednich inkarnacji Stara Dusza najczęściej otrzymuje w ostatnich inkarnacjach płeć, którą najmniej lubi.
  ------------------------------------------------------------------------------------------

  Będąc jednak tyle razy w ciałach męskich i żeńskich, Stare Dusze zaczynają mieszać różne energie i w końcu nie mają preferencji do męskiej czy żeńskiej płci. Nierzadkie są odczucia obu płci to jest niekobiece kobiety czy mężczyźni niemęscy. Płeć, która nabiera już cech kosmicznych, staje się możliwa i zaczyna się jej poszukiwać. Na przykład wymienione wcześniej niekobiece kobiety, choć o zachowaniu i powierzchowności swej płci, wolą zawody męskie, przedkładają urządzenia typu kamera lub aparat fotograficzny nad stroje, dzieci wychowują bez przesadnej tkliwości i nie są domatorkami. Z kolei niemęscy mężczyźni, chociaż fizycznie nie różnią się od innych, uwielbiają dzieci – nawet te męczące i niegrzeczne – wykazując wiele cierpliwości. Lubią gotować różne przysmaki, szyć, lubią nawet robótki na drutach (ale tylko we własnym domu). Są wśród nich i tacy, którzy bardzo przejmują się własnym ciałem (masaże, dobry krem do rąk i twarzy, gimnastyka aby nie przytyć, dobra woda kolońska i eleganckie dodatki do ubioru). Nie ma to nic wspólnego z płcią fizyczną, wiąże się jedynie z przejawem Duszy żeńskiej w męskim ciele lub odwrotnie.

  Obserwowanie Duszy bardzo Starej jako dziecka jest bardzo pouczające. Mimo, że zachowuje się ono jak dziecko i wykazuje zainteresowania związane z tym wiekiem wyczuwa się w nim już inne wartości. Ze względu na to, że Dusza ta już tyle razy przychodziła na naszą planetę, dziecko nosi w sobie spokój i mądrość, co może być odczuwane przez otoczenie, przynajmniej w tych momentach, gdy jest ono spokojne.
  W stosunku do Dusz Młodych i Dojrzałych o wiele mniej Dusz Starych staje się sławnymi ludźmi. Jeżeli już, to po to by uczyć. Dbają o poziom nauki zgodny ze swym doświadczeniem i nie obniżają go nigdy, nie bacząc na krytykę i wykpiwanie przez Dusze Młode. Żadna Dusza Stara nie może zakończyć koła inkarnacji dopóki nie przekaże swej wiedzy przynajmniej jednej osobie.
  Niektóre ze Starych Dusz przejawionych jako muzycy odczuwają typowy pociąg do przekazywania swej wiedzy, są to: John Lennon i Yoko Ono, Sting, Judy Collins, Jerry Garcia, Bob Marley.


  Kraje, w których przeważają Dusze Stare (ale nie są to liderzy ani członkowie rządu) to Islandia, Holandia, Szwajcaria, Czechosłowacja.
  Narody złożone ze Starych Dusz wolą neutralność w konfliktach międzynarodowych i jeżeli nie można inaczej, wybierają niewolę zamiast gwałtu i przelewu krwi. Wiedząc jaką wartość ma wolność, w pierwszym rzędzie ta wewnętrzna, wolą uczyć swych najeźdźców większej harmonii i człowieczeństwa. Historyczną postacią, która tego dowiodła, był Aleksander Wielki konkwistador Persji i części ziem należących obecnie do Indii.
  Stare Dusze znajdziemy wszędzie, chociaż bardzo rozproszone po świecie i do tego w małych ilościach. Burma ma wiele Starych Dusz, ma je Nowa Zelandia, Finlandia i Norwegia. Miasta Ameryki, w których one się grupują to: Vancouver, Miami, Laguna, Boston, Minneapolis, Chicago i Atlanta. Chociaż najliczniejszymi z nich są głównie Oregon, Waszyngton i Północna Kalifornia. Półwyspy Florydy i Islandii oraz Waszyngton to magnesy dla Dusz Starych. Inne miasta: Santa Fe i Taos, Nowy Meksyk oraz Boulder w Kolorado przybierają przyjemny „posmak” Starych Dusz; Rosja też ma ich wiele, ale najwięcej z nich było swego czasu na Syberii.

  Wiele indywidualnych Starych Dusz jest rozproszonych po świecie. Stare Dusze inkarnują w strefach, gdzie przeważają Dusze Noworodków, na przykład w Amazonii, w celu chronienia ich, towarzyszenia, karmienia i ukierunkowania w tym co jest im potrzebne.
  Stare Dusze starają się rozumieć to co lubią postrzegać Dusze Młode. Wiedza na temat percepcji różnych poziomów Dusz jest niezmiernie pożyteczna i przydatna do zrozumienia co inni czują, jak myślą i jakie mają zadania do wypełnienia w swym życiu.
  Każdy wiek Duszy obfituje w doświadczenia w takim stopniu w jakim to konieczne na danym poziomie percepcji. Oczekiwanie więc, że wasze dziecko o Duszy Starej będzie się wspinać po szczeblach kariery, aby osiągnąć wyżyny w przedsiębiorstwach lub w jakimkolwiek wykonywanym zawodzie, jest pojęciem całkowicie błędnym. Pomyłką jest również liczenie na to, że dynamiczny adwokat o Duszy Młodej zajmie się łagodzeniem atmosfery między zwaśnionymi stronami albo, że Dusza Dojrzała, uwikłana w poważny dramat emocjonalny, będzie zdolna do osiągnięcia całkowitego spokoju tylko dlatego bo wykażemy jej jasno całą sytuację.
  Stare Dusze rodząc się na planecie i będąc fizycznym noworodkiem, doświadczają świadomości noworodka i rozwijają się duchowo wraz z ciałem. Gdy są fizycznym dzieckiem przejawiają cechy Duszy Dziecięcej. Weźmy przykładowo sytuację, w której dwuletnie dziecko krzyczy lub płacze, gdy jedno z rodziców obraziło jego poczucie dobra i zła, czyli poczucie sprawiedliwości. Dzieci z innych poziomów Dusz płaczą i awanturują się tylko wtedy, gdy nie otrzymują tego czego chcą, kiedy zabrania się im jakieś zabawy albo, gdy się je zbyt apodyktycznie poucza. Dzieci o Duszach na poziomie Dziecka są wymagające, apodyktyczne i nie liczą się z wymaganiami rodziców. Dusze Stare, kiedy są w szkole, mogą przejść przez okres współzawodnictwa, w którymkolwiek z przedmiotów ale nie muszą, zaś w wieku dojrzałym mogą przejawiać emocjonalne wzloty i upadki, ale te u nich nie trwają długo i prędko zostają zapomniane.
  To co może załamać Duszę Dojrzałą i pozostawić po sobie kompleksy i urazy, dla Duszy Starej będącej w młodym wieku fizycznym, jest tylko „zajściem”, „wydarzeniem”, czy choćby „sprawą do załatwienia”.
  Indywidualne Dusze nie prezentują w pełni swych cech przynależnych danemu wiekowi. Przejawiają je dopiero po upływie jednej trzeciej czasu ziemskiego. Przechodzą przez swego rodzaju stagnację a nawet lenistwo. Gdy esencja chce szybciej skompletować przerobienie pewnej karmy, wybiera na okres wcześniejszy wieku fizycznego sprawy związane z ambicją lub emocją. Podczas gdy większość Dusz Starych (również Dojrzałych) będzie przerabiać intensywnie fazę Dojrzałą w swoim fizycznym wieku – od nastolatka do dwudziestego roku życia – Stara Dusza nie działa z poziomu świadomości Duszy Starej przed upływem trzydziestego roku życia na planie fizycznym, chociaż nie dotyczy to wszystkich aspektów. Gdy na przykład czuje zagrożenie, wtedy napotyka na pewne trudności w natychmiastowym skoncentrowaniu się na świadomości Duszy Starej.
  Stare Dusze mają zdolność posługiwania się dyscypliną Duszy Dziecka, ambicją Duszy Młodej i emocją Duszy Dojrzałej wtedy tylko, gdy dla ich planów karmicznych jest to niezbędne i konieczne, nie chowają głowy w piasek, aby uniknąć lekcji i przywilejów, które należą do innego wieku.

  WARTOSCI I POCZUCIE WAZNOSCI: stare dusze postrzegaja sprawy je dotyczace jako wartosciowe, ale nie rozpatruja ich w kategorii waznosci. Im bardziej stara dusza docenia wartosc a nie waznosc wydarzen tym bardziej czuje sie wolna, szczesliwa. Nie przywiazuje sie poprostu do niczego a tymsamym nie cierpi. Stara dusza by zrozumiec waznosc pewnych nakazow i przepisow musi zejsc do poziomu dziecka. Korzysta z tego, gdyz na jej poziomie nie odnajduje zrozumienia waznosci takich blachych spraw.


  -----------------------------------------------------------------------------------

  To, co dotyczy duszy starej nie jest zawsze rezultatem jej wczesniejszego dzialania (karmy) ale jest nieodlacznym elementem towarzyszacym duszom starym na ich poziomie rozwojowym , to element lekcjii .


  ATAK WAMPIROW ENERGETYCZNYCH na dusze stare :

  Dusze stare czesto padaja ofiarami wampiryzmu energetycznego.
  Wampiry energetyczne to osoby, ktore wyczuwaja duza energie dusz starych, a ktorej sami nie maja w tak duzej ilosci, i chca ja wykorzystac do swoich celow (glownie uzywaja energii dusz starych do uzyskania uleczenia i komfortu) . Same nie maja takich pokladow energetycznych stad najlatwiej ukrasc ta energie ich posiadaczom (duszom starym)
  Najczesciej wykorzystuja dobroc i chec niesienia pomocy dusz starych wymuszajac na nich koniecznosc asystowania w rozwiazywaniu ich wlasnych problemow. Jednak podczas kazdego kontaktu kradna energia starym duszom na poziomie duchowym zostawiajac je zupelnie wyczerpane kiedy juz nasyca sie i zaspokoja swoje wlasne potrzeby.

  KONTAKT MLODSZYCH DUSZ Z DUSZA STARA
  Dusza stara ma silne oddzialywanie na otoczenie. Silna energetyczna powloka duszy starej powoduje mocne przyciaganie innych osob w jej kierunku. Osoby napotykajace dusze stara oczuwaja wobec niej intensywne emocje: skrajnie poztywne lub skrajnie negatywne. Moze to byc romantyczny zew , sympatia od pierwszego spojrzenia , nieuzasadniona chec upokorzenia, agresja, szukanie w niej winy , oskarzanie o rzeczy, z ktorymi ona nie ma nic wspolnego.
  Kiedy dusza stara wchodzi do sali pelnej obcych ludzi nagle okazuje sie, ze znajda sie wsrod nich 3 przypadkowe osoby uwielbiajace ja za nic (bez wyraznego powodu) i 3 nienawidzace jej - rowniez bez powodu. To zasluga tak silnych wibracjii jakie ona wydziela wokol siebie.
  Dodatkowo dusza stara doznaje ww sytuacjii regularnie co jakis czas, czasem sypia sie jedna po drugiej by po chwili ciszy znow zaatakowac z nasilona sila, co wiadomo wybija z rytmu dusze stara.

  LEKCJA DLA DUSZY STAREJ - ZACHOWAC SWOJA GODNOSC I AUTONOMIE

  Dusza stara musi dbac o SZACUNEK DLA SAMEJ SIEBIE , balans, gdyz ma sklonnosc do namiernego dawania, nadmiernej empatii, rozumienia przez co zatraca sie etc.
  Nie powinna dopuszczac do naduzywania swych darow przez ludzi calkowicie pozbawionych skrupulow, gdyz pozbawia sie w ten sposob wlasnej godnosci, zaniza swoja wlasna wartosc szukajac ciagle kompromisu i chcac wiecznie dogadzac otoczeniu.
  Poszanowanie siebie jest najpoważniejszym wyzwaniem dla Dusz Starych, ponieważ wzdłuż ich drogi przewija się wciąż łatwość przyjęcia postawy lekceważącej siebie.

  A jak wiadomo zazwyczaj wpada na dusze mlode ktore sa czesto egoistyczne i potrzebuja jej wylacznie do wlasnych celow.

  Dusza stara musi otoczeniu wyznaczyc pewne granice by uniknac naduzyc ze strony innych. Owszem moze pomoc, ale nie moze pozwolic soba calkowicie manipulowac i szantazowac, spelniac kazde zadania otoczenia - gdyz nigdy nie bedzie w stanie osiagnac coraz to podwyzszajacej sie poprzeczki by zasluzyc na aprobate otoczenia i poczucie spelnionej misjii pomocy.
  Bowiem po dlugim czasie pomocy innym odczuje ona mocne rozczarowanie i poczucie odrzucenia przez innych.
  Takze najwazniejsze to wiedziec gdzie sa granice i miec troche wiecej przekonania o swojej wartosci.

  --------------------------------------------------------------------------------
  DUSZE STARE A MLODE:
  Dusze stare zawsze napotykaja na swojej drodze dusze mlode, ktore testuja dusze stare, upokazaja, rania.
  Wszechswiat nie laczy nigdy starych i mlodych dusz w relacje przyjacielskie, stawia je sobie nawzajem raczej na zasadzie przeciwienstw.

  Czasem zdarza sie, ze stara dusza spotykajac mloda mysli, ze ta mloda jest dojrzala, bo tak tez sie ona zachowuje (sztuka maskowania) , ale po jakims czasie odkrywa , ze owa osoba jest dusza mloda, kierujaca sie wylacznie swoim ego, pretensjami do swiata, chcaca ciagnac tyle przyjemnosci ile wlezie, etc. Przykladem tej sytuacjii niech bedzie spotkanie dwoch motyli, gdzie jeden motyl odkrywa, ze napotkany drugi motyl nie jest w istaocie motylem, a larwa motyla przebrana za motyla, ktora jeszcze nie dorosla do postaci motylej, bo przed nia dluga droga : kokon etc.

  Mlode dusze nie osiagnely jeszcze poziomu dusz starych i tym samym nie sa w stanie zrozumiec motywow dusz starych w ich dzialaniu, stad blednie interpretuja ich kroki. Dusze mlode czesto kieruja sie wrecz wlasnymi sklonnosciomi (do zdrady, oszustw, manipulacjii) i przypisuja je duszym starym oskarzajac je o to, bo tylko takie wykroczenia sa im znane - bo sa ich wlasnymi sklonnosciami. Dusze stare sa bardzo tolerancyjne wobec wszystkiego co inne (innowierstwo, homoseksualizm) ale nie toleruja tym samym nieumiejetnosci tolerancjii u innych, szczegolnie u dusz mlodych , widza rowniez wiele wad dusz mlodych : chec nachapania sie i przejscia po trupach tak typowe dla dusz mlodych, stad tez niechetnie wchodza z nimi w komitywe..
  Szczytem nieporozumień z Młodymi Duszami, które przypisują sobie wiele wartości i zaslug , jest to, że Stare Dusze zdają sobie jasno sprawę z tego, jak małą rolę spełniamy wszyscy w tym wielkim i nieskończonym wszechświecie.
  Młode Dusze są naturalną częścią całości a Dusze Stare wiedzą, że wszystko jest połączone. A więc Dusza Stara, jeżeli poczuje się dojrzalsza od Młodej, szuka od razu delikatnego sposobu oświetlenia jej drogi, choć owa droga nie jest bezbolesna i często trudna. Trudności i ból mogą przynieść niezrozumienie i odrzucenie nauk jakie stara się przekazać Duszom Młodym. Wznosi się więc na wyżyny intelektu nie narzucając swej nauki innym.


  -------------------------------------------------------------------------------

  ROZNICE MIEDZY DUSZA DOJRZALA A STARA :

  MOTTO:
  DOJRZALA

  "wiem co przezywasz"
  KRAJE, GDZIE NAJWIECEJ DUSZ DOJRZALYCH TO: Italy, Canada, Russia, Poland, England, Scandinavia, parts of the United States (Northwest & Southwest). 1/3 of population.
  STARA
  "zyj i daj zyc innym"
  KRAJE, GDZIE NAJWIECEJ DUSZ STARYCH: Iceland, Finland, Sweden, Holland, Denmark, pockets in Russia and the United States. 1/10 of population.
  TALENT
  DOJRZALA
  chlonni wiedzy, robia wiele dobrego w sprawach spolecznych, walka o prawa ludzi, ochrona srodowiska, reformy, nie koniecznie za pieniadze, pociaga ich sama idea , w gre wiec wchodzi tez wolontariat .
  STARA
  szybko sie ucza i dostosowuja, swietnie rozwiazuja problemy na podstawie wlasnych doswiadczen, sami sobie sterem, nie znosza autorytetow, odpowiedzi na wszelkie pytania szukaja w sobie.
  UCZUCIOWOSC:
  DOJRZALA

  bardzo uczuciowa, empatyczna, wspolczujaca, pelna teatralnego dramatu, czasem miota sie od jednej skrajnosci w druga, odbierajaca wszystko na poziomie emocjii,
  STARA
  pozornie wyglada na szorstka, pozbawiona uczuc, lecz w glebi jest uczuciowa, ale nie lubi ulegac zbytniej emocjonalnosci i namietnosci, gdyz te czasem prowadza na manowce, woli duchowosc. Kocha prace zespolowa, chec wspolpracy z innymi, chec pomocy i asystowania innym w ich procesie rozwojowym.
  CEL ZYCIA:
  DOJRZALA

  chce zrozumiec siebie i innych, motywy postepowania, skupiona na relacjach emocjonalnych, chce sie przysluzyc swiatu, czasem chce byc taka jak inni, zarowno pod wzgledem pogladu jak i wygladu.
  STARA rozwoj duchowy, zrozumienie, szuka wewnetrznego rozwoju, wielka potrzeba nauczania innych by zrozumieli, nie dla poklasku, uczy na przykladach, chetnie asystuje by pomoc, odpowiedzialnosc, zwykle pragnienie autentycznego cieszenia sie zyciem.
  RELACJE Z INNYMI:
  DOJRZALA

  intensywnie emocjonalna, sklonna do przesady w swoim uzaleznieniu emocjonalnym, zakrawajacym o opere mydlana, pelna dramatu, czesto laduje u psychoanalityka lub psychiatry, najlepiej dogaduje sie z duszami na jej poziomie,gdyz te kieruja sie rowniez emocjami i ja zrozumieja, ale najwiecej zyskuje w kontakcie z duszami starymi, ktore schladzaja jej wybujala uczuciowosc i daja poczucie spokoju.
  STARA
  Swiadoma swego polaczenie energetycznego z calym wrzechswiatem, otoczeniem, zarowno z ludzmi jak i roslinami, zwierzetami. Uczucia na wodzy, zadnych skrajnosci emocjonalnych, poprostu jest i czuje wszystko, stad daleka jest od naduzywania emocjii by ich nie rozszalec.
  Zmyslowosc i sex tylko w polaczeniu z mocno rozwinieta bliskoscia z drugim czlowiekiem. Wysoce szanuje innosc innych. (zarowno religijna, orientacyjna -gej,lesbijka, pogladowa)
  ZAINTERESOWANIA i WARTOSCI ZYCIOWE:
  DOJRZALA

  popiera sztuke, filozofie, socjalna reforme i osobisty wzrost, wszelkie akcje zblizajace ludzi, bazujace na dobrym smaku, empatii, etcchce sie uczyc nowych rzeczy, badac nowe zagadnienia, pragnie byc liderka grupy podobnej do niej na poziomie emocjii.
  STARA
  cieszy ja proste najzwyklejsze zycie w jednosci z natura, niosace relaks i autentyczna czysta radosc: dobre i szczere zycie, dobre proste jedzenie, dobra muzyka kojaca serce, dobre relacje oparte na oddaniu. Przewaga tresci nad forme. Wszystko co delikatnie stymuluje pozytywnie zmysly i intelekt.
  Nie szuka pracy pod wzgledem wynagrodzenia ale takiej, ktora jest rozwijajaca duchowo, wzbogacajaca i budujaca. Jej celem jest przeciez uczyc sie by sfinalizowac godnie swoja ostatnia faze rozwoju na poziomie duszy starej.


  -----------------------------------------------------------------------------------
  ZNAKI SZCZEGOLNE DUSZY STAREJ:
  ----------------------------------------------------------------------------------
  *** dzieja sie wokol niej dziwne czesto dramatyczne rzeczy czesto dotykajace ja sama i wzbudzajace extremalne reakcje u innych
  Reakcje innych sa zawsze albo zakrawajace o skrajna sympatie (wrecz uwielbienie) albo o skrajna nienawisc wobec DUSZY STAREJ, bez wzgledu na to co ZROBILA, PRZECIEZ ONA ZACHOWUJE SIE WOBEC WSZYSTKICH TAK SAMO!
  ( People have extreme reactions to you - some just adore you and some seem to really dislike you yet you behave the same to everyone)

  *** czuje ze nie ma wplywu na pewne wydarzenia, nie moze zmienic pewnych biegow zdarzen - jakas sila z zewnatrz je kontroluje i nadaje im ksztalt
  (Feel your don't have much free will, like your life is being controlled by some outside force)

  *** czesto czuje , ze utknela a wydarzenia powtarzaja sie i spadaja na nia wg jakiegos ustalonego rytmu.

  *** z zewnatrz spotyka ja wiele zazdrosci od innych, jest tez zle odbierana i nie rozumiana

  *** chec dawania i dbania o innych bardziej niz o siebie

  *** bolesne rozczarowania milosne i wspaniale relacje przyjacielskie

  *** wydarzenia sie powtarzaja

  *** nienajleppsze relacje rodzinne

  *** wysoka swiadomosc bycia innym, posiadanie glebszych emocjii i bardziej kreatywnych pasjii niz inni

  *** wielka intuicja, przeczuwanie i wiedzenie pewnych faktow
  -----------------------------------------------------------------------------------

  *** dusze stare maja najczesciej kanciaste, wystajace stawy kosci palcow u dloni. Zas dusze mlode maja gladkie stawy palcow u reki, delikatna".
  Ostatnio edytowane przez Nereida ; 26-05-2009 o 17:09
  mahadeva likes this.

 2. The Following 53 Users Say Thank You to Nereida For This Useful Post:

  Akir (31-05-2010), arkenas (21-09-2013), Atheo (05-08-2010), bavaria (27-12-2010), chill (01-04-2010), cri0166 (24-07-2009), Dama Trefl (04-06-2009), dinusia08 (24-12-2010), dzidzia5 (30-06-2009), eihpos7771 (19-12-2010), eile (26-09-2013), froschi (30-10-2011), Gio (31-10-2011), goshaa (20-07-2010), gratere (25-04-2010), Gwiazdologia (02-11-2011), Hypocrisy (26-12-2010), infedro (18-06-2009), irga (02-06-2009), Karolina26 (17-03-2010), karrramba (01-08-2009), KazenoSaga (29-04-2010), Key (31-08-2009), kikizmora (03-06-2009), Klivtiena (31-05-2010), latinka23 (26-02-2014), Lilly91 (17-03-2011), liluu (27-07-2009), Lord_Bernard (10-06-2009), Margaretas (25-07-2009), mayaki (10-10-2009), morrighan (08-07-2011), Morthinius (31-08-2009), Nordis (14-03-2010), Pentagramma (30-05-2010), pkrl1979 (18-11-2010), raczyca (24-07-2009), royo (09-04-2010), rutka (05-02-2011), sea_creature (26-08-2013), shimmy (11-04-2010), Struś (08-11-2009), szafranek (18-10-2011), Tęcza (28-07-2010), tribalbellydancer (02-06-2009), _Domi_ (10-06-2009)

 3. #2

  Dołączył
  09-05-2009
  Posty
  231
  Podziękował/a
  37
  Podziękowano 21 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Bardzo ciekawy artykul. A mam pytanie, jak sie ustala wiek duszy?
  W sensie, ze oprocz tych cech charakterow, ktorymi sie charakteryzuje dany wiek, jest tez np. jakies wyliczenie numerologiczne albo cos innego?

 4. #3
  Guest
  Dołączył
  06-05-2009
  Posty
  1,023
  Podziękował/a
  311
  Podziękowano 347 razy
  Siła reputacji
  4

  Domyślnie

  Za pomocą numerologii raczej nie da się ustalić na 100% na jakim poziomie duszy jest dana osoba.
  Wyjątkiem są osoby o wibracjach mistrzowskich takich jak np. 11, 22, 33, 44. One na pewno są duszami starymi.
  Jednak wielu ludzi o wibracjach podstawowych(od 1 do 9) również mogą być duszami starymi.
  mozaika likes this.

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Nereida For This Useful Post:

  alexis (26-05-2009), fahula (28-04-2010)

 6. #4
  Awatar irga
  Dołączył
  29-01-2009
  Przegląda
  Rzeszów
  Posty
  45
  Podziękował/a
  6
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Myślę, że jest wiele starych, zagubionych dusz z niekorzystną karmą i muszą wiele wysiłku włożyć w to aby ją zmienić. W końcu mają za sobą mnóstwo różnych doświadczeń.
  A tak w ogóle to wszystko idzie zgodnie z planem a, każda dusza rozwija się w swoim tempie.
  Artykuł bardzo ciekawy :)

 7. #5
  Kocham i akceptuje Awatar Aura
  Dołączył
  28-07-2008
  Przegląda
  W pięknym mieśćie :)
  Posty
  1,724
  Podziękował/a
  142
  Podziękowano 283 razy
  Siła reputacji
  99104

  Domyślnie

  Ja wiem, że jestem starą duszą, z numerologii 11, jeden jasnowidz mi powiedział, że mam już w sobie tyyyle mądrości życiowei i to jest moje ost. lub jedno z ostatnich wieleń i mi starczy, a ost. usłyszałam, że "mało mnie było na ziemi i pozazdrościłam ludziom ciał i dlatego tu jestem".
  Człowiek jest wielki, nie przez to,co ma,
  lecz przez to kim jest,
  nie przez to co posiada,
  lecz przez to czym dzieli się z innymi

 8. #6
  Awatar tribalbellydancer
  Dołączył
  17-04-2009
  Przegląda
  śląsk
  Posty
  837
  Podziękował/a
  130
  Podziękowano 70 razy
  Siła reputacji
  4535589

  Domyślnie

  dusza dojrzala ot co

 9. #7
  Awatar irga
  Dołączył
  29-01-2009
  Przegląda
  Rzeszów
  Posty
  45
  Podziękował/a
  6
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Ja chyba też jestem stara :), bo mam podobno za sobą wiele wcieleń, ale nie wiem ile ich przede mną jeszcze :)

 10. #8
  <3>
  <3> jest nieaktywny
  my way Awatar <3>
  Dołączył
  21-03-2009
  Przegląda
  Białystok
  Posty
  57
  Podziękował/a
  10
  Podziękowano 2 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Temat bardzo ciekawy,ja jeszcze dodam,że w każdym wieku dusza przechodzi przez 7 etapów.

 11. #9
  Guide Awatar Margaretas
  Dołączył
  18-05-2009
  Przegląda
  nad morzem
  Posty
  210
  Podziękował/a
  203
  Podziękowano 32 razy
  Siła reputacji
  5

  Domyślnie

  ..przeczytajcie koniecznie "Wędrówkę dusz " Michaela Newtona,polecam !!

 12. #10
  Waga Awatar Tomek003
  Dołączył
  08-05-2008
  Przegląda
  Dzierżoniów/Wrocław
  Wiek
  24
  Posty
  1,261
  Podziękował/a
  76
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  4558

  Domyślnie

  Jak dla mnie ten tekst trochę spirystystyczny, ale ma trochę racji.
  "Dorosłym nie jest ten, który kreuje siebie na niego, tylko ten, który przyznaje się do bycia dzieckiem i bierze za to odpowiedzialność"
  ----------------------------------------------------
  Jeżeli nie wiesz jak zacząć, albo masz wątpliwości co do magii, przeczytaj poniższy tematy:
  http://www.ezoforum.pl/ezoteryka/747...html#post55639 http://www.ezoforum.pl/legendy-i-mad...duszyczce.html

Strona 1 z 33 1234511 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Płeć duszy.
  Przez aniusia206 w dziale Ogólnie o rozwoju duchowym
  Odpowiedzi: 27
  Ostatni post / autor: 18-01-2011, 06:21
 2. Poziomy świadomości i stopnie kontroli
  Przez Page w dziale Ogólnie o OOBE
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 14-11-2010, 16:46
 3. Świadomość - poziomy
  Przez Pit w dziale Szukam pomocy/Oferuję pomoc
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 29-08-2009, 19:17
 4. To co w Duszy gra...
  Przez Koral w dziale Poezja
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 17-08-2009, 21:13
 5. Trzy poziomy magii
  Przez Czu-lung w dziale Archiwum magii
  Odpowiedzi: 10
  Ostatni post / autor: 17-02-2009, 00:13

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265