Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wyjaśnienie stanu w OOBE

 1. #1

  Dołączył
  02-01-2012
  Posty
  16
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie Wyjaśnienie stanu w OOBE

  Witam, interesowałem się już bardzo dawno OOBE i udało mi się 3 razy świadomie doprowadzić do tego stanu. Opiszę 2 ostatnie.
  Rok temu, wywołałem stan- drżenie powiek, puls w skroni i "obudzenie" się w własnym pokoju ale czułem nadchodzące niebezpieczeństwo, bardzo silnie patrząc na drzwi z myślą iście intuicyjną, że coś zaraz wyjdzie. Dziwne uczucie gdyż nie jestem lękliwą osobą a obudziłem się w paraliżu sennym.
  Wczoraj miałem świadomy sen więc postanowiłem spróbować OOBE. Wyobraziłem siebie patrzącego na siebie w łóżku i trach! Drżenie gałek ocznych i uczucie unoszenia się do góry i tu pamiętam bardzo krótki czas. Widziałem jak się unoszę ale obraz był w szaro bardzo mrocznych kolorach i widoczny był sufit (creepy gniazdko przy suficie) i tak czym wyżej i nagle ta mroczna szara świadomość z całym impetem wleciała z powrotem do mojego ciała (klatki piersiowej) i zachłysnąłem się powietrzem a po ciele przeszedł dziwny prąd. Wówczas pomyślałem, że to tak pewnie wygląda powrót do życia przy śmierci klinicznej.. Zerwałem się z łóżka, poszedłem do pokoju i widziałem Tate ale jakoś nie reagował.. popatrzyłem na zegarek i była 10:17 (o 14 miałem LD). Z 10:17 zrobiła się 17:10 i uświadomiłem sobie, że ten realizm to iluzja. Wstałem ponownie z myślą czy to było właśnie OOBE czy podróż astralna uleciała z wleceniem czegoś (świadomości?) do mojego ciała. Eh tu się nie kończy. To też był sen. Identycznie wstałem. Incepcja snu. Za kolejnym razem na prawdę wstałem. I tu pytanie. Ta szaromroczna swiadomosc która wleciała w moje ciało to był astralny i prawdziwe OOBE? Czy OOBE to było chodzenie po mieszkaniu z chwilową niewiedzą, że to OOBE przez małe doswiadczenie i realizm. To drugie mi wyglądało na rzeczywistość (szczegółowość obiektów) aczkolwiek to pierwsze unoszenie się jako byt w widzeniu kolorów szaromrocznych. Jestem sceptykiem aczkolwiek, za 1 razem odczuwałem niebezpieczenstwo i obecność, że ciało same sie obudziło a tutaj z sufitu wleciałem w ciało. Czy mógł to być byt? Równie dobrze, mogłem z ciała obserwować sufit w takich kolorach a coś wleciało we mnie.

 2. #2
  Zbanowany
  Dołączył
  15-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  686
  Wpisów
  5
  Podziękował/a
  23
  Podziękowano 129 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Witam,

  oceniając po opisie, oba to był LD. Samo OOBE od LD różni się paroma istotnymi kwestiami których tutaj nie uwzględniłeś, jednak najistotniejsze było to że za pierwszym razem 'wyszedłeś' z ciała jako ta szarawa postać, 'wleciałeś' do ciała i 'wstałeś' jako ciało, ale to nie był real tylko sen. OOBE może się zacząć od LD, ale LD nie zacznie się od OOBE, dlatego jeżeli na końcu doświadczenia miałeś LD, to na początku nie mogłeś mieć OOBE :P

  A dla teoretyków co tworzą własne uzasadnienia na podstawie tekstów z psi-wiki, mechanizm powrotu nie jest w żaden sposób drastyczny, więc jeżeli miałeś dynamiczną reakcję na 'powrót' to znaczy że to całe doświadczenie to nie OOBE, tylko LD.

  Pozdrawiam,
  Auegamma

 3. #3

  Dołączył
  02-01-2012
  Posty
  16
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Napisałem, że najpierw miałem LD później wyjście z ciała i później wstałem i tu pytanie czy w LD czy w OOBE.

 4. #4
  Zbanowany
  Dołączył
  15-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  686
  Wpisów
  5
  Podziękował/a
  23
  Podziękowano 129 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Witam,

  Phojboss, skąd możesz mieć pewność że miałeś OOBE? W tym rzecz że Twój opis tego 'wyjścia' nie pasuje do przeprowadzonych badań czy doświadczeń. Co gorsza, ani ja ani inni ludzie z którymi praktykowałem nigdy nie mieliśmy efektów które podałeś, dlatego jak dla mnie to nie było w ogóle OOBE, tylko LD przez cały czas.

  Następnym razem przeprowadź weryfikację swoich 'pozacielesnych' podróży, możesz to przeprowadzić na wiele różnych sposobów, przykładowo, bierzesz kostki do gry, na przykład sześcian, ośmiościan, dwunastościan czy dwudziestościan, wrzucasz te kostki do szuflady / do pudełka ale tak by nie widzieć / nie wiedzieć w jakiej pozycji są kostki, podczas OOBE 'zaglądasz' do szuflady / do pudełka i zapamiętujesz wyniki, potem kiedy 'wrócisz' do ciała sprawdzasz czy to co 'widziałeś' podczas 'wyjścia' zgadza się z realnym wynikiem. Po przeprowadzeniu weryfikacji możesz ocenić czy doświadczenia z danej sesji OOBE można uznać za prawdopodobne czy też raczej jako senne iluzje.

  Pozdrawiam,
  Auegamma

  P.S. nie piszę przykładu przeprowadzenia tej weryfikacji byś od razu w następnym poście napisał że masz sto kostek do gry i udało Ci się je wszystkie poprawnie określić 25 lat temu kiedy jeszcze Ciebie na świecie nie było, bo to jest jedynie słowotwórcze lanie wody, głównie chodziło raczej o uświadomienie Tobie że istnieje coś takiego jak proces weryfikacji by można było z większą dozą pewności ustalić czy miało się OOBE czy zwyczajne LD, bo 3 doświadczenia OOBE to tyle co kot napłakał, nawet nie wiesz czy na pewno miałeś OOBE jeżeli nie przeprowadziłeś weryfikacji lub nie doświadczyłeś czegoś co by o tym świadczyło (są to cechy charakterystyczne o których nie napiszę by nie spoilerować :P ). Z kolegami trenowaliśmy OOBE uwzględniając weryfikację, właśnie po to by mieć pewność że to co 'obserwujemy' faktycznie istnieje w przestrzeni nie-materialnej, jednak nawet w przypadku gdy udało nam się zweryfikować 100% obiektów, i tak nie mieliśmy 100% pewności że faktycznie wszyscy doświadczaliśmy OOBE, jest to raczej efekt zrozumienia tego problematycznego tematu, czego brakuje ludziom zainteresowanym tymi tematami a którzy szybko tracą zapał przez przerost oczekiwań nad faktycznym stanem rzeczy.

 5. #5

  Dołączył
  02-01-2012
  Posty
  16
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Badania nad oobe to dowiodły, że nie istnieje coś takiego jak zobaczenie tego co jest w rzeczywistości nie wiedząc o tym wczesniej w realnym świecie.. Głupoty wypisujesz i nakręcasz się, że tylko garstka osób może prawdziwe "oobe" doświadczyć i Ty jesteś wybrańcem. Wystarczy praktykować. Dla mnie to nic innego jak zmiana fal mózgowych- co też jest ciekawe. LD to wtedy kiedy uświadamiasz we śnie, że to nie sen i robisz co chcesz. OOBE jest tym stanem głębszym i u mnie następuje zawsze po tym jak powiem sobie "chce mieć oobe" i wyobrażam sobie siebie z góry podczas świadomego snu. Następuje drżenie gałek ocznych i niesamowite uczucie "wychodzenia z ciała".
  Umiem rozróżniać świadome sny. Bo je miewałem setki razy. Świat nie jest tak aż tak szczegółowy podczas LD i łatwo go wywołać. A OOBE charakteryzują fizyczne odczucia i nie mogę w nim przywołać czego chce. Tak jakby to była płaszczyzna na którą się przeniosłem a nie wygenerowałem jak w LD.
  Ostatnio edytowane przez Phojboss ; 11-06-2016 o 16:07

 6. #6
  Zbanowany
  Dołączył
  15-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  686
  Wpisów
  5
  Podziękował/a
  23
  Podziękowano 129 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Witam,

  jeżeli przeprowadzili te badania, udowadniając że podczas OOBE nie możesz wiedzieć czegoś czego już nie wiedziałeś wcześniej, to czy możesz podać źródło swoich informacji?

  Pozdrawiam,
  Auegamma

 7. #7

  Dołączył
  02-01-2012
  Posty
  16
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Jest sporo tych badań. Jedno polegało na zamknięciu badanych w innym pokoju tak aby po wywołaniu OOBE przeszli do innego i podczas transu zobaczyli co było w kopercie. Później poszukam.

 8. #8
  Zbanowany
  Dołączył
  15-04-2010
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  686
  Wpisów
  5
  Podziękował/a
  23
  Podziękowano 129 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Liczę na to.

 9. #9
  Zbanowany
  Dołączył
  13-06-2016
  Posty
  6
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  W zasadzie czy to było LD, czy OBE to kwestia dyskusyjna. Różne są doświadczenia, o często różnej mocy. Większość z nich to fantazje kreowany przez całą ta chemię w ludzkim mózgu. Pewne inne zjawiska mogą być efektem ingerencji obcych! Lecz by opuszczać ciało i gdzieś tam wędrować? NIE! Tyle lat straciłem na poszukiwaniach OBE i próbie udowodnienia tego zjawiska. Poległem. Tak więc z całą stanowczością uważam je za fikcję. Jedynym dowodem na OBE może być wyjście kogoś z ciała i stanięcie np. przy mnie i opowiedzenie później co takiego robię, robiłem. Inaczej to nei ma sensu! Palił ktoś z was kiedy zioło? Ja paliłem, dawno to było i krótko. Lecz wiem jakich stanów się po nim doświadcza i to było naprawdę głębokie i odkrywcze, lecz nie było w tym nic prawdziwego, skutek chemicznej przemiany, taka przygoda odbywająca się w otoczeniu własnych zmysłów. Sam niekiedy mam takie sny, że są prawdziwsze niż jawa! Kilka razy byłem porwany przez kosmitów, widziałem ich! To były jedyne doświadczenia, które można by nazwać OBE! Ale to nie było OBE. Tylko ingerencja z zewnątrz, co też całkowicie dyskwalifikuje te doświadczenia! Wierzcie mi, możecie wierzyć w różne rzeczy, możecie mieć te swoje przekonania, lecz nie bierzecie tego za wiarę, sprawdźcie to, niech ktoś z zewnątrz wam pomoże w tym! Jakiś drugi człowiek, który będzie w stanie potwierdzić to, przez co przeszliście!

 10. #10

  Dołączył
  02-01-2012
  Posty
  16
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Tak ale jednak przy OOBE następują te wibracje których brakuje w LD i po tych wibracjach generuje się już "matrix". Kwestia zmian fal mózgowych na tetra czy jednak coś więcej? Zalążek potęgi ludzkiego istnienia. Co dziwne jako sceptyk też to obserwuje ale i "zużywanie" energii jest widoczne. Za drugim razem mając wibracje i wybudzając się z OOBE widząc dosłownie "niebezpieczeństwo"- jako ciekawostkę podam, że nigdy nie jestem ofiarą w snach tylko agresorem zaś tutaj czułem identyczne uczucie jak przed atakiem kogoś w rzeczywistości. Wracając do tematu. Wybudziłem się w paraliżu sennym a zaraz po tym chciałem jeszcze raz wejść w OOBE i od nowa szybko świadomy sen i... drżenie powiek ale wyraźnie słabsze i zaprzestało. Deficyt DMT i serotoniny? Czyżby praktykowanie poprzez nawet "medytacje" daje większą możliwość absorbowania tych związków tak jak od ćwiczeń fizycznych więcej odkłada się glikogenu? " Zawsze jestem zdania- Najpierw doświadczę, przeczytam i obadam a potem się wyrażę do tego czasu nie mogę stawiać pochopnych wniosków".

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. Proszę o wyjaśnienie snu .
  Przez Kasia12346 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 12-02-2011, 13:16
 2. Prośba o wyjaśnienie snu
  Przez 2003listopad w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 17-05-2010, 23:38
 3. Prośba o wyjaśnienie.
  Przez PerfectLie w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 25-07-2008, 11:51

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272