Skocz do zawartości

Remigiusz


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Remigiusz :

 

Człowiek o dobrej budowie fizycznej ale o słabym charakterze. Podoba się przeciwnej płci, ale w miłości bywa niestały. Niezbyt szybko zakłada rodzinę, o dzieci troszczy się poprawnie. W życiu jest blagierem, markierantem, bywa najcześciej niesłownym, wiele obiecującym innym. Nigdy nie dotrzymuje słowa. Lubi natomiast chwalić się swoimi kontaktami, zabiega o układy towarzyskie, chce bywać w eksponowanym środowisku. Na początku udaje się mu to, ale po rozszyfrowaniu jego charakteru, ludzie lekceważą go. Nie przejmuje się tym, tylko szuka nowych kontaków. Jest człowiekiem z gruntu dziwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

Remigiusz jest obłudny, często kłamie i jest niesłowny. Nigdy nie dotrzymuje danych obietnic. Lubi chwalić się swoimi kontaktami, zabiega o układy towarzyskie, pragnie bywać w eksponowanym środowisku. Początkowo udaje mu się to, jednak kiedy inni poznają jego prawdziwe oblicze, lekceważą go i odwracają się od niego. Remigiusz podoba się kobietom, jednak nie jest stały w miłości. Niechętnie zakłada rodzinę i nie potrafi zadbać o dzieci. Jest on człowiekiem dziwnym, o nie najlepszym charakterze.

 

Imieniny Remigiusza

1 października

 

Patroni i święci

św. Remigiusz, biskup Remis

 

Zdrobnienia imienia Remigiusz

Rami, Rammstein, Ramos, Ramsztajn, Ramzes, Re, Rem, Remas, Remcajs, Remcio, Remciom, Remciu, Remczyk, Remeczek, Remeczko, Remek, Remer, Remi, Remiczek, Remidżio, Remig, Remigio, Remigiulek, Remigiuszek, Remigiuszuś, Remigiuś, Remik, Remikol, Remiks, Reminek, Reminio, Remioza, Remisio, Remisław, Remix, Remiś, Remko, Remo, Remol, Rems, Remulek, Remunio, Remus, Remuł, Remuś, Renek, Romeo, Rumcajs

 

Szczęśliwa liczba: 1

Szczęśliwy kamień: szafir

Szczęśliwy kolor: morski

 

Imię Remigiusz w innych językach

Remy (ang.)

Rémi, Rémy (fr.)

Remeis, Rehm, Remigius (niem.)

Remigije, Remo (połud.-słow)

 

Historia imienia Remigiusz

Jest to imię pochodzenia łacińskiego —Remigius, genetycznie cognomen utworzone od słowa pospolitego remigium, -ii — wiosło. Remigius to pierwotnie „człowiek wyrabiający wiosła”.

W języku polskim imię to otrzymało końcówkę -iusz, jak wiele zapożyczonych imion łacińskich na -ius, np. Wergiliusz (Vergilius), Owidiusz (Ovidius) itp. Pojawiło się ono dość późno – dopiero w w. XVII i nigdy nie zyskało wielkiej popularności.

 

REMIGIUSZ Z REIMS

Urodził się około r. 436 w okolicy Laon, w gallo-romańskiej rodzinie o pewnym znaczeniu. Matką jego była Św. Cilinia, a bratem Pryncypiusz ze Soisson. Nie jedyne to zresztą węzły pokrewieństwa łączące go ze świętymi tych czasów.

Wykształcenie, jakie otrzymał, zapewniło mu poważną pozycję wśród ówczesnego kleru i niezwykle wczesne, niezgodne z kanonami objęcie biskupstwa w Reims (458). Gdy na tron wstąpił Chlodwig I, Remigiusz złożył mu gratulacje i uszanowanie, zachęcając do współpracy z biskupami i poszanowania dóbr kościelnych. Największym jednak osiągnięciem Remigiusza był chrzest Chlodwiga, który odbył się na Boże Narodzenie 498 r. (496, 506?)

Zmarł około 533 roku w Reims. Wspomina się go 1 października.

Edytowane przez Natka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...