Skocz do zawartości

testy rzeczywistosci,czestotliwosc itp


poczatkujacy poszukujacy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najczęściej ;) generalnie cały czas musisz mieć świadomość, że "teraz" to może być sen, (tak, teraz gdy to czytasz także!) i po prostu co jakiś czas robić testy rzeczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiejszym testem(który każdy ma możliwości wykonać praktycznie zawsze) jest dwukrotne spojrzenie na zegarek. Godzina powinna się zmienić jak się nie udało, to niestety jeszcze nie śpisz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuje juz jakis czas mowie sobie przed snem ze chce pamietac sny i ostatnie pare nocy nnniiicccc 0 pamieci snow dzis 4+1 zobacze moze obe lub sama swiadomosc obudzi sie latwiej w swiecie snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam znalazlem w necie z innego forum:konkretnie: TR - Test rzeczywistości. Polega to na tym, że sprawdzasz na jawie czy przypadkiem nie śnisz co ma prowadzić do podobnego zachowania we śnie, które z kolei skutkuje uzyskaniem świadomości. Możesz to zrobić na wiele sposób, tzn. np. rozejrzeć się i zastanowić czy wszystko wygląda normalnie, czy inaczej mówiąc czy przypadkiem nie zobaczyłeś czegoś, co w rzeczywistości nie może się zdarzyć. Możesz też np. siłą woli spróbować zmienić kolor jakiegoś przedmiotu (testy z kolorami są dość ciekawe, bo gdy próbujesz zmienić kolor jakiegoś przedmiotu we śnie i ci się udaje, to jest to dość widowiskowe zdarzenie). Możesz również spróbować oddychać z zatkanym nosem i zamkniętymi ustami - ogólnie chodzi o to, abyś zrobił lub dostrzegł coś co jest niemożliwe/niewykonalne w rzeczywistości.

Przy testach rzeczywistości bardzo ważna jest zarówno ich ilość i jakość. Oznacza to, że czym więcej TR wykonasz w ciągu dnia, tym masz większą szansę na wykonanie TR we śnie i w rezultacie odzyskanie świadomości. Jakość natomiast polega na tym, że wykonywanie TR nie powinno być automatyczne (na zasadzie: Czy to sen? Nie. Koniec testu.), lecz przy każdym TR powinieneś przeanalizować sytuację i z tej analizy wyciągnąć wniosek czy akurat nie śnisz.

 

Ciekawe jest to, że wykonywanie TR często skutkuje osiągnięciem LD bez wykonania TR we śnie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że wielokrotnie podczas dnia, gdy wykonujesz TR zadajesz sobie pytanie "Czy to sen", co w rezultacie prowadzi do zadania sobie tego pytania we śnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Najprostszą i najpewniejszą (chociaż nie najkrótszą drogą) są TR-y w postaci próby oddychania przez zatkany nos (dyskretne, szybkie, skuteczne) i nieustanna świadomość otoczenia, w którym się przebywa

(w myśl zasady "Question your reality").

Po prostu co jakieś 20-30 minut zatykasz sobie nos i próbujesz oddychać, a poza tym starasz się być wrażliwy na swoje otoczenie (pełniej doświadczać danej chwili, tj. bardziej świadomie) i podważasz rzeczywistość.

Wg. ujęcia neurobiologicznego potrzeba około 3 tygodni na wykucie nowego nawyku - tak więc - do roboty. Nakład pracy nieduży, a efekty z pewnością zadowalające. Oczywiście przy odpowiednio wyćwiczonej pamięci snów, ale to już bajka na inny raz.

Edytowane przez flyemirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stagnacja

najlepiej w momencie nagłego zaskoczenia czy kiedy się czegoś przestraszymy zrobić sobie ten test wtedy wchodzi łatwiej do podświadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...