Skocz do zawartości

Rozkład 3 rzędy po 8 kart


pbird

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrzę na rozkład w którym pierwszy (górny rząd) oznacza przeszłość, środkowy teraźniejszość a dolny przyszłość. Jak się ma czas do pozycji w rozkładzie? To znaczy jak odczytywać na przykład pierwsze karty ze środkowego rzędu? Czy one oznaczają to, co dzieje się teraz, a następne, bliżej środka symbolizują nadchodzące najbliższe dni, czy też cały rząd należy odczytać jako to, co się dzieje w tej chwili? W sumie to pytanie dotyczy wszystkich rzędów. Czyli - podsumowując - rząd należy odczytywać jako linię czasu, czy jako całość? Zadaję to pytanie, ponieważ w tym rozkładzie wykonanym w odstępie miesiąca zauważyłem podobną sekwencję kart, lecz przesuniętą względem innych kart o dwie pozycje, a konkretniej karty przesunęły się ku końcowi środkowego rzędu. Czy ktoś doświadczony w tym rozkładzie mógłby mi odpowiedzieć na to pytanie? Szukałem już w Google, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

z tego co wiem to zależy od tego jak kto sobie ustali odczytywanie i czy w ogóle ma ustalone karty oznaczające czas. Ogólnie ta wróżba to jest to układ całościowy a nie czasowy, jeśli mówi o czasie to nie z dokładnością zegarka no i poza tym wróżby obejmują jakiś czas np rok albo kwartał czy pół roku i już samo to jest odpowiedzią.

Takie przesunięcie jak to co opisałeś to najlepiej sam zaobserwuj czy to miało związek z czasem czy nie.

8 x 4 też ma kilka wariantów, i jak sobie ustalisz co która pozycja ma oznaczać to i określenie czasu może sie w tym znaleźć.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jak widzę najlepiej samemu określić sobie te zasady i się ich trzymać. A co do czasu wydarzeń, to muszę jeszcze poczytać o tym i pomyśleć, jak to stosować w praktyce tzn. w rozkładach. Mało opisów jest co do tego rozkładu i są lakoniczne.

Edytowane przez pbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W każdej wróżbie najlepiej jest określić swoje zasady, bo dzisiaj praktycznie nie ma już czegoś takiego jak tradycja. Co prawda można znaleźć jakieś starsze układy, ale one rządzą się swoimi prawami - takim jest np. układ zaprezentowany w książeczce Juzmy i (ten sam) w "Kabale ciotecznej babki"

Układ zwany cygańskim, czyli ten właśnie o którym mówisz, rzeczywiście ma co najmniej kilka wariantów, i chyba najlepiej wychodzi Cygankom ;) tzn. one mają swój własny klucz do niego, czasowy także. W mojej rodzinie czas spełnienia tego układu wyznaczał czas wróżby, jednak dodatkową informacją były piki.

Dokładne wyznaczniki czasowe prezentuje E. Pogońska w swojej książce, ale z kolei tam jest to omówione na układzie 4 x 6 (lecz ona używa kart od Asa do 9 czyli jedynie 24), jednak można te zasady przeszczepić na 3 x 8, co z kolei wymaga opracowania własnego systemu czasowego i kółko się zamyka.

Także H. Żuk, będąca jej uczennicą w swojej książce pokrótce prezentuje te zasady, lecz ta z kolei omawia całą pełną talię, łącznie z Jokerami.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

hhmmm...Ja zazwyczaj na ten układ pytam kart o najbliższy okres w domyśle 1 m-c (do góra trzech ale to w szczególnych sytuacjach), wtedy rząd środkowy wypada mi na okres tygodnia -dwóch, ostatni rządek od 2 tyg do m-ca. Jakoś nie dzielę ich specjalnie w pionie, staram się odbierać rządek jako całość ;)

No i ja zawsze kłade o 9tek, jakoś tak arty najbardziej do mnie przemawiają wtedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...