Termin: 25 styczeń 2014, godz. 10.00 - 13.00
Akademia Ruchu, ul.Ruska 47-48a, Wrocław


„„Tak jak wszystkie rzeki kończą swój bieg w oceanie, tak wszystkie formy jogi kończą się podniesieniem Kundalini, twórczego potencjału istoty ludzkiej.”


Celem zajęć jest poznanie i doskonalenie podstawowych technik Kundalini Jogi, przygotowujących do samodzielnej/grupowej praktyki.


W trakcie warsztatu dowiesz się:
czym jest Kundalini Joga i jakie są efekty jej praktykowania

Nauczysz się jak prawidłowo:
- wykonywać bandhy
- wykonywać oddech ognia
- wykonywać pełny oddech jogiczny

Poznasz:
- 2 podstawowe kryie ( zestawy ćwiczeń) oraz prostą medytacje


Otrzymasz:
- Materiały z zajęć (wraz z ilustracjami) umożliwiające samodzielną praktykę w domu

Warsztat przeznaczony zarówno dla osób początkujących, dopiero rozpoczynających przygodę
z jogą, jak i bardziej zaawansowanych joginów, pragnących odświeżyć podstawowe jej zagadnienia.

Warsztat poprowadzi Stanisław Chwiszczuk-

Instruktor Kundalini Jogi wg systemu Yogi Bhajana (Certyfikat Kundalini Research Institute).


koszt: 60 zł, Prosimy o wcześniejsze zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie:

Zapisz się na zajęcia! / Akademia Ruchu

lub tel. 071 793 29 38

Czym jest Kundalini Joga??

Kundalini jest twórczą energią życia, uśpioną we wnętrzu każdego z nas. Poprzez praktykę Kundalini Jogi nawiązujemy z nią kontakt, by ukierunkować ją do realizacji naszych celów.

Kundalini Joga wywodzi się z mistycznej tradycji starożytnych Indii, będąc jedną z najbardziej tajemniczych i najdłużej skrywanych form jogi. Jest ona fizyczną, mentalną i duchową praktyką rozwijającą wewnętrzną siłę, świadomość i charakter. Kundalini joga korzysta z narzędzi takich jak: asany (pozycje ciała), medytacje, aktywne i pasywne krije (zestawy ćwiczeń), pranajamy (techniki pracy z oddechem). Praktykowanie jej pomaga doskonalić naszą istotę, poprawić zdrowie fizyczne i mentalne, zyskać energię potrzebną do twórczego, dającego spełnienie życia.

Korzyści z praktyki

Na płaszczyźnie fizycznej praktyka Kundalini Jogi pomaga utrzymać ciało w optymalnym zdrowiu, zwiększając pojemność płuc, usprawniając system nerwowy i hormonalny, równoważąc metabolizm, poprawiając pracę układu krążenia, wzmacniając system odpornościowy oraz pomagając ciału zrelaksować się. Jej działanie jest dużo bardziej holistyczne niż tradycyjnych ćwiczeń fizycznych, jak np. gimnastyki czy aerobiku, ponieważ - oprócz ciała - angażuje całą naszą istotę. Regularna praktyka pomaga osiągnąć harmonijną pracę wszystkich naszych aspektów, umożliwiając doświadczenie zdrowia, wewnętrznego spokoju oraz szczęścia.

Jest także kluczem do poznania i uzdrowienia siebie. Regularna praktyka Kundalini Jogi umożliwia nam wyciszenie nadmiaru myśli, zapanowanie nad umysłem i emocjami, zredukowanie napięć. Poprzez zwiększenie świadomości i siły koncentracji, pomaga także w uwalnianiu się od szkodliwych, nawykowych wzorców zachowań, które utrudniają nam przed doświadczanie w pełni „tutaj i teraz”.

Przykładowe ćwiczenia Kundalini Jogi


Kundalini Yoga Quick - YouTube

Intro to Kundalini Yoga with GURMUKH - YouTube

Kundalini Yoga for Beginners & Beyond - YouTube

więcej o Kundalini Jodze na www.kundalinijoga .tk;


O prowadzącym:


Stanisław Chwiszczuk - nauczyciel Kundalini Jogi wg tradycji Yogi Bhajana (certyfikat Kundalini Research Institute). Swoją przygodę z jogą zaczął w 2001 r., od Hatha Jogi (której także naucza i ma uprawnienia do nauczania). W 2007 r. zetknął się z Kundalini Jogą. Zafascynowany nią zdecydował się na kurs nauczycielski, który ukończył w 2009 r. Od tego czasu regularnie jej naucza. W swoich poszukiwaniach zgłębiał wiele różnorodnych technik rozwoju wewnętrznego i uzdrawiania (jak m.in. sztuki walki, Qigong, Tai-Chi, Metoda Silvy, NLP, Reiki, Shiatsu) odwiedzał ośrodki medytacyjne w Indiach, by odkryć, że to Kundalini Joga jest ścieżką, która najbardziej współgra z jego osobowością i daje najlepsze rezultaty.

Prywatnie pasjonuje się psychologią, filozofią wschodu, medytacją, rozwojem ludzkiego potencjału. Z wykształcenia jest nauczycielem języka angielskiego.