Skocz do zawartości

Choroby zakaźne WZW HCV


Daga102

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie niekonwencjonalne metody leczenia HCV. Proszę o opinie i jeśli ktoś uzyskał pozytywne wyniki też proszę o podanie metody?

Edytowane przez Seid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulinqa123

ciężko to określić "niekonwencjonalną" metodą, ale wiem że żurawina pomaga.. jakie masz dolegliwości ?

 

tutaj znalazłam jakiś artykuł, może się przyda... najwazniejsze aby zadbać o wątrobe.. ale to jest oczywiste i pewnie już wiesz... co do samych metod to niestety ale nie słyszałam o takim przykładzie... może ustabilizowanie energetyczne by coś mogło pomóc ? chętnie również przeczytam jakieś Wasze pomysły.. moja mama ma również problem z HCV

 

HCV Prometeusze

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uszkodzeniach wątroby ważne jest dostarczanie sporej ilości witamin K, C i P. Pokarmy bogate w witaminę K to między innymi warzywa zielone (szpinak, różne odmiany kapusty, brukselka, brokuły, różne odmiany sałat, pietruszka zielona), olej rybny, awokado, truskawki czy brzoskwinie. Jeżeli chodzi o witaminę C i P to poleca się przede wszystkim owoce dzikiej róży i owoce cytrusowe. Do tej grupy można też dorzucić, wspomnianą wyżej, żurawinę. Oczywiście sama dieta nie wyleczy choroby, ale zalecenia dietetyczne są istotne, bo pozwalają odciążyć chorą wątrobę.

 

Jeżeli chodzi o zioła to w tej chwili na pierwsze miejsce wybija się na pewno ostropest plamisty (dokładniej jego owoce). Ostropest jest znany od dawna, już stare książki zielarskie zwracały uwagę na jego ochronne działanie na wątrobę. Późniejsze badania potwierdziły to założenie. Okazało się, że substancje zawarte w owocach ostropestu działają stabilizująco, regenerująco i ochronnie na błony komórkowe hepatocytów przez co chroni miąższ wątroby. Poza tym działa tez przeciwzapalnie i odtruwająco. Przeprowadzano nawet próby kliniczne, w których dodawano sylimarynę do standardowego leczenia przeciwwirusowego - okazało się, że taka kombinacja zwiększa odsetek wyleczeń.

 

W handlu są dostępne gotowe preparaty, są dość znane i niezbyt drogie, więc można spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt. Kuracja wymaga czasu, sylimarynę trzeba przyjmować co najmniej kilka tygodni, żeby "wysycić" hepatocyty.

 

Innym ziołem stosowanym w leczeniu WZW C jest rdest powojowy, ze względu na obecność kwasu kawowego i elagowego. Poza tym zawiera substancje czynne o działaniu przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. Podobne działanie ma jeszcze rzepik. Do tego zestawu można też dorzucić nasiona kozieradki ze względu na to, że zawierają cholinę i kwasy uronowe.

 

Dawniej modny był jeszcze mniszek lekarski (w postaci przetworów, jak i liści jedzonych na surowo w postaci sałatek), ale obecnie trwają zażarte spory o to czy rzeczywiście należy go polecać w chorobach wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie mam żadnych niepokojących objawów czuję się dobrze i przypadkowo przy drobnym zabiegu chirurgicznym miałam wykonać to badanie i okazało się, że jestem zakażona. dziękuję za wszystkie porady. Spróbuję metodą dr Volla. Zobaczę.

Edytowane przez Seid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...