Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Like Tree1Likes
 • 1 Post By Ismer

Wątek: 10 KIER - znaczenie

 1. #1
  Daffne
  Guest

  Domyślnie 10 KIER - znaczenie

  10 Kier
  Dziesiątka Kier - Dziesiątka Czerwo - 10 Kier - 10 Czerwo
  Ogólne znaczenie karty:
  Karta idealizmu w miłości, przywództwa grupy, sukcesu towarzyskiego sukces towarzyski, publiczny, sukces w kontaktach międzyludzkich, sukces w sztuce, wiele kontaktów towarzyskich, czar, urok, sukces w grupie, małżeństwo, czas na reklamę siebie i swoich usług, lider, przyciąga silne osobowości, pociąga ją współpraca z dziećmi.

  Karta Osobowości:
  Dziesiątka Kier znajduje się w kolumnie Marsa i w rzędzie Jowisza. Każda Dziesiątka jest kartą sukcesu, osiągnięć i przywództwa. To silne, niezależne i samodzielne osobowości, które intuicyjnie rozpoznają wszystkie przeszkody, a także wiedzą, które z nich można przezwyciężyć miłością i wyrozumiałością. Dzięki naturalnej niezależności i elastyczności potrafią osiągnąć wyjątkową perspektywę życiową. Kiedy większość ludzi goni za zdobyczą Dziesiątka Kier jest tym nieporuszona, ona własne szczęście osiąga poprzez romantyczną miłość, rozwój duchowy i na końcu stronę materialną. Szuka spełnienia po emocjonalnej stronie życia. Kiedy nie wykorzystuje w pełni potęgi miłości jaką ze sobą niesie ta karta, 10 Kier popadają w zakłopotanie, zażenowanie, wątpliwości, niezdecydowanie i nieszczęście, które niesie ze sobą udrękę z powodu separacji, odizolowania od społeczeństwa. Silne uczucia i emocje są dla niej największą motywacją. Pozytywną stroną tej karty jest spełnienie się w miłości i samokontrola. Dziesiątka Kier potrafi kreować i zmieniać dowolne sytuacje zgodne ze swoim myśleniem. Sukcesem i radością jest rozwaga i logiczność myślenia. Naturę mają hojną, wspaniałomyślną i elastyczną, dlatego też mogą zajmować się dziećmi, pracować z nimi lub służyć innym w potrzebie. Jeśli wyrażanie uczuć sprawia im jakiś kłopot to istotne, bo blokują tym swoja uwagę, starania, popełniają gafy i śnią na jawie. Są czuli, ciepli, kochający, wspaniałomyślni, z dużą łatwością przyciągają innych do siebie. Ich niespokojną naturę zaspokoić mogą wszelkie zmiany, przemiany i podróże. Samodyscyplina jest kluczem do pomyślności. To urodzeni liderzy, najlepiej czują się będąc przy władzy, będąc autorytetem. Dziesiątka Kier , podobnie jak As Kier , posiada dużo życiowej ambicji, która może być przyczyną zejścia z prawidłowej drogi jednak ich doświadczenia życiowe i wrodzona wiedza o prawdzie zawsze prowadzi na ścieżkę prawdy. Są kreatywni, posiadają dużą wrażliwość artystyczną. Kochają dzieci i ludzi. Są innowatorami, mogą mieć swój duży wkład, udział w wybranej przez siebie dziedzinie o ile będą to robić jasno i rozsądnie. Motywuje je filantropia i humanitaryzm, albo samolubność i egoizm - to zazwyczaj jest ich celem. Są niezależni, samodzielni i często porywczy, nazbyt impulsywni, ale ich mądrość zawsze pozwala utrzymać im równowagę. Dzięki wrodzonym talentom są wyjątkowi, unikalni i rozpoznawalni. To łagodni, delikatni i mądrzy ludzie. Jeśli Dziesiątka Kier utknie w rutynie i nie kocha swojej pracy, czuje się nieszczęśliwa. Nie należy też popadać w skrajność, pracoholizm i obsesje na gruncie zawodowym. Wkładając serce w to co robi, może osiągnąć prawdziwy sukces.

  10 Kier
  Wielka radość w miłości. To wróżba wspaniałej uroczystości, zaręczyn, ślubu. Karta też może symbolizować podróż we dwoje lub wiadomość od ukochanej osoby. Postaw na pierwszym miejscu miłość, właśnie dzięki niej będziesz szczęśliwa. Symbolizuje miłość, stabilizację, szczęście małżeńskie. Może być także zapowiedzią miłej niespodzianki.

  10 Kier
  miłość, uczucie, wielka radość, oświadczyny, dobre nowiny, pomyślność w rodzinie, radość

  Karta Roczna / Sezonowa / Dzienna:
  Duży urok emocjonalny, powodzenie w towarzystwie.

  Sławne Dziesiątki Kier:
  J. K. Rowling, Michael Jackson, Jane Fonda, Patrycja Markowska, Miley Cyrus

  Podstawowy układ planetarny:
  Słońce - Dziesiątka Kier
  Merkury - Dziesiątka Karo
  Wenus - Ósemka Pik
  Mars - As Kier
  Jowisz - As Karo
  Saturn - Dama Karo
  Uran - Piątka Kier
  Neptun - Trójka Trefl
  Pluton - Trójka Pik

  Źródło: 10 Kier
  Źródło - strona internetowa: Strona Domowa (by truskawka)
  Źródło: Znaczenie Kart Klasycznych
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 17-11-2012 o 15:03

 2. #2
  Daffne
  Guest

  Domyślnie

  Powiązania 10 Kier:

  Z 10 karo – wielka radość z powodu rozwoju spraw finansowych
  Z 10 pik – podroż miłosna
  Z 10 trefl – kłopoty miłosne, schorzenia narządów płciowych lub kłopoty z seksem

  Z 9 kier –wielkie słowa o miłości
  Z 9 karo – prezent dla ukochanego
  Z 9 pik – spotkanie miłosne, zaręczyny
  Z 9 trefl – nieporozumienia miłosne

  Źródło: Noweezo - znaczenia Kart Klasycznych

  z Dziesiatka Karo: wielka radość z powodu rozwiązania spraw finansowych. Udane materialnie, bogate zamążpójście; przychód pieniędzy w małżeństwie; czasem może oznaczać także zakochanie się w pieniądzach, zbytni materializm.
  z Dziesiątką Pik: podróż miłosna z kimś ukochanym; radość w drodze.
  z Dziesiatka Trefl: kłopoty miłosne, schorzenia narządów płciowych lub kłopoty z seksem.
  z Dziewiątką Kier: wielkie słowa o miłości; cudowne chwile z ukochana osoba; przy sprawach pracy, urzędowych i finansowych oznacza to nieprawdopodobnie udane zakonczenie kłopotów.
  z Dziewiątką Kier: prezent dla ukochanej osoby, ogromna radosc z maluch pieniędzy; oznacza też spokój w miłości i równowagę w małżeństwie.
  z Dziewiątką Pik: spotkanie miłosne, zaręczyny.
  z Dziewiątką Trefl:
  mela nieporozumienia małżeńskie lub narzeczeńskie, ale z pomyslnym finałem.


  Źródło – „ Kiedy Król pokocha Damę, czyli wróżenie z kart” – Zuzanna Śliwa.
  [wstawiła Rokka]
  Ostatnio edytowane przez Daffne ; 10-02-2013 o 16:19

 3. Użytkownicy którzy podziękowali Daffne za ten post:

  nalka47 (15-08-2013)

 4. #3
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,119
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,113 razy
  Siła reputacji
  107374191

  Domyślnie

  10 kierowa oznacza sprawy małżeńskie – wesele, szczęście małżeńskie, długie lata szczęśliwego pożycia itp.

  Przy 10 kierowej znajdujący się obok as kierowy wróży stałą pomyślność w domu, dobre zdrowie całej rodziny, wierną miłość, radość, szczęście i beztroskie życie.

  Przy 10 kierowej – as karo zapowiada stopniowo zwiększające się powodzenie, które zapewni nie tylko zdobycie dostatniego utrzymania, lecz także osiągnięcie wysokiego stanowiska w połączeniu z wielkimi wpływami i godnościami.

  Przy 10 kierowej – as treflowy wróży kłopoty, zmartwienia, a także proces sądowy o rozwód małżeński, alimenty itp.

  Przy 10 kierowej – as pikowy wróży zapoznanie miłej i sympatycznej osoby przy pomocy korespondencji i duże możliwości wejścia z nią w związek małżeński. Będzie to bardzo dobra i szczęśliwa pana kochanków. As ten również zapowiada otrzymanie listu, zawiadomienia itp.

  Przy 10 kierowej – 10 karo wróży duże powodzenie i szybkie dojście do majątku, wygranie na loterii, dziedzictwo lub przeprowadzenie bardzo korzystnie spraw handlowych, przemysłowych itp.

  Przy 10 kierowej – 10 treflowa zapowiada nieuniknione niesnaski domowe, sprzeczki, kłopoty i zmartwienia.

  Przy 10 kierowej – 10 pikowa zapowiada większą podróż, w czasie której poznamy młodą i sympatyczną osobę, płci odmiennej, zaprzyjaźnimy się z nią, i resztę podróży odbędziemy w jej towarzystwie; znajomość ta stanie się już nierozerwalną i w konsekwencji zakończy się związkiem małżeńskim, który do końca życia da nam szczęście i zadowolenie.

  Przy 10 kierowej – 9 kierowa wróży płomienną miłość ze stuprocentową wzajemnością; miłości tej jednak stanie na przeszkodzie najbliższa rodzina i będzie starała się nie dopuścić do ślubu, wskutek czego mogą nastąpić powikłania uczuciowe u obojga kochanków, ale wobec urodzenia nieślubnego dziecka, przeszkody te ustąpią i zacznie się ich życie, pełne szczęścia i radości.

  Przy 10 kierowej – 9 karo zapowiada zmianę warunków życiowych na lepsze przez wyższy awans lub otrzymanie lepiej płatnej posady, albo wyższego stanowiska.

  Przy 10 kierowej – 9 treflowa wróży zawód w miłości, wielkie przeszkody i kłopoty przedślubne, albo zerwanie narzeczeństwa, lub zdradę małżeńską.

  Przy 10 kierowej – 9 pikowa zapowiada otrzymanie zaproszenia na przyjazd na wieś w gościnę lub na wesele, gdzie poznamy miłą i sympatyczną osobę, z którą potem wkrótce połączymy się węzłem dozgonnym.

  Przy 10 kierowej znajdująca się obok 8 kierowa wróży najpomyślniejsze wydarzenia pod każdym względem, a przede wszystkim powodzenie w sprawach miłosnych i sercowych w ogóle – oświadczyny będą przyjęte, wesele nie napotka przeszkód i odbędzie się pomyślnie i szczęśliwie itd.

  Przy 10 kierowej – 8 karo oznacza spełnienie dawno upragnionych marzeń, jak ożenek lub wyjście za mąż, albo zdobycie niezależności materialnej.

  Przy 10 kierowej – 8 treflowa wróży nieporozumienia w małżeństwie lub między kochankami; mogą być również spory o alimenty.

  Przy 10 kierowej – 8 pikowa zapowiada spotkanie się na spacerze lub w podróży z miłą i sympatyczną osobą płci odmiennej, dla której uczucie miłości żywiliśmy już od dawna; teraz może nastąpić wyznanie odpłacone wzajemnością.

  Przy 10 kierowej znajdująca się 7 kierowa wróży wielkie szczęście w miłości w ogóle i zapowiada urodziny dziecka u osoby, stawiającej sobie wróżby, lub u najbliższej jej rodziny.

  Przy 10 kierowej – 7 karo oznacza kłopoty pieniężne z powodu niedawno zawartego małżeństwa, lub w związku z narzeczeństwem i sprawami przedślubnymi.

  Przy 10 kierowej – 7 treflowa wróży niepowodzenie w sprawach miłosnych i zamiarach matrymonialnych; zerwanie narzeczeństwa lub odłożenie terminu ślubu na czas nieokreślony.

  Przy 10 kierowej – 7 pikowa zapowiada przeszkody w sprawach miłosnych, zawód w małżeństwie, plotki na temat zdrady itp.


  Źródło: "Jak wróżyć z kart. Samouczek"
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...

  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 5. The Following 2 Users Say Thank You to werona For This Useful Post:

  nalka47 (15-08-2013)

 6. #4
  Awatar karolka365
  Dołączył
  13-11-2012
  Posty
  378
  Podziękował/a
  69
  Podziękowano 108 razy
  Siła reputacji
  33742420

  Domyślnie

  To znak nadciągających dobrych nowin. Zwykle są one bezpośrednią reakcją na działania zapoczątkowane przez osobę, której wróżymy, lecz czasem absolutnie nieoczekiwaną. Naturę tych nowin określają zwykle karty znajdujące się obok dziesiątki kier. Jednak należy mieć na uwadze, że te dobre nowiny są tymczasowe i nie będą trwać w nieskończoność.  Źródło: Richard Webster, Wróżenie z kart dla początkujących.

 7. Użytkownicy którzy podziękowali karolka365 za ten post:

  nalka47 (15-08-2013)

 8. #5

  Dołączył
  13-09-2011
  Posty
  372
  Podziękował/a
  192
  Podziękowano 172 razy
  Siła reputacji
  3635148

  Domyślnie

  Dziesiątka kier – ta karta zawiera w sobie wszystkie warstwy rycerstwa. Czasami łączy i
  kształtuje trzy poprzednie stadia, tworząc harmonijną całość, w której znikają wszelkie różnice.
  Wyrażając ogólne idee grupy, idee połączenia i święta, 10 kier w ostatecznym rezultacie wskazuje
  na swego rodzaju zaproszenie, na publiczne wystąpienie, na spotkanie. Czyni aluzję do nadejścia
  „zimy” w życiu, kiedy to szczególnie ceni się chwile spędzone w miłym towarzystwie i czas
  odwzajemnionej miłości.
  Kiedy karty mówią o publicznych osobach, czasami 10 kier można interpretować jako zapowiedz
  popularności i sławy. Kartę tę można także uznać za symbol serc bijących unisono.

  10 kier – symbolizuje wielką miłość i szczęśliwe relacje między mężczyzną i kobietą.

  10 kier + walet trefl = wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia, do ślubu;
  10 kier + as lub 10 karo = korzystne zamążpójście lub związek miłosny;
  10 kier + as pik = trudna sytuacja, nieporozumienia między zakochanymi;
  10 kier + as trefl = miłość powoli gaśnie;
  10 kier + 10 karo + 10 trefl = wielki tryumf.

  Źródło : Książka Vitalij Zaczenko " Niezwykle wróżby ze zwykłych kart "

 9. Użytkownicy którzy podziękowali nalka47 za ten post:


 10. #6

  Dołączył
  13-09-2011
  Posty
  372
  Podziękował/a
  192
  Podziękowano 172 razy
  Siła reputacji
  3635148

  Domyślnie

  10♥

  Karta szczęścia i pogody ducha, triumfu, wesela i radości. Szczęście w rodzinie, szczera prawdziwa
  miłość. Jej obecność przy kartach sprawy obiecuje sukces. Gwarantuje ustabilizowanie sytuacji, w tej
  konkretnej sprawie o która pytamy. Gwarancja dobrego małżeństwa lub związku. Możesz liczyć na
  miłość szczerą i prawdziwą lub korzystna propozycję w najbliższej przyszłości( jeśli karta leży obok osoby).
  Przyjemna niespodzianka ze strony osoby którą darzysz uczuciem. Pełna harmonia w uczuciach i
  sprawach małżeńskich. Awans zagwarantowany. Odwołuje złe prognozy sąsiednich kart. Wydarzy się
  coś miłego nieoczekiwanego. Oświadczyny.

  Odwrócona:

  świeci jak sygnał alarmowy. Coś może zakłócić sielankę rodzinną. Emocje są złym
  doradcą, nie trać wiary w szczere uczucia partnera, bo przegrasz. Nie ponaglaj, uczucia nie lubią
  pośpiechu. Prezent cię rozczaruje, za wiele oczekiwałeś. Nie przywiązuj się do swoich planów, partner
  ich nie zaakceptuje. Porozmawiaj zanim zaplanujesz bez jego wiedzy, bo możesz przeżyć
  rozczarowanie. Ktoś żąda nadludzkich wyrzeczeń. Zakłócenia w rodzinie, plany ulegną zmianie.
  Porozmawiaj z partnerem, nie trać wiary. Drobne nieporozumienia, rozczarowania. Przesunięcie planów
  matrymonialnych. Utrata przyjaźni lub osłabienie uczuć.


  ŹRÓDŁO - Książka H.ZUK -Karty klasyczne

 11. Użytkownicy którzy podziękowali nalka47 za ten post:


 12. #7
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,142
  Podziękował/a
  183
  Podziękowano 551 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  10 kier to karta dużej radości a tradycyjnie oznacza miłość i wesele.

  Jest mocną zapowiedzią ślubu (lub poważnego związku - trwałego konkubinatu) i mówi, że w tym związku pytający zazna szczęścia, że jego pożycie będzie udane - to rodzina, w której można czuć się dobrze i bezpiecznie.
  Wskazuje, że rodzina jest ważna (jest się zainteresowanym założeniem rodziny i posiadaniem dzieci) i że w ogóle więzy rodzinne odgrywają dużą rolę w życiu opisywanej przez 10 kier osoby.
  Opisuje sprawy małżeńskie w ogóle i w szczególe, w tym także same szczere zamiary matrymonialne i spokój uczuciowy, czyli to, że w opisywanym momencie ukochany/a cię kocha i nie zdradza.

  Przy figurach o ile nie wskazuje na zawarcie związku przez pytającego to z reguły pokazuje osoby żyjące w związkach albo po prostu dobre, serdeczne, przyjazne lub sprzyjające, popierające sprawę pytającego.

  Jeśli dotyczy spraw ogólnych to jest wskaźnikiem realizacji, sukcesu, spełnionych planów, zamiarów czy marzeń a także wskazuje na stabilność jakiejkolwiek sprawy o którą pytasz, tzn. że nic nie zakłóci ci szczęścia, nie zagrozi twoim planom etc.
  Jest jakby wyznacznikiem tzw. zwycięstwa pytającego w każdej sprawie, którą opisuje 10 kier i jest to zwycięstwo na dłuższą metę, długotrwałe.
  W układzie niepomyślnym jeśli jest sama to wskazuje na to, iż pytający ma duże szanse na zwycięstwo a już szczególnie gdy pojawi się na końcu układu, stanowiąc jego podsumowanie.

  Jest to karta, która w większości wypadków odwraca zło i pieczętuje dobro (jej antagonistką jest 10 pik w swoim niekorzystnym wydaniu, która odwraca dobro i pieczętuje zło)
  W sumie 10 kier wskazuje na to co jest dobre, wręcz najlepsze, przykrości sprawia rzadko a i to nie są to sprawy ostateczne lecz po prostu przykre (oczywiście i tu są wyjątki, bo w talii są karty szczególne, które zgaszą lub choć przygaszą każde szczęście)

  To także karta przyjęć, uczt, biesiad czy bankietów - wesołych i miłych imprez w dobrym towarzystwie lub rodzinnych.

  Czasami wskazuje na to, by postawić na miłość, czyli iść za głosem serca a nie rozsądku, tak w sprawach matrymonialnych jak i innych, czyli wybrać to co cieszy a nie to co musisz zrobić, bo 10 pozwala wrzucić na luz. Oczywiście w innych niż małżeństwo sprawach dotyczy to kwestii jakiegoś jednorazowego wyboru a nie całego życia.

  Odwrócona (lub źle otoczona, jeśli nie uznajemy odwrócenia) na ogół oznacza zakłócenie szczęścia rodzinnego.
  Może wskazywać, że zawiedziesz się na kochanej osobie, że nie jest taka dobra, kochana, miła czy bezinteresowna jak się wydawało, lecz nie jest coś, co może trwale rozdzielić partnerów.
  Często także mówi o licznych związkach, gdyż osoba jest kochliwa ale niezdolna do głębokiego uczucia i zmienia partnerów, przyjaciół, bądź obiekt zainteresowania.
  W sprawach małżeńskich oznacza odroczenie ślubu lub w ogóle rezygnację, osłabienie uczuć rodzinnych (więc i skok w bok) lub - z drugiej strony - wielkie przywiązanie, którym potrafi spętać drugą osobę. Albo jakąkolwiek trwałą więź, która przybiera patologiczne oblicze, jeśli osoba przedkłada jakąś sprawę, której się odda nad szczęście rodzinne.
  Czasami wskazuje na bardzo zacietrzewionego osobnika, i w sprawach miłosnych i ogólnych :)

  źródło: własne
  Czarownica likes this.

 13. The Following 2 Users Say Thank You to Ismer For This Useful Post:

  anhana (28-03-2015), Czarownica (28-03-2015)

Podobne wątki

 1. 9 KIER - znaczenie
  Przez Daffne w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 7
  Ostatni post / autor: 28-03-2015, 03:05
 2. 8 KIER - znaczenie
  Przez Daffne w dziale Znaczenie kart klasycznyc
  Odpowiedzi: 6
  Ostatni post / autor: 24-02-2013, 11:30
 3. 10Karo - As kier - Walet Kier
  Przez Marina33 w dziale Interpretacje Klasycznych
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 17-12-2011, 16:57
 4. PILNE, prośba o interpretacje - PILNE. 10 kier, 9 kier(o) i 9 pik.
  Przez Milosz w dziale Archiwum kart klasycznych
  Odpowiedzi: 9
  Ostatni post / autor: 23-03-2010, 19:07

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230