Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
Like Tree2Likes
 • 2 Post By Gwiazdologia

Wątek: Charakterystyka znaków zodiaku - Baran

 1. #1
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie Charakterystyka znaków zodiaku - Baran

  BARAN (21.03 - 18.04)

  Z pewnością nie brakuje mu odwagi: nawet jeśli sam uważa inaczej i jeżeli towarzyszą mu obawy i wątpliwości, potrafi je przełamać w jednej chwili i zaatakować bez oglądania się na konsekwencje. Niestety, szybkość reakcji nie idzie u Barana w parze z planowaniem i przewidywaniem następstw, dlatego zanim cokolwiek zrobi, powinien się dobrze zastanowić. Do niewątpliwych zalet należą u niego: szczerość, aktywność i zdolność do entuzjazmu, do często spotykanych wad: niecierpliwość i brak delikatności przeradzające się czasem w niezamierzoną brutalność. W sprawach finansowych Baranowi zalecić należy umiar, a nawet pewną dozę nieufności wobec bliźnich, a w stosunkach z partnerem - uważną obserwację zachowań i wyciąganie odpowiednich wniosków. Jest to zaledwie pierwsza z dwunastu faz zodiaku, a więc od każdej następnej Baran może nauczyć się wielu cennych rzeczy. Jako uczeń powinien być wdzięczny i pojętny, ale jeśli dojdzie do przekonania, że jest już dostatecznie mądry i może zaprzestać nauki, będzie to przypadek beznadziejny. Kobieta reprezentująca tę fazę powinna przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie taktu, delikatności i pogłębiania uczuć, mężczyzna - na to, że kobieta, która podziwiałaby w partnerze tylko upór, siłę i determinację, byłaby istotą nader prymitywną i chyba niewartą niczego innego niż to, co podziwia. A chyba nie o to chodzi.

  ŻYWIOŁ: ogień.
  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Lew, Strzelec, Waga, Bliźnięta, Skorpion.
  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Koziorożec, Rak, Panna.
  CIAŁO NIEBIESKIE: Mars
  SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: diament, rubin, ametyst, granat, turkus.
  KAMIENIE NIEZALECANE: szafir, szmaragd, malachit.
  SPRZYJAJĄCE KOLORY: żółty, czerwony, indygo.
  NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: brązowy, czarny.
  ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, sport, handel, drobny biznes, komunikacja.
  NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, nauka i oświata, rolnictwo i ogrodnictwo, bankowość, rzemiosło.
  POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: doświadczenie, opiekuńczość, towarzyskość, poczucie humoru, umiarkowana namiętność, ciekawość świata, szybki refleks, sprawność fizyczna, umiejętność adaptacji, mądrość i konsekwencja.
  NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: upór, egocentryzm, pryncypialność, brak umiejętności szukania kompromisu i gwałtowność.

  źródło: wg Robert Kord "Astrologia bez tajemnic"

 2. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  Rondek (17-10-2015)

 3. #2
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Pora roku: początek wiosny.
  W przyrodzie znak Barana łączy się z pojawieniem się kwitnięciem roślin i
  drzew. Jest to okres w którym dni staja się dłuższe, a słońce zaczyna ogrzewać ziemię.

  Skojarzenia Anatomiczne: głowa,oczy,twarz i żuchwa.
  Miejsca Geograficzne: Kraje: Niemcy,Japonia,Palestyna,Syria; Miasta: Birmingham,Kraków,Florencja,Marsylia,Neapol,Padwa, Saragossa.

  Kluczowe słowa: radość życia, patrzenie przyszłość, siła energetyczna, siły witalne, nagle pojawienie się w świecie widzialnym, narodziny, początek, inicjatywa, śmiałość.
  Ostatnio edytowane przez arabika ; 30-11-2010 o 20:52

 4. #3
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Ludzie spod znaku Barana są inteligentni, odważni, pewni siebie, szlachetnego charakteru przeto godni zaufania. Ich pracowitość nakazuje im postępować ostrożnie w życiu, by dotychczasowego dorobku nie zmarnować. Zaleta pracowitości wyrabia w nich doskonałą, niemal uniwersalna pamięć, która obok sukcesów, może także przysporzyć kłopotów. Granice tolerancji są ograniczone, to też nie jednają im przyjaciół. W towarzystwie bywają mile widziani. Mężczyźni urodzeni pod znakiem Barana, bywają szorstcy w stosunku do podwładnych. Płeć piękna spod znaku Barana jest naprawdę piękna, szlachetna, a zarazem zaradna, pracowita i towarzyska. Kobiety są dobroduszne, łaknące wiedzy, nierzadko tryskające humorem i dowcipem. Mogą być złośliwe, chytre, a nawet pogardliwe dla kobiet spod innych znaków. W przypadku gdy los przyniesie im szybko stosowny poziom dobrobytu, wystąpi niebezpieczeństwo, że kobieta - Baran może roztrwonić swój majątek. Mężczyźni - Barany są nerwowi, zmienni w miłości, nadzwyczaj popędliwi, ale gdy raz podejmą decyzje, rzadko od niej odstępują. Najczęściej obdarzeni zostają darem elokwencji, to też poprzez swa wymowność umieją pozyskiwać sobie zwolenników. Jeżeli któryś Baran obierze sobie zawód polityka, zwykle wysoko dochodzi, a nierzadko z hukiem spada z drabiny wiedzy. Warto podkreślić, że mężczyźni spod wpływu Barana umieją podobać się kobietom, ładnie się noszą, gustownie ubierają - są osobnikami dystyngowanymi. Mają najczęściej trudności z podjęciem decyzji zawarcia związku małżeńskiego, ale gdy już ożenią się, są stałymi, dobrymi i szacunku godnymi partnerami. Dbają także o rodzinę, a swoje potomstwo próbują windować na wyżyny społeczne.


  Porady dla urodzonych pod znakiem Barana:
  Osoby urodzone pod znakiem Barana nie szybko znajdują swoje właściwe miejsce w życiu, w zawodzie, rodzinie. Powinni przeto starannie zając się wyszukaniem dla siebie najstosowniejszej sytuacji, by obrać sobie najwłaściwsze zajęcie. Powinni także dołożyć starań, by dokonać dobrego wyboru partnerstwa. Jeżeli te trudności pokonują, powodzenie w życiu pewne jednak wiele i stale pracować nad sobą, gdyż ujemne cechy charakteru mogłyby wziąć górę i sprawić wiele trudności we współpracy z podwładnymi. Przykrości mogą wynikać także z niewłaściwego traktowania przyjaciół. W tym zakresie muszą sporo popracować nad sobą, by właściwie ukształtować stosunki w miejscu pracy. Powinni tak kierować swymi siłami, by wzbudzić zaufanie otoczenia. Szczęście i duże powodzenie w życiu może im przynieść ujawnienie, rozwiniecie i ukierunkowanie zdolności artystycznych, a zwłaszcza pisarskich. 5. #4
  Awatar rafpol75@gmail.com
  Dołączył
  02-05-2011
  Przegląda
  Wrocław
  Posty
  9
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 2 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Zodiakalne Barany są różne. Ale jedną cechę mają wspólną: działanie. Przy interpretacji horoskopu warto zwrócić uwagę na władcę Barana czyli Marsa. Warto również przypatrzeć się dekanatom Barana. Od nich to bowiem zależy rodzaj energii jaką dysponuje człowiek w życiu.
  http://astrokultura.blogspot.com - znak Barana

 6. #5
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  5,798
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,120 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  BARAN I MIŁOŚĆ

  Element – Ogień
  Cecha – męska
  Planeta – Mars
  Długość zodiakalna – od 0 do 30 stopni
  Dom zodiakalny – pierwszy
  Kolor – czerwony
  Dzień – wtorek
  Kamień – rubin
  Metal – żelazo
  Kwiat – geranium
  Roślina – rozmaryn
  Zapach – wiciokrzew


  Ona
  Ma w sobie dużo kobiecości i żadnych skrupułów, żeby samej przejąć inicjatywę. Jest przebojowa, dynamiczna i rzadko zdarza jej się kaprysić. W sztuce uwodzenia przejawia męskie cechy. A kiedy się już zakocha, daje partnerowi to co w niej najlepsze: radość, niezwykłą żywotność i umiejętność zmiany życia swojego otoczenia. Wszystko robi z pasją i energią. Potrafi jednak być impulsywna i czasem charakteryzuje ją tak zwany „słomiany ogień”. Kiedy zauważy, że miłość nie spełnia jej oczekiwań, nie zwleka, tylko jednym cięciem uwalnia się od krępującego ją związku. Uważa, że życie jest zbyt krótkie i ciekawe, by zawracać sobie głowę czymś, co nie rokuje dobrze na przyszłość. Nie pozwala, żeby ktoś ją zdominował, nie dla niej rola ofiary domowej, nie wolno jej zaniedbywać. Nie znosi płaczu i narzekania, szybko pozbywa się negatywnych emocji, nie żałuje podjętych decyzji. Rzadko robi sobie iluzje, potrafi „prześwietlić” partnera po kilku spotkaniach. Dlatego sporo flirtuje, zanim trafi na tego właściwego. A ten właściwy może liczyć na związek z kobietą hojną, energiczną i pełną pomysłów. Kobieta spod znaku Barana nigdy nie zgodzi się grać drugoplanowej roli, uważa, że racja jest zawsze po jej stronie. Nie dla niej partner autorytarny, czy próbujący ograniczyć jej wolność i kreatywność. Jeśli natomiast zgodzi się zaakceptować jej dominację, a czasem nawet zaborczość, ona urządzi mu życie jak w raju.
  Na ogół jest wierna, bo kocha mocno i namiętnie, a także dlatego, że źle się czuje w sytuacjach ukradkowych spotkań i kłamstwa. Kiedy zaś zdarzy się jej „skok w bok” [bo czasem bywa kochliwa i kieruje się instynktem], zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla swego postępowania. Kiedy dowie się, że to ona jest zdradzana, potrafi wpaść w nieokiełznaną złość, bo poczucie własnej godności i dumy jest w niej jednym z dominujących uczuć.

  On
  Jest najczystszym symbolem męskości, takim prawdziwym macho i to dla niego powód do prawdziwej dumy. Ma w sobie gen podboju i bardzo często pozwala mu dominować nad swoim postępowaniem. Zabiera się do podboju z wyrachowaniem i nawet do głowy mu nie przyjdzie, że mógłby spotkać się z odmową. Ale kiedy coś pójdzie nie po jego myśli, natychmiast o tym zapomina. Jest bardzo dumny ze swych podbojów miłosnych, na ogół miewa wiele przygód z kobietami, zapala się natychmiast i równie szybko gaśnie. Kiedy uzna, że poznał tę właściwą, poświęca jej cały swój entuzjazm. Ale wymaga podporządkowania się, wręcz całkowitego uwielbienia. Jest bardzo egocentryczny, nie znosi znajdować się na drugim planie, narzuca partnerce swoją wolę i nawet nie zamierza ukrywać kto tu naprawdę rządzi. Kiedy partnerka zaakceptuje te reguły, będzie kobietą uwielbianą. Mężczyzna Baran odda się jej całkowicie, będzie wspaniałym kochankiem i adoratorem, choć pozbawionym nieco romantyczności. Potrafi wybuchać bez powodu i gwałtownie, ale złość szybko mu mija. Brakuje mu cierpliwości, czasem bywa nieco brutalny, niezdolny do rzeczowej dyskusji. Jest niezwykle zazdrosny, nie toleruje nawet niewinnych flirtów, nie mówiąc o prawdziwej zdradzie. Reaguje natychmiast, bez żadnej dyplomacji. Do późnych lat zachowuje młodość i ochotę na seks. Oczekuje, że będziesz go za to podziwiać.

  UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE
  Czy to kobieta, czy mężczyzna, sztuka uwodzenia Barana nie jest zbyt skomplikowana. Inicjatywa zwykle wychodzi od niego [lub od niej] i kiedy przyszła „zdobycz” okaże zgodę, dla Barana jest już wszystko jasne. Ale z okazaniem zgody należy się pospieszyć, bo Baran jest niecierpliwy i nie znosi czekać. Traci wtedy cały entuzjazm i szuka nowego obiektu westchnień. Jednak zbyt szybka zgoda może okazać się pułapką, bo Baran uwielbia walkę i musi poczuć się zdobywcą. Trzeba sporej dyplomacji, żeby mu dogodzić! Jeśli sam [sama] lubisz uwodzić, najpierw zwróć na siebie uwagę, a potem pozwól się zdobywać. Baran zdecydowanie woli rolę myśliwego niż zdobyczy.

  Aby przekształcić tę pochodnię w trwały ogień, trzeba Baranowi okazywać uwielbienie, poddać się jego dominacji, szukać wraz z nim nowości i innowacji. Jeśli jesteś kobietą Barana, powinnaś domagać się rady, jakbyś nie potrafiła sama rządzić swoim życiem. Ujmiesz go kobiecą naiwnością i bezradnością. Byle nie było jej za dużo! Z mężczyzną Baranem trzeba umieć znosić jego ognisty temperament; z panią Baran nie można być ani przewidywalnym ani nudnym, należy być gotowym na ciągłe poszukiwania i zostawić jej dużą autonomię. Z nim życie jest chyba łatwiejsze niż z nią, wystarczy mu okazywać zainteresowanie i dzielić jego pasje, choć niekoniecznie wszystkie. Należy pozostawić mu margines wolności i dużą dawkę władzy [lub złudzenie, że ją naprawdę posiada].
  Ostatnio edytowane przez werona ; 20-06-2011 o 20:15
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...
  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 7. #6
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  630
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  BARAN (21 III -20 IV)

  Znakiem tym rządzi Mars - bóg wojny. Jest to planeta stymulująca walkę, odwagę, siłę życiową, wielkie namiętności, ale również przemoc i bezwzględność. Ludzie urodzeni w tym znaku najczęściej charakteryzują się mocną konstrukcją psychiczną, a często również fizyczną. Są to indywidualiści o konkretnych zainteresowaniach. Metodą na życie u Barana jest walka. Często nie w pełni przygotowana, z marszu, ale za to z pełnym zaangażowaniem. Jest urodzonym wojownikiem we wszystkich dziedzinach życia. Na ogół nie zraża się przeciwnościami, a ponieważ myśli jego mają aspekt pozytywny, więc na ogół szczęście mu sprzyja. Wadami Barana jest niecierpliwość, zbytnia pewność siebie i brak właściwej, pełnej i spokojnej oceny zarówno sytuacji, jak i ludzi.

  PANI BARAN

  Wbrew pozorom pani Baran nie ma predyspozycji do zbytniego zaangażowania w sukcesy erotyczne, nie przejawia skłonności do nadmiernego seksu ani do wysublimowanych przeżyć erotycznych. Energię nie wyżytą w erotyzmie pani Baran najczęściej spala w gimnastyce, tańcu, bądź rywalizacji sportowej. Ideałem jej jest superman, a jednak w życiu najczęściej wiąże się z mężczyzną słabszym psychicznie, niezdecydowanym w walce życiowej, podświadomie szukającym oparcia w kobiecie. Wówczas staje się bardziej towarzyszką niż kochanką, niezastąpioną optymistką w trudnościach życiowych.

  PAN BARAN

  Jest to mężczyzna najbardziej męski z męskich, urodzony zdobywca serc niewieścich. Im większe trudności, tym bardziej się rozpala, a kiedy sukces zostaje osiągnięty, zaczyna się rozglądać za następną zdobyczą. Podobnie w interesach. Jest nienasycony, a jego ogromny zapas energii posiada zazwyczaj bazę w dobrym zdrowiu. Otwarty, odważny, pełen życiowego optymizmu, a przy tym uczynny i najczęściej z szerokim gestem. Nie pogardzi żadną zdobyczą, ale zakocha się w takiej kobiecie, która mu imponuje urodą, wytwornym sposobem bycia, a nade wszystko fantazją. Baran nie znosi monotonii i uległości. W miłości potrafi być wspaniały, bardzo męski, choć dla niektórych kobiet nieco prymitywny.

 8. #7
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

  BARAN:
  Miejsce szczególnej godności - Słońce. Dlaczego? Słońce oznacza wolę, kreację, dumę. A Baran te cechy uwielbia.
  Miejsce szczególnego osłabienia - Saturn. Dlaczego? Bo Saturn lubi powstrzymywać, spowalniać, zagęszczać. A Baran tego nie lubi.

  Klaudiusz Ptolemeusz zwrócił uwagę, że ten znak jest też lubiany przez Słońce, bo zaczyna się wiosna. A wiosna to moment, kiedy dni robią się dłuższe niż noce i gdy robi się cieplej. Czyli - uaktywnia się działanie Słońca.

  Druga ciekawostka - gwiazdozbiór Barana jest ... stosunkowo mały. A mały kojarzy się (złośliwie) z Napoleonem, albo pewnym polskim politykiem. Czyli - im jesteś mniejszy, tym dasz więcej popalić.

  Pozdrowienia!
  arabika and exquisite like this.
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 9. Użytkownicy którzy podziękowali Gwiazdologia za ten post:

  arabika (13-03-2013)

 10. #8
  Vianne 22
  Guest

  Domyślnie

  Barany kojarzą mi się z dużą energią, dynamizmem, pewnością siebie, szybkim działaniem. Może są trochę czasem zbyt wybuchowe i mało delikatne. Baran gwałtownie i szybko wybucha, na szczęście dość szybko mu przechodzi. Dużo w nich takiej pasji, przebojowości. Czasem bywają dość mało taktowne i niecierpliwe. Często decyzje podejmują pod wpływem impulsu bez wcześniejszego zastanowienia.
  Zajmowałam się chłopcem Baranem i był to mój najcięższy przypadek, był nieznośny, uparty, nieposłuszny, bardzo zazdrosny o siostrzyczkę, ciągle chciał być w centrum uwagi. Większość dzieci chce być w centrum, ale z tym małym Baranem ciężko mi było najbardziej :P.

 11. #9
  björn
  Guest

  Domyślnie

  ale Barany, jak kochają, to na zabój... ukochany(/-a) ponad wszystko :) nie ma miłości na pół gwizdka !

Podobne wątki

 1. Panel Strategii i Charakterystyka Geniuszu !
  Przez Czajorek510 w dziale Potęga umysłu
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 30-11-2011, 20:53
 2. Wady i zalety znaków zodiaku :)
  Przez Pysiaczek w dziale Horoskopy zodiakalne
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 19-09-2010, 15:14

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272