Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
Like Tree3Likes

Wątek: Byk

 1. #11

  Dołączył
  20-02-2011
  Posty
  3
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  to co arabika pisze bardzo pasuje do opisu mnie samej. W tym górnym opisie nie pasuja 2 rzeczy : nie jestem materialistką ani skąpą osobą mogę powiedziec , ze w tym aspekcie jest wręcz przeciwnie.

 2. #12
  Zbanowany
  Dołączył
  15-02-2009
  Posty
  1,436
  Podziękował/a
  470
  Podziękowano 38 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Jak wyglądają kobiety z Ascendentem w Byku i jakie mają brwi?

 3. #13
  Anioły są wśród Nas Awatar vicky85
  Dołączył
  05-06-2011
  Posty
  43
  Podziękował/a
  21
  Podziękowano 4 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Kobiety są bardzo namiętne i piękne! emanują wrodzonym wdziękiem, aurą dookoła i mają szczególny sposób poruszania się. Mają zazwyczaj okrągłe buzie... i nie należą do 'chudzielców' ;))
  Ostatnio edytowane przez vicky85 ; 13-06-2011 o 13:01

 4. #14
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  5,798
  Podziękował/a
  1,622
  Podziękowano 2,120 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  BYK I MIŁOŚĆ

  Element – Ziemia
  Cecha – żeńska
  Planeta – Wenus
  Długość zodiakalna – od 30 do 60 stopni
  Dom zodiakalny – drugi
  Kolor – zielony
  Dzień – piątek
  Kamień – szafir
  Metal – miedź
  Kwiat – róża
  Roślina – czereśnia
  Zapach - róża


  Ona
  Jest obdarzona wyjątkowym urokiem i jest tego świadoma. Nie waha się go wykorzystywać, ale mądrze i z umiarem. Nie lubi związków, w których rządzi ślepa pasja, szuka raczej stabilności i pewności. Jest prosta i spontaniczna w swoich reakcjach, nie boi się angażować, ale tylko wtedy gdy sytuacja jest jasna i przewidywalna. Jej partner musi być solidny, stały w uczuciach i bezwarunkowo wierny, gwarantujący jej dostatnią i spokojną przyszłość.
  Jest obdarzona dynamiczną, lecz jednocześnie ostrożną naturą, bo gdyby zdała się tylko na swój instynkt, mogłaby się wplątać w niezliczone miłostki, a to nie bardzo ją interesuje. Dla niej miłość jest globalną siłą, cudowną i radosną, a jeśli zapewnia głębokie, szczere uczucie i fantastyczny seks, nie waha się zbyt długo. Od partnera wymaga podobnego zaangażowania. Byk ma najbardziej rozwinięty zmysł posiadania ze wszystkich znaków zodiaku, jego zazdrość jest przysłowiowa. Ta niby łagodna, macierzyńska kobieta, pragnie całkowicie dominować nad swoim partnerem i może przeistoczyć się w prawdziwą furię, jeśli on nie chce się temu poddać. I lepiej nie mówić o jej reakcji, kiedy partner ją zdradzi. Wielką wadą jest jej podejrzliwość. Posiada jednak wiele wspaniałych zalet, które czynią z niej kobietę bardzo atrakcyjną dla mężczyzn. Niezbyt lubi niespodzianki i zaskakujące sytuacje, jej świat musi mieć wyraźnie wytyczone granice, świetnie się czuje w codziennej rutynie, uwielbia wygodę i stanie twardo na ziemi. Nie wytrzyma zbyt długo z partnerem o zbyt bujnej fantazji i skomplikowanej psychice.

  On
  Sympatyczny, miły i uważny. Ma eleganckie, wyszukane maniery. Kiedy dopadnie go uczucie, angażuje się natychmiast, ale zachowuje zimną krew i spokój, uwodzi swą przyszłą zdobycz wyrafinowaną taktyką. Miłość nie jest jego głównym celem, chętnie nawiązuje krótkotrwałe romanse, których głównym motorem jest erotyka. Z natury jest dość ostrożny, dlatego poważnie się zastanawia zanim zdecyduje się pójść na całość: kobieta jego życia musi być bardzo atrakcyjna, zdolna zaspokoić jego rozbuchany apetyt na życie [niekoniecznie na seks], niezawodna i wierna. Pragmatyczny Byk nie ukrywa, że wybranka jego życia jest jego wyłączną własnością. Partnerka powinna zachować ostrożność, bo każda, nawet najbardziej niewinna sytuacja może u niego wywołać gwałtowną scenę zazdrości. Trzeba jednak przyznać, że stosuje tę regułę w obie strony... chyba że poniesie go uczucie, któremu nie jest w stanie się oprzeć. Jest zdeklarowanym hedonistą, złości go gdy nie może realizować swych pasji, lub musi odmówić sobie materialnego luksusu. Nie istnieje dla niego miłość platoniczna, czy choćby „letnie” uczucie; podstawą związku dwóch płci powinna być prawdziwa pasja i zaangażowanie. Jest materialistą i nawet w dziedzinie uczuć potrafi kalkulować, ocenić wszystkie za i przeciw. Lubi dawać z siebie wszystko, ale oczekuje tego samego w zamian i jeśli tego nie dostaje, związek przestaje go interesować. Jeśli wszystko dobrze się układa, można zawsze na niego liczyć, jest opiekuńczy i niezawodny, dba o partnerkę, a jego uczucie jest trwałe.


  UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE
  Zanim zaangażujemy się w związek z Bykiem należy pamiętać, że kiedy ten się zakocha, jego uczucie będzie pełne zawziętości. Warto więc rozważyć jak daleko jesteśmy skłonni zaakceptować taką relację. Pani i Pan Byk gustują w prostych przyjemnościach i lubią naturę, dlatego na spotkania warto wybrać park czy ogród, a oni natychmiast docenią taki wybór. Pana Byka pociąga kobieta łagodna, radosna, wrażliwa i klasyczna, ale kiedy szuka partnerki na życie, pragnie by jego wybranka posiadała zmysł praktyczny i dużo realizmu. Warto zaprosić go do domu na osobiście przygotowany obiad z dyskretną muzyką w tle. Pani Byk bardzo lubi dostawać kwiaty, zwłaszcza róże. Warto dyskretnie dać jej do zrozumienia, że mamy jakieś oszczędności, dobrze płatną pracę i świetlaną przyszłość. A także, że podziwiamy kobiety piękne, ale jednocześnie z głową na karku, że lubimy spokojne, unormowane życie i założenie rodziny jest naszym marzeniem.
  Jeśli taka deklaracja spotka się ze zrozumieniem, to znaczy, że większość pracy mamy już za sobą i dobrze zdaliśmy egzamin. A potem nie wolno narzekać! Należy bowiem wiedzieć, że Byk kocha „na wieczność”, żąda wyłączności i jest bardzo zazdrosny. Pani i Pan Byk potrafią sprawić, że stają się dla swych partnerów kimś niezbędnym, są znakomitymi kochankami. Będą stali przy nas w każdej sytuacji, niezmiennie mili, pełni uwagi i uczuć, zawsze gotowi służyć wsparciem. Pani Byk, z natury tradycjonalistka, będzie starannie opiekować się mężem, dziećmi i domem. Potrafi stworzyć ciepłą, miłą atmosferę domowego ogniska. Pan Byk będzie ciężko pracował by zapewnić swej rodzinie jak najwięcej luksusu i będzie oczekiwał, że zostanie nagrodzony za ten wysiłek głębokim uczuciem.
  Rutyna Byka jest czymś pozytywnym, ale niektórych może zmęczyć i znudzić. Niełatwo z nim zerwać...chyba, że dojdzie do zdrady. Tego Byk nie potrafi wybaczyć, może się nawet mścić. Chyba lepiej nie stosować tej drastycznej metody. Można go do siebie zrazić wydając rozrzutnie pieniądze na głupstwa, odmawiając dzielenia z nim łoża, namawiając na przykład do rzucenia wszystkiego i ruszenia w podróż dookoła świata lub po prostu zaniedbać dom, nie gotować i nie zajmować się partnerem.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...
  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 5. #15
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  630
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  BYK (21 IV - 21 V)

  W znaku tym rodzą się ludzie najczęściej silni, odporni psychicznie, o mocnym charakterze. Swoje cele w życiu potrafi wyraźnie sformułować i z uporem do nich dąży. Jest to realistą, stanowczy pragmatyk, działający pewnie i ostrożnie. Najczęściej dąży do osiągania dóbr materialnych, a w tym do wygodnego i dostatniego życia. Swojemu, życiowemu partnerowi potrafi stworzyć podstawy stabilizacji i bezpieczeństwa, albo wydatnie w tym zakresie pomagać. W stosunkach z innymi ludźmi, wybrańcy znaku Byka, najczęściej są pozbawieni altruizmu. Wszystko, co robią musi się im opłacać, albo rokować korzyści w przyszłości. Byk ma ogromny temperament i bardzo często niespożytą energię. Wszystkie radości tego świata nie powinny być mu obce, a szczególnie jest wrażliwy na piękne kobiety, lub (panie) na atrakcyjnych mężczyzn, na dobre jedzenie i uroki płynące z muzyki i śpiewu. Przy wyborze stałego partnera, dla Byka jest rzeczą niezmiernie ważną jego status społeczny, lub ewentualnie jego realne możliwości osiągnięcia dobrej pozycji społecznej. Wadami osób urodzonych w tym znaku są najczęściej predyspozycje do konserwatywnych poglądów, despotyzm, zaborczość i zazdrość.

  PANI BYK

  Kobiety urodzone w znaku Byka zazwyczaj są piękne, pełne uroku osobistego i pogody ducha. Bardzo często posiadają talenty artystyczne. Nie może być inaczej, skoro temu znakowi patronuje bogini Wenus. Do miłości Byczyca sama wybiera partnerów, natomiast dla tych, którzy chcą ją zdobywać potrafi być niedostępna, a nawet złośliwa. Można próbować pozyskiwać jej przychylność poprzez prezenty, które bardzo lubi w wcale tego nie ukrywa. Jeżeli by chciała pochwalić się przyjaciółce aktualnym adoratorem, to na pewno zacznie od słów: "A wiesz ile on na mnie wydał". Prezenty powinny być przede wszystkim solidne, markowe, ale nie muszą być ekstrawaganckie. Odwdzięczy się za nie wspaniałą kolacją. Byki potrafią dobrze gotować. Dla tych, których wybrała do miłosnych rozkoszy otworzy się bez granic ofiarując im niesłychane bogactwo ukrytych doznań, a noc na pewno będzie trwała długo. Zmęczyć jej nie sposób Czasami bywa poligamistką, ale czyni to tak zręcznie, że jej wybrańcy nie mają nawet pojęcia o istniejącej konkurencji. Natomiast, jeżeli już wyjdzie za mąż, to najczęściej jest wierna, bo dla niej pierwszoplanową rzeczą są dobra materialne, które zamierza zdobywać wspólnie ze swoim partnerem.

  PAN BYK

  Przychylność bogini Wenus sprawia, że panowie urodzeni w jej znaku posiadają dziwną łatwość pozyskiwania sympatii u ludzi, a wiele kobiet wyczuwa od nich emanację erotycznego ciepła i powabu. Byk - najbardziej zmysłowy (nie mylić z temperamentem) spośród Znaków Zodiaku w miłości może dać kochanej kobiecie maksimum rozkoszy i zaspokojenia, a w życiu codziennym poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Dotąd, dokąd z nią jest! Nic więc dziwnego, że panowie z pod tego znaku najczęściej mają duże powodzenie, ale o dziwo, ich związki nie zawsze bywają udane. Byk traktuje kobietę jak swoją prywatną własność, o którą należy dbać. Będzie ją strzegł jak Cerber Podziemi, a najchętniej by ją uwiązał na łańcuchu. Chyba nie minę się z prawdą sugerując, że pas cnoty wymyślił rycerz z pod znaku Byka. Sam natomiast do wierności nie jest stworzony. Urokowi kobiety, która mu się podoba nie potrafi się oprzeć. Wówczas porzuci swoją poprzednią partnerkę, jakkolwiek z żalem, bo przecież pamięta doskonale ile w nią zainwestował. Z tego względu panom Bykom nie zaleca się zbyt wczesnego ożenku, bo przecież rozwody kosztują i to czasem bardzo drogo, chyba, że spotka kobietę wyjątkową, która potrafi go utrzymać. A oprócz seksu Byka najłatwiej jest obłaskawić obfitym i dobrym jedzeniem. Kolacje we dwoje koniecznie muszą mieć wiele romantycznego uroku.

 6. #16
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

  BYK:
  Miejsce szczególnej godności - Księżyc. Dlaczego? Bo Księżyc to ciało, roślina, albo potrzeba bezpieczeństwa (wzrostu). Byk to zapewnia, kojarzy się z ziemią (stabilizacja) i zachowaniem, gromadzeniem (pozytywne cechy w postaci kumulowania materii).
  Miejsce szczególnego osłabienia - Mars. Dlaczego? Prawdopodobnie z tej przyczyny, że Byczek Fernando (np) nie lubił... walczyć. I nie był szczególnie agresywnej natury.

  Byk lubi być kojarzony z Polską (obok Strzelca). Trochę bym z tym polemizował. Dlaczego? Bo przywiązanie do ziemii (Byk) i emigracje, podróże, zastaw się a postaw się (Strzelec i Strzelec Byk). Poza tym np papież Polak.

  Ważna Gwiazda Stała pod koniec znaku (cztery dni do końca znaku, około): Algol. W astrologii horarnej oznacza w przenośni utratę głowy. Bardzo ważne są decyzje dotyczące wyborów moralnych pomiędzy dobrem i złem...

  Klaudiusz Ptolemeusz zwrócił uwagę, że ten znak jest też lubiany przez Słońce, bo zaczyna się wiosna. A wiosna to moment, kiedy dni robią się dłuższe niż noce i gdy robi się cieplej. Czyli - uaktywnia się działanie Słońca.

  Druga ciekawostka - gwiazdozbiór Barana jest ... stosunkowo mały. A mały kojarzy się (złośliwie) z Napoleonem, albo pewnym polskim politykiem. Czyli - im jesteś mniejszy, tym dasz więcej popalić.

  Pozdrowienia!
  arabika and exquisite like this.
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 7. #17

  Dołączył
  28-12-2013
  Przegląda
  polska
  Posty
  12
  Podziękował/a
  4
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  Byki ponad wszystko cenią sobie wygodę, luksus i dostatek. Ich planetą opiekuńczą jest Wenus, dlatego mają oni zamiłowanie do wszystkiego, co kosztowne, estetyczne, wzbudza zachwyt. Bardzo dbają o swój wygląd, cenią piękno, wydają fortunę na dobre, markowe kosmetyki i rzeczy, zabawę, lubią dobrze zjeść i dobry alkohol. Inteligentni, ambitni, pracowici, stanowczy, wręcz uparci - takie są właśnie Byki. Inne cechy Byka to ostrożność, opanowanie, namiętność, praktycyzm, odpowiedzialność, wytrwałość. Ludzie spod tego znaku to osoby oszczędne, czasami wręcz skąpe, niekiedy zbyt poważne, nie potrafiące się "wyluzować". Do celu dążą niezwykle uparcie, nie zrażają ich przeszkody, są w swoim działaniu konsekwentni i wytrwali. Nie działają impulsywnie, nie lubią pośpiechu, podejmują decyzję powoli, zastanawiając się długo i rozważając wszystkie "za" i "przeciw". Byki nie lubią wywoływać konfliktów, są one taktowne i mają wyczucie, jednak, gdy już dojdzie do kłótni, to często wybuchają, stają się złośliwe i łatwo chowają urazy. Przede wszystkim dążą do życia w komforcie, stabilizacji i potrafią na to ciężko pracować, często swój cel uzyskują, bo Byki to także bardzo zdolne i inteligentne osoby. Chętnie odpoczywają na łonie natury, w ten sposób szukają sposobu na zregenerowanie sił i inspiracji do dalszych działań. Muszą uważać, by nie popaść w rutynę, gdyż Byki to osoby bardzo uporządkowane, lubią mieć wszystko zaplanowane i poukładane. W miłości - zaborcze i bardzo zazdrosne, ale uwielbiają flirtować, nawet jeśli znajdują się w stałym związku. Byki zdradzają jednak rzadko, dom, poczucie bezpieczeństwa, rodzina i zapewnienie jej stabilizacji, to dla nich priorytet.

 8. #18
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Tekst został skopiowany stąd: Byk .

  Dziękuję i pozdrawiam
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 9. #19
  Vianne 22
  Guest

  Domyślnie

  Mój Tata to Byk, mój brat też Byk, i syn brata też Byk, jakaś klątwa chyba :P.
  Lubię ten znak zodiaku, sprowadza mnie na ziemię, ogólnie mam dobre relacje ze znakami ziemskimi, czyli Bykami, Pannami i Koziorożcami.
  Byki mają swój urok, zazwyczaj są spokojne, konsekwentne, wiedzą czego chcą. Powolni są rzeczywiście, ale to też może być zaleta. Na pewno mają dobry gust, zarówno jeśli o modę chodzi, jak i kulinarny.
  Faceci Byki z mojej rodziny zawsze mają powodzenie wśród kobiet :D.
  Wady? Może lenistwo, albo nadmierne przywiązanie do luksusów, kasy, czy pięknych przedmiotów.
  Byczki są całkiem sympatyczne :).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272