Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Like Tree2Likes

Wątek: Rak

 1. #1
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie Rak

  RAK (rozpoczyna się w dniu przesilenia letniego, 21 lub 22 czerwca, trwa zależnie od roku od 22 lub 23 lipca)

  Czwarty znak zodiaku, wodny, kardynalny, żeński, pierwszy znak lata, odpowiadający porze dojrzewania owoców.


  Fazie tej tradycyjnie już przypisywana jest wrażliwość, wyobraźnia i opiekuńczość, a doświadczenie potwierdza tę tradycję. Z Rakiem prawie zawsze można porozmawiać o uczuciach, przeczytanej książce czy obejrzanym filmie. W fazie tej często też rodzą się dobre żony, czułe matki, opiekuńczy mężowie i troskliwi ojcowie. Każda wartość ma jednak swoje przeciwieństwo lub ciemną stronę: wrażliwość - przewrażliwienie, przywiązanie i opiekuńczość - zaborczość, a intuicyjność - przesądność. Tak jest właśnie w przypadku Raka: często nie potrafi on znaleźć złotego środka, adekwatnego rozwiązania, spokoju ani pewności. W fazie tej zmienność poglądów i postanowień, wyolbrzymianie problemów małych przy jednoczesnym niedocenianiu wielkich, a także nieśmiałość i złośliwość należą do rzeczy zwykłych. Rakom zaleca się więcej spokoju i unikanie zamartwiania się na zapas. Dobrą lekcją byłaby praca w zespole i życie osobiste oparte o zasady idealnej kooperacji. Rak w takim układzie nie powinien zajmować pozycji uprzywilejowanej, bo wówczas zadręczyłby innych swoimi ciągłymi wątpliwościami i emocjonalnymi rozterkami. Nie powinien również zajmować pozycji poniżej poziomu swoich możliwości i kompetencji, bo wówczas czułby się niedoceniony i prawdopodobnie zadręczyłby sam siebie. Przykładów doskonałego partnerstwa i równowagi jest w życiu niewiele, dlatego też Raki nie mają łatwego życia, a najlepiej dla nich będzie, jeśli nauczą się cieszyć z rzeczy drobnych i łatwo dostępnych.

  ŻYWIOŁ: woda
  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Panna, Byk, Waga, Ryby.
  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta.
  CIAŁO NIEBIESKIE: Księżyc
  SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: malachit, opal, szmaragd.
  KAMIENIE NIEZALECANE: beryl, rubin, topaz.
  SPRZYJAJĄCE KOLORY: kremowy, różowy, bordowy, czarny.
  NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: indygo, zielony, biały.
  ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, kultura, rolnictwo i ogrodnictwo.
  NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, przemysł maszynowy, biznes, sądownictwo.
  POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: wrażliwość, empatia, intuicja, inicjatywa, czułość, opanowanie, opiekuńczość, przywiązanie do domowego ogniska.
  NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: nietolerancja, przesadny intelektualizm, brutalność, egoizm.

  źródło:m.in. Astrologia bez tajemnic R.Kord


  Ostatnio edytowane przez arabika ; 02-12-2010 o 17:32

 2. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  Lady Charlotte (30-08-2011)

 3. #2
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Pora roku:lato
  Żywioł:woda
  Planeta rządząca: Księżyc
  Kolor: Kremowa biel i żółć - barwy skorupki i żółtka jajka.
  Znak przeciwny i dopełniający: Koziorożec
  Skojarzenia anatomiczne: Klatka piersiowa, żołądek, gruczoły i układ trawienny.
  Miejsca Geograficzne:
  Kraje: Afryka Północna, Holandia, Mauritius,Nowa Zelandia, Paragwaj, Rodezja
  Miasta: Algier, Amsterdam, Berno, Konstantynopol, Kadys, Genewa, Mediolan, Tunis, Nowy Jork, Wenecja.

 4. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  Lady Charlotte (30-08-2011)

 5. #3
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Generalnie Rak wpływa kojąco na charaktery ludzi, to też osoby urodzone pod jego znakiem są spokojne, cierpliwe, łagodne, mile, lubiące kulturalne towarzystwo. Nie znoszą one ekstrawagancji, zarozumialstwa, pozerstwa, bowiem same są pełne taktu, subtelne, powściągliwe w wydawaniu opinii o drugich. Nic dziwnego, że często i łatwo ulęgają wpływom otoczenia, a nieraz i złym ludziom, którzy ich zalety i charaktery wykorzystują dla swych dziwnych poczynań. W takiej sytuacji popadają nieraz w nastrój smutku, a wewnętrzny niepokój nieraz ich gnębi. Osoby spod Raka są dumne, chwała się swoją osobowością, oczekujące uznania i żądne pochwał. A ponieważ nierzadko są chwiejni w swych postanowieniach, mają wątpliwości, to też w ich życiu występują sytuacje wieloznaczne, występujące na skutek niezdecydowania. Osoby płci pięknej, urodzone pod znakiem Raka, są cierpliwe, oddane rodzinie, kochające małżonka i dzieci. Są one dobrymi żonami i wzorowymi matkami. Swoje dzieci darzą bezgraniczna miłością. Jeżeli spotkają w życiu partnera na którym mogą się oprzeć, jeżeli odczują silne wsparcie męskie i jego mocny charakter, są bardzo szczęśliwe. Kobiety spod znaku Raka muszą mięć oparcie i pomoc w życiu. Mężczyźni urodzeni pod wpływem Raka, są skromni, nieśmiali, skłonni do przesadnej pobożności. Umieją być mili dla otoczenia i przesadnie towarzyscy. Ale zdarzają się również i osobnicy nadzwyczaj pobudliwi, nerwowi, łakomi i kłótliwi. Przysparza im to wielu nieprzyjaciół i stwarza trudne sytuacje życiowe. W przeważającej większości są bardzo trudni w pożyciu małżeńskim. Związek zawarty przez obie osoby spod znaku Raka jest bardzo szczęśliwy, albowiem wszystkie gwiazdy działają na jego korzyść. Również połączenie osoby spod znaku Raka z osoba spod znaku Skorpiona jest związkiem udanym i szczęśliwym.
  Porady dla urodzonych pod znakiem Raka:
  Osoby te powinny, częściej niż inne, spodziewać się spadku rodzinnego. Bywa bowiem często, Iż osoby spod znaku Raka umierają bezpotomnie. Jakże często muszą one godzić się z utrata ukochanej osoby, rozstaniem się z przyjaciółmi. Nie należy wracać ciągle myślami do tego, co minęło, do milej przeszłości, która przecież nie może powrócić. I choć nieraz może im dokuczać osamotnienie, nie powinni rozczulać się nad swym losem, lecz cala energię życiowa muszą kierować na dalsze życie. Jeżeli chwilowe słabości pokonają z powodzeniem, to mogą osiągnąć sukcesy zawodowe. Osoby spod zamku Raka posiadają dar artystycznego widzenia świata. W przypadku gdy uzdolnienia te właściwie ukierunkują i rozwiną, sukcesy przyjdą wielkie i niespodziewanie mile. A jeżeli do tego osiągnięcia artystyczne wsparte zostaną działalnością społeczna, to cale ich życie upłynie bardzo chwalebnie i pożytecznie. Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim.

 6. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  Lady Charlotte (30-08-2011)

 7. #4
  Wiem, że nic nie wiem... Awatar werona
  Dołączył
  11-12-2008
  Przegląda
  sam środek ;))
  Posty
  6,139
  Podziękował/a
  1,639
  Podziękowano 2,122 razy
  Siła reputacji
  107374192

  Domyślnie

  RAK I MIŁOŚĆ

  Element – Woda
  Cecha – żeńska
  Planeta – Księżyc
  Długość zodiakalna – od 90 do 120 stopni
  Dom zodiakalny – czwarty
  Dzień – poniedziałek
  Kamień – perła
  Metal – srebro
  Kwiat – lilia wodna
  Zapach – bez


  ONA
  Zdominowana przez Księżyc Pani Rak jest łagodna, bardzo kobieca, sentymentalna i wrażliwa. Czuła, o silnie rozwiniętym instynkcie macierzyńskim, ale zarazem kapryśna, nieprzewidywalna i enigmatyczna. Miłość pochłania wszystkie jej myśli, nie tylko dlatego że jest zdeklarowaną romantyczką, ale rzeczywiście często marzy o tym by poświęcić się rodzinie i dzieciom. Natura obdarzyła ją ogromnym urokiem, raczej delikatnym i nie narzucającym się, ale zauważalnym i silnie działającym na płeć przeciwną. Może być albo kobietą – dzieckiem, bujającym w obłokach i szukającym silnego partnera, na ramieniu którego mogłaby ufnie złożyć pełną fantazji głowę, lub [ale to w wieku bardziej dojrzałym], typową, opiekuńczą matką i żoną, przewidującą, zapobiegliwą i nieco zbyt troskliwą. Właśnie ta nadopiekuńczość może sprawić, że partner zacznie się dusić i zapragnąć powiewu świeżego powietrza.
  Pani Rak pragnie solidnego, długotrwałego i raczej tradycyjnego związku, w którym mogłaby się realizować w roli żony i matki. Jednak jej kapryśna i melancholijna strona osobowości może być dominująca – zwłaszcza gdy nie może się odnaleźć w tych rolach. Wtedy zaczyna wątpić w swoją kobiecość, wpada w depresję i ma się za nieudacznika. Jest egocentryczna i bardzo drażliwa, wyjątkowo łatwo ją zranić i obrazić, nawet bezwiednie. Wtedy najczęściej chowa się w swą skorupę i cierpi w milczeniu. Jest bardzo emocjonalna, dramatycznymi scenami i nieustannymi dąsami. Często jest nieśmiała i otwiera się wyłącznie przed tymi, których jest pewna, ale nigdy nie obdarza nikogo całkowitym zaufaniem. Dla tych, których kocha, jest zdolna do poświęceń, potrafi być szlachetna i bezinteresowna.


  ON
  Ma dużo pierwiastka żeńskiego. Jeśli w dzieciństwie miał dobre relacje z matką, rozwija w sobie sferę uczuciową i opiekuńczą. Ale jest także druga strona medalu: może nieustannie porównywać swą partnerkę do matki i żadna kobieta [według niego] nie może jej dorównać. Czasem zdarza się, że „pępowina” nigdy nie zostaje odcięta i on pozostanie samotny.
  Pan Rak jest wyposażony w ogromną wrażliwość i wręcz kobiecą uczuciowość. Na pierwszy rzut oka może wydawać się mało atrakcyjny i przedsiębiorczy. Jednak ma powodzenie u pań, bo kiedy lepiej je pozna, doskonale je rozumie sercem, nie głową. Miłość to dla niego założenie rodziny i dzielenie się każdą sprawą wspólnego życia. Ale nie tak łatwo się żeni, bo jest z natury bardzo nieufny; boi się pomyłki i drży z lęku, że może zostać zraniony. Tak więc wybór odpowiedniej partnerki może trwać bardzo długo. Kiedy już się zdecyduje, będzie prawdziwie zakochanym partnerem, czułym i uważnym. Potrafi odgadnąć czego potrzebuje kochana przez niego kobieta, przewidzieć jej humory i pragnienia. On sam też potrzebuje uwagi i zainteresowania, inaczej czuje się zaniedbywany. Wtedy zamyka się w sobie jak w twierdzy, staje się opryskliwy i zrzędliwy.
  Może nie jest szczególnie namiętny, ale jest czułym, wrażliwym, wyrafinowanym i obdarzonym dużą wyobraźnią kochankiem. Stara się zaspokoić potrzeby partnerki. Potrzebna mu jest kobieta czuła, macierzyńska, potrafiąca dać mu wiele uczucia. Powinna także posiadać zmysł praktyczny, bo jego przyziemne sprawy nudzą i niezbyt interesują. Tak jak jego żeński odpowiednik nie jest zbyt zazdrosny i boi się o swe domowe szczęście, dlatego zarówno On jak i Ona są osobami dosyć wiernymi i jeśli zdradzają, to najczęściej w wyobraźni.

  UWODZENIE, ZWIĄZEK, ROZSTANIE
  W sztuce uwodzenia Raki nie muszą niczego zazdrościć innym znakom, choć raczej wolą być zdobywane niż zdobywać. Kiedy są zmuszone do „akcji”, robią to powoli i z wdziękiem. Uwodząc Raka należy koniecznie pamiętać, że jest on wyjątkowo wrażliwy, dlatego nie wolno zachowywać się prowokacyjnie czy złośliwie, zwłaszcza jeśli Rak jest mężczyzną bo on nie znosi feministek i kobiet nonkonformistycznych . Do Raka podchodzi się delikatnie, powoli i z dużą dozą czułości. Pani Rak potrzebuje romantycznych klimatów, drobnych prezencików, a Pan oczekuje czułości i ciepła. Należy mu się zwierzyć, opowiedzieć o swoich emocjach i marzeniach, podkreślać smutek samotności, ale bez zbytniej przesady. Rak ma doskonałą intuicję i natychmiast wyczuje fałszywą nutę czy kłamstwo. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić mu otwierać się w jego własnym rytmie, a także dostosować się do jego zmiennych nastrojów. Gra jest warta świeczki – kiedy Rak przekona się do dobrych intencji i czystości uczuć, zakocha się mocno i trwale. Tej miłości poświęci całą swoją energię.
  Należy zdawać sobie sprawę, że zakochany Rak będzie dążył do stworzenia prawdziwego domu, pełnego dzieci. Nie ukrywa swoich pragnień, więc jeśli partner[ka] nie myśli o ślubie i założeniu rodziny, trzeba o tym szczerze powiedzieć. Wtedy związek najprawdopodobniej szybko się rozpadnie. Jeżeli jednak jest to również marzeniem drugiej strony, można liczyć na czułego, kochającego partnera, który nie będzie się wstydził okazywać uczuć i będzie chciał dzielić z ukochaną osobą każdą chwilę życia. Pani Rak będzie bardzo opiekuńcza, emanująca uczuciami i bardzo macierzyńska. Obydwoje potrzebują solidnego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa, co pomaga im zmagać się ze sprawami codziennego życia, ale także dzielenia się uczuciami, fantazjami i najskrytszymi marzeniami. Rak jest trochę hedonistą, lubi komfort i delikatny, wyrafinowany seks.
  Związek z Rakiem zawsze oznacza posiadanie dzieci, ale partnerka Raka nie powinna nigdy zapominać, że oprócz dzieci ma także męża, który, prawdę mówiąc, będzie zachowywał się trochę jak kolejne dziecko. Rak nie lubi gdy jego druga połowa okazuje zmienność nastrojów i humory – czuje się wtedy osaczony i przechodzi do ofensywy. Dąsa się, marudzi, a kiedy już naprawdę będzie miał dosyć, wpadnie w złość i wtedy potrafi być wyjątkowo nieprzyjemny, złośliwy, a nawet mściwy. Nie przyjdzie mu jednak do głowy zerwać więzy i odejść; pod tym względem jest wierny i stały.
  Jeśli chcemy wyzwolić się ze związku z Panem Rakiem, powinniśmy źle mówić o jego matce i wyszukiwać sobie mnóstwo atrakcji poza domem. Z Panią Rak może być jeszcze trudniej: trzeba będzie okazać się absolutnie nieczułym i niewrażliwym, odmówić posiadania potomstwa i być zagorzałym przeciwnikiem małżeństwa.
  W żywym ogniu niełatwych pytań topimy plany i sami nie wiemy po co chcemy przeczytać cały scenariusz, szukamy błędów, przewidujemy najgorsze, że nie dojdziemy do happy endu... a to dopiero początek, tyle przed nami, po co się pytać na starcie co będzie z nami... i nawet jeśli to życie zna już odpowiedź będzie dużo ciekawiej, gdy teraz nic nam nie powie...
  Nie odpowiadam na prośby o interpretację rozkładów ani na prośby o wróżbę umieszczane na forum, w moim profilu oraz wysyłane na priv.

 8. Użytkownicy którzy podziękowali werona za ten post:


 9. #5
  Cytryna09
  Guest

  Domyślnie

  Bardzo trafnie opisany ten pan raczek. Pozdrowionka

 10. #6
  Awatar dorota74
  Dołączył
  30-03-2010
  Przegląda
  Poznań
  Posty
  691
  Podziękował/a
  70
  Podziękowano 42 razy
  Siła reputacji
  99218

  Domyślnie

  Fajnie opisany i trafny. Nie zgodziłabym się tylko z pewnymi szczegółami typu kolory staram się nie nosić czarnego bo nie lubię natomiast zielony bardzo lubię zresztą w pracy noszę się na zielono więc nie mogę powiedzieć że nie mogę bo mi nie sprzyja. Poza tym się zgadza. Nawet cechy porządane i nieporządane u partnera dokonale ujęte :)) Pozdrawiam:))

 11. #7
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  635
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 28 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  RAK (21 VI - 22 VII)

  Znak ten jest na tyle szczęśliwy, na ile jego wybraniec potrafi ukryć pod pancerzem raka swoje właściwe ego. Będzie wówczas dążył do sukcesów jak rycerz w pełnej zbroi. Ce****e go bowiem wola i wytrwałość, a dodatkowo, bardzo często wdzięk osobisty. Siłą pchającą raka do czynów jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa swojemu domowi i największe wśród znaków zodiaku przywiązanie do rodziny. Najchętniej będzie działał w takich zawodach gdzie są potrzebne dobre stosunki z wieloma ludźmi i intuicja zawodowa. Na niwie erotycznej Rak nie przejawia specjalnych potrzeb, nie stawia partnerowi wielkich wymagań, za to wypełnia każde. W miłości najważniejsze dla niego jest uczucie i w imię uczucia zrobi wszystko.

  PANI RAK

  Na ogół nigdy nie traci kontroli nad sobą. Swój sex ukrywa pod pancerzem obojętności. Marzy o wielkiej miłości, idealnej , romantycznej, bez zdrad, a może czasem seks nie jest jej niezbędny. Aby utrzymać miłość pani Rak należy z nią jak najwięcej rozmawiać o sprawach domu, o środkach dla zapewnienia dobrobytu i spokoju. Lubi komplementy, jest ufna, a w mężu oczekuje przyjaciela. Nie wolno nigdy zapomnieć ojej świętach, o żadnej ważnej dacie. Zwyczaje i konwenanse są dla niej rzeczą bardzo ważną.

  PAN RAK

  To człowiek wrażliwy, uczuciowy i kapryśny. Najczęściej jest zmysłowy, cieszy się względami kobiet i uważa, że to one powinny go zdobywać. Łatwo przychodzą mu rozstania, ale jeżeli się już zakocha, to jest najczęściej idealnym współtowarzyszem. Pan Rak poszukuje kobiety takiej, dla której on i jego problemy będą najważniejsze, a ponad to musi ona być oszczędna i gospodarna. Aby go utrzymać należy z uwagą wysłuchiwać opowiadań o jego rodzinie i niezmiennie go zapewniać o swoim uczuciu. Należy cierpliwie znosić jego kaprysy i humory, a przy tym sprawiać wrażenie, ze jego zdanie jest zawsze decydujące. Bardzo często Raki są różnego rodzaju kolekcjonerami więc trzeba znosić i to.
  Ostatnio edytowane przez Natka2 ; 07-10-2011 o 19:00

 12. #8
  Awatar dorota74
  Dołączył
  30-03-2010
  Przegląda
  Poznań
  Posty
  691
  Podziękował/a
  70
  Podziękowano 42 razy
  Siła reputacji
  99218

  Domyślnie

  PANI RAK

  Na ogół nigdy nie traci kontroli nad sobą. Swój sex ukrywa pod pancerzem obojętności. Marzy o wielkiej miłości, idealnej , romantycznej, bez zdrad, a może czasem seks nie jest jej niezbędny. Aby utrzymać miłość pani Rak należy z nią jak najwięcej rozmawiać o sprawach domu, o środkach dla zapewnienia dobrobytu i spokoju. Lubi komplementy, jest ufna, a w mężu oczekuje przyjaciela. Nie wolno nigdy zapomnieć ojej świętach, o żadnej ważnej dacie. Zwyczaje i konwenanse są dla niej rzeczą bardzo ważną.  Super zgadzam się dokładnie. Opis wyjęty żywcem z mojego charakteru :)))

 13. #9
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  520
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

  RAK:
  Miejsce szczególnej godności - Jowisz. Dlaczego? Być może dlatego, że rodzina, państwo, oraz korzenie (typologia Raka) są fundamentem dla praw, oraz wzrostu (Jowisz). Rak też sygnifikuje układ trawienny i żołądek. A wiadomo, że lepiej mieć pełny (Jowisz), niż pusty (Saturn - bieda, brak) żołądek...
  Miejsce szczególnego osłabienia - Saturn. Wspomniane atrybuty trawienia. Ale może też kwestia tego, że Saturn jest zimny i kojarzy się nam z Kronosem, który połykał dzieci (kojarzone z Księżycem). Dodatkowo Saturn to zima, chłód (egzaltacja na początku jesieni w znaku Wagi, władztwo w zimowych znakach Koziorożca i Wodnika).

  Na czternastym stopniu (około połowy znaku) znajduje się Syriusz, najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba (oprócz planet - Wenus, Jowisza, rzecz jasna). To taka ciekawostka. Syriusz to Psia Gwiazda, umieszczona na pysku, ma często działanie beneficzne, czyli dobroczynne.

  Pozdrowienia!
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 14. #10

  Dołączył
  05-08-2013
  Posty
  24
  Podziękował/a
  7
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  "Lecz ani na chwile nie mogą zapominać o pracy, która w ich przypadku decyduje o wszystkim." dokładnie tak jest raki to pracoholicy, pracowałam w niedużej firmie cala obsada 3 osoby raki, nie moglismy wyjśc do domu liczyła się tylko praca...szef przyjmując kolejne osoby patrzył na date urodzenia :)
  Jesli jestem spełniona w pracy (nawet wykorzystywana) jestem najszczęśliwsza :)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265