Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Like Tree1Likes
 • 1 Post By arabika

Wątek: Lew

 1. #1
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie Lew

  LEW (22 lub 23 lipca do 22 lub 23 sierpnia, zależnie od roku)

  Piątym znak zodiaku, stały, męski, drugi znak letnim, który zbiega się okresem dojrzewania owoców natury.

  Przedstawiciele tej fazy zodiaku potrafią być szczerzy, ale także szczerzy do bólu, co już do zalet nie należy. Poczucie własnej godności często przeradza się w egoizm i zarozumiałość, a szlachetność w niepotrzebny patos. Z tą skłonnością do przesady każdy Lew czy Lwica powinni zdecydowanie walczyć. W ich przypadku lepszy będzie nawet nadmierny krytycyzm wobec samych siebie niż wiara w to, że wszystko co robią i mówią jest słuszne i adekwatne. Dotyczy to zarówno sfery zawodowo-finansowej, jak i uczuciowo-partnerskiej. W przypadku mężczyzn reprezentujących tę fazę dodatkowym zagrożeniem bywa lenistwo i wygodnictwo. Rzadziej za to niż kobiety-Lwice zajmują się oni plotkami i intrygami, co niejako wynagradza brak dostatecznej aktywności czy pracowitości. Każdy patner Lwa lub Lwicy musi liczyć się z tym, że nie znoszą oni przymusu, narzucania poglądów czy gustów. Są z natury towarzyscy, nie można więc zamykać ich w domu: podarowanie im odrobiny swobody jest jak najbardziej wskazane.
  ŻYWIOŁ: ogień
  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Baran, Strzelec.
  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Skorpion, Koziorożec.
  CIAŁO NIEBIESKIE: Słońce
  SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: rubin, diament, szmaragd, kryształ górski.
  KAMIENIE NIEZALECANE: szafir, akwamaryn, malachit.
  SPRZYJAJĄCE KOLORY: pomarańczowy, czerwony, brązowy.
  NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: błękitny, zielony, fioletowy.
  ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: administracja, wymiar sprawiedliwości, wojskowość, biznes, przemysł, szkolnictwo.
  NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: rolnictwo i ogrodnictwo, służba zdrowia, turystyka.
  POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: tolerancja, otwartość, namiętność, ustępliwość, wiedza, towarzyskość.
  NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: zbytni indywidualizm, przesadny seksualizm, brak własnych zainteresowań i potrzeb towarzyskich.  Pora Roku: Lato
  Żywioł: Ogień
  Kolor: Rudości i pomarańcze zachodzącego słońca oraz złocistość pól.
  Znak Przeciwny i Dopełniający: Wodnik
  Skojarzenia Anatomiczne: Serce, kręgosłup, splot słoneczny
  Miejsca Geograficzne: Kraje: Francja, Włochy, Rumunia Regiony: Bośnia, Sycylia
  Miasta: Bombaj, Bristol, Chicago, Cremona, Damaszek, Filadelfia, Praga, Rzym


  źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord
  Ostatnio edytowane przez arabika ; 05-12-2010 o 19:05 Powód: ort

 2. The Following 3 Users Say Thank You to arabika For This Useful Post:

  blekitny__obloczek (16-06-2011), goshaa (05-12-2010), Monique-Moon (19-05-2011)

 3. #2
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Lew - Znak Lwa łagodzi obyczaje, to też osoby urodzone pod jego piętnem są dobre, łagodne, dobroduszne dla słabostek innych, a także sympatyczne. Właśnie te osoby wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi z najbliższego otoczenia. Pomimo, że są także wrażliwe i ambitne, nie dają tego poznać, lecz starają się nie wyróżniać spośród członków społeczności. Nieraz noszą się dumnie, ale nie lekceważąco dla innych. Ich nadzwyczajna ruchliwość, szerokie zainteresowania rożnymi sprawami, często rozwiązywanie problemów samodzielnie, może sprawiać wrażenie, że są samolubni. Nie często gniewają się, ale gdy już ktoś zdenerwuje ich, bywają porywczy a nawet gwałtowni. Są skłonni nieraz wzniecić i rozpalić intrygi. Na co dzień są przystępni, umieją ładnie i mądrze mówić, zręcznie zabawiają towarzystwo. Jeśli zabiorą głos w jakiejś sprawie, to ich osad jest bardzo trafny, wynika to z bystrości umysłu, analitycznego myślenia, dalekowzrocznego patrzenia na sprawy i rozumienie innych. Jakże inne są kobiety, urodzone pod znakiem Lwa. Często denerwują się, zachowują się niezmiernie złośliwie w stosunku do innych kobiet spod innych znaków. A ponieważ są także gadatliwe, to też i zawzięte oraz uparte. Natura jednak nie skąpi im urody, są przeto zgrabne, a nawet piękne. Mężczyźni spod znaku Lwa są najczęściej odważni, śmiali w zawieraniu nowych znajomości, zawadiaccy w towarzystwie, wierni w miłości i małżeństwie, stali w przyjaźni, bardzo kochliwi. Umieją być wspaniałomyślni, choć nieraz pycha ponosi ich i wtedy bywają nieznośni. Lubują się w pięknym, barokowym prowadzeniu konwersacji. A ponieważ nieraz znajdują się w niezręcznych a także niebezpiecznych sytuacjach, szczęśliwym zbiegiem okoliczności zawsze wychodzą z nich obronna ręką. Podobno także szczęście nigdy ich nie omija. Kobiety spod znaku Lwa, są w małżeństwie dobrymi partnerami mężczyzn, wiernie im towarzyszą przez cale życie, są dobrymi matkami. Niektóre potrafią prowadzić z mężem bardzo poważny zakład lub interes handlowy. Mężczyźni spod znaku Lwa są także dobrymi mężami, przykładnymi ojcami, domatorami kochającymi rodzinę. Najkorzystniejszy jest związek osoby spod znaku Lwa z osoba spod znaku Wagi. Pozytywny bywa także związek Lwa z Lwem.
  Porady dla urodzonych pod znakiem Lwa:
  Osoby te powinny ciągle podejmować inicjatywy zawodowe, szukać kontaktów i nowych znajomości, które w przeważającej mierze będą korzystne. Nie wolno im zasklepić się w starych formach życia, to też nowe przyjaźnie, znajomości, mogą przynieść im wymierne sukcesy. Tylko praca może dać zadowolenie i niekłamany sukces życiowy. Dom, jego zaciszne kąty dadzą wtedy satysfakcje, gdy będzie czym rozporządzać. Przeto od najmłodszych lat osoby spod znaku Lwa muszą dążyć do sukcesów.
  karusiab14 likes this.

 4. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  blekitny__obloczek (16-06-2011)

 5. #3
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  630
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  LEW (23 VII - 22 VIII)

  W tym znaku skupiają się silne cechy psychiki ludzkiej. Silna wola, odwaga, energia, umiejętność wykorzystywania własnych talentów i możliwości, przedsiębiorczość i jasna świadomość wytyczonych celów. Siłą napędową działań Lwa jest ambicja będąca wynikiem autokreacji, wielkiego poczucia własnej wartości, co stymuluje próżność i wewnętrzną potrzebę imponowania innym. Lew pozbawiony możliwości imponowania staje się nieszczęśliwy i zgorzkniały. Ponieważ wie o tym, więc w sytuacjach kiedy to jest konieczne będzie tytanem pracy. Dla uzyskania koniecznego wsparcia dla swoich celów, czasami może być skłonny do utylizowania oporów moralnych. Nieprzezwyciężona chęć dominowania może być największym niebezpieczeństwem Lwa. Może być przyczyną przegranej w walce o cele nie realne, a także powodem mnożenia się licznych wrogów działających z najczęściej z zawiści.

  PANI LEW

  Pani Lew chętnie romansuje, ale w okazywaniu uczuć jest raczej wstrzemięźliwa. Adoratorzy dodają jej prestiżu i poczucia zadowolenia z siebie. Zawsze będzie dbać o swój wygląd. Seksem emanuje, lecz nie jest on jej niezbędny. Warunkiem aby rozkochać w sobie Panią Lew jest to, że trzeba jej czymś zaimponować. Ale nawet zakochana będzie chciała dominować w związku. Trzeba za tym sprawiać wrażenie, że jej uwagi są zawsze słuszne i koniecznie konsultować wspólne przedsięwzięcia. Nie znosi kłamstwa. Sama jest szczera i otwarta. Zakochana potrafi być wierna.

  PAN LEW

  Jest bardzo wrażliwy na uroki pięknych kobiet. W miłości jest namiętny, lecz nie stały. Rzadko przeżywa zbliżenia lecz tylko rozładowuje się fizycznie. Na ogół jest mistrzem bajeru, a liczne podboje miłosne traktuje jako afirmację swojej osoby. Jak już się zakocha, to pragnie olśnić swoją wybrankę własną wspaniałością. Tęskni do miłości w której dramatyczne napięcia i niespodziewane odmiany losu pozwolą mu błyszczeć, imponować i dokonywać bohaterskich czynów. Aby go rozkochać należy wszelkimi możliwymi sposobami zwracać na siebie uwagę jego otoczenia, ażeby Lew był dumny ze swojej zdobyczy. Trzeba tolerować jego zmienne nastroje, a skłonność do romansów skierować wyłącznie na drogę nieszkodliwych, konwersacyjnych flirtów. Z Lwem nie wolno pod żadnym pozorem, w żadnej dziedzinie rywalizować.

 6. #4
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

  LEW
  Miejsce szczególnej godności - niektórzy sugerują że Wenus (dom radości - piąty, jak znak), niektórzy że Neptun. Lew to na pewno miejsce władania Słońca. Czyli kreacja, duma, błyskotliwość, dramatyzowanie, robienie wrażenia na kimś.
  Miejsce szczególnego osłabienia - najczęściej Saturn, oraz Uran. Saturn ze względów społeczno - partnerskich, bo musisz się do kogoś albo do jakiejś grupy lub zasady dostosować. Lwy, podobnie jak Barany, raczej tego nie lubią. Uran z racji tego, że powoduje rewolucje i obala "królów". A król to Słońce, coś stałego i niezmiennego.

  W roku 2011 doszło do ciekawego zjawiska. Serce Lwa, czyli gwiazda stała Regulus, przeszła do znaku Panny. Zdarza się to niezwykle rzadko, bo wejście w znak Lwa przypadło w roku... 156 przed Chrystusem. Takie przejścia Gwiazd oznaczają często duże zmiany. Oczywiście Regulus to Gwiazda Królewska, często daje zaszczyty.

  Pozdrowienia!
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 7. #5
  Vianne 22
  Guest

  Domyślnie

  Zaczęłam bardziej lubić Lwy, gdy moje progresywne Słońce przeszło z Raka do Lwa.
  Lwy nie są takie złe, w końcu każdy z nas pragnie być podziwiany. Troszkę czasem są może zbyt egocentryczni, ale są waleczne, towarzyskie, sympatyczne, optymistyczne. Złośliwe niestety też :P. Troszkę mi się też ten znak kojarzy z lenistwem :D.

 8. #6
  Awatar Sql44
  Dołączył
  24-06-2015
  Posty
  13
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  zgadzam się z Vianne 22, Lewki to bardzo optymistyczne i towarzyskie osóbki.

 9. #7

  Dołączył
  22-02-2010
  Posty
  51
  Podziękował/a
  2
  Podziękowano 2 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  PAN LEW

  Jest bardzo wrażliwy na uroki pięknych kobiet. W miłości jest namiętny, lecz nie stały. Rzadko przeżywa zbliżenia lecz tylko rozładowuje się fizycznie. Na ogół jest mistrzem bajeru, a liczne podboje miłosne traktuje jako afirmację swojej osoby. Jak już się zakocha, to pragnie olśnić swoją wybrankę własną wspaniałością. Tęskni do miłości w której dramatyczne napięcia i niespodziewane odmiany losu pozwolą mu błyszczeć, imponować i dokonywać bohaterskich czynów. Aby go rozkochać należy wszelkimi możliwymi sposobami zwracać na siebie uwagę jego otoczenia, ażeby Lew był dumny ze swojej zdobyczy. Trzeba tolerować jego zmienne nastroje, a skłonność do romansów skierować wyłącznie na drogę nieszkodliwych, konwersacyjnych flirtów. Z Lwem nie wolno pod żadnym pozorem, w żadnej dziedzinie rywalizować.
  No ta część mało mi się podoba :P
  Mój partner jest Lwem i mam wrażenie że trafnie to opisane.
  Ma koleżanki a ja jestem zazdrosna... z tego wynika, że nie powinnam pokazywać że jestem zazdrosna i nie rywalizować o te koleżanki?
  Zapewnia mnie, że to koleżanki i ufam mu... ale wiecie, kobieta zazdrosna jest i czasami sama sobie coś dopowie :P

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272