Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
Like Tree2Likes

Wątek: Koziorożec

 1. #1
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie Koziorożec

  KOZIOROŻEC (od 20 lub 21 grudnia do 19 lub 20 stycznia w zależności od roku)

  Dziesiąty znak zodiaku, kardynalny, żeński, pierwszy znak zimy, odpowiadającym okresowi, kiedy noce są dłuższe niż dni.

  Gdyby nie ta właśnie faza zodiaku, prawdopodobnie w ogóle nie mielibyśmy uporządkowanych struktur społecznych i zawodowych, hierarchii wojskowych, naukowych czy kościelnych, instytucji małżeństwa, a także wielu innych rzeczy związanych z potrzebami porządku, organizacji, hierarchii czy bezpieczeństwa. Do zalet Koziorożca zalicza się: poczucie obowiązku, umiejętność planowania, pracowitość, gospodarność, wytrzymałość, lojalność, prawdomówność i umiłowanie konkretu, do wad: chłód uczuciowy (często będący nie tyle brakiem uczuć, ile nieumiejętnością ich okazywania), autorytaryzm, tępy upór, konserwatyzm, a nawet sadyzm. Cechy skrajne dotyczą oczywiście tylko nielicznych, ale jakaś - mniejsza lub większa - ich część dotyczy wszystkich Koziorożców. Dodajmy, że wśród reprezentantów tej fazy stosunkowo łatwo spotkać można dobry materiał na żonę lub męża, tyle tylko że życie z nim lub z nią bywa nieco monotonne i pozbawione atrakcji. Koziorożcom zaleca się więcej poczucia humoru i dystansu do rzeczywistości, a także tolerancji dla innych.

  ŻYWIOŁ: ziemia
  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Byk, Panna.
  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Lew, Skorpion, Wodnik, Ryby.
  CIAŁO NIEBIESKIE: Saturn
  SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: szafir, onyks, granat.
  KAMIENIE NIEZALECANE: rubin, szmaragd, lazuryt.
  SPRZYJAJĄCE KOLORY: beżowy, brązowy, granatowy, czarny.
  NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, bordowy, żółty.
  ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wymiar sprawiedliwości, rolnictwo i ogrodnictwo, biznes, przemysł, administracja, nauka, bankowość, rzemiosło, służba zdrowia.
  NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: kultura, szkolnictwo, dziennikarstwo, turystyka, komunikacja, handel.
  POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: pracowitość, oszczędność, wiedza, przewidywalność, wierność, czułość, opiekuńczość.
  NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: nadwrażliwość, zmienność uczuć, nastrojów i poglądów, nieprzewidywalność, porywczość, dążenie do oryginalności za wszelką cenę.

  Pora roku: Zima
  Żywioł: ziemia
  Planeta: Saturn
  Kolor: Wszystkie odcienie fioletu i brązu, szczególnie kobaltowej purpury i brązu sepii.
  Znak przeciwny i dopełniający: Rak
  Skojarzenia anatomiczne: Kolana, skora, kończyny, układ kostny.
  Miejsca Geograficzne: Kraje: Albania, Afganistan, Bośnia, Bułgaria, Indie, Meksyk, Litwa.
  Miasta: Bruksela, Capri, Mexico, Oxford, Port-Said.


  źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord 2. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  kasiaczarna (03-02-2011)

 3. #2
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Koziorożec - Planecie Saturn została przypisana sobota, a wiec osoby urodzone w tym dniu są pod przemożnym jej wpływem. Natura Saturna jest chłodna, dlatego osoby spod jego znaku są także dziwnie ozięble. Saturn jest zdolny przynieść tym ludziom sporo nieszczęścia. Potrafią jednak one swoją energią rozpędzić czarne chmury, przysłaniające horyzont życiowy. Otóż osoby urodzone pod znakiem Koziorożca są ambitne, rozsądne, stanowcze i pracowite. Zdolne są do czynienia odkryć i wynalazków. We współżyciu w społeczeństwie mogą być życzliwe, przyjacielskie, dyskretne i godne zaufania choć równocześnie zbyt chłodne, nieczułe na zwierzenia bliskich. Nie znoszą mieszania się w ich prywatne, domowe, rodzinne życie - cenią niezależność i wolność osobista. Osoby spod znaku Koziorożca bywają także zarozumiałe, niedostępne i pyszne. Nieraz przywiązują zbyt dużą uwagę do ubioru, kreacji i wyglądu. Postępują zbyt krańcowo - bywają hojne, dobroduszne, to zaś skąpe do przesady - czasem pełne dobrej myśli, a po chwili niezwykle pesymistyczne. I w takich sytuacjach stale podejmują sprawy życiowe wykraczające ponad ich siły. Kobiety spod tego znaku posiadają wiele zalet - są zdolne, systematyczne, wierne, gościnne i oszczędne. Ponad wszystko przedkładają rodzinę i dom. A ponieważ nie odznaczają się łagodnym i delikatnym postępowaniem, rzadko idą w gościnę, natomiast częściej podejmują gości u siebie. Mężczyźni Koziorożca są praktyczni, wygodni i umiejący stosownie ustawić się w życiu. Cenią dobre urządzenie się, ambitnie kierują interesem, uparcie dążą do celu. Z tego powodu nieraz ujawniają zapędy do tyranii, lekceważenia innych, dyktowania drugim swoich przekonań. I choć taki tryb życia przysporzy im wielu kłopotów, to jednak uparcie osiągną swój cel. Nabędą bogactwa i staną się bardzo skąpi. Ich majątek nie trafi w godne ręce i zostanie wkrótce roztrwoniony. Związek Koziorożca z osoba spod tego samego znaku bywa szczęśliwy, owocny i osiąga najwyższe uznanie. Koziorożec nie może łączyć się ze Skorpionem.
  Porady dla urodzonych pod znakiem Koziorożca:
  Ludzi spod tego znaku oczekują liczne i rożne niespodzianki, dlatego powinni przyjmować je ze spokojem. Często mogą to być zmiany w zawodzie, a nawet pogorszenie na zdrowiu. Bywa, ze cierpiące na "nieuleczalne choroby", nagle zdrowieją i żyją długo oraz szczęśliwie. W takiej sytuacji wyróżniają się w działalności społecznej, osiągają wysokie szczeble hierarchii publicznej, obdarzeni zostaną godnymi zeszytami. Jeżeli pracować będą w przemyśle, musza być przygotowani na dłuższe podróże. Równocześnie musza dawać baczność, by nie wmieszać się w sprawy trudne i kłopotliwe.

 4. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  kasiaczarna (03-02-2011)

 5. #3

  Dołączył
  25-06-2008
  Posty
  23
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Witam. Dlaczego Koziorożec i może łączyć się z Skorpionem ?

 6. #4

  Dołączył
  15-05-2011
  Przegląda
  Górny slask
  Posty
  103
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 3 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  a ja sobie wybrałam i skonczyłam turystykke. do handlu tez sie nie nadaje za bardzo. schorzenia to sie zgadza.

 7. #5
  Awatar cantacs
  Dołączył
  11-10-2009
  Posty
  16
  Podziękował/a
  3
  Podziękowano 1 raz w 1 poście
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Ja dołączam się do pytania she362,dlaczego Koziorożec nie może łączyć się ze Skorpionem?

 8. #6
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  To trochę uogólnienie, gdyż patrząc na porównanie osób należy wziąć pod uwagę wieeeeeeeeeele więcej punktów, aspektów horoskopu niż tylko położenie Słońca w znaku zodiaku
  Może po części metodyka, chłód saturnowego Koziorożca niezbyt współgra nerwowością Skorpiona.

 9. #7

  Dołączył
  25-06-2008
  Posty
  23
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  W innym wątku, którego nie mogę teraz znaleźć niestety żeby przytoczyć napisane jest o związku Koziorożca ze Skorpionem i generalnie nie ma wzmianki o tym, że nie powinny się łączyć. Normalnie opisane jest jak wyglądają między nimi relacje. Więc zastanawiałam się czemu w tym wątku zostały użyte tak mocne słowa, że nie MOGĄ się łączyć a w drugim nie stanowi to problemu ma problemu...

 10. #8
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  wydaje mi się, że horoskop, horoskopem... ale tak naprawdę ŻYCIE weryfikuje, co można a co nie :)
  pozdrawiam

 11. #9
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  635
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 28 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  KOZIOROŻEC(22 XII - 19 I)

  Znakiem Koziorożca rządzi Saturn. Planeta ta najczęściej niesie ze sobą zmartwienia, pech w życiu, a często "samotność wśród ludzi". Niesie również mądrość zdobywaną bolesnym doświadczeniem, prowadzi do refleksji i analizy własnej osobowości, zdolność do koncentracji, cierpliwość i pracowitość. Koziorożec utożsamia najbardziej skomplikowany charakter człowieka, który zamknięty w sobie, nieufny wobec ludzi, zimny uczuciowo, może sprawiać wrażenie wyobcowanego. Człowiek ten na ogół ma jednak głębokie życie wewnętrzne, którego nie chce i nie potrafi uzewnętrzniać. Tę głębię psychiki można dostrzec u Koziorożców - twórców poprzez charakter ich twórczości, najczęściej smutnej, pogrążonej w refleksjach, nie dla wszystkich zrozumiałej. Koziorożce mają zazwyczaj dużą ambicje i bardzo często dochodzą do prestiżowych pozycji w społeczeństwie lub w swoim otoczeniu. Mają predyspozycje do egoistycznego postępowania. Sprawy innych ludzi najczęściej ich mało obchodzą, a na drodze do swojej kariery zawodowej potrafią bez żenady wykorzystywać najbliższych.

  PANI KOZIOROŻEC

  Bardzo ciężko jest jej oddać się uczuciom. Jako dorastająca panna swoje dziewictwo pragnie dobrze zainwestować, a później długo obraca każdy pieniądz zanim go wyda, tak samo długo myśli zanim zdecyduje się na poważny romans. Od wybranego partnera żąda bezwarunkowej wierności i podporządkowania życia domowego jej planom. A plany te, to albo kariera zawodowa, albo pełna dominacja w domu. Jest lojalna i wierna. W każdej sytuacji życiowej można na niej polegać. Sprawy sexu są dla niej trzeciorzędne. Czasami na starość przyśnią się jej młodzi i seksowni chłopcy, ale praktyczna realizacją tych snów jest raczej mało prawdopodobna, ponieważ po pierwsze uroda już się kończy, a po drugie żal jej pieniędzy.

  PAN KOZIOROŻEC

  Unika okazywania wzruszeń i namiętności. W młodości sex go bardziej bawi niż podnieca. Nie wie nic lub wie niewiele o uwodzeniu kobiet, wysublimowanym klimacie erotycznym, rozterkach i awanturach miłosnych Długo się będzie zastanawiał zanim zaproponuje kobiecie małżeństwo, choć ożeniłby się najchętniej z wytwórnią papierów wartościowych. Jako mąż będzie wierny i lojalny, ale wymagania będzie miał ogromne. On i jego sprawy mają być zawsze pierwszoplanowe. Nigdy nie zaryzykuje życia rodzinnego, nawet dla najbardziej oszałamiającej przygody. Dla zaspokojenia jego niewygórowanych potrzeb seksualnych żona mu w zupełności wystarcza.
  befadka likes this.

 12. Użytkownicy którzy podziękowali Natka2 za ten post:

  befadka (07-10-2011)

 13. #10
  Awatar Rettsuya
  Dołączył
  16-11-2011
  Posty
  3
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  ..to nie może być prawda

  ...na prawdę jak czytam te opisy koziorożców to aż coś mi się dzieje...wydaje mi się że obraz koziorożców tutaj przedstawiony jest delikatnie mówiąc krzywdzący.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. koziorożec i rak
  Przez Księżycowy Ludek w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 21-11-2010, 17:24
 2. ja LEW on KOZIOROŻEC
  Przez Ambra24 w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 29-07-2009, 00:56
 3. ona koziorożec, ja koziorożec
  Przez duronnn w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 23-06-2009, 14:08

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265