Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
Like Tree3Likes

Wątek: Ryby

 1. #1
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie Ryby


  RYBY
  (19 lub 20 lutego do 20 lub 21 marca, w zależności od roku)

  Dwunasty i ostatnim znak zodiaku, zmienny, żeński, trzeci znak zimy, odpowiadający okresowi odwilży.


  Im bliżej końca zodiaku, tym więcej sprzeczności i możliwości błędu. Najdobitniejszym tego przykładem jest właśnie faza Ryb - zdecydowanie najbardziej niejednoznaczna spośród dwunastu, które znamy. Do zalet przedstawicieli tej fazy zalicza się: wrażliwość, intuicję, uczuciowość, altruizm, skłonność do poświęcania się za innych, a nawet masochizm. Często mówi się także o zdolnościach medialnych i skłonnościach mistycznych. Odwrotną stronę medalu tworzą: niezdecydowanie, brak poczucia rzeczywistości, uleganie duchowym kryzysom, złym przeczuciom, a także nałogom. Często można zaobserwować, że kobiety-Ryby bardzo różnią się swymi cechami charakteru od męskich przedstawicieli tej fazy. Jednym i drugim zaleca się jednak to samo: systematyczną pracę, umiar i częstsze interesowanie się codziennymi sprawami tego świata i najbliższego otoczenia. Do obowiązków Ryb powinno należeć codzienne oglądanie programów informacyjnych w telewizji i słuchanie wiadomości w radiu (szczególnie polecane kobietom), czytanie prasy i rozmawianie z tzw. zwykłymi ludźmi. Dobrze zrobiłby też codzienny spacer i bezinteresowna obserwacja otoczenia.

  ŻYWIOŁ: woda
  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Rak, Skorpion, Waga.
  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Panna, Koziorożec.
  CIAŁO NIEBIESKIE: Neptun
  SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: akwamaryn, turkus, szafir.
  KAMIENIE NIEZALECANE: malachit, turmalin, kamień pustyni.
  SPRZYJAJĄCE KOLORY: żółty, pomarańczowy, błękitny, zielony.
  NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, czarny, biały.
  ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, szkolnictwo, kultura, rolnictwo i ogrodnictwo.
  NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, wymiar sprawiedliwości, administracja, przemysł, biznes, handel i pośrednictwo, bankowość, komunikacja, turystyka.
  POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: opiekuńczość, wyrozumiałość, czułość, konsekwencja, poczucie siły i własnej wartości.
  NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: ślepy upór, kult siły, nietolerancja, brutalność, gwałtowność, przesadny intelektualizm, oschłość, nieczułość.


  Pora Roku: Zima
  Rośliny przechodzą ostatni etap rozwoju pod ziemia przed wiosennym wzrostem.Pod wpływem powoli powracającego ciepła, śnieg i lód topnieją, zaś gleba staje się znowu nawilżona i chłonna.
  Żywioł: woda
  Kiedy śniegi topnieją, woda zaczyna krążyć, uzupełniając rozlewiska i regenerując źródła. Rzeki wylewają nadmiar wody z koryta.
  Kolor: odcienie niebieskiego,zieleni i fioletu, np.szmaragd lub akwamaryna.
  Znak przeciwny i dopełniający: Panna
  Skojarzenia anatomiczne: stopy, żyły, przysadka mózgowa.
  Miejsca Geograficzne: Wybrzeże Kości Słoniowej, Gambia, Ghana, Gujana Francuska, Portugalia,
  Santo Domingo, Tajwan, Tunezja.
  Regiony geograficzne: Kalabria, Normandia, Sahara.
  Miasta: Aleksandria, Santiago de Compostela, Ratyzbona,Sewilla.

 2. The Following 3 Users Say Thank You to arabika For This Useful Post:

  befadka (07-10-2011)

 3. #2
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,457
  Podziękował/a
  390
  Podziękowano 1,622 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Ryby - Kobiety urodzone pod znakiem Ryb są delikatne, skromne, a nawet bojaźliwe, nieraz nie mają zaufania do siebie. To też nieraz działają zbyt pochopnie, nawet lekkomyślnie. W sumie jednak są dobrymi gospodyniami. Fakt, iż są postaciami delikatnymi, o subtelnych rysach i nie mocnym zdrowiu sprawia, że nie często podejmują decyzje. Brakuje im także energii życiowej, jednak są ciągle pełne optymizmu. Ryby są przeważnie dobrymi i oddanymi żonami a także matkami. Rodzina, znajomi i bliscy obdarzają je sympatia. Mężczyźni, jako brzydsza cześć ludzkości, urodzeni pod dominującym wpływem ryb, są dziwni, podejrzliwi, najczęściej pyszni. Jakże często osobnicy tacy bywają niezaradni, niepraktyczni, rozrzutni, skłonni nawet do roztrwonienia majątku, dorobku całego życia. Przy tym są weseli i mają dobre serce. Mężczyźni posiadając te przywary, są jednak dobrymi mężami, wzorowymi ojcami i sumiennymi pracownikami. Ludzie legitymujący się znakiem Ryb są konserwatystami, przywiązani do swych przekonań, rzadko podejmują zmianę swych decyzji. Ce****e ich wysoka religijność, tendencja do szczerej przyjaźni, dążenie do realizacji szczytnych ideałów, szlachetnych czynów. Miłują piękno. Są ludźmi godnymi zaufania, mimo że działają nieraz impulsywnie, bez zastanowienia. Ryby w połączeniu z Rakiem stanowią najlepszy związek, choć także Ryby z Koziorożcem stanowią stałą jedność.
  Porady dla urodzonych pod znakiem Ryb:
  Osoby spod znaku Ryb są od urodzenia przeznaczone do stanu małżeńskiego, dlatego nie powinny odwlekać daty zawarcia związku. Tylko wczesne małżeństwo zapewni tym osobom szczęście i całkowite zadowolenie. Bezżennych natomiast może spotkać wiele niepowodzeń, kłopotów i zmartwień. Ryby mogą uzyskać majątek na drodze spadku lub przypadkowych darowizn. Nie należy jednak od urodzenia liczyć na los, albowiem każdy człowiek jest kowalem swojej fortuny. Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb muszą postępować ostrożnie, rozsądnie, by nie ulegać otoczeniu, które nie zawsze szczęśliwe sytuacje może im podpowiadać, sugerować. Nie należy poddać się wpływom obcych osób, które mogłyby doprowadzić do rozbicia rodziny. Przestroga dla Ryb: sprawy prywatne, intymne, osobiste traktujcie rozumowo, cierpliwie, rozsądnie, albowiem tylko te zalety przeprowadza was przez życie szczęśliwie.
  befadka likes this.

 4. The Following 4 Users Say Thank You to arabika For This Useful Post:

  iwonawokal (03-09-2016)

 5. #3
  Kwiat Lotosu
  Guest

  Domyślnie

  Wszystko sie zgadza.Cała ja.

 6. #4
  Astra_
  Guest

  Domyślnie

  No nie do końca :) ale to pewnie przez ten 19 :) już Ryby ale jeszcze trochę Wodnika :)

 7. #5
  Zbanowany
  Dołączył
  15-02-2009
  Posty
  1,461
  Podziękował/a
  474
  Podziękowano 38 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Jak wyglądają kobiety z Ascendentem w Rybach i jakie mają brwi?

 8. #6
  Awatar befadka
  Dołączył
  07-02-2011
  Przegląda
  Bielsko-Bia�a, Poland
  Posty
  1,359
  Podziękował/a
  437
  Podziękowano 347 razy
  Siła reputacji
  379

  Domyślnie

  Osoby spod znaku Ryb są od urodzenia przeznaczone do stanu małżeńskiego, dlatego nie powinny odwlekać daty zawarcia związku. Tylko wczesne małżeństwo zapewni tym osobom szczęście i całkowite zadowolenie.
  To cała ja a to zdanie jest odlotowe bo u mnie takie prawdziwe
  " Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." C.G.Jung

  :plotki:

 9. #7
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  635
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 28 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  RYBY (19 II - 20 III)

  Znakiem Ryb rządzą Neptun i Jowisz, Silnie też na nie oddziaływuje Księżyc. Neptun z Jowiszem niosą wielkie bogactwo uczuć, Neptun sprzyja oderwaniu psychicznemu od rzeczywistości, a z Księżycem niesie intuicję, zadumę, oraz skłonność a czasem talent do nauk abstrakcyjnych i do poczynań artystycznych. Charakter ludzi urodzonych w tym znaku jest najtrudniejszy do ujęcia w skonkretyzowane ramy. Ryby pragną żyć w świecie nastrojów, emocji i uczuć. Sprawy duchowe najczęściej u nich przeważają nad problematyką materialną, ale świat ich zmusza do realnego patrzenia na życie. Z presji tych dwu, tak odmiennych nacisków powstają najróżnorodniejsze charaktery ludzi urodzonych w znaku Ryb. Tym niemniej, Ryby zawsze żyją głębokim życiem wewnętrznym i z tego powodu bywają często niezrozumiałe dla innych osób. Zawsze będą podatne na silne emocje uczuciowe, zwłaszcza w miłości i we wszystkich dziedzinach sztuki. Niebywała intuicja i wysoka, najczęściej inteligencja pozwala im bezbłędnie odczuć zarówno specyfikę sytuacji, w której się znaleźli, jak i nastawienie do nich osób trzecich.. Do pracy, której nie lubią potrafią się przemóc, ale nudne i systematyczne zajęcie wymaga od nich o wiele więcej wysiłku niż od przedstawicieli innych znaków. W dziedzinach artystycznych Ryby sanie do pokonania. Statystycznie najwięcej wielkich, natchnionych artystów jest urodzonych w tym znaku. Ryby posiadają również duże predyspozycje do mistyki, okultyzmu, nauk paranormalnych.

  PANI RYBA

  Tak jak każda kobieta pragnie legalnego, bezpiecznego związku, jest jednak pełna sprzeczności. Wybujała uczuciowość, wielka wyobraźnia, skłonność do egzaltacji, powodują że nie zawsze oczekiwania dadzą się pogodzić z realną rzeczywistością. Z jednej strony pani Ryba będzie u mężczyzny szukać siły i poczucia bezpieczeństwa, z drugiej natomiast boi się pełnej konfrontacji z ostrym męskim seksem, bo naruszył by on jej ochronną warstwę marzeń i egzaltacji. Ryba bardzo często przejawia skłonności do miłości platonicznej, wyidealizowanej, ale pełnej romantyzmu. Stąd też często przejawia skłonności do uczuć dziwnych, zazwyczaj niespełnionych, lub odbiegających od norm mieszczańskich. W porywach miłosnych Ryby są zdolne do ponoszenia największych ofiar, potrafią się zdobyć na heroizm o niespotykanej sile, którego źródłem nie jest fizyczna siła człowieka, ale jego hart i moc ducha.

  PAN RYBA

  Żyje swoim światem wewnętrznym, przykrytym pozorami realności. Życie erotyczne ma zazwyczaj urozmaicone, nigdy jednak do końca nie odkryje swojego tajemniczego usposobienia, nierealnych marzeń i wewnętrznego osamotnienia. Na ogół preferuje kobiety silne i niezależne, bowiem one wiedzą, czego chcą i stąd układ taki jest mniej absorbujący. Nie potrafi u kobiety wywołać poczucia, że jest w pełni kochaną, ale potrafi stworzyć nastrój, rozmarzyć uwodząc pięknymi słowami i niezapomnianym nastrojem. Ma mnóstwo przyjaciół. Jeżeli jest artystą, to będzie imponować swoim talentem i odmiennym sposobem myślenia. Idealny kolega do rozmowy o sztuce, do kieliszka i na weekend. Często można go podziwiać, ale nie zawsze można na nim polegać, zwłaszcza w odniesieniu do monotonnych i uciążliwych obowiązków małżeńskich.
  befadka likes this.

 10. Użytkownicy którzy podziękowali Natka2 za ten post:

  befadka (07-10-2011)

 11. #8

  Dołączył
  31-10-2011
  Posty
  2
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  ciężki znak ale wiekszość jest prawda i niestety trzeba z tym zyć:)

 12. #9
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  520
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Nie, nie. Rybki są efemeryczne, subtelne, nadwrażliwe i wyjątkowo "nie z tego świata". Znakiem "ciężkim" jest Koziorożec.

  Oczywiście rozumujemy na poziomie archetypów.

  Pozdrawiam !
  JagodowaTruskawka likes this.
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 13. The Following 2 Users Say Thank You to Gwiazdologia For This Useful Post:

  befadka (18-11-2011), Natka2 (17-11-2011)

 14. #10

  Dołączył
  02-01-2012
  Posty
  6
  Podziękował/a
  1
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. 34 RYBY - znaczenie karty
  Przez winteer w dziale Znaczenia kart
  Odpowiedzi: 5
  Ostatni post / autor: 31-01-2018, 12:40
 2. Ona ryby-on lew
  Przez cindy123 w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 8
  Ostatni post / autor: 21-07-2009, 00:10
 3. ryby i psy
  Przez ewaku2 w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 15-03-2009, 21:05
 4. Ryby, wszedzie ryby.
  Przez unnament w dziale Archiwum snów
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 16-07-2006, 17:12

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265