Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wodnik

 1. #1
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie Wodnik


  WODNIK
  (20 lub 21 stycznia do 19 lub 20 lutego, w zależności od roku)

  Jedenasty znak zodiaku, stały, męski, drugi znak zimy, odpowiada okresowi, kiedy korzenie zaczynają się rozrastać.


  To jedna z najbardziej interesujących, ale i najbardziej niejednoznacznych faz zodiaku. Wśród urodzeniowych Wodników spotkać możemy zarówno przedstawicieli skrajnej lewicy, jak i faszyzujących prawicowców, ludzi postępu, jak i nieprzejednanych konserwatystów, zwolenników rewolucji seksualnej, jak i obyczajowych purytanów czy zakamieniałych wrogów pornografii pod wszelkimi postaciami. Tradycja astrologiczna przypisuje tej fazie tolerancję, niezależność, oryginalność i wizjonerstwo, natomiast do wad zalicza brak poczucia rzeczywistości, niepraktyczność, a czasem fanatyzm - zwłaszcza w jednej, wybranej przez samego zainteresowanego dziedzinie, która staje się jego obsesją. W konsekwencji Wodnikom zaleca się częstsze przebywanie wśród ludzi i interesowanie się ich problemami. Nie zaszkodzi też więcej uśmiechu i poczucia humoru na codzień. W kontaktach partnerskich dobrze będzie uszanować zdanie drugiej strony i postarać się zrozumieć jej racje. Szanse rozwoju dla tej fazy zodiaku tkwią w lepszym rozeznaniu ludzkich emocji i wynikających z nich potrzeb. Największym zagrożeniem byłoby natomiast zatrzymanie się na poziomie abstrakcyjnych idei i dążeń nie mających bezpośredniego związku ze społeczną rzeczywistością.

  ŻYWIOŁ: powietrze
  ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Byk, Rak, Waga, Strzelec.
  ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Lew, Panna, Koziorożec.
  CIAŁO NIEBIESKIE: Uran
  SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: ametyst, akwamaryn.
  KAMIENIE NIEZALECANE: rubin, diament, kryształ górski.
  SPRZYJAJĄCE KOLORY: turkusowy, cynobrowy, zielony.
  NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, czarny.
  ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: technika i wynalazczość, nauka, kultura, komunikacja, handel, rzemiosło.
  NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, wojskowość, wymiar sprawiedliwości, administracja.
  POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: tolerancja i wyrozumiałość, otwartość i ciekawość świata, inicjatywa, konsekwencja, zdolności organizacyjne.
  NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: małostkowość, nietolerancja, materializm, chęć zysku za wszelką cenę, konformizm, brutalność, ślepy upór.


  Pora roku:
  Zima
  Chłodne wiatry wieja nad zamarzniętą ziemią, a mrożone zamienia wodę w lód. Jednak pojawiają się pierwsze oznaki kiełkującego życia - korzenie puszczają pędy.
  Żywioł: Powietrze.
  Czyste, mroźne, z serca zimy. Podobnie jak symbol tego znaku, powietrze wibruje ponad ponad zamarznięta ziemią, pobudzane przez chłodne wiatry i oślepiający blask słońca.
  Kolor: Burgund, wszystkie odcienie szarego i srebra.
  Znak przeciwny i dopełniający: Lew
  Skojarzenia anatomiczne: nogi, kostki, pięty, nerwy.
  Miejsca geograficzne: Kraje : Australia, Chile, Etiopia, Gambia, Mongolia, Szwecja, Watykan, Wenezuela.
  Miasta: Brema, Hamburg, Salzburg.

 2. Użytkownicy którzy podziękowali arabika za ten post:

  pawel116 (04-11-2011)

 3. #2
  astrozagadka :-) Awatar arabika
  Dołączył
  14-12-2008
  Posty
  2,370
  Podziękował/a
  385
  Podziękowano 1,609 razy
  Siła reputacji
  292155

  Domyślnie

  Wodnik - Kobiety spod znaku Wodnika są gospodarne, zaradne i pracowite, o wielkim temperamencie i szerokim horyzoncie myślowym. Interesują się wszystkim, nierzadko ujawniają się jako intelektualistki. Chwilowe niepowodzenia, które ich także nie omijają, pokonują rozwaga, umiejętnościami współżycia w społeczeństwie. Często także przewodzą mężczyznom. Mężczyźni urodzeni pod znakiem Wodnika stanowią wspaniały typ na idealnego małżonka. A ponieważ planeta niezwykle ukierunkowuje myślenie i działanie mężczyzny - a jest ono typu stoickiego - stad też staja się oni łagodni, pełni pogodnego ducha, dobrotliwi oraz bardzo towarzyscy. Związek małżeński kobiety Wodnika z mężczyzną Wodnikiem jest w każdym przypadku doskonałym związkiem, a rodzą się z niego zdolne dzieci, choć charakterem odbiegające od rodziców. Osoby spod znaku Wodnika ce****e spokój, szczerość, otwartość na towarzystwo, dobroduszność, która nieraz przynosi może zmartwienia. A ponieważ Wodniki są uprzejme, cierpliwe, spokojne, nie denerwują się, nieczęsto ujawniają gniew. Kobietę lub mężczyznę będących pod wpływem Wodnika, można także rozpoznać po zewnętrznym wyglądzie, albowiem przywiązują oni dużą wagę do wyglądu. Są zadbani o subtelnej powierzchowności, gustownie, a nawet elegancko się noszą. Kochają się w tytułach. Nierzadko trąca czas by dowiedzieć się co o nich myślą, sadza inni ludzie, a zwłaszcza osoby spod znaku Wodnika. Te opinie o sobie biorą sobie do serca - by zaś poprawić swoje postępowanie, zasięgają porad osób urodzonych pod znakiem Raka. Rady te jednak nie przypadają im do gustu, dlatego nieraz Wodniki bywają rozczarowane. Mimo to, zawsze emanuje z nich spokój, a mając dar umiejętnego współżycia, są mile widziani w towarzystwie, na które oddziaływają uspokajająco.
  Porady dla osób urodzonych spod znakiem Wodnika:
  Wpływ Wodnika na osoby urodzone pod jego znakiem jest przemożny, pozytywny i niezwykle korzystny. Chwilowe niepowodzenia w ich życiu szybko przemijają i powraca spokój, lad i koniunktura. Dlatego osoby urodzone pod znakiem Wodnika, mogą i powinny śmiało podejmować plany życiowe, które w 90 procentach realizowane będą pomyślnie. Pisane jest im także powodzenie w zawodzie i duże sukcesy handlowe. Nie powinny zrażać się byle drobnym niepowodzeniem, a także sytuacja o znamionach dramatycznych, bowiem i te szybko przeminą. Wodniki muszą być przygotowane i na to, że tragicznych wydarzeń w życiu mogą mięć kilka, które jednak pozytywny mięć będą epilog. Zdrowie osób spod znaku Wodnika jest ogólnie dobre, mimo to powinny one dbać o właściwa kondycje, troszczyć się o prawidłowy tryb życia, nie forsować swych nerwów, troszczyć się o równowagę ducha.

 4. The Following 2 Users Say Thank You to arabika For This Useful Post:

  Bluebell (16-11-2011), gosiek8585 (15-02-2011)

 5. #3
  Zbanowany
  Dołączył
  15-02-2009
  Posty
  1,436
  Podziękował/a
  470
  Podziękowano 38 razy
  Siła reputacji
  0

  Domyślnie

  Jak wyglądają kobiety z Ascendentem w Wodniku i jakie mają brwi?

 6. #4
  marzycielka Awatar Natka2
  Dołączył
  30-09-2011
  Przegląda
  magiczny zakątek...
  Wiek
  63
  Posty
  630
  Wpisów
  18
  Podziękował/a
  29
  Podziękowano 24 razy
  Siła reputacji
  789905

  Domyślnie

  WODNIK (20 I - 18 II)

  Znakiem tym rządzą Uran i Saturn, a wypadkową ich działań jest intelekt, odkrywczość i nietuzinkowe spojrzenie na istotę żyda. Ludzie urodzeni w tym znaku na ogół nie pragną wielkiego bogactwa ani władzy, a jeżeli to uzyskują, to w wyniku oryginalnych posunięć i nowatorskich pomysłów, ale nigdy majątek i władza nie są celem ich życia. Oryginalne i szersze spojrzenie na sprawy życiowe powoduje, że ludzie ci bywają czasami niezrozumiani. W miłości nie przejawiają specjalnego temperamentu, dla nich rzeczą najważniejszą jest porozumienie duchowe. Podstawowym kryterium wyboru partnera przez Wodnika jest jego intelekt Wodniki na ogół są otwarci na wszelkie formy miłości, nie przerażają ich żadne dewiacje, tak w seksie jak i w życiu ciągle poszukują nowości. W trwałym związku Wodnik zawsze pozostanie indywidualistą, który podświadomie boi się utraty wolności, za to zazdrość u Wodników jest rzeczą rzadką.

  PANI WODNIK

  Z uwagi na błyskotliwy intelekt, niekonwencjonalne i niekiedy śmiałe zachowania, panie Wodniki mają duże powodzenie wśród mężczyzn. Ale oszuka się ten, kto od razu liczy na sukces w zalotach. Wybrańcy łych kobiet muszą imponować rozumem i nietuzinkowym sposobem bycia. Należy pamiętać, że panie z pod tego znaku są mistrzyniami w niedotrzymywaniu obietnic seksualnych. Pani Wodnik w miłości najczęściej jest perfekcjonistką o niesłychanie liberalnym podejściu do spraw uczuć i niekonwencjonalnych form miłości. Nie gorszy jej, ale często podnieca fakt mnogości doświadczeń seksualnych partnera. Również bardzo ją może zafascynować tajemniczość kochanka. Z wyrażaniem prawdziwych uczuć najczęściej zwleka.

  PAN WODNIK

  Sprawy objęte seksem są u panów Wodników są najczęściej spychane na dalszy plan, chyba, że chodzi o zaspokojenie ciekawości. Wprawdzie temperament ma tylko przeciętny, ale marzy o fascynujących przygodach, nietuzinkowych doznaniach erotycznych, natomiast małżeństwa najczęściej będzie unikał. Jeżeli już się ożeni, to w żonie będzie szukał przyjaciela, zrozumienia, a nie zmysłowego wyrafinowania, które nie jest mu potrzebne. Zawsze będzie robił coś na opak, łamał konwenanse, ale naprawdę będzie czuł niedosyt czegoś, czego sam nazwać nie potrafi.

 7. Użytkownicy którzy podziękowali Natka2 za ten post:

  Bluebell (16-11-2011)

 8. #5
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Rzadko wypowiadam się na temat znaków zodiaku, ale tym razem się wypowiem. Otóż - ta pani - Filmweb.pl - filmy takie jak Ty™! - ma siedem (!) planet w Wodniku. Czyli jest to mega - ultra - nieprawdopodobnie silny Wodnik. I ... wyróżnia się w jakiś sposób jako Wodnik. Zapraszam więc: Bajka o tym, jak siedem planet w Wodniku nie stworzyło nowego Edisona. Ť Gwiazdologia
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 9. #6
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

  WODNIK
  Miejsce szczególnej godności - Saturn oraz Uran. Saturn z tego względu, że Wodnik jest znakiem stałym (otóż to - jednak) i zdania nie zmieni tak często jak znaki zmienne (Bliźnięta, Strzelec np). Bywa nawet apodyktyczny. Uran dlatego, że Wodnik to odkrywcy. A bycie odkrywcą wymaga rewolucyjnego podejścia, albo ... roztrzepania. A Uran to jedno i drugie, częściej też niż zwykle... nagłe wypadki, albo olśnienia (zarówno na polu umysłu, jak i ciała).

  Miejsce szczególnego osłabienia - Słońce. Ano, z tej przyczyny, że wynalazcy i propagatorzy idei (Wodnikowa świadomość tzw) odkładają swoje ego albo blask na półkę. I im bardziej to zrobią, tym bardziej świat ich doceni (często niestety po śmierci).

  Ery Wodnika nie mamy. "Wyszła" np P. Leonowi Zawadzkiemu na rok 2200 ;-) . Logonia - 021 z notesu astrologa
  Metaforycznie zaś mamy, pod postacią internetu, telefonii, wi-fi, podczerwieni, ekranów dotykowych, etc. Bo elektronika to ogólnie Wodnik.

  Pozdrowienia!
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 10. #7
  Vianne 22
  Guest

  Domyślnie

  Bratanica jest wodnikiem i widać już jej silny charakter. Ma swoje zdanie, jest oryginalna i samodzielna, jak na swój wiek ( 10 lat). Ma swój własny styl ubierania już i dobry gust. Dobrze się uczy, zainteresowań ma wiele. Typ przywódczyni- przewodnicząca klasy. Inteligentna, bywa złośliwa i duże poczucie humoru. Dużo mówi, bardzo kontaktowa, śmiała, raczej spokojna. Lubi komputery, nowinki techniczne. Dobrze sobie ogólnie radzi z obsługą różnych urządzeń.

 11. #8
  Ekspert: astrologia
  Dołączył
  27-08-2011
  Przegląda
  Szczecin
  Wiek
  39
  Posty
  515
  Wpisów
  7
  Podziękował/a
  20
  Podziękowano 198 razy
  Siła reputacji
  40894788

  Domyślnie

  Ja sam jestem Wodnikiem i znam mnóstwo Wodników - cóż, prawdopodobnie każdy przedstawiciel znaku zna więcej swoich pobratymców, niźli on sam.

  Do Wodników miewam stosunek ambiwalentny - latami ich lubię, latami nie lubię, później znowu lubię. Teraz jestem w fazie lubienia. Co ciekawe, coraz bardziej sympatyzuję z osobami, które urodziły się w tym samym dniu co ja, dzień wcześniej, dzień później. Co jak co - koniunkcja Słońc. W dzieciństwie takich osób urodzonych blisko mnie, nie znosiłem. Ale zmieniło się, zmieniło.

  Temat bliźniąt astrologicznych, tzn tych co urodzili się tego samego dnia, miesiąca i roku co Wy, pasjonuje mnie, więc jeśli takie osoby znacie, zachęcam do podzielenia się tą wiedzą - wspólnych i różniących się mocno cech.
  Więcej o astrologii: http://astrologia-horoskop.pl/

 12. #9

  Dołączył
  19-06-2014
  Posty
  10
  Podziękował/a
  0
  Podziękowano 0 razy
  Siła reputacji
  1

  Domyślnie

  jestem wodnikiem i numerologiczną jedynką, jak najbardziej jestem indywidualnością

Podobne wątki

 1. Ona Wodnik, On Byk
  Przez PozytywnaEnergia w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 15-01-2010, 15:36
 2. On Lew ona Wodnik
  Przez jerz_84 w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 8
  Ostatni post / autor: 22-05-2009, 15:18
 3. Ja wodnik on byk
  Przez nett. w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 18-05-2009, 22:18
 4. Pani wodnik i pan wodnik
  Przez 11anetta w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 29-04-2009, 11:44
 5. Ja byk on wodnik
  Przez monika66 w dziale Archiwum astrologii
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 25-04-2009, 15:01

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272