Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: LEW - szczegółowy opis.

 1. #1
  Przez ciernie do gwiazd. Awatar Pysiaczek
  Dołączył
  04-02-2010
  Przegląda
  Zawsze tam gdzie Ty...
  Posty
  1,785
  Podziękował/a
  109
  Podziękowano 1,662 razy
  Siła reputacji
  268448

  Domyślnie LEW - szczegółowy opis.

  23 lipca - 22 sierpnia

  Charakterystyka ogólna
  Piąty z kolei znak zodiaku patronuje osobom, które większość wysiłków poświęcają budowaniu swojego autorytetu. Wynika to z przynależności Lwa do trygonu ognistego, którego cechy podaliśmy już wcześniej - patrz Baran. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Lew należy do tzw. Krzyża stałego, który przynosi osobom urodzonym w tym znaku stałość, wytrwałość i kontynuację wielkich przedsięwzięć. Planetą Lwa jest Słońce, którego oddziaływaniu należy przypisać wzmożoną witalność u podopiecznych, poczucie indywidualności, zdolność do pełnej koncentracji, oraz wykorzystania talentów i możliwości. Człowiek urodzony pod wpływem Słońca ma umiejętność syntetycznego ujmowania zjawisk, właściwej oceny zdarzeń i ludzi, umiłowanie ideałów, szlachetność, siłę woli i poczucie własnej wartości. Przy niekorzystnym układzie planet cechy pozytywne. Słońce zmienia na negatywne, jak np. pycha, próżność, egoizm i narzucenia innym woli. Najsilniejszy wpływ na swoich podopiecznych Słońce wywiera między dwudziestym a czterdziestym pierwszym rokiem życia.

  Negatywy
  Osoba spod królewskiego znaku Lwa jest wielkim indywidualistą usiłującym wszystkich sobie podporządkować, a nie przystosować się do ogółu. Odznacza się też dużym uporem, co wynika z przekonania o własnej nieomylności. Inną charakterystyczną cechą Lwów jest dążność do dominacji. Nie pozbawionej również efekciarstwa. Przejawia się to zarówno w ich celach życiowych, jak i w codziennym zachowaniu. Poruszanie się, gesty, mimika nie są przypadkowe, lecz wyreżyserowane, niemal teatralne. Często jest to zachowanie na pokaz, ale jakże bliskie i miłe naturze Lwa. W towarzystwie Lew będzie próbował za wszelką cenę czymś błysnąć lub zaskoczyć. Jeżeli mu się to nie powiedzie, zmieni towarzystwo. Ponadto lew jest pozerem i przywiązuje wielką wagę do opinii na swój temat. Opinie te mogą być prawdziwe lub fałszywe, byleby tylko były pochlebne i miłe dla jego uszu. Osoby spod znaku Lwa mają skłonności do samouwielbienia swoimi oponentami nie przejmują się zbytnio, gdyż żywią przekonanie, że nie są oni w stanie przeszkodzić im w osiągnięciu wytyczonego celu. Gdyby jednak podjęli takie próby, wówczas będą starać się zniszczyć ich bez skrupułów. Ponieważ Lew nie jest dyplomatą, a nawet ce****e go znaczna gwałtowność i niecierpliwość, wykazuje często dużą zawziętość, upór, pychę i bezwzględność. Lew odczuwa potrzebę intensywnego życia seksualnego, co wynika z jego zmiennej witalności. W miłości jest namiętny, lecz nie trwa to długo. Nie potrafi głębiej przeżywać, głównie ogranicza się do fizycznego rozładowania swoje energii. Bardzo zraża się niepowodzeniami i szuka kontaktów erotycznych przede wszystkim po to, żeby sprawdzić swoją męskość. Lwy, które cierpią na brak powodzenia lub "okazji, stają się zgorzkniałe, zgryźliwe i niemiłe dla otoczenia. Najbardziej cierpi na tym ich najbliższa rodzina, a w przypadku jeśli Lew jest szefem - jego podwładni. Dyskusja z osobami spod znaku Lwa jest niezwykle trudna, ponieważ preferują one wyłącznie własne poglądy, natomiast argumenty swoich rozmówców uważają za mylne lub małowartościowe. Nie mają ochoty wnikać w zawiłe sprawy ani rozpoznawać zagadnień natury filozoficznej, parapsychologicznej lub religioznawczej. Lew nie jest materialistą, ale lubi mieć pieniądze, a nawet ich potrzebuje, aby móc zapewnić sobie pochlebców. Przyzwyczajony jest do wygód i luksusu, lubi dobrze zjeść, przebywać w eleganckich wnętrzach, korzystać ze zdobyczy najnowszej techniki. Oprócz zabiegów o przepych i zaszczyty, Lew intensywnie myśli o tym, jak by swoje obowiązki zwalić na innych, gdyż jest po prostu leniwy. Niestety, nie zna się na ludziach, często daje się omamić pięknymi słówkami, a kiedy zreflektuje się, skutki błędnej oceny są już nieraz nie do naprawienia.

  Pozytywy
  Zdaniem astrologów urodzeni pod tym znakiem zodiaku mają w swoim charakterze cechy pozwalające odgrywać im widoczną rolę w społeczeństwie. Dzięki wielkiej ambicji, dumie i walorom towarzyskim potrafią dominować w otoczeniu. Zachowanie się ich zależy w dużym stopniu od nastroju w danej chwili. Nieraz są mili, uprzejmi, a przynajmniej znośni, a kiedy indziej, bez specjalnego powodu, bywają aroganccy. Do zalet Lwa można zaliczyć prawdomówność, otwartość, szczerość i uczciwość. Mimo swoje wyniosłości, bywają naiwni, nieraz nawet bardzo. Wierzą ludziom i często źle na tym wychodzą. Wbrew pozorom nie są odważni. Mają jednak odwagę cywilną, która pozwala im stanąć w obronie pokrzywdzonych. Lwy mają także duże talenty organizatorskie. Potrafią bowiem jak rzadko kto organizować wspaniałe imprezy. Żony spod znaku Lwa ce****ą duże ambicje odnośnie do swojego małżeństwa. Chcą, żeby ich partner życiowy był kimś, kto będzie miał autorytet i stanowisko. Jeżeli mąż tego nie osiągnie, będzie narażony w domu na pogardę. Pani Lew będzie małżonką wierną, ale nieszczęśliwą. Zazdrości swoim koleżankom, że lepiej wyszły za mąż, szuka towarzystwa, gdyż chciałaby otoczyć się gronem wielbicieli. Mąż powinien dbać o wspólne rozrywki, bo inaczej żona Lew będzie zabawiała się na własną rękę. Lew jest na ogół szlachetny o lojalny. Stroni zazwyczaj od podłości lub zdrady. Jeżeli otoczony jest towarzystwem, które akceptuje jego zachowanie, wówczas jest pogodny, dowcipny i skory do bezinteresownej pomocy.

  Pani Lew

  Pani spod słonecznego znaku Lwa jest dumna i wyniosła, ale nie wynika to z zarozumiałości, lecz z godności, sposobu poruszania się, gestykulacji i mimiki, które znamionują wielką damę. Jest przy tym na ogół zgrabna, urodziwa i elegancka. Chętnie nosi ubiory w najlepszym gatunku, doskonale wiedząc, w czym jest jej do twarzy. Na co dzień zachowuje się wytwornie i cieszy się wrodzonym autorytetem. Spokojnie, bez większego wysiłku osiąga to, co sobie zaplanowała. Niejako z urzędu należy jej się naczelne miejsce w danej zbiorowości. Z wyjściem za mąż pani Lew nie ma kłopotów, gdyż cieszy się nieustającym powodzeniem. Ambicje ma wygórowane, prawie nierealne, a życie zazwyczaj płata jej figla i wychodzi za mąż za zupełnie przeciętnego mężczyznę. Pani Lew jest dobrą żoną. Bardzo dba o swoje dzieci. W małżeństwie lubi czasem ponarzekać, ale dzięki swojej oryginalności, klasie, rozwiniętemu zmysłowi estetycznemu i znajduje rekompensatę moralną w swoim otoczeniu. W domu próbuje rządzić i trzymać wszystkich pod pantoflem, ale potrafi też pozornie skapitulować, czyli dać satysfakcję innym, ale tak, aby jej pozycja pozostała nie zagrożona. Dom prowadzi doskonale i w niekonwencjonalny sposób. Gorzej za to z klimatem domowym, gdyż bywa uparta i nadmiernie gadatliwa. Natomiast chętnie pomaga mężowi i niejednokrotnie staje się podporą w prowadzonym przez niego interesie. W miłości jest wielce osobliwa. Wie, że jest atrakcyjna, i zaloty mężczyzn po części zaspokajają jej ambicję. Nie odczuwa zbytniego mężczyzn po części zaspokajają jej ambicję. Nie odczuwa zbytniego pożądania. Lubi seks i łatwo osiąga zadowolenie, jednak życie erotyczne nie dominuje w jej myślach. Godne podkreślenia jest to, że Lwica trzyma się swojego stadła aż po grób, jednak nie chce być jego niewonicą i nic w tym dziwnego, wszak to królewska krew.

  Pan Lew
  Mężczyzna spod tego znaku ma maniery iście królewskie. Lubi pieniądze, stanowiska i zaszczyty. Jest pełen godności, odważny i szczery. Bardziej jednak preferuje władzę niż zdobycze materialne. W swoim otoczeniu budzi sympatię i respekt. Jego pomyślne funkcjonowanie zależy w dużej mierze właśnie od aprobaty otoczenia. W korzystnych dla siebie warunkach wykazuje bowiem wielkie kwalifikacje przywódcze i organizacyjne, niezawodny instynkt moralny i wiele praktycznych umiejętności. W towarzystwie stara się sprawiać wrażenie znudzonego światowca, lwa salonowego i człowieka niezwykle pewnego siebie. Dużo wymaga od życia. Lubi dostatek i pieniądze. Pociąga go też hazard. W życiu Lwy mają dużo szczęścia i z kłopotliwych sytuacji wychodzą na ogół obronna ręką. Kochają muzykę, sztukę i rozrywkę. Powierzchowność i maniery Lwa są na miarę innych jego przymiotów. Jest pełen godności i zawsze elegancki. Ma mocne wejrzenie i zniewalający uśmiech. Jest ogromnie wrażliwy na kobiecy wdzięk. Doznaje silnych pożądań i zako****e się bez pamięci. Najczęściej bywa zdobywczy, namiętny i uczuciowy. Lubi kobiety urodziwe, wytworne i trochę niedostępne, aby mógł je zdobywać, wykorzystując swoje możliwości. W miłości powątpiewa jednak we własne możliwości seksualne. Chciałby często się sprawdzać. Lubi w swoim otoczeniu uchodzić za Casanovę i znawcę kultu Erosa. W tym względzie może być wrażliwy na najmniejsze nawet słowa krytyki. Bywa podatny na nerwice płciowe, a nawet okresową impotencję. Jest zazdrosny o swoją partnerkę, i to z dwóch powodów: po pierwsze - okazywanie względów przez jego partnerkę innym mężczyznom uraża jego dumę, po drugie - obawia się, że ktoś inny może być od niego lepszy.


  Urodzeni w pierwszej dekadzie Lwa (23VII-2VIII)
  Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Słońca, są pod dodatkową opieką Saturna. Wpływ tej planety wzmaga odpowiedzialność, ostrożność i wytrzymałość, Ponadto pomaga realistycznie i praktycznie patrzeć na życie, właściwie planować i realizować swoje plany. Lwy z tej dekady są niezwykle ambitne i żądne władzy. Kochają pieniądze i zaszczyty, stale dążą do zdobycia coraz wyższej pozycji w hierarchii społecznej. Biorą z życia wszystko to, co najlepsze. Są przy tym silne fizycznie i psychicznie. W swoim otoczeniu nie cieszą się zbytnią sympatią, ponieważ mają skłonności do samouwielbienia. Nie lubią być nie zauważeni, pozostawieni na dalszym planie, gdyż są zbyt wielkimi indywidualistami. Na życie patrzą realnie i pod kątem własnych korzyści. Są życzliwi i troskliwi tylko w stosunku do osób im przydatnych lub przynajmniej posłusznych. Lwa bardzo łatwo jest zrazić, natomiast zatrzeć to wrażenie o wiele trudniej, bo bywa niezwykle pamiętliwy. Osoby z tej dekady osiągają znaczące sukcesy w pracy, przede wszystkim dlatego, że są dobrymi organizatorami, przejawiają ambicję, inwencję oraz przedsiębiorczość. Najlepsze rezultaty osiągają w wolnych zawodach lub na samodzielnych stanowiskach. Potrafią tak rozdzielić pracę, że dla nich pozostanie tylko funkcja nadzorcza. W kontaktach międzyludzkich są trudne, głownie ze względu na swoją impulsywność. Zachowanie Lwów z tej dekady szczególnie zależy od nastroju. W ciągu jednej chwili potrafią przeistoczyć się z miłych i uprzejmych w aroganckich i odpychających. Lwy z tej dekady są inteligentne, natomiast ich wiedza jest dość powierzchowna. Wynika to stąd, że nie lubią się przemęczać zdobywaniem szczegółowych wiadomości, Nie przeszkadza im to jednak wypowiadać się autorytatywnie na każdy temat. Lwy z tej dekady są najbardziej kochliwe i namiętne ale też najczęściej zmieniają swoich partnerów.

  Urodzeni w drugiej dekadzie Lwa (3-12 VIII)

  Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Słońca, są pod dodatkowym wpływem Jowisza. Pozytywne oddziaływanie tej planety wzmacnia idealizm, szczerość, sprawiedliwość, szlachetność, mądrość życiową i filozoficzną refleksję. Przy destrukcyjnym wpływie potęguje wygodnictwo, nieodpowiedzialność, ograniczoność, snobizm, hipokryzje i nie obiektywność. Słońce i Jowisz wywierają na urodzonych w drugiej dekadzie nieporównywalnie większy wpływ niż na inne Lwy. Ich charaktery są zmienne, a zachowanie skrajne. Jak wszystkie Lwy, tak i te starają się dostosować inne osoby do siebie. Są tak samo żądne sławy. Pomaga im w tym silny charakter, wrodzony autorytet i umiejętność celnej argumentacji. Same są niezwykle odporne na wpływy innych. Uważają, że ich ocena jest najwłaściwsza i nie podlega weryfikacji. Lwy urodzone w tym okresie nie zaliczają się do materialistów. Chętnie obdarzają przyjazne im osoby, same również korzystają z życia, nie żałując pieniędzy na swoje uciechy. Nie gardzą też hazardem. Z powyższych względów wynika, że pieniądze nie zawsze się ich trzymają. Mimo to Lwy są optymistami i nie załamują się takimi przyziemnymi sprawami. Są zdani, że pieniądze dziś są, jutro ich nie ma i jest to rzecz normalna. Lwy z początku sierpnia bardzo lubią podróże, poznawanie egzotycznych krajów, wędkowanie i wszelkie niespodzianki, aby tylko były miłe. Nawet z drobnych prezentów potrafią się cieszyć i szczycić w swoim otoczeniu jak rzadko kto. W miłości są również niestałe, jednak wyróżniają się większą serdecznością i delikatnością uczuć. Podobno są najszczęśliwsze z Lwów.

  Urodzeni w trzeciej dekadzie Lwa (13-22 VIII)

  Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Słońca, są pod dodatkowym wpływem Plutona. Przy korzystnym układzie planet Pluton wzmacnia odwagę, siłę przebicia, regenerację sił i wytrzymałość. Destrukcyjny układ wzmaga tendencje do izolowania się od społeczeństwa, przemoc, podejrzliwość, okrucieństwo i skłonności niszczycielskie. Lwy z tego kresu ce****e zmienność poglądów, połączona z bezkompromisowością i żądzą władzy. Przywiązują wagę tylko do tego, co mogą wykorzystać w realizacji swoich ambicji. Inne sprawy lekceważą lub ignorują. Nie mają w tym względzie żadnych zahamowań. Prawo i fakty próbują naginać do siebie. Wyrażane przez nich poglądy i opinie uzależnione są do ich planów i nastrojów. Nawet znając Lwa dostatecznie długi, nie można w pełni przewidzieć jego reakcji ani stanowiska, jakie zajmie w danej sprawie. Za każdym bowiem razem może zachować się odmiennie. On sam zresztą nie wybiega myślą daleko naprzód. W życiu Lwom pomaga wrodzony autorytet i odwaga w podejmowaniu decyzji. To w połączeniu z siłą przebicia i ogromną ambicją powoduje, że udaje się im zajmować eksponowanie stanowiska. Historia zna wielu wybitnych wodzów, genialnych twórców, inżynierów i awanturników dużej klasy, urodzonych właśnie w tej dekadzie. Dzięki szybkości działania i przedsiębiorczości potrafią wykorzystać każdą okazję, dającą im szansę awansu lub sukcesu. Kiedy osiągną to, co zamierzali, jest im stosunkowo łatwo utrzymać się na zdobytych pozycjach. Pomocna im w tym jest silna wola, pewność siebie i znaczna inteligencja. Lubią przy tym rozkazywać i wzbudzać posłuch. Prawdziwych przyjaciół mają niewielu. Na przeszkodzie stoi ich zbytnia impulsywność i egoizm. W uczuciach nie różnią się od innych Lwów: są namiętne, ale na krótką metę. W stałych związkach bywają dość trudne do harmonijnego współżycia.

  Seks

  ONA

  Kluczem do osobowości Lwic jest dysproporcja między seksem, który odczuwa, a tym, którym emanuje. Pierwszy jest wątły i słabo rozwinięty, drugi agresywny i zwracający uwagę. Kobieta spod znaku Lwa wie, że jest atrakcyjna. Zabiegi mężczyzn bawią ją i zaspokajają jej ambicje. Zaczyna się nimi bawić, sama nie rozumiejąc sensu tej gry, ponieważ nie zna pożądania. Większość świętych chrześcijańskich była urodzona pod znakiem Lwa: cnota, która miała być ich zasługą, mogła być w rzeczywistości brakiem pożądania. Jest w pełni świadoma swej atrakcyjności i lubi ją podkreślać. Chociaż nigdy silnie nie pragnie, lubuje się w seksie i łatwo osiąga zaspokojenie. Niechęć do bardziej wyrafinowanych pozycji może przejawiać się np. w trosce o fryzurę. Seks jednak nie interesuje jej w takim stopniu, jak na to wygląda. Przez całe życie mężczyźni biorą ja za kogoś innego. Wielu rozczarowuje się.

  ON
  Mężczyzna Lew pod względem seksu podobny jest w dużym stopniu do mężczyzny spod znaku Baran. Podobnie jak on, nie dowierza własnym możliwościom seksualnym. Potwierdzenia szuka jednak w diametralnie inny sposób. To typ wiecznego playboya. Jeśli kolekcjonuje i rozpowszechnia pornografię, to głównie aby wytworzyć wokół siebie opinię, że w tym temacie ma wiele do powiedzenia. Temu samemu celowi służą opowieści o własnych sukcesach erotycznych. W młodości prowadzi intensywne życie seksualne, którego istotą jest potrzeba udowadniania sobie, na co go stać. Przywiązuje szczególną wagę do ilościowych wskaźników, w tym przypadku do częstotliwości stosunków, rozmiaru członka, rekordowej liczby orgazmów itp. Zdecydowanie przecenia techniczną stronę współżycia, nie stać go na głębsze przeżycia emocjonalne. Preferuje pogląd, że wrażenia seksualne kobiet w pełni uzależnione są od działania mężczyzny. Lew nie dostrzega u kobiet ich własnych popędów. Nie docenia też roli wyobraźni w indukowaniu podniecenia. Jest zdolny do chorobliwej zazdrości, płynącej z podświadomego niepokoju, że jego partnerka spotka mężczyznę mogącego dostarczyć jej wielu wrażeń, po których on nigdy nie będzie w stanie jej zadowolić. Gra miłosna Lwa jest zbiorem czynności, po których spodziewa się określonych wyników. Brak mu przy tym autentycznego zaangażowania się w reakcje i przyjemności partnerki. Bardziej koncentruje się na efektywności tego, co robi, niż na związanej z tym zmysłowej rozkoszy. Nawet niewielkie lub przypadkowe niepowodzenia sprawiają mu
  ogromną przykrość. Przesadza wówczas w ich ujemnej ocenie, panicznie się ich obawia i dlatego staje się bardzo podatny na nerwice płciowe. W konsekwencji może to doprowadzić do zaprzestania stosunków już w wieku średnim.

  Sfera zawodowa

  Podwładny

  Początki kariery zawodowej Lwa są trudne. Wymaga on odrębnego traktowania, gdyż różni się nieco od reszty pracowników. W swoim umyśle ma zakodowane, że jest stworzony do kierowania innymi, do dominacji i zaszczytów. Przecież już jako dziecko próbował podporządkowywać sobie rówieśników. Pracownikowi spod znaku Lwa trudno jest zaadaptować się w miejscu pracy, gdyż na początku kariery zawodowej musi zaczynać od najniższych stanowisk. Często porzuca pracę, obraża się itp. Z czasem próbuje znaleźć jakąś satysfakcję dla siebie. Wystarczy, że będzie przełożonym nawet najniższego szczebla, np. brygadzistą, to już poprawi jego samopoczucie. Im wyżej, tym lepiej. Staje się wówczas dumny i wspaniałomyślny. Lew jest bardzo wrażliwy na opinię o sobie. Złych wieści woli nie słyszeć. Jako pracownik bywa pożyteczny w tych zawodach, gdzie może błyszczeć, w miejscach, gdzie będzie miał publiczność, np. różnego rodzaju przedstawicielstwa, prowadzenie zebrań, imprez komenderowanie oraz wszelkie funkcje reprezentacyjne. Trzeba dodać, że Lew ma predyspozycje w tym kierunku. Na ogół jest atrakcyjny pod względem urody, ma postawę pełną godności oraz wielką pewność siebie. Aby pracownik spod tego znaku był zadowolony z pracy, przełożeni nie mogą zapominać o pochwałach dla niego, jeśli na nie zasługuje. Słowa uznania mają dla Lwa większe znaczenie niż dla innych pieniądze. Nie szczędzi wysiłków w pracy, jeżeli widzi dla siebie realną szansę awansu. Lew będzie rozwijał do niebotycznych rozmiarów nawet pozory swojej władzy. Poszczególne czynności lub celebrować i czynić z nich pępek świata.

  Przełożony
  Osoby spod znaku Lwa bardzo często sprawują funkcje kierownicze. Są wtedy w swoim żywiole. Urzędowe zazwyczaj zaczynają od widocznych oznak swoje władzy, a więc są to: wizytówki, szyld, pieczątki, oczywiście gabinet, sekretarka itp. Następnym etapem jest dobór odpowiednich współpracowników. Tu, niestety, Lew nie ma wyczucia. Szybko otoczy się pochlebcami, spryciarzami, którzy pod jego szyldem zrobią interes, a on będzie ponosił tego konsekwencje. O ile uda mu się dokonać właściwego wyboru, wówczas sukcesy są pewne, gdyż Lew umie pokierować pracą i potrafi zadbać o pracowników. Jest on znacznie lepszym kierownikiem niż pracownikiem. Po królewsku potrafi rozdawać nagrody, pochwały i nagany. Trzeba też pamiętać, że ceni sobie wygodny nie tylko styl życia, ale i pracy. Poza tym jest leniwy i potrafi umiejętnie przerzucać swoje obowiązki na barki innych., Dla utrzymania dobrej atmosfery w pracy lepiej traktować przełożonego spod znaku lwa z szacunkiem, zachować pewien dystans, podsunąć mu jakiś pomysł, by przedstawił go jako swój własny, pochwalić głośno jego mądrość, niż krytykować, a wszystkim wyjdzie to na dobre.

  Partnerka spod znaku Lwa
  Pożycie z partnerką spod znaku Lwa nie jest co prawda łatwe, ale ciekawe. Na ogół wzbudza ona zazdrość innych mężczyzn. Jest przeważnie zgrabna i piękna, dumna i dostojna, uparta i gadatliwa. Jej atrybutem jest wyniosłość. Lubi dominować w otoczeniu, w towarzystwie i w domu. Ponieważ ma wrodzone cechy do dominacji, więc jeżeli są one w niej nie wykształcone, w określonej sytuacji szybko się ujawniają. Żona spod znaku Lwa potrafi w domu stworzyć przynajmniej pozory luksusu, bogactwa i posiadania. Tworzenie efektów przychodzi jej łatwo i naturalnie. Jako partnerka życiowa jest lojalna, chętna do pomocy mężowi i potrafi wzmocnić jego pozycje zawodową lub towarzyską. Również należycie dba o swoje dzieci. To prawda, że nie przepada za pracami kuchennymi ani sprzątaniem, ale jak coś zrobi, to gustownie i efektownie. Jest bardzo wdzięczna za wyręczenie jej z obowiązków domowych. W pracy ambitna. Dużą wagę przywiązuje do pochwał i zaszczytów . Źle się czuje z pustką w kieszeni, a do oszczędnych nie należy. W życiu erotycznym stwarza pozory z gruntu fałszywe. Seks pociąga ją tylko w niewielkim stopniu. Bardziej woli podobać się mężczyznom i wiedzieć, że jej pożądają. Dużą przyjemność sprawiają jej umizgi. W życiu seksualnym zaspokojenie osiąga łatwo i nie przeżywa go zbyt głęboko. W małżeństwie jest na ogół szczęśliwa i wierna, jeżeli mąż spełnia jej ambicje. Musi on być kimś, kim mogłaby się przed koleżankami. Ponadto mąż musi zapewnić jej dostatek. Nie może też rozliczać z pieniędzy. Wówczas pani Lew dom i rodzinę traktuje bardzo poważnie.

  Partner spod znaku Lwa
  Odczuwa nieustanną potrzebę dominacji, błyszczenia i bycia podziwianym przez otoczenie. W przeciwnym wypadku będzie nieszczęśliwy, zgorzkniały i złośliwy. Jest przekonany o swojej nieomylności autorytecie, a w rzeczywistości jest naiwnym egocentrykiem. Partnera spod tego znaku niezwykle łatwo "kupić" na pochlebstwa i pozory uniżoności. Woli słyszeć słodkie kłamstwa niż gorzką prawdę. Przyjaciół zjednuje sobie najczęściej prezentami lub innymi korzyściami, gdyż często zajmuje wysokie stanowisko lub po prostu ma pieniądze. Mężczyzna spod znaku Lwa szybko przyzwyczaj się do życia w dostatku i do łatwości w zdobywaniu majątku. Nie jest przy tym ani pracowity, ani wytrwały. Każdą cięższą czynność zleca inny, Chorobliwie natomiast nie znosi krytyki swojego zachowania. W rzeczywistości Lew ma złote serce i jest dość wrażliwy na ludzką krzywdę, ale trudno mu się do tego przyznać. Woli uchodzić za twardego i rządzącego. Niezwykle ciężko przychodzi mu okazywać wdzięczność swym najbliższym, mimo że w głębi duszy chciałby tego. Dla rodziny bywa czasem przykry, a czasami by ją zagłaskał i zasypał prezentami. Wszystko zależy od jego nastroju i humoru. O swoją żonę jest bardzo zazdrosny, szczególnie obawia się, by nie spotkała mężczyzny lepszego od niego, O ile małżonka zrezygnuje z własnych ambicji, ich pożycie może być zgodne, czasami iście królewskie.

  Kto z kim, czyli powinowactwo serc

  Lew z Baranem

  Mogą być dobrymi przyjaciółmi, nawet kochankami, ale znacznie gorszymi małżonkami. Te dwa ogniste znaki na co dzień będą bardzo iskrzyć. Rozumieją się doskonale w przyjaźni, w miłości zaś występuje zbyt duże podobieństwo, aby mogli się uzupełniać.

  Lew z Bykiem
  Byka będzie przyciągał blask Lwa. Tego z kolei prostolinijność i pracowitość partnera. Lew jednak rzadko doceni dobroduszność Byka i spory między nimi wydają się być nieuniknione, a wówczas Byk może nadstawiać nogi.

  Lew z Bliźniakiem
  Bliźniak może być zauroczony Lwem, lecz aby istniał między nimi trwały związek, Lew musi dorównywać zainteresowaniami i inteligencją partnerowi. Nie może też zapominać o zapewnieniu rozrywki i wygody. Zadanie chyba zbyt trudne dla leniwego Lwa.

  Lew z Rakiem
  Potrafią się znakomicie uzupełniać. Lew doda partnerce aktywności, blasku oraz zapewni poczucie bezpieczeństwa, a Rak wprowadzi do tego związku dużo ciepła i delikatności. Konflikty mogą wystąpić ze względu na obcesowość i wyniosłość Lwa, lecz dobre momenty zdecydowanie będą przeważać.

  Lew z Lwem
  W tym przypadku zdania są podzielone. Z jednej strony Lwy nie lubią dzielić się władzą ani wpływami, a z drugie strony, mogą się ułożyć. Jeśli przyjdzie im żyć w trudnych warunkach, zapomną o kurtuazji i będą na siebie ryczeć.

  Lew z Panną
  Panna gotowa jest wiele uczynić dla Lwa i wspólnego dobra. On jednak zachwyca się osobowością silną i nieposkromioną. Jeśli Panna zrazi się do niego, będzie dążyć do poniżenia go i wytykania słabych punktów, chociaż otwartej wojny nie wypowie.

  Lew z Wagą
  Pożycie ich może scharakteryzować się dużym rozmachem, aktywnością towarzyską i wspólną pasją. Zabraknąć im natomiast może intymności. Ewentualnie zdrady nie powinny wywołać takiego rezonansu , jak w innych związkach.

  Lew ze Skorpionem

  W zasadniczych kwestiach zawsze dojdziecie do porozumienia. W szczegółach będzie bardzo różnie, ale zapalnym punktem może okazać się aktywność seksualna Skorpiona i jego hamulce moralne w tym względzie, a właściwie ich brak.

  Lew ze Strzelcem
  Bardzo interesujący układ. Obie strony należą do trygonu ognistego. Jedno może inspirować drugie. Przed wami szansa na wielkie osiągnięcia. W sprawach błahych bądź szczegółowych pewne napięcia lub sprzeczki wydają się nieuniknione.

  Lew z Koziorożcem
  Połączenie ognia z chłodem. Oboje będziecie dążyć do osiągnięcia władzy i majątku, ale każde inną drogą. Lew nie może liczyć na adorację i pochlebstwa w tym związku i mina szybko mu zrzednie. Nie jest to najlepszy pomysł.

  Lew z Wodnikiem
  Wzajemnie siebie potrzebujecie: Wodnik odwagi, tupetu i siły Lwa, a ten intuicji i poczucia humoru partnera. Może to być idealna para do obrony wartości humanitarnych.

  Lew z Rybą

  Lwu trudno będzie godzić się z nielogicznością Ryby i ustawiczną krytyką jego zachowań. Ona zrazi się wyniosłością i oschłością partnera. Lepiej rozejrzeć się za kimś odpowiedniejszym.

  Jak zdobyć Lwa


  ONA

  Jak ją pozyskać i utrzymać
  Wydaje się to nader proste. Po pierwsze, należy prawić jej komplementy i zgadzać się z jej zdaniem. Miłą atmosferę można stworzyć przez drobne nawet prezenciki. Po drugie, najlepiej, żeby partner był kimś lub dysponował czymś, co mogłoby wzbudzić podziw u jej koleżanek. Współżycie z nią będzie znośne, jeśli będzie się grało fair. Również przy podejmowaniu decyzji trzeba się liczyć z jej zdaniem, gdyż często ma rację.
  Co zrobić, żeby cię porzuciła?
  W pierwszym etapie należy ją maksymalnie zniechęcić do siebie, m.in. przez ignorowanie jej osoby, ograniczenie wydatków na stroje i kosmetyki itp. W drugim etapie trzeba samemu odejść błyskawicznie, bo może się w niej obudzić groźna Lwica.

  ON
  Jak go zdobyć i utrzymać?
  Ceni to, co piękne, wielkie i szlachetne. Odpowiadają mu kobiety inteligentne i obdarzone seksem. Musi ponadto dysponować wielką cierpliwością, żeby znosić kaprysy Lwa. Jeżeli jego koledzy będą mu zazdrościć tak atrakcyjnej partnerki, to wszystko jest na dobrej drodze. Utrzymanie Lwa wymaga dużej elastyczności i inwencji od partnerki. Dla dobra sprawy należy samej sprawować rządy, ale trzeba to robić tak umiejętnie, aby nie było wątpliwości, że to on jest władcą. Słowa częstej krytyki jego nietaktownych zachowań sytuacji nie poprawią, natomiast bardzo zadrażnią atmosferę.
  Co zrobić, żeby cię porzucił?
  Wytykanie słabostek, szczególnie publicznie, będzie dla niego dotkliwym ciosem. Najsłabszym punktem jego honoru jest sprawność seksualna i to powinno go ostatecznie zniechęcić do partnerki.
  Za pomoc możesz podziękować klikając na podziękował/a oraz na gwiazdkę <pod postem>

  Pokładam nadzieję w świetle, które wzejdzie po ciemnościach...

  Nie odpowiadam na prośby wysyłane do mnie na PW ani zamieszczone w moim profilu.

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Pysiaczek For This Useful Post:

  Arshi (10-03-2011), bellugia (29-01-2011), Megimar (22-01-2011)

 3. #2
  Awatar Megimar
  Dołączył
  20-07-2010
  Posty
  131
  Podziękował/a
  289
  Podziękowano 6 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  W 99 % prawda :)

 4. #3
  * irracjonalistka * Awatar KataMusica
  Dołączył
  12-09-2009
  Przegląda
  inside my body
  Posty
  637
  Podziękował/a
  28
  Podziękowano 39 razy
  Siła reputacji
  12

  Domyślnie

  mrrau : )

  Myślę, że 90% opisu pasuje do mnie, ale w sumie często zmieniam spojrzenie na świat. Zmieniam się wtedy, trochę łagodnieję, ale ważnych (dla mnie) rzeczy bronię jednak tak samo jak w tej pierwszej mojej fazie.
  Te rzeczy się nie zmieniają ...

 5. #4
  Bethany
  Guest

  Domyślnie

  Leo


  Lew (23.07 – 23.08)

  DANE OGÓLNE

  Znak Ognistego Trygonu

  Okresy pobytu Słońca dla ekliptyki w gwiazdozbiorze zaczyna się dla Lwa (Leo) 10 VIII a kończy 15 IX,

  Czyli Słońce przebywa w Zodiaku Lwa 37 dni.

  Chwila wstępowania Słońca w znak Lwa 22 lipca, godz. 17:36……

  („wchodzenia” Słońca w obszar danego gwiazdozbioru z każdym rokiem nieznacznie się zmienia w czasie, Nie należy mylić znaków Zodiaku z gwiazdozbiorami!!!Gwiazdozbiorów jest 13…..)  POLARYZACJA ( PLEĆ ) – Pierwiastek Męski ( Yang )…… Yin dosłownie rozumiane jest jako „zacienione miejsce…. północne zbocze wzgórza…. południowy brzeg rzeki…. zachmurzenie…. zaciemnienie….” Yin reprezentowane jest przez czerń i Księżyc…. oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury….. introwersję…. liczby parzyste….. odpowiada jej noc….. symbolizuje wodę lub ziemię. Wszystkich urodzonych w nieparzystych latach…….

  DOMINUJĄCY ŻYWIOŁ – Ogień…… Żywioł Ognia ma dwojaką naturę, twórczą i niszczycielska zarazem. Posiada moc zmian, jego zły wpływ może obrócić się w dobry….. i na odwrót, dobry może stać się złym….ujarzmienie jego niszczycielskiej natury daje człowiekowi moc panowania nad sobą…..

  JAKOŚĆ STAŁA – Lew jest entuzjastyczny, wylewny i twórczy, hojny i ekstrawagancki, dogmatyczny i stały w opiniach…..Jakość stała powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego co rozpoczęte. Przynoszą też łatwość raz rozpoczętych rzeczy……Jakość stała związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ona z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku……..

  DOMINUJĄCA PLANETA W ZNAKU – Słońce: centrum naszego układu słonecznego, gwiazda, która płonie intensywnym ogniem i dostarcza nam światło, ciepło i energię. W astrologii Słońce ma najpotężniejszy wpływ, obdarzając witalnością i władzą.

  CHARAKTERYSTYKA SYMBOLIZMU LWA – królewski, odważny, dominujący, czasem leniwy. Posiada szlachetność i dumę.

  SYMBOL PIKTOGRAM – obrazuje dwie zastawki ludzkiego serca części ludzkiej anatomii rządzonej przez znak Lwa. Jest to też grecki symbol pierwszej litery słowa Lew. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten, to dwa niepełne okręgi Słońca połączone z półksiężycem. Oznacza to siłę, czerpaną zarówno z intelektu, jak i emocji.

  KLUCZOWE WYRAŻENIE – „Będę” …. Jest to słowo klucz określające sposób myślenia i postrzegania otaczającego świata…….

  PRZECIWIEŃSTWO – To Wodnik….Lew jest znakiem rządzącym przyjemnością i kreatywnością. Osoby spod znaku lwa oczekują tego, co mogą dostać od życia i mają skłonność do dominacji. Wodnik, przeciwieństwo Lwa, jest znakiem nadziei i życzeń, a także wyższych aspiracji rodzaju ludzkiego. Ludzie spod znaku Wodnika zajmują się większymi ideami, humanitarnymi pojęciami i są bardziej beznamiętni i powściągliwi w swych związkach.

  NEWRALGICZNE CZĘŚCI CIAŁA DLA LWA – Plecy, kręgosłup i serce: Napięcie emocjonalne i nadmierny wysiłek fizyczny powodują u Lwów dolegliwości pleców i kręgosłupa.

  POMYŚLNY DZIEŃ – Niedziela…… Urodzeni w niedzielę Zazwyczaj są szczęśliwymi ludźmi. Posiadają poczucie humoru, promienne i miłe oblicze. Nie powinni narzekać na materialną sytuacją, brak inteligencji czy popularności. Na zewnątrz silni i dynamiczni, lecz wewnętrznie mogą się załamywać, wątpiąc w swą rolę w świecie. Często nie doceniają swej wartości. Fizycznie Słońce obdarza miodowym kolorem oczu i okrągłą twarzą.

  Cechy Charakteru Lwa

  Jesteś optymistyczny, entuzjastyczny, dumny i pełen godności, obdarzony silną wolą. Mówi się, że Lew jest królewskim znakiem – i rzeczywiście, masz w sobie coś władczego i majestatycznego, oczekujesz pochwał i zaszczytów. Lubisz zwracać na siebie uwagę i jak najlepiej się prezentować. Jesteś wspaniałomyślny i serdeczny, potrafisz być bardzo szczodry, lecz bywa, że pomagając komuś kierujesz się własnym przekonaniem o tym, co jest dla niego dobre, a nie dostrzegasz jego rzeczywistych potrzeb. Możesz być naiwny i łasy na pochlebstwa. Gdy ktoś wie, jak Cię podejść, może wiele od Ciebie uzyskać; uważaj więc na ludzi przebiegłych, którzy będą chcieli to wykorzystać.
  Jesteś dość prostolinijny, nie masz w sobie wiele chytrości i sprytu; zresztą zapewne uważasz, że zakulisowe metody walki są poniżej Twojej godności i wszystko należy załatwiać wprost. Jednak nie zawsze jesteś w stu procentach szczery, gdyż masz skłonność do pozerstwa, robienia dobrej miny do złej gry i kreowania siebie takim, jak chciałbyś być postrzegany.. Trudno Ci się przyznać do błędu lub do tego, że sobie z czymś nie radzisz, gdyż uderza to w Twoje ego i kłóci się z wizerunkiem, jaki chciałbyś przedstawiać. Przez to potrafisz uparcie tkwić w niesatysfakcjonującej sytuacji lub realizować plan skazany z góry na niepowodzenie, bo wycofanie się oznaczałoby, że się myliłeś.
  Jesteś subiektywny w sposobie myślenia i mówienia. Uwielbiasz wygłaszać swoje zdanie i zawsze mieć ostatnie słowo. Nieraz sprowadzasz rozmowy na swoje doświadczenia i zapatrywania oraz wiele zdań zaczynasz od „ja”. Masz tendencje do używania przesadnych sformułowań oraz dramatyzowania swoich przeżyć.
  Możliwe, że lubisz zwracać na siebie uwagę także wyglądem. Wiele Lwów ma okazałą posturę i bujne włosy sprawiające wrażenie lwiej grzywy. Panie spod tego znaku nieraz noszą jaskrawe kolory i okazałą biżuterię.
  W związkach przede wszystkim chcesz partnera olśnić i oczarować. Uważaj jednak, by nie grać kogoś, kim nie jesteś, gdyż i tak wyjdzie to na jaw – w końcu partner powinien kochać Ciebie, a nie graną przez Ciebie rolę. Lubisz potwierdzać swoją wartość przez flirty i romanse – dostajesz wtedy sygnał, że jesteś dla kogoś atrakcyjny. Uważaj aby, szukając poklasku i czyjegoś zachwytu Twoją osobą, nie doprowadzić do zdrady i nie zawieść zaufania partnera.
  Jeśli chodzi o zawody, możesz sprawdzić się jako aktor, wokalista, na jakimś stanowisku kierowniczym lub w branży reklamowej. Masz dużą potrzebę tworzenia czegoś własnego, by wyrażać swoje ja; możesz więc w jakiś sposób realizować się artystycznie. Mówi się, że Lwy lubią dzieci i są wobec nich wyrozumiałe, więc możliwe, że zechcesz być nauczycielem lub przedszkolanką.
  Metalem Lwa jest złoto, kamieniem – diament, a kolorem – złoty i pomarańczowy oraz wszelkie jaskrawe, żywe, zwłaszcza ciepłe barwy. Dzień tygodnia to niedziela. Twojemu znakowi podlega serce i układ krwionośny. Lwy mają skłonność do nadciśnienia, chorób serca i krążenia.
  Przyjazne dla Ciebie znaki to Baran, Strzelec, Bliźnięta i Waga. Wodnik jest dla Ciebie interesujący, ale nieco zbyt zdystansowany i bezosobowy oraz mało skłonny do oddawania Ci hołdów. Skorpiony i Byki nie są Ci przychylne.

  Opis pochodzi z reprintu książki Jana Starży – Dzierżbickiego "Pod jaką gwiazdą urodziłeś się – horoskopy na każdy dzień roku"

 6. #5
  Awatar Ismer
  Dołączył
  06-10-2014
  Przegląda
  Universum. Teraz planetę Ziemię
  Posty
  2,755
  Wpisów
  4
  Podziękował/a
  317
  Podziękowano 1,032 razy
  Siła reputacji
  107374186

  Domyślnie

  Lew promienny i zwycięski – pewny siebie, władczy, męski.
  Wśród dowódców widywany – i z szacunkiem podziwiany.
  Dygnitarski, patetyczny – wzniosły i egocentryczny.
  Protekcyjny, nieomylny – a stronnikom swym przychylny.

  L.Szuman

 7. #6

  Dołączył
  22-02-2010
  Posty
  51
  Podziękował/a
  2
  Podziękowano 2 razy
  Siła reputacji
  2

  Domyślnie

  Pomocne... a na pewno pomaga mi trochę bardziej zrozumieć zachowania mojego partnera Lwa :)

Podobne wątki

 1. KOZIOROŻEC - szczegółowy opis.
  Przez Pysiaczek w dziale Znaki zodiaku - opis
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 11-10-2017, 21:47
 2. BYK - szczegółowy opis.
  Przez Pysiaczek w dziale Znaki zodiaku - opis
  Odpowiedzi: 11
  Ostatni post / autor: 21-02-2016, 19:12
 3. RAK - szczegółowy opis.
  Przez Pysiaczek w dziale Znaki zodiaku - opis
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 21-02-2016, 19:10
 4. WODNIK - szczegółowy opis.
  Przez Pysiaczek w dziale Znaki zodiaku - opis
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 21-02-2016, 19:06
 5. RYBY - szczegółowy opis.
  Przez Pysiaczek w dziale Znaki zodiaku - opis
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 21-02-2016, 19:05

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272